Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

культура, спорт


12.06.2019 / 16:54 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Активісти Донеччини і Луганщини розроблятимуть фестиваль разом із Закарпаттям

Соціологи роблять опитування, політтехнологи ламають голову, недруги підживлють пропаганду, а громадські активісти всупереч усьому роблять спільну справу. Цьому стає прикладом фестиваль «З країни в Україну, який проїде 18 містами сходу, півдня і заходу.

Схід і захід об’єднався на академії з культурного менеджменту, що передує початку мандрівного фестивалю «З країни в Україну». 126 учасників з 18 міст Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Одеської та Закарпатської областей у травні пройшли перший навчальний модуль Академії фестивалю “З країни в Україну”*. Подія зібрала у Харкові всіх охочих привезти у своє місто культурно-просвітницький захід. Навчання, що відбувалося з 22 по 26 травня, отримає своє продовження 12 червня, коли команди зустрінуться в одній аудиторії для розробки концепції культурних заходів.

“Фестиваль вперше відбувся у 2014 році. Ми згуртували навколо себе ідейних та відданих справі учасників. 500 людей, незважаючи на витрати часу та коштів, поїхали влітку з Києва на Донбас. Ми були одним із перших культурних заходів, який провели в деокупованому Слов’янську. Наш досвід був дійсно унікальним: після перших фестивалів ми зрозуміли, що без допомоги місцевих активістів в організації події, нам потрібно буде працювати 36 годин на добу, аби все встигнути та зробити якісно. Ця ідея народила думку: “Чи можемо ми дати активістам щось більше, ніж мотивація?” Так у 2015 році ми зрозуміли необхідність навчання локальних команд, які нам потенційно мають допомагати”, - розповів ідейник фестивалю “З країни в Україну”, лідер гурту NESPROSTA Денис Блощинський.

Маючи бажання розвивати своє місто, унікальну культуру, активісти 3 міст Луганщини і 6 міст Донеччини вирішили приєднатися  до організації фестивалю на місцях. Для отримання знань і вдосконалення навичок представники влади, громади і бізнесу об’єдналися і подали заявку на академію фестивалю, де формуються базові знання проджект-менеджементу, навички у формуванні зовнішніх комунікацій, соціології, фандрайзингу, управлінню командою. Щороку до навчання долучаються нові міста, проте, учасники і минулих років із задоволенням повертаються на лекції.

Наймолодшою командою цього року стали активісти Лисичанська. Кістяк команди складають десятикласники. До них доєднався і співорганізатор фестивалю з минулого року – Олександр Северин з міста Рубіжне.

Цієї академії було приділено увагу світоглядному складнику. Організатори прийняли рішення, що, якщо гасло цього року “Свідомі дії свідомих людей”, то потрібно на концептуальному рівні розібрати разом з командами поняття свідомості, людськості, честі та совісті, добропорядності.

У процесі навчання кожна команда отримала свого ментора. Відповідальність за натхнення та мотивацію команд взяли на себе засновники та ідейники масштабних українських культурних заходів, таких як, “Файне місто”, “Бандерштат”, “Molodiya festival”, “Трипільське коло”, “СХІД-РОК”, “Республіка”, а також театральні режисери, координатори напрямків у Ukrainian Fashion Week,  TEDx, Київського міжнародного економічного форуму та мистецького проекту “ПОЧУТИ”.

Команда міста Лисичанськ буде створювати свої проекти під менторством голови департаменту комунікаційUkrainian Fashion Week Дар’ї Марусик, а Волноваха розроблятиме концепцію під опікою виконавчої директорки фестивалю Бандерштат Мар’яни Коваль. Команді Покровська дісталася засновниця фестивалю соціальної реклами Molodiya Festival Наталія Шевчук, а проекти Щастя надихатиме режисер-поставновник Юрій Моісеєнко.

Максим Черкашин, який є співзасновником музичного фестивалю «Файне Місто», а також керівником організації, яка займається питанням розвитку громад,  взяв під своє крило місто Торецьк.

Свою мотивацію долучитися до менторства команди Максим пояснює так: «В умовах децентралізації важливо розвивати фестивальну культуру у місті. Утворюють територіальні громади, які мають достатньо ресурсів, але не мають достатньо знань і компетенцій. Ця академія єдина і унікальна, адже тут ви отримуєте комплексі знання. Учасникам дають знання, мотивують, а вони повертаються додому і застосовують все на практиці. І те, що є зв’язок команди з ментором – допомагає вирішувати ряд помилок».

Окрім лідерів думок, стати менторами зголосилися досвідчені учасники фестивалю минулих років.

Так, Світлана Кашенець з Покровська, яка долучилася до творення “З країни в Україну” у 2016 році у рідному місті, проявила ініціативу і почала працювати з командою з Попасної.

За словами Світлани, вона бачить свою роль у тому, щоб показати всі шанси, які дає фестиваль локальним командам, та вберегти від можливих помилок.
«Організація “З країни в Україну” - це виклик для локальної команди, але  складно всім. Проте, фестиваль - це шанс для кожного якісно змінити своє місто. Це шанс для громадських організацій перейти з теорії до практики і почати працювати з донором, як зробили це ми в Покровську завдяки знанням від фестивалю», -  розповіла Світлана Кашенець.

Фестиваль «З країни в Україну» - культурно-просвітницька подія. Це майстер-класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей і, звісно ж, драйвовий вечірній рок-концерт! У кожному місті фестиваль триватиме один день, а в його організації візьме участь як команда Фундації, так і місцеві активісти.

«З країни в Україну» - це 5 років організації подій, 55 міст України, 14 напрямів роботи з ключовою ідеєю формування нової української ідентичності та показом якісних позитивних змін країни. Цього року мандрівний культурно-просвітницький фестиваль відбудеться вшосте і охопить  18 міст України із заходу, півдня і сходу. За час проведення фестивалю відвідувачі і активісти вже побачили наскільки різноманітною є наша країна і скільки талановитих майстрів, артистів та громадських діячів живуть серед нас.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus