Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  13:08 Президент подякував США за розблокування виділення військової допомоги Україні 12:20 Виступ Володимира Зеленського на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії 12:05 Володимир Зеленський під час зустрічі з Вільямом Тейлором подякував США 12:03 Зеленський про вибори на окупованих територіях 11:25 Путин потребует «железных гарантий» формулы Штайнмайера 11:20 Поговоримо про українську духовність 11:03 16 вересня – останній день переходу на спрощену систему 10:38 14 вересня - день Першої медичної допомоги 10:13 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 14.09.2019 року 10:11 Прикордонники виявили зброю та незаконний продаж наркотичних препаратів  
     
 
 

Переселенцы


26.03.2019 / 18:30 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина друга)

Як ми вже розповідали, днями у Рубіжному, відбувся обласний турнір  юних журналістів. 24 березня у  «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» зібралося 5 команд учасників, які представляли  Сєвєродонецьк, Рубіжне,  Лисичанськ та Сватівський район.

У напруженій боротьбі перше місце посіла команда Лисичанської спеціалізованої школи  №8  -  «231 розряд».

Тетяна Удодова  - учениця 9 класу Лисичанської школи № 8. Вона розповіла як готувалася команда-переможець.

Читайте також Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина перша)

В Україні існує  Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення.

Більше 20 років працює на Луганщині  Мала академія наук (МАН). До війни у МАН безкоштовно навчалися  майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності.  Восени 2014 року роботу малої академії наук поновили на звільненій території.

Юні науковці Луганщини традиційно демонструють  якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність на Всеукраїнських змаганнях, але їм передують районі, міські та обласні  науково-практичні конференції, конкурси,  виставки творчих проектів, олімпіади… Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогам.

З початку війни  Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді розташована  в місті Рубіжне. Саме тому можна стверджувати, що Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво.

Сьогодні в академії постійно займається більш ніж 700 учнів, які мешкають на території, підконтрольній уряду України.  Діти  займаються у 46 секціях за 12 напрямками, які працюють в  трьох містах і 12  районах Луганської області. Загалом, в минулому році до заходів були залучені майже 11 тисяч учнів.

Олена Віталіївна Степанова – методист комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».

МАНівській Турнірний рух – це унікальне явище. На Луганщині йому вже більше ніж 30 років. Де б не відбувався турнір, там завжди панує атмосфера гостинності, духовної єдності та боротьби творчих ідей. Головна мета, яка стояла перед всіма  учасниками - вміння пов'язувати теоретичні знання з практикою, показати свою ораторську майстерність, вміння доводити свою думку, переконувати і журі, і супротивників,  відстоювати свою позицію.

Ми поспілкувалися з тими, хто готував школярів до турнірів.

Олена Леонідівна Кравченко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, член журі. Ось така вийшла розмова.

До участі в журі запрошені поважні гості  - кандидати наук, доценти, викладачі провідних вузів, керівники підрозділів  Луганської обласної державної адміністрації, журналісти-практики.

Куцевська Ольга Станіславівна – голова журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Коваль Ірина Анатоліївна – співголова журі, заслужений журналіст України, продюсер Луганського обласного радіо «Пульс».

Денищенко Денис Вікторович – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації.

Корчагіна Оксана Володимирівна – член журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Петрушенко Володимир Дмитрович – член журі, журналіст теле-радіо компанії «Рубіжне».

Кравченко Олена Леонідівна – член журі, кандидат філологічних наук,  доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Щолок Лідія Миколаївна -  член журі, вчитель української філології Кремінської  школи-гімназії Кремінської районної ради Луганської області.

Ющенко Артем Андрійович – член журі, студент 1 курсу кафедри журналістики та філології Сумського державного університету,, переможець обласного і Всеукраїнського турнірів юних журналістів.

Наступний наш співрозмовник Денис Вікторович Денищенко – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації. У розмові з нами зауважив, що влада має створити належні умови для того, щоб майбутні студенти журналістських відділень навчалися саме на Луганщині. Але якщо діти все ж таки їдуть по інших великих містах, бажано, щоб вони поверталися на Луганщину після закінчення навчання.

Яку майбутню професію не обрали б учасники турніру, вони - шукачі істини, майбутня наукова еліта нашої держави, її надія.

Переможцями  у конкурсі юних журналістів  стала Лисичанська команда. На турнірі гідно виступили також команди «Всевидяче око» (Сватівська школа-гімназія), «СТАЖЕР – МЕХАНІК» та «4-Й ФОРМАТ» (Сєвєродонецьке відділення МАН), команда «МАН- РУБІЖНЕ».

Члени журі турніру журналістів виділили найкращих учасників в особистій першості, це учениця середньої загальноосвітньої школи №5  м. Сєвєродонецька - Решитило Софія (найкращий опонент), учениця комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8» -  Удодова Тетяна (найкращий доповідач) та учень Рубіжанської загальноосвітньоїшколи  І - ІІІ ступенів № 4 Рубіжанської міської ради Шевцов Данило (найкращий рецензент).

За рекомендаціями членів журі буде сформована обласна команда, яка вже у квітні боротиметься за перемогу на Всеукраїнському рівні у Сумах.

Кращі юні журналісти  представлятимуть Луганську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів на Сумщині, що відбудуться вже у квітні. А у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» попереду нові змагання талановитого юнацтва.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

14.09 / 13:08

Президент подякував США за розблокування виділення військової допомоги Україні

14.09 / 12:20

Виступ Володимира Зеленського на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії

14.09 / 12:05

Володимир Зеленський під час зустрічі з Вільямом Тейлором подякував США

14.09 / 12:03

Зеленський про вибори на окупованих територіях

14.09 / 11:25

Путин потребует «железных гарантий» формулы Штайнмайера

14.09 / 11:20

Поговоримо про українську духовність

14.09 / 11:03

16 вересня – останній день переходу на спрощену систему

14.09 / 10:38

14 вересня - день Першої медичної допомоги

14.09 / 10:13

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 14.09.2019 року

14.09 / 10:11

Прикордонники виявили зброю та незаконний продаж наркотичних препаратів

14.09 / 10:01

Один з поранених загинув

14.09 / 09:58

За минулу добу - вісім поранених

13.09 / 17:30

Землекористувачі та власники землі сплатили майже 228 млн грн

13.09 / 17:15

СБУ заблокувала канал контрабанди наркотичних засобів

13.09 / 17:07

Про право на податкову знижку фізичної особи-підприємця

13.09 / 17:00

Місцеві громади отримали 232 мільйонів

13.09 / 16:42

На підтримку української армії Луганщина спрямувала 137 млн грн

13.09 / 16:35

Бюджетні аферисти

13.09 / 16:15

Викрили банду, яка «кришувала» гральний бізнес

13.09 / 15:15

Вилучено близько 200 кг марихуани

13.09 / 14:43

Зігріти Україну допоможуть ТЕС ДТЕК

13.09 / 13:15

Запрошують до ІІ Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «СвітОгляд»

13.09 / 13:12

У Біловодську пройде Луганський обласний бібліотечний форум

13.09 / 12:51

На Луганщині поліцейські викрили бойовика

13.09 / 12:48

Викрили чоловіка, який обдурив дитину

13.09 / 12:44

Поліцейські викрили наркоділка

13.09 / 11:17

СБУ викрила спільників бойовиків терористичної організації «ЛНР»

13.09 / 10:55

Будують дорогу Сватове – Містки

13.09 / 10:45

Поліція закликає громадян бути пильними

13.09 / 10:24

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2 млрд грн ЄСВ

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus