Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  12:14 Україна та МВФ погодили нову програму підтримки 12:09 8 декабря – в Украине День траура 09:06 Загинув один військовослужбовець, троє поранених 21:11 США підтримали Україну напередодні зустрічі «Норманді» 20:07 РНБО України затвердила сценарій реінтеграції тимчасово окупованих територій 11:33 Ми повинні говорити з мешканцями окупованих – Зеленський 10:00 Вибори мають відбуватися після відновлення контролю над кордоном – Президент 09:23 Бойові травмування отримали два військовослужбовця Об’єднаних сил 23:50 Чого хоче Володимир Зеленський від Нормандської зустрічі? 16:02 Прокурор Олексій Ляшенко зустрівся з представником Омбудсмена на Донбасі  
     
 
 

Переселенцы


26.03.2019 / 17:48 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина перша)

Ось нарешті і прийшла весна, а з нею надія на позитивні зміни. Сьогодні поговоримо про надію.

Надію на нове українське життя, про яке ми всі мріємо. Життя без війни, у мирі та злагоді. На моє глибоке переконання, у нас у всіх є надія на краще майбутнє, і надія – це діти.

Наше завтрашнє майбутнє сьогодні  ходить до школи, бере участь у різних конкурсах, олімпіадах, а вже завтра вони будуть вирішувати долю України.

Минуть роки, і на жаль, діти будуть згадувати своє дитинство з гірким присмаком цієї проклятої війни. Та і самі вони, знову таки нажаль, будуть називаються «дітьми війни».

Безсумнівно, це нещасливе дитинство їм влаштували дорослі, які у гонитві за дешевою ковбасою та у бажаннях отримувати «масковские зарплаты», позвали до себе так званий  «руський мир». Але сьогодні не про цих покидьків, а про тих дорослих, які допомагають дитячім мріям, допомагають загартуванню юних талантів.

24 березня  у Рубіжному відбувся  обласний турнір  юних журналістів. В цей  недільний день у  «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» зібралося 5 команд учасників, які представляли  Сєвєродонецьк, Рубіжне,  Лисичанськ та Сватівський район. У напруженій боротьбі перше місце посіла команда Лисичанської спеціалізованої школи  №8  -  «231 розряд».

…Довгі роки поспіль в Україні існує Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення.

Майже 25 років  тому було створено Луганське територіальне відділення МАН України.  Перед війною  у МАН безкоштовно навчалися  майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності. Сьогодні МАН постійно охоплює більш ніж 700 учнів, які мешкають на території, підконтрольній уряду України.  Діти  займаються у 46 секціях за 12 напрямками, які працюють в  трьох містах і 12  районах Луганської області. Загалом, в минулому році до заходів були залучені майже 11 тисяч учнів.

Юні науковці Луганщини традиційно демонструють  якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Окрім перемог у Всеукраїнському конкурсі, МАНівці щорічно організовують  науково-практичні конференції, конкурси, семінари, виставки творчих проектів, олімпіади тощо.

Восени 2014 року роботу малої академії наук поновили на звільненій території. Наразі Луганське відділення МАН розташовується в місті Рубіжне за адресою: вул. Мендєлєєва, 1.

Фактично Малу академію наук було створено заново. Це була маленька, але дуже важлива  перемога. То був сигнал до всіх педагогів Луганщини:  Луганському МАНу бути! За словами  директора комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Олени Юріївни Бардаш, це сталося за підтримки Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, а саме  Департаменту освіти і науки.

Олена Юріївна Бардаш розповіла і про турнір юних журналістів, і про діяльність закладу.

…Капітан сватівської команди Микита Буланов прокинувся у неділю о шостій ранку, все це для того, щоб вчасно доїхати з командою у Рубіжне.

У Сватовому місцеві юні журналісти мають тісні дружні стосунки зі старшими колегами. Вони часті гості у місцевих виданнях та новоствореному телебаченні. Саме про це нам розповіла Наталія Миколаївна Стешенко – вчитель комунального закладу навчально-виховний комплекс «Сватівська загально-освітня школа І ступеня, гімназія».

Спілкування з учасниками змагань, з організаторами виявило і проблеми, які існують у нашому сьогоденні. 

Так, наприклад, в одній газеті школярці, яка принесла свою замітку до місцевого видання, відмовили. Я розумію, що, можливо, дитячі твори не зовсім досконалі, але, за словами вчительки, газетярі запропонували дівчині… заплатити за свою статтю, для того щоб її надрукували.

Я знаю цю газету, але не хочу називати видання. Проте, я хочу додати, дещо про характер цією дівчинки – Тетяни Удодової – вона надіслали свої тексти у Тернопіль. Там надрукували.

Говорить Наталія Вікторівна Керносенко – вчитель Лисичанської школи № 8.

Телерадіокомпанія «UA: Донбас», радіо «Пульс» завжди підтримують юних журналістів. Ось і цього разу до складу журі увійшла Ірина Анатоліївна Коваль – заслужений журналіст України, продюсер Луганського обласного радіо «Пульс» (телерадіокомпанії UA: Донбас). Ми поспілкувалися з нею, як зі співголовою журі, на початку конкурсу.

Яку майбутню професію не обрали б учасники турніру, вони - шукачі істини, майбутня наукова еліта нашої держави, її надія.

Переможцями  у конкурсі юних журналістів  стала Лисичанська команда. На турнірі гідно виступили також команди «Всевидяче око» (Сватівська школа-гімназія), «СТАЖЕР – МЕХАНІК» та «4-Й ФОРМАТ» (Сєвєродонецьке відділення МАН), команда «МАН- РУБІЖНЕ».

За результатами змагань переможцями обласного турніру юних журналістів визнано такі команди:

«231 розряд» (м. Лисичанськ) – відзначено дипломом I ступеня;

«МАН - Рубіжне» (м. Рубіжне)– вручено диплом II ступеня;

Диплом ІІІ ступеня за зайняте третє місце отримали: «Формат 4» (м. Сєвєродонецьк).

Усі команди отримали дипломи Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації та цінні подарунки від  Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА.

Кращі юні журналісти  представлятимуть Луганську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів на Сумщині, що відбудуться вже у квітні. А у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» попереду нові змагання талановитого юнацтва.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

08.12 / 12:14

Україна та МВФ погодили нову програму підтримки

08.12 / 12:09

8 декабря – в Украине День траура

08.12 / 09:06

Загинув один військовослужбовець, троє поранених

07.12 / 21:11

США підтримали Україну напередодні зустрічі «Норманді»

07.12 / 20:07

РНБО України затвердила сценарій реінтеграції тимчасово окупованих територій

07.12 / 11:33

Ми повинні говорити з мешканцями окупованих – Зеленський

07.12 / 10:00

Вибори мають відбуватися після відновлення контролю над кордоном – Президент

07.12 / 09:23

Бойові травмування отримали два військовослужбовця Об’єднаних сил

06.12 / 23:50

Чого хоче Володимир Зеленський від Нормандської зустрічі?

06.12 / 16:02

Прокурор Олексій Ляшенко зустрівся з представником Омбудсмена на Донбасі

06.12 / 15:10

Володимир Зеленський про армію України

06.12 / 15:07

Президент нагородив військовослужбовців ООС

06.12 / 12:56

Платники перерахували до бюджету понад 2,8 млрд грн ЄСВ

06.12 / 10:58

Командира батальйону «Лєший» судитимуть заочно

06.12 / 09:03

5 грудня бойовики 8 разів порушили режим припинення вогню

05.12 / 12:22

У січні наступного року в громадян буде чотири вихідних підряд

05.12 / 12:04

Крістіна Лєонєнко – чемпіонка європейських змагань

05.12 / 12:00

Місцеві бюджети отримали майже 3,1 млрд гривень

05.12 / 11:39

РРО: безготівкова форма розрахунків

05.12 / 09:00

Втрат серед особового складу Об'єднаних сил не зафіксовано

04.12 / 16:27

Трудові книжки замінять електронними – Уряд

04.12 / 11:30

До зведеного бюджету платники Луганщини перерахували понад 5,5 млрд грн

04.12 / 10:00

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів виїзний прийом громадян

03.12 / 15:31

Уряд спростив реєстрацію фактів народження чи смерті на окупованих територіях

03.12 / 11:16

Податок на нерухомість - як не платити зайве

03.12 / 11:15

Місцеві бюджети отримали майже 14 млн грн від ліцензування

03.12 / 10:35

На Луганщині очікується погіршення погодних умов – сніг, ожеледиця

03.12 / 10:08

Направили до суду обвинувальний акт щодо особи з «народної міліції ЛНР»

03.12 / 09:00

Втрат серед військовослужбовців Об'єднаних сил внаслідок обстрілів не зафіксовано

02.12 / 18:00

Поки українські території окуповані, вибори там провести неможливо – Ольга Айвазовська

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus