Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Есть мнение


30.04.2019 / 19:15 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжанський ринок: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» (частина перша)

Рубіжне – невелике промислове місто рідної Луганщини. Але не у порівнянні від сусідніх міст – Сєвєродонецьк, Лисичанськ – стан справ тут значно ліпший. І заводи все ж таки працюють, і дороги ремонтують, і порядку на вулицях більше, і люди більш толерантні…

Люди – головна цінність міста і вони звикли тут завжди виходити зі скрутного становища, а суперечки звикли шукати у діалозі.

За звичкою, владу – міського голову та депутатів – критикують, але якщо ми порівняємо той безлад, який відбувається у Сєвєродонецьку та Лисичанську, то у Рубіжному все добре.

Проте, в останні місяці Рубіжне лихоманить. На Рубіжанському ринку, підприємці з якого, до речі, справно платять податки, нервують, нездорова атмосфера і серед покупців.

Між тим, обсяги торгівлі згортаються, доходи падають, видатки зростають. А якщо відкрити Інтернет, то там… Краще не читати, бо у кожного своя правда, свої думки, свої претензії.

Кому вигідно створювати нездоровий ажіотаж на ринку? Що відбувається насправді? У чому суть конфлікту? Що говорить закон?

Як знайти вихід? Чому мовчить місцева влада, чи депутати думають, що зможуть відсидітися не приймаючи жодних рішень? Саме це ми і дізнавалися.

Відразу зазначимо: ми не даємо власних оцінок. Тільки факти та думки всіх сторін.

Нагадуємо також, що всі звинувачення у злочинних діяннях мають бути доведені у суді, все інше – плітки та чутки.

«Щомісяця ДП «Рубіжанський ринок» поповнює бюджет міста на 110 тисяч гривень»

Про історію створення Рубіжанського ринку, про його сьогодення, найголовніше – «Куди йдуть кошти?» – нам розповіла головний бухгалтер дочірнього підприємства «Рубіжанський ринок» Тетяна Олексіївна Коровкіна. Вона працює тут довгі роки, отже знає все і про всіх…

Але спочатку нагадаю, що ДП «Рубіжанський ринок» є дочірнім підприємством Спілки споживчих товариств «Центральна спілка споживтовариств Луганської області» (СПО «Лугпотребсоюз»), голова правління - Володимир Іванович Ландік.

А регіонами країни опікується Всеукраїнська центральна спілка споживчих товариств (Укркоопспілка) - некомерційна організація, діяльність якої спрямована на представництво та захист інтересів споживчих товариств, спілок та їх членів у відповідних державних і міжнародних організаціях.

Також Укркоопспілка сприяє координації дій членів кооперативів, розвитку і просуванню кооперативних ідей.

Повернемося у Рубіжне. Все починалося у далекі 60-ті роки минулого сторіччя, коли було засновано Колгоспний ринок. Минали роки, змінювалося соціально-економічне і політичне становище України, змінювалися форми власності.

І ось ми у 2019 році. Що маємо на сьогодні?

Як повідомила Тетяна Олексіївна Коровкіна, підприємство надає обладнані торгові робочі місця більш ніж для 1000 підприємців, а в адміністрації працює 15 осіб, левова частина з них – прибиральники, контролери та інші співробітники.

Тобто, помилково думати, що всі працівники адміністрації – керівництво.

За словами Тетяни Олексіївни до листопада 2018 року тариф був 2 грн в день за один квадратний метр торгівельної площі модулю.

Потім, у зв’язку з об’єктивами причинами (зростання мінімальної заробітної плати, зростання тарифів на воду/водовідведення та електроенергію) вартість зросла на 20 копійок (10 відсотків) до 2 грн 20 копійок.

Для прикладу, підприємець, який має модуль площею 15 кв.  метрів мав сплачувати з 1 листопада 2018 року 858 гривень.

Визнаючи важкий стан справ на ринку, з урахуванням того, що купівельна спроможність покупців істотно зменшилася, а прибутки підприємців значно знизилися, ДП «Рубіжанський ринок» знижує на 7 відсотків тариф до 2 грн 05 копійок.

Відтепер, з 1 квітня 2019 року існує новий, знижений тариф. Оплата вищезгаданого модуля (малої архітектурної форми) буде - 800 гривень.

Щодо формування тарифів, то вони формуються з наявного попиту, закладені у тариф сплата за землю, заробітна плата співробітників адміністрації, відрахування, які визначенні українським законодавством, вартість води, електроенергії, вивіз сміття, комунальні витрати, послуги зв’язку, амортизація основних фондів, прибирання, охорона, юридичні послуги…

«ДП «Рубіжанський ринок» орендує землю, яка належить міській владі, іншими словами, це комунальна земля, яка взята в довгострокову оренду. Щомісяця ДП «Рубіжанський ринок» поповнює бюджет міста більш ніж на 110 тисяч гривень, з них 70 тисяч – сплата за землю.

За 2018 рік було оплачено 1 млн 200 тисяч гривень. Це кошти наших підприємців, які вони перераховують на рахунок нашого міста Рубіжне», - зазначила Тетяна Олексіївна Коровкіна.

«Гроші люблять тишу»

Неможливо жити у суспільстві та бути відірваному від нього. Підприємці, Рубіжанський ринок, як і загалом вся країна переживають важкі часи: економічна ситуація складна. Не для кого не секрет, що місцеві підприємці, зазнавши суттєвих збитків, закривають свої МАФи та припиняють будь-яку комерційну діяльність.

І в ці часи його очолив Геннадій Головненко. Отже, наш наступний співрозмовник – виконуючий обов’язки директора Рубіжанського ринку Геннадій Борисович Головненко.

Але перед тим, як надати йому слово, ми хочемо зазначити, що людина на своєму місці – за плечима величезний трудовий та організаторський, та й просто життєвий досвід.

Рубіжанин Геннадій Борисович Головненко пройшов складний шлях від звичайного слюсаря до заступника голови Луганської ОДА. Нині він перебуває на пенсії, але і сил, і досвіду не бракує, є мета – надати новий імпульс підприємству, яке набуло, на той час, всі ознаки депресивного стану.

Роботу розпочали з того, що вирішили навести лад у паперах, документах, договорах… Почали шукати ефективні шляхи для виходу із загрозливого стану, усувати недоліки, підвішувати рентабельність, шукати внутрішні резерви для покращення умов праці підприємців.

«Гроші люблять тишу» – саме так ми розпочали розмову з Геннадієм Борисовичем Головненко.

Геннадій Головненко зазначає, що у скрутному становищі опинилися багато ринків не тільки Луганщини, а й всієї України. Причин цього багато, і перш за все – різке зниження купівельної спроможності наших громадян, грошей становиться все менше і менше, їх не вистачає на придбання не тільки промислової групи товарів, а і їжі, побутових товарів тощо.

Наступною причиною зниження ділової активності, підприємницької діяльності на ринках стало стрімке зростання торгівлі через Інтернет.

На думку нашого співрозмовника, сьогодні вже майже ніхто не називає підприємців спекулянтами, бо їх робота – важкий труд, часто на свій власний острах і вони ризикують власними коштами, власним добробутом, а націнки на товар – мізерні. Окрім цього, підприємництво потребує і комунікаційних навичок, і знання маркетингу.

«Хліб у них важкий! Робота складна, і заздрити підприємцям не варто!» - підкреслює Геннадій Головненко.

Між тим, Геннадій Борисович Головненко стверджує, що адміністрація зацікавлена у тому щоб, у цей складний час співпрацювати з підприємцями, підвищувати рівень комфорту та зручності.

Прикладом пошуку у діалозі спільної мови він назвав компроміс щодо зниження цього року тарифів на сім відсотків, це надасть можливість виживати і адміністрації, і знизить навантаження на підприємців.

Сьогодні в «ДП «Рубіжанський ринок» працює 15 осіб, з них четверо – адміністративні особи, всі інші — безпосередньо працюють з підприємцями – прибиральники, контролери та інші.

За його словами, з квітня 2019 року тариф 2 грн 05 копійок за квадратний метр.

Для порівняння наведу такі цифри, у Попасній 2,8 грн, Кремінна – 2,4 грн, Лисичанськ – 3,5 грн, у Сєвєродонецьку - 4,05 грн. Більш того, Рубіжанський ринок за станом устаткування, за станом основних фондів – споруд, МАФів – один з найкращих у Луганській області, при порівняно низькому тарифі.

«Зволікання у розв'язані земельного питання загрожує зростанню напруги та нервозності»

Геннадій Головненко розповів як розпочався конфлікт. За його словами, восени минулого року підприємець Ольга Данилівна Феленко викупила 16 модулів, розташованих на території ринку (ряд № 60). Після цього, вона підіймає ціну та здає МАФи в оренду. При цьому вартість такої оренди складає близько 6 грн за кв метр. Ольга Феленко також припиняє сплату оренди в «ДП «Рубіжанський ринок».

За словами нашого співрозмовника, одночасно вона підбурює інших підприємців перестати сплачувати орендну плату в «ДП «Рубіжанський ринок». Її мотивація полягає у тому, що начебто земля не належить «ДП «Рубіжанський ринок», що не відповідає дійсності, оскільки жодних претензій у міської влади до адміністрації ринку немає. Більш того, створено новий проект землеустрою, який потребує розглядання сесією міської ради.

Геннадій Головненко стверджує, що в українському законодавстві не існує жодних підстав для видачі земель під тимчасові споруди, якими, по суті справи і є малі архітектурні форми (МАФи).

За словами директора ринку, Ольга Данилівна Феленко – досвідчений підприємець і вона має авторитет серед інших. Проте, у своїй боротьбі Ольга Данилівна використовує брудні методи, тим самим вводячи в оману інших підприємців та рубіжанських депутатів, а саме - «платити оренду не треба», «треба підписувати договори напряму з міської радою».

Більш того, Геннадій Борисович Головненко напряму звинувачує Ольгу Данилівну Феленко у тому, що користуючись юридичною шпариною, шукаючи прогалини у законодавстві, підприємець має на меті більш далекоглядні цілі.

Геннадій Головненко впевнений, що Ольга Феленко має мету створити хаос, зруйнувати цілісний майново-господарський комплекс, а потім користуючись цим, провести рейдерську атаку, іншими словами – змінити форму власності ринку, забрати ринок в Укркоопспілки. Пересічним мешканцям Рубіжного це загрожує втратити ринок!

Сьогодні Геннадій Головненко, відкидає будь-які плітки та чутки про погрози підприємцям з боку адміністрації: «Ніхто не буде у підприємців відбирати їх МАФи, ніхто не погрожує підприємцям розправою».

Геннадій Борисович Головненко впевнений що сьогодні можна знайти вихід з кризового становища та створити умови для гідної співпраці, але це потрібує зусиль всіх учасників.

Проте, Рубіжанські депутати мають прийняти зважене рішення, рішення має бути виключно у межах чинного законодавства України. Зволікання у розв'язанні земельного питання загрожує зростанню напруги та нервозності на Рубіжанському ринку.

Перед тим, як надати слово іншим учасникам конфлікту на Рубіжанському ринку, мусимо повідомити, що всі зацікавлені сторони, з ким ми спілкувалися, надали нам копії всіх документів, які підтверджують саме їх правоту. Отже, тепер переходимо до іншої точки зору.

«Своя правда»

Ольга Данилівна Феленко – рубіжанський громадський активіст (голова НГО «Майбутнє України»), підприємець, який працює вже понад 20 років на Рубіжанському ринку.

Багато хто пов’язує її особисту позицію з тим, що саме вона хоче «рейдернути» ринок та саме вона підбурює людей до спротиву.

Втім, сама Ольга Данилівна відкидає ці звинувачення і говорить про те, що «сьогодні люди прокинулися і не хочуть терпіти свавілля від адміністрації ринку».

Вона додає, що люди (за її словами майже 200 підприємців) діють в межах чинного законодавства та у них є підтримка з боку найбільшої фракції «Опозиційний блок» у міській раді, а народний депутат Юлій Якович Іоффе обіцяв сприяти вирішенню конфлікту у законний спосіб. Їх головна мета – отримати землю напряму від Рубіжанської міської ради.

Ольга Данилівна детально розповіла нам свою правду того, що відбувалося та що зараз відбувається на ринку у Рубіжному.

Так, за словами нашої співрозмовниці, конфлікт розпочався тоді, коли у листопаді 2018 року стало відомо, що земля на ринку не оформлена належним чином під ДП «Рубіжанський ринок».

У 2016 році строк оренди землі закінчився і адміністрація не продовжила належним чином договір оренди та продовжувала вести незаконну господарчу діяльність. Тим часом, підприємці справно платили оренду, сплачували тарифи.

Ольга Данилівна Феленко розповіла, що влітку 2018 року вона купила на ринку великий модуль — малу архітектурну форму (МАФ). Втім, Володимир Іванович Ландик наполягав на продажу цього МАФу саме йому.

Підприємець не погодилася з цим і вирішила дізнатися по документах хто господар землі. За словами Ольги Феленко, адміністрація всіляко перешкоджала її підприємницької діяльності (дані про такі факти є у правоохоронних органів).

Ольга Данилівна Феленко наголошує на тому, що коли вона дізналася правду що земля не належить адміністрації ринку, тоді розпочала свою боротьбу. Невдовзі до неї приєдналися інші підприємці.

Головна мета невдоволених полягає у тому, щоб отримати землю (підписати договір оренди землі з міською владою, бо земля належить місту Рубіжне) напряму, без будь-яких посередників. І на це вони мають всі законі підстави.

Ольга Данилівна посилається на рішення Держгеокадастру, на Земельний кодекс України.

«Люди ростуть, люди усвідомили, що вони власники землі. Вони члени громади, ця земля належить громаді, рубіжанам. Закон дозволяє отримати землю» - підкреслює Ольга Данилівна Феленко.

Вона також зауважує на тому, що згідно із законом отримати землю може кожен громадянин протягом місяця з дня звернення.

Стан справ на сьогодні. Конфлікт у Рубіжному має великий резонанс по всій області. Оскільки, Ольга Феленко та її прибічники звернулися до багатьох органів – від прокуратури та судів до народних обранців (і міської ради, і народних депутатів).

Ольга Феленко напряму звинувачує міського голову Рубіжного Сергія Хортіва у тому, що він лобіює інтереси ДП «Рубіжанський ринок».

Але міські депутати, за її словами, підтримують ініціативну групу. До речі звернення до народного депутата Юлія Яковича Іоффе підписали 187 підприємців.

У свою чергу, голова найбільшої фракції «Опозиційний блок» у Рубіжанській міській раді Олександр Іванович Чернецов допоміг провести зустріч з народним депутатом.

Ольга Феленко стверджує, що зараз підприємці переплачують у двісті (!) разів більше орендної плати ДП «Рубіжанський ринок». Тобто у разі прямих договорів з міської радою плата за оренду буде значно меншою ніж зараз.

Втім, повернемося до зустрічі з народним депутатом. «Круглий стіл» завершився меседжем від Юлія Яковича Іоффе: «Я не стою ні на чиєму боці, але я вимагаю, щоб це питання вивчили та були прийняті рішення згідно з законодавством України».

Була також пропозиція про створення тимчасової комісії з-поміж міських депутатів, яка вивчить також і питання земельних відносин.

Таким чином, Ольга Данилівна Феленко стверджує, що депутати Рубіжанської міської ради прийняли їх сторону.

А ось щодо звинувачень у «рейдерстві», то Ольга Феленко їх відкидає: «З мене такий рейдер? Це ж смішно!». І додає: «Я має на цьому ринку власний магазин, і я перша людина, яка зацікавлена у тому, щоби ринок розквітав, щоби не було хаосу, конфронтації, щоби всі спокійно працювали і ні про який рейдерський захват ринку мова не йде».

Володимир Сидоренко, «Паралель-медіа»


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus