Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  17:00 Доведено вину державного службовця 16:57 Співробітнику ДСНС повідомлено про підозру 16:20 Покарання за повторну крадіжку 15:53 Конференція «Ефективна комунікація та запобігання конфліктів» 14:28 Майже 13 тисяч жителів Луганщини задекларували 347 млн грн доходів 13:16 У Харкові відбувся чемпіонат України з кікбоксингу 13:14 ПриватБанк допомагає розвивати електронну демократію в Україні 11:56 Відкритий Кубок України зі стрибків у воду 11:00 ПриватБанк запустив новий «безконтакт» – оплату за QR-кодом 09:50 Саакашвілі не має законних підстав для в'їзду в Україну  
     
 
 

Переселенцы


26.03.2019 / 18:30 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина друга)

Як ми вже розповідали, днями у Рубіжному, відбувся обласний турнір  юних журналістів. 24 березня у  «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» зібралося 5 команд учасників, які представляли  Сєвєродонецьк, Рубіжне,  Лисичанськ та Сватівський район.

У напруженій боротьбі перше місце посіла команда Лисичанської спеціалізованої школи  №8  -  «231 розряд».

Тетяна Удодова  - учениця 9 класу Лисичанської школи № 8. Вона розповіла як готувалася команда-переможець.

Читайте також Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина перша)

В Україні існує  Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення.

Більше 20 років працює на Луганщині  Мала академія наук (МАН). До війни у МАН безкоштовно навчалися  майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності.  Восени 2014 року роботу малої академії наук поновили на звільненій території.

Юні науковці Луганщини традиційно демонструють  якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність на Всеукраїнських змаганнях, але їм передують районі, міські та обласні  науково-практичні конференції, конкурси,  виставки творчих проектів, олімпіади… Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогам.

З початку війни  Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді розташована  в місті Рубіжне. Саме тому можна стверджувати, що Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво.

Сьогодні в академії постійно займається більш ніж 700 учнів, які мешкають на території, підконтрольній уряду України.  Діти  займаються у 46 секціях за 12 напрямками, які працюють в  трьох містах і 12  районах Луганської області. Загалом, в минулому році до заходів були залучені майже 11 тисяч учнів.

Олена Віталіївна Степанова – методист комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».

МАНівській Турнірний рух – це унікальне явище. На Луганщині йому вже більше ніж 30 років. Де б не відбувався турнір, там завжди панує атмосфера гостинності, духовної єдності та боротьби творчих ідей. Головна мета, яка стояла перед всіма  учасниками - вміння пов'язувати теоретичні знання з практикою, показати свою ораторську майстерність, вміння доводити свою думку, переконувати і журі, і супротивників,  відстоювати свою позицію.

Ми поспілкувалися з тими, хто готував школярів до турнірів.

Олена Леонідівна Кравченко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, член журі. Ось така вийшла розмова.

До участі в журі запрошені поважні гості  - кандидати наук, доценти, викладачі провідних вузів, керівники підрозділів  Луганської обласної державної адміністрації, журналісти-практики.

Куцевська Ольга Станіславівна – голова журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Коваль Ірина Анатоліївна – співголова журі, заслужений журналіст України, продюсер Луганського обласного радіо «Пульс».

Денищенко Денис Вікторович – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації.

Корчагіна Оксана Володимирівна – член журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Петрушенко Володимир Дмитрович – член журі, журналіст теле-радіо компанії «Рубіжне».

Кравченко Олена Леонідівна – член журі, кандидат філологічних наук,  доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Щолок Лідія Миколаївна -  член журі, вчитель української філології Кремінської  школи-гімназії Кремінської районної ради Луганської області.

Ющенко Артем Андрійович – член журі, студент 1 курсу кафедри журналістики та філології Сумського державного університету,, переможець обласного і Всеукраїнського турнірів юних журналістів.

Наступний наш співрозмовник Денис Вікторович Денищенко – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації. У розмові з нами зауважив, що влада має створити належні умови для того, щоб майбутні студенти журналістських відділень навчалися саме на Луганщині. Але якщо діти все ж таки їдуть по інших великих містах, бажано, щоб вони поверталися на Луганщину після закінчення навчання.

Яку майбутню професію не обрали б учасники турніру, вони - шукачі істини, майбутня наукова еліта нашої держави, її надія.

Переможцями  у конкурсі юних журналістів  стала Лисичанська команда. На турнірі гідно виступили також команди «Всевидяче око» (Сватівська школа-гімназія), «СТАЖЕР – МЕХАНІК» та «4-Й ФОРМАТ» (Сєвєродонецьке відділення МАН), команда «МАН- РУБІЖНЕ».

Члени журі турніру журналістів виділили найкращих учасників в особистій першості, це учениця середньої загальноосвітньої школи №5  м. Сєвєродонецька - Решитило Софія (найкращий опонент), учениця комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8» -  Удодова Тетяна (найкращий доповідач) та учень Рубіжанської загальноосвітньоїшколи  І - ІІІ ступенів № 4 Рубіжанської міської ради Шевцов Данило (найкращий рецензент).

За рекомендаціями членів журі буде сформована обласна команда, яка вже у квітні боротиметься за перемогу на Всеукраїнському рівні у Сумах.

Кращі юні журналісти  представлятимуть Луганську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів на Сумщині, що відбудуться вже у квітні. А у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» попереду нові змагання талановитого юнацтва.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

23.04 / 17:00

Доведено вину державного службовця

23.04 / 16:57

Співробітнику ДСНС повідомлено про підозру

23.04 / 16:20

Покарання за повторну крадіжку

23.04 / 15:53

Конференція «Ефективна комунікація та запобігання конфліктів»

23.04 / 14:28

Майже 13 тисяч жителів Луганщини задекларували 347 млн грн доходів

23.04 / 13:16

У Харкові відбувся чемпіонат України з кікбоксингу

23.04 / 13:14

ПриватБанк допомагає розвивати електронну демократію в Україні

23.04 / 11:56

Відкритий Кубок України зі стрибків у воду

23.04 / 11:00

ПриватБанк запустив новий «безконтакт» – оплату за QR-кодом

23.04 / 09:50

Саакашвілі не має законних підстав для в'їзду в Україну

23.04 / 09:16

Один військовослужбовець Об'єднаних сил загинув та три українських захисники отримали поранення

22.04 / 16:31

Сильний прем’єр – запорука успіху – політолог В’ячеслав Ільченко

22.04 / 14:24

У поліції діє оновлений порядок обліку заяв про кримінальні правопорушення

22.04 / 11:21

Про порядок направлення у відрядження жінок, що мають дітей

22.04 / 10:00

Рубіжанські воїни-ветерани створили громадську організацію та допомагають своїм бойовим побратимам (частина друга)

22.04 / 09:21

Рубіжанські воїни-ветерани створили громадську організацію та допомагають своїм бойовим побратимам (частина перша)

16.04 / 18:33

Про проект «Електронне малятко»

16.04 / 17:36

50 дітей з Луганщини оздоровляться в Австрії

16.04 / 17:00

На Луганщині вилучено сім одиниць вибухонебезпечних предметів

16.04 / 16:38

Держава піклується про дітей-сиріт на Луганщині

16.04 / 16:34

Оголошено конкурс грантових можливостей для ЗМІ та громадскості

16.04 / 16:27

Платникам податків Луганщини відшкодовано майже 27 млн грн ПДВ

16.04 / 15:31

Медалі привезли юні плавці з інвалідністю

16.04 / 14:45

Поліцейські негайно реагують та перевіряють повідомлення про порушення виборчого законодавства

16.04 / 14:25

Умови для реалізації продукції на ринках та ярмарках без застосовування РРО

16.04 / 14:14

Щотижнева відео селекторна з керівниками галузевих служб управління та територіальних підрозділів поліції

16.04 / 13:30

Як отримати бебі-бокси на Луганщині?

16.04 / 13:15

ПриватБанк відкрив продаж безготівкової валюти в терміналах

16.04 / 12:42

Тривають весняно-польові роботи

16.04 / 12:39

Енергоефективність та громади Луганщини

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus