Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  15:40 Відбудеться прес-конференція Луганської обласної Федерації кікбоксінгу WAKO 12:47 Як голосувати переселенцям? 12:28 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 15 червня 2019 року 12:20 Ефремов пойдет на выборы в десятке Оппоблока 09:43 В Україні уколи замінять пігулками 09:17 14 червня збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню 18:00 Коли відмова від виконання роботи не є порушенням трудової дисципліни 17:40 Коли працівника можуть відсторонити від роботи 17:00 Жінку засуджено за участь в організації та проведенні так званого «референдуму» 16:36  Навчальному закладу повернуто незаконно орендоване приміщення  
     
 
 

Переселенцы


26.03.2019 / 18:30 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина друга)

Як ми вже розповідали, днями у Рубіжному, відбувся обласний турнір  юних журналістів. 24 березня у  «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» зібралося 5 команд учасників, які представляли  Сєвєродонецьк, Рубіжне,  Лисичанськ та Сватівський район.

У напруженій боротьбі перше місце посіла команда Лисичанської спеціалізованої школи  №8  -  «231 розряд».

Тетяна Удодова  - учениця 9 класу Лисичанської школи № 8. Вона розповіла як готувалася команда-переможець.

Читайте також Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина перша)

В Україні існує  Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення.

Більше 20 років працює на Луганщині  Мала академія наук (МАН). До війни у МАН безкоштовно навчалися  майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності.  Восени 2014 року роботу малої академії наук поновили на звільненій території.

Юні науковці Луганщини традиційно демонструють  якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність на Всеукраїнських змаганнях, але їм передують районі, міські та обласні  науково-практичні конференції, конкурси,  виставки творчих проектів, олімпіади… Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогам.

З початку війни  Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді розташована  в місті Рубіжне. Саме тому можна стверджувати, що Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво.

Сьогодні в академії постійно займається більш ніж 700 учнів, які мешкають на території, підконтрольній уряду України.  Діти  займаються у 46 секціях за 12 напрямками, які працюють в  трьох містах і 12  районах Луганської області. Загалом, в минулому році до заходів були залучені майже 11 тисяч учнів.

Олена Віталіївна Степанова – методист комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».

МАНівській Турнірний рух – це унікальне явище. На Луганщині йому вже більше ніж 30 років. Де б не відбувався турнір, там завжди панує атмосфера гостинності, духовної єдності та боротьби творчих ідей. Головна мета, яка стояла перед всіма  учасниками - вміння пов'язувати теоретичні знання з практикою, показати свою ораторську майстерність, вміння доводити свою думку, переконувати і журі, і супротивників,  відстоювати свою позицію.

Ми поспілкувалися з тими, хто готував школярів до турнірів.

Олена Леонідівна Кравченко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, член журі. Ось така вийшла розмова.

До участі в журі запрошені поважні гості  - кандидати наук, доценти, викладачі провідних вузів, керівники підрозділів  Луганської обласної державної адміністрації, журналісти-практики.

Куцевська Ольга Станіславівна – голова журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Коваль Ірина Анатоліївна – співголова журі, заслужений журналіст України, продюсер Луганського обласного радіо «Пульс».

Денищенко Денис Вікторович – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації.

Корчагіна Оксана Володимирівна – член журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Петрушенко Володимир Дмитрович – член журі, журналіст теле-радіо компанії «Рубіжне».

Кравченко Олена Леонідівна – член журі, кандидат філологічних наук,  доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Щолок Лідія Миколаївна -  член журі, вчитель української філології Кремінської  школи-гімназії Кремінської районної ради Луганської області.

Ющенко Артем Андрійович – член журі, студент 1 курсу кафедри журналістики та філології Сумського державного університету,, переможець обласного і Всеукраїнського турнірів юних журналістів.

Наступний наш співрозмовник Денис Вікторович Денищенко – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації. У розмові з нами зауважив, що влада має створити належні умови для того, щоб майбутні студенти журналістських відділень навчалися саме на Луганщині. Але якщо діти все ж таки їдуть по інших великих містах, бажано, щоб вони поверталися на Луганщину після закінчення навчання.

Яку майбутню професію не обрали б учасники турніру, вони - шукачі істини, майбутня наукова еліта нашої держави, її надія.

Переможцями  у конкурсі юних журналістів  стала Лисичанська команда. На турнірі гідно виступили також команди «Всевидяче око» (Сватівська школа-гімназія), «СТАЖЕР – МЕХАНІК» та «4-Й ФОРМАТ» (Сєвєродонецьке відділення МАН), команда «МАН- РУБІЖНЕ».

Члени журі турніру журналістів виділили найкращих учасників в особистій першості, це учениця середньої загальноосвітньої школи №5  м. Сєвєродонецька - Решитило Софія (найкращий опонент), учениця комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8» -  Удодова Тетяна (найкращий доповідач) та учень Рубіжанської загальноосвітньоїшколи  І - ІІІ ступенів № 4 Рубіжанської міської ради Шевцов Данило (найкращий рецензент).

За рекомендаціями членів журі буде сформована обласна команда, яка вже у квітні боротиметься за перемогу на Всеукраїнському рівні у Сумах.

Кращі юні журналісти  представлятимуть Луганську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів на Сумщині, що відбудуться вже у квітні. А у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» попереду нові змагання талановитого юнацтва.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

15.06 / 15:40

Відбудеться прес-конференція Луганської обласної Федерації кікбоксінгу WAKO

15.06 / 12:47

Як голосувати переселенцям?

15.06 / 12:28

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 15 червня 2019 року

15.06 / 12:20

Ефремов пойдет на выборы в десятке Оппоблока

15.06 / 09:43

В Україні уколи замінять пігулками

15.06 / 09:17

14 червня збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню

14.06 / 18:00

Коли відмова від виконання роботи не є порушенням трудової дисципліни

14.06 / 17:40

Коли працівника можуть відсторонити від роботи

14.06 / 17:00

Жінку засуджено за участь в організації та проведенні так званого «референдуму»

14.06 / 16:36

Навчальному закладу повернуто незаконно орендоване приміщення

14.06 / 16:03

Прокуратура взяла на контроль хід розслідування ДТП у Попаснянському районі

14.06 / 16:00

Прокуратурою доведено вину зловмисника у замаху на контрабанду зброї

14.06 / 15:18

За користування надрами платники податків сплатили понад 186 млн грн

14.06 / 15:11

Платники Луганщини перерахували до бюджету майже 1,2 млрд грн ЄСВ

14.06 / 14:30

Завищена ставка земельного податку: як бути

14.06 / 13:59

СБУ виявила докази використання спецслужбами РФ соціальних мереж

14.06 / 13:02

Припинено схему отримання хабарів за призов на військову службу

14.06 / 12:29

Оперативники виявили в гаражі схованку з боєприпасами

14.06 / 12:03

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав 54 рази...

14.06 / 10:45

Допомагати просто! - благодійний фонд ПриватБанку

14.06 / 10:42

Ми вдячні за підтримку стратегічного курсу ПриватБанку – Петр Крумханзл

14.06 / 09:16

Зростає кількість обстрілів

13.06 / 18:57

Вечірній брифінг прес-центру Об’єднаних сил на 13 червня 2019 року

13.06 / 16:17

Внаслідок обстрілу у м. Золоте пошкоджено дах приватного будинку

13.06 / 16:00

Начальник поліції міста Рубіжне відзвітував про проведену роботу за 5 місяців 2019 року

13.06 / 14:15

До Станично-Луганського відділу поліції відряджена група підсилення

13.06 / 13:10

Правоохоронці Луганщини готуються до парламентських виборів 2019

13.06 / 09:01

12 червня збройні формування Російської Федерації 28 разів порушили режим припинення вогню

12.06 / 18:03

У ДТП на Луганщині загинули три 16-річні хлопці. Поліція встановлює обставини

12.06 / 18:00

За матеріалами СБУ до восьми років ув’язнення засуджено бойовика

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus