Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  15:40 Відбудеться прес-конференція Луганської обласної Федерації кікбоксінгу WAKO 12:47 Як голосувати переселенцям? 12:28 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 15 червня 2019 року 12:20 Ефремов пойдет на выборы в десятке Оппоблока 09:43 В Україні уколи замінять пігулками 09:17 14 червня збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню 18:00 Коли відмова від виконання роботи не є порушенням трудової дисципліни 17:40 Коли працівника можуть відсторонити від роботи 17:00 Жінку засуджено за участь в організації та проведенні так званого «референдуму» 16:36  Навчальному закладу повернуто незаконно орендоване приміщення  
     
 
 

Переселенцы


14.01.2019 / 15:40 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Як не втратити виплати ВПО та як їх поновити?

Сьогодні ми поговоримо про пенсійні справи, про пенсіонерів, які наприкінці життя були вимушені стати переселенцями. Сподіваюсь, що наша розмова буде цікавою особливо для тих, хто мешкає в окупованій зоні.

Той хто бував на контрольних пунктах в’їзду-виїзду на межі з окупованими територіями, бачив величезні черги.  У них — чимало літніх людей. Чому пенсіонери вимушені піддаватися на небезпеку і величезні складнощі стояти в чергах на пунктах пропуску між підконтрольною уряду та окупованою територією України? 

Все просто — переважно літні люди їдуть за пенсіями. Щоб отримати її українці з непідконтрольних територій повинні мати статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Для цього вони реєструються у прифронтових населених пунктах.

Але недостатньо просто зареєструватися. Свій статус постійно треба підтверджувати — на окупованих територіях люди, за законом, не можуть перебувати довше, ніж 60 днів. Відтак їм доводиться їздити між фактичним місцем проживання і місцем реєстрації.

Внутрішньо переміщеною особою (переселенцем) визнається людина, яка покинула своє місце проживання унаслідок  уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства та порушень прав людини.

Особа набуває правового статусу внутрішньо переміщеної особи через поставлення на облік в структурному підрозділі з питань соціального захисту населення місцевих органів влади, за місцем фактичного проживання в Україні. Про що видається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (в народі – «довідка переселенця»). Взята на облік внутрішньо переміщена особа має право на низку соціальних виплат, серед яких і право на пенсійне забезпечення.

Варто зауважити, що пенсійники, у своїй діяльності керується Конституцією України та іншими законами та  нормативно-правовими актами. Це дуже важливе зауваження. Бо, навіть розуміючи всі складнощі нашого сьогодення, недосконалість законів, вони не можуть щось в них змінити і мають діяти у межах чинного законодавства. На жаль, не всі люди це розуміють, і саме тому ставляться до роботи пенсійників поверхово і зневажливо. Дуже часто скарги можна почути від пенсіонерів-переселенців.

Працівники Пенсійного фонду України мають бути не тільки висококласними спеціалістами, а й чутливими, ввічливими і відповідальними. Саме такими намагаються бути працівники Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області.

Нагадаю, що Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України утворено у березні 2017 року шляхом злиття управлінь в місті Рубіжному та Кремінському районі. На цей час управління обслуговує територію з населенням 97 тис. осіб., з яких 58 тис. пенсіонерів, у тому числі 26 тис. внутрішньо переміщених осіб. 

Наша співрозмовниця – завідувач юридичного сектору Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Галина Вікторівна Одіяненко. Вона докладно розповіла про законодавство щодо ВПО, та як переселенцям-пенсіонерам не втратити виплати. 

За умови наявності довідки переселенця Пенсійний фонд України:

- призначає пенсії вперше внутрішньо переміщеним особам, які досягли пенсійного віку після переміщення;
- продовжує виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, які отримували пенсію до моменту внутрішнього переміщення.

Внутрішньо переміщеним особам пенсія виплачується тільки в період дії довідки переселенця. У разі скасування дії довідки виплата пенсії припиняється.

Внутрішньо переміщеним особам призначається, відновлюється і виплачується пенсія тільки за умови дотримання пенсіонерами таких умов: поставлення на облік внутрішньо переміщеної особи та наявність чинної довідки про взяття на облік упродовж всього часу виплати пенсії; вчасне проходження фізичної ідентифікації в ПАТ «Ощадбанк».

Законодавством України встановлені підстави припинення соціальних виплат:

- рекомендації Мінфіну за фактами надання неправдивих даних, виявлених під час верифікації соціальних виплат;
- скасування дії довідки внутрішньо переміщеної особи;
- непроходження вчасно фізичної ідентифікації в ПАТ «Ощадбанк».

Для того, щоб не втратити соціальні виплати, внутрішньо переміщеним особам необхідно дотримуватись зазначених вище умов призначення і виплати пенсії, а також виконувати обов'язки, встановлені законодавством для внутрішньо переміщених осіб.

У разі виявлення під час здійснення верифікації та моніторингу невідповідності інформації, на підставі якої призначено  державну виплату, Мінфін надсилає розпоряднику бюджетних коштів та/або іншому органу, який здійснює виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, рекомендацію щодо зупинення або припинення таких виплат відповідним реципієнтам або групі реципієнтів.

Розпорядник бюджетних коштів, на підставі отриманої від Мінфіну рекомендації щодо зупинення або припинення державних виплат приймає рішення щодо зупинення або припинення, продовження виплат реципієнту, про що повідомляє Мінфіну протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення.

Звертаємо увагу на те, що  орган Пенсійного Фонду України на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат призначає (відновлює) соціальну виплату внутрішньо переміщеним особам з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи.

Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного

Кабінетом Міністрів України. Станом на сьогодні окремий порядок виплат пенсій, які не виплачені за минулий період, Кабінетом Міністрів України не визначено.

***

Щоб вирішити проблеми з виплатою пенсій людям з непідконтрольних територій, коаліція громадських організацій запропонувала внести зміни до деяких законів. Активісти наполягають на двох головних умовах:  скасувати «прив’язку» до довідки внутрішньо переміщеної особи;  уніфікувати процедури щодо пенсіонерів на окупованих та на підконтрольних уряду територіях.

Таким чином, на п’ятому році війни, проблема так і не вирішена. Водночас у Мінсоцполітики наполягають, що виплати здійснюють за фактичним місцем реєстрації, а на непідконтрольні уряду території це робити неможливо.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

15.06 / 15:40

Відбудеться прес-конференція Луганської обласної Федерації кікбоксінгу WAKO

15.06 / 12:47

Як голосувати переселенцям?

15.06 / 12:28

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 15 червня 2019 року

15.06 / 12:20

Ефремов пойдет на выборы в десятке Оппоблока

15.06 / 09:43

В Україні уколи замінять пігулками

15.06 / 09:17

14 червня збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню

14.06 / 18:00

Коли відмова від виконання роботи не є порушенням трудової дисципліни

14.06 / 17:40

Коли працівника можуть відсторонити від роботи

14.06 / 17:00

Жінку засуджено за участь в організації та проведенні так званого «референдуму»

14.06 / 16:36

Навчальному закладу повернуто незаконно орендоване приміщення

14.06 / 16:03

Прокуратура взяла на контроль хід розслідування ДТП у Попаснянському районі

14.06 / 16:00

Прокуратурою доведено вину зловмисника у замаху на контрабанду зброї

14.06 / 15:18

За користування надрами платники податків сплатили понад 186 млн грн

14.06 / 15:11

Платники Луганщини перерахували до бюджету майже 1,2 млрд грн ЄСВ

14.06 / 14:30

Завищена ставка земельного податку: як бути

14.06 / 13:59

СБУ виявила докази використання спецслужбами РФ соціальних мереж

14.06 / 13:02

Припинено схему отримання хабарів за призов на військову службу

14.06 / 12:29

Оперативники виявили в гаражі схованку з боєприпасами

14.06 / 12:03

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав 54 рази...

14.06 / 10:45

Допомагати просто! - благодійний фонд ПриватБанку

14.06 / 10:42

Ми вдячні за підтримку стратегічного курсу ПриватБанку – Петр Крумханзл

14.06 / 09:16

Зростає кількість обстрілів

13.06 / 18:57

Вечірній брифінг прес-центру Об’єднаних сил на 13 червня 2019 року

13.06 / 16:17

Внаслідок обстрілу у м. Золоте пошкоджено дах приватного будинку

13.06 / 16:00

Начальник поліції міста Рубіжне відзвітував про проведену роботу за 5 місяців 2019 року

13.06 / 14:15

До Станично-Луганського відділу поліції відряджена група підсилення

13.06 / 13:10

Правоохоронці Луганщини готуються до парламентських виборів 2019

13.06 / 09:01

12 червня збройні формування Російської Федерації 28 разів порушили режим припинення вогню

12.06 / 18:03

У ДТП на Луганщині загинули три 16-річні хлопці. Поліція встановлює обставини

12.06 / 18:00

За матеріалами СБУ до восьми років ув’язнення засуджено бойовика

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus