Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Переселенцы


26.03.2019 / 18:48 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина перша)

Ось нарешті і прийшла весна, а з нею надія на позитивні зміни. Сьогодні поговоримо про надію.

Надію на нове українське життя, про яке ми всі мріємо. Життя без війни, у мирі та злагоді. На моє глибоке переконання, у нас у всіх є надія на краще майбутнє, і надія – це діти.

Наше завтрашнє майбутнє сьогодні  ходить до школи, бере участь у різних конкурсах, олімпіадах, а вже завтра вони будуть вирішувати долю України.

Минуть роки, і на жаль, діти будуть згадувати своє дитинство з гірким присмаком цієї проклятої війни. Та і самі вони, знову таки нажаль, будуть називаються «дітьми війни».

Безсумнівно, це нещасливе дитинство їм влаштували дорослі, які у гонитві за дешевою ковбасою та у бажаннях отримувати «масковские зарплаты», позвали до себе так званий  «руський мир». Але сьогодні не про цих покидьків, а про тих дорослих, які допомагають дитячім мріям, допомагають загартуванню юних талантів.

24 березня  у Рубіжному відбувся  обласний турнір  юних журналістів. В цей  недільний день у  «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» зібралося 5 команд учасників, які представляли  Сєвєродонецьк, Рубіжне,  Лисичанськ та Сватівський район. У напруженій боротьбі перше місце посіла команда Лисичанської спеціалізованої школи  №8  -  «231 розряд».

…Довгі роки поспіль в Україні існує Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення.

Майже 25 років  тому було створено Луганське територіальне відділення МАН України.  Перед війною  у МАН безкоштовно навчалися  майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності. Сьогодні МАН постійно охоплює більш ніж 700 учнів, які мешкають на території, підконтрольній уряду України.  Діти  займаються у 46 секціях за 12 напрямками, які працюють в  трьох містах і 12  районах Луганської області. Загалом, в минулому році до заходів були залучені майже 11 тисяч учнів.

Юні науковці Луганщини традиційно демонструють  якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Окрім перемог у Всеукраїнському конкурсі, МАНівці щорічно організовують  науково-практичні конференції, конкурси, семінари, виставки творчих проектів, олімпіади тощо.

Восени 2014 року роботу малої академії наук поновили на звільненій території. Наразі Луганське відділення МАН розташовується в місті Рубіжне за адресою: вул. Мендєлєєва, 1.

Фактично Малу академію наук було створено заново. Це була маленька, але дуже важлива  перемога. То був сигнал до всіх педагогів Луганщини:  Луганському МАНу бути! За словами  директора комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Олени Юріївни Бардаш, це сталося за підтримки Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, а саме  Департаменту освіти і науки.

Олена Юріївна Бардаш розповіла і про турнір юних журналістів, і про діяльність закладу.

…Капітан сватівської команди Микита Буланов прокинувся у неділю о шостій ранку, все це для того, щоб вчасно доїхати з командою у Рубіжне.

У Сватовому місцеві юні журналісти мають тісні дружні стосунки зі старшими колегами. Вони часті гості у місцевих виданнях та новоствореному телебаченні. Саме про це нам розповіла Наталія Миколаївна Стешенко – вчитель комунального закладу навчально-виховний комплекс «Сватівська загально-освітня школа І ступеня, гімназія».

Спілкування з учасниками змагань, з організаторами виявило і проблеми, які існують у нашому сьогоденні. 

Так, наприклад, в одній газеті школярці, яка принесла свою замітку до місцевого видання, відмовили. Я розумію, що, можливо, дитячі твори не зовсім досконалі, але, за словами вчительки, газетярі запропонували дівчині… заплатити за свою статтю, для того щоб її надрукували.

Я знаю цю газету, але не хочу називати видання. Проте, я хочу додати, дещо про характер цією дівчинки – Тетяни Удодової – вона надіслали свої тексти у Тернопіль. Там надрукували.

Говорить Наталія Вікторівна Керносенко – вчитель Лисичанської школи № 8.

Телерадіокомпанія «UA: Донбас», радіо «Пульс» завжди підтримують юних журналістів. Ось і цього разу до складу журі увійшла Ірина Анатоліївна Коваль – заслужений журналіст України, продюсер Луганського обласного радіо «Пульс» (телерадіокомпанії UA: Донбас). Ми поспілкувалися з нею, як зі співголовою журі, на початку конкурсу.

Яку майбутню професію не обрали б учасники турніру, вони - шукачі істини, майбутня наукова еліта нашої держави, її надія.

Переможцями  у конкурсі юних журналістів  стала Лисичанська команда. На турнірі гідно виступили також команди «Всевидяче око» (Сватівська школа-гімназія), «СТАЖЕР – МЕХАНІК» та «4-Й ФОРМАТ» (Сєвєродонецьке відділення МАН), команда «МАН- РУБІЖНЕ».

За результатами змагань переможцями обласного турніру юних журналістів визнано такі команди:

«231 розряд» (м. Лисичанськ) – відзначено дипломом I ступеня;

«МАН - Рубіжне» (м. Рубіжне)– вручено диплом II ступеня;

Диплом ІІІ ступеня за зайняте третє місце отримали: «Формат 4» (м. Сєвєродонецьк).

Усі команди отримали дипломи Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації та цінні подарунки від  Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА.

Кращі юні журналісти  представлятимуть Луганську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів на Сумщині, що відбудуться вже у квітні. А у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» попереду нові змагання талановитого юнацтва.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus