9 травня Рубіжне стало центром святкувань Дня Перемоги у Луганській області
День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – священна дата для кожного. Всюди в Україні, відбулися урочисті, меморіальні, культурно-мистецькі, тематичні заходи, присвячені цій події. Центром святкувань Дня Перемоги на Луганщині стало місто Рубіжне.
Відразу хочу зазначити свою особисту позицію. Мені особисто дуже не хотілося щоб ми повторювали сумнівний досвід південного сусіда.
Маю на увазі країну-агресора Росію, яка у буквальному сенсі слова, захворіла на «Побєдобєсіє».
Інакше як хворобою я не можу це назвати, бо як так можна під бравурні гасла про перемогу на фашизмом «відкусити» територію іншою країни, влаштувати криваву битву на Донбасі.
Сьогодні вони готові вбивати нас, нащадків тих, хто приніс Велику Перемогу для спільної тоді держави. Ось чому, я вважаю, що так, дійсно День Перемоги у Другій світовій війни свято, але все ж таки головне наше свято попереду – коли будуть звільнені всі українські території.
А поки що не бачу приводів відмовитися від вшанування подвигу та пам’яті тих, хто загинув під час Другої світової війни, пам’яті наших рідних та близьких, які були під час минулої війни дітьми. І які, наприкінці свого життя знову опинилися під обстрілами та в окупованій зоні.
Але, все ж таки про 9 Травня. День Перемоги — свято особливе. Це день великої радості та гордості, але водночас великого смутку, оскільки перемога дісталася нашому народу неймовірно високою ціною.
8 травня Україна відзначала День пам'яті та примирення, а 9 травня — День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Вже стало доброю традицією напередодні проводити літературно-музичні зустрічі зі школярами міста. Так само і відбувалося у Рубіжному – в школах та інших навчальних закладах, у Комплексі позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом, музеї, Палаці культури, місцевих бібліотеках…
8 травня у Сватовому відбувся мітинг-реквієм на честь Дня пам’яті та примирення, а наступного дня головні обласні урочистості з нагоди свята Перемоги відбувалися у Рубіжному.
І ось дощовий ранок, 9 Травня. Церемонія вшанування пам’яті загиблих з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проходить у Рубіжному на Площі Перемоги. Лунають позивні свята і розпочинається урочистий мітинг-концерт «Листи у Перемогу».
Після літературно-художньої та вокально-хореографічних композицій, які стали прологом урочистостей, пролунав Державний Гімн України. Після цього розпочалася офіційна частина.
У словах промовців була гордість і пошана за усіх людей старшого покоління, яким випало пройти крізь смертельний вогонь Другої світової війни.
Величний подвиг і жертовність нашого народу, що зробив вагомий внесок у розгром нацистів та їхніх сателітів, справедливо визнано історією та міжнародною спільнотою.
Міський голова Рубіжного Сергій Хортів, від імені міської ради, її виконавчого комітету, сердечно привітав всіх з Днем пам'яті і примирення і 74-ю річницею перемоги над фашизмом у
Другій світовій війні. Він висловив ветеранам глибоку вдячність за бойові звитяги та трудові звершення та побажав всім миру та життєвих гараздів.
Під час свого виступу, виконувач обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь, згадав про те, що сьогодні нащадки переможців нацизму зі зброєю захищають свободу та територіальну цілісність України від російської агресії.
Варто додати, що очільник області особисто відвідав ветеранів Рубіжного та нагородив обласними відзнаками та подарунками.
Шануючи подвиг героїв минулого, ми сповнені подяки й нашим сучасникам, які сьогодні захищають нашу державу.
Він імені Збройних Сил України до слова запрошується начальник цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угрупування «Північ» полковник Олександр Ковальчук та учениця Рубіжанської ЗОШ № 9 Марія Петрова.
Час відділяє нас від страшних подій Другої світової війни. Але людська пам’ять безмежна, тому що не маємо права забувати про біль, невимовне горе, втрати наших дідів-прадідів.
Саме усвідомлення цього не завадило рубіжанам прийти на свято, попри ранковий дощ та похолодання. До заходу долучилися представники органів влади, трудових колективів, громадських організацій не тільки Рубіжного, а й із сусідніх районів та міст.
На площі Перемоги зібралися привітати ветеранів співробітники облдержадміністрації, представники підрозділів Збройних Сил України, Головного управління Нацполіції у Луганській області та Патрульної поліції, ДСНС України в Луганській області, місцеві мешканці.
…Григорій Олександрович Шехвіц вже у свої неповні 18 років потрапив у саме пекло війни і пройшов випробування Курською дугою.
Почесний громадянин міста Рубіжне, полковник медичної служби запасу, хірург – його ім’я без перебільшення стало легендарним для всіх рубіжан. Тому, коли він говорив стояла тиша…
Рівно 74 роки тому замовкли постріли найкривавішої війни в історії людства. 65 мільйонів вбитих, із них українців – від восьми до десяти мільйонів.
Ціна цієї перемоги - мільйони життів наших земляків, які не повернулися з фронтів, концтаборів, каторжних робіт, розстріляних і закатованих, передчасно померлих від ран у повоєнні роки. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Урочистий момент. Ліцеїсти з Луганського обласного ліцею-інтернату «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» несуть Гірлянду Слави до пам'ятника визволителям міста Рубіжне та до пам'ятника «Воїнам-рубіжанам».
Учасники мітингу – і представники влади та пересічні городяни – покладають живі квіти до меморіалу на честь рубіжан, які загинули під час війни. Це данина Слави, Пам’яті та Скорботи.
Звучить прониклива і чуттєва «Степом, степом – людям жито жати,
Степом, степом даль махне крилом... Мати, мати жде свого солдата,
А солдат спить вічним сном!…». Лунають постріли – останній салют героям…
«Зовсім мало залишилося тих, хто має безпосереднє відношення до цього свята, кому особисто ми повинні вклонитися в ноги та подякувати за мирне небо над нашими головами.
Але й треба віддати данину пам’яті загиблим героям» - так пояснювали наші співрозмовники – мешканці міста – своє бажання прийти на свято покласти квіти до меморіалу.
А потім був традиційний святковий концерт, смачна каша, гра – вгадай мелодію «Пісні Великої Перемоги»… У місцевому сквері проходив цикл заходів – бібліотекарі, краєзнавці, представники освіти підготовили чимало цікавих виставок, акцій, інсталяцій тощо.
У театралізованих композиціях «Діти війни» взяли участь народний театр «Лімпопо» та театральна студія «Арлекін» (Лисичанськ), ансамбль пісні і танцю «Радани» обласної філармонії, музиканти й солісти обласного коледжу культури та мистецтв імені С.Прокоф’єва, гурт «БезМеж», хореографічний колектив Рубіжанської школи мистецтв, творчі колективи Рубіжанського Палацу культури.
***
Сьогодні сотні мільйонів людей в усьому світі об’єднує одна мета – не допустити повторення трагедії Другої Світової війни. І тільки в Москві, дехто, з’їхавши зі здорового глузду, каже: «Можем повторить».
Втім, більшість людства проти монополізації Росією права на перемогу над нацизмом.
Саме тому, сьогодні українці, нехай і поступово, але все ж таки дистанціюються від «Побєдобєсія». Відзначаючи День Перемоги ми говоримо: «Ніколи знову!».
Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.