Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  12:39 В Україну йде дощ, сніг і сильний вітер 12:34 Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук 10:00 На Луганщині сплатили 1,6 млн грн екологічного податку 09:27 Десять разів порушили режим припинення вогню 18:58 Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не має 18:31 З тимчасово окупованої території повернули тіло військовослужбовця Збройних Сил України 18:25 Луганщина шанує Героїв Небесної Сотні 18:22 Луганська область долучилася до Всеукраїнської акції «Ангели памʼяті» 17:17 Минулоріч кількість пожеж в області скоротилась 16:12 Піротехніками виявлений та вилучений один вибухонебезпечний предмет  
     
 
 

Актуальная тема


02.03.2019 / 15:36 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Особистий рахунок: Аксіоми війни та теореми патріотизму від Андрія Шаповалова

В ці перші березневі дні виповнюється п’ять років з того моменту, коли на Луганщину прийшла війна. Сумний ювілей. Але маємо пам’ятати ті страшні дні 2014 року, які принесли стільки лиха всім мешканцям Донбасу та всієї України.

Отже, сьогодні ми поговоримо про п’ятиріччя з початку так званої «русской весны», яка стала кривавим випробуванням для багатьох з нас. Весни, яка обернулася для нас стражданнями, сльозами, втратою рідних та близьких, втратою рідних домівок.

Але ми віримо: що одного разу сонце радощі знову зійде над Донбасом, а згодом і Кримом.

І знову, як і п’ять років тому у Луганську, Донецьку і Сімферополі замайорить український прапор. 

Наш співрозмовник - Андрій Шаповалов, менеджер філії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Регіональна дирекція UA: Донбас», керівник Регіональної організації Національної спілки журналістів України.

Він - безпосередній учасник подій березня 2014 року у Луганську.  Андрій Шаповалов -  як депутат Луганської обласної ради брав участь в тій ганебній сесії, після якої депутати Луганщини запросили російські війська. А якщо сказати простіше – покликали війну в свій власний дім.

Сподіваюсь, що наша розмова буде цікавою особливо для тих, хто мешкає в окупованій зоні. Бо для них наші передачі – ковток чистого повітря, сповненого вірою та надією.

У математиці, в основі геометрії лежать твердження, які не потребують доведення. Вони називаються аксіомами.

Так само і в реальному житті, і життєві  аксіоми не потребують доведення. Ось наприклад, аксіома про те, що «Війна – це погано, що війна це страждання та кров, що в жодному разі не треба звати війну в свій дім».

Ці прості, прописні істини забули так звані представники народу – депутати Луганської обласної ради у 2014 році. 2 березня 2014 року відбулася пріснопам'ятна сесія Луганської обласної ради, на порядку денному якої було єдине питання «Про суспільно-політичну ситуацію в країні».

На сесії були присутні 93 депутати з 124. Крім депутатів облради, в залі знаходилися люди з площі і «народний губернатор» Харитонов (працював вантажником на Центральному ринку), в президії - тодішні керівники області - Голенко і Пристюк, в перших рядах чинно сиділи народні депутати на чолі з Єфремовим.

Наш сьогоднішній співрозмовник  виступив з трибуни сесії із закликом припинити безлад та одуматися.

В Євангелії є епізод, де описано  поцілунок Іуди.  Згідно з авторами Євангелія, Іуда Іскаріот,  щоб вказати на Христа,  підійшовши з вартою, поцілував Ісуса вночі в Гетсиманському саду після моління про чашу. І це є - символом зрадництва.

2 березня 2014 року багато хто з  депутатів вітали Андрія Шаповалова з Днем народження, а потім гомоніли під час його виступу та бажали розіп’яти. 

Депутат Луганської обласної ради Андрій Шаповалов остаточний свій вибір на користь України зробив 2 березня 2014 року. Саме цей день став моментом істини, після якого мовчати було не можна.

Сесія і мітинг закінчилося тим, що Валерій Голенко вийшов до натовпу біля входу в будівлю облдержадміністрації. Він зачитав рішення сесії, де під соусом захисту російської мови, закликали Путіна.

Тим часом, український прапор на будівлі адміністрації був зірваний і на його місці встановили триколор.

Так, 2 березня 2014 року почалася війна.

Не буду лукавити – з Андрієм  ми знайомі досить давно і саме це дало мені право задавати непрості, а подекуди глибоко особисті запитання. Наприклад, про особистий рахунок щодо війни. 

Мені не перший раз доводиться спілкуватися з Андрієм Шаповаловим.

Для мене дуже важливо прослідкувати як розвивається особистість героям моїх публікацій, як загартовувався його характер, як він підіймався по соціальним сходам, як змінювалися його погляди.

Читайте також - С чистого листа и без права на ошибку

Приємно відзначити, що базисні цінності, головні принципи залишалися незмінними.

Твердження, які потребують доведення їх істинності за допомогою аксіом або логічних міркувань, називаються теоремами. Так само і в житті. 

Наприклад, теоремою є твердження: про те, всі громадяни України мають любити свою Батьківщину.

Насправді, ця теорема має бути доведена конкретними справами: «А що особисто ти зробив для своє країни?».

Звичайно, легко та приємно любити Україну у Львові, Тернополі, або Києві. Інша річ бути патріотом на Донбасі. Так було до війни, те саме і тепер.

Я маю честь працювати з  «UA: Донбас».

Сьогодні це потужний інформаційний мовник українського Донбасу. 

І я пишаюсь тими, с ким мені доводиться  працювати. Вибачте за пафос, але ці сором’язливі та звичайні люди - справжні патріоти, які не словом, а ділом доводять свій патріотизм.

Андрій Шаповалов розповів нам про нову студію «UA: Донбас». У лютому цього року, буквально декілька днів тому,  тут закінчилися  роботи та відбулася презентація ще однієї модернової студії.

За словами Андрія Шаповалова, ідея створити нову студію, у буквально сенсі слова на даху будівлі, народилася влітку 2017 року. 

Тоді у Сєвєродонецьк завітали  члени Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», а також – народні депутати - представники Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики та  представники Міністерства інформаційної політики України та Офісу Ради Європи в Україні.

Головний висновок, який зробили гості після відвідування Краматорська і Сєвєродонецька – на Луганщині стан справ з інформаційним мовленням значно краще, рівень підготовки спеціалістів, загальний рівень технічного оснащення, рівень контенту телеканалу «ЛОТ» та радіо «Пульс» (саме це було до створення «Регіональної дирекції UA: Донбас»), значне кращий, ніж у їх Донецьких колег. Більш того, за цими показниками луганчани займають лідируючи позиції загалом по країні.

Читайте також Лідер інформаційного мовлення Луганщини набирає обертів (частина перша)  

Лідер інформаційного мовлення Луганщини набирає обертів (частина друга)  

Андрій Шаповалов -  очолив  Луганську обласну державну телерадіокомпанію у березні 2015 року.

Саме з ним пов’язують справжнє відродження закладу.

Саме  Андрій Шаповалов зумів зібрати колектив, компанія придбала обладнання, було побудовано першу студію, налагоджено створення новин та багато іншого контенту.

Переміщена з Луганська до Сєверодонецька Луганська філія НТКУ розпочала мовлення  у прямому ефірі 24 серпня 2015 року.

Всю технічну базу довелося залишити в захопленому терористами Луганську, тож на новому місці  спочатку працювали з мінімальними потужностями, але при максимумі бажань і віри у відродження.

Андрій Шаповалов повідомив, що  сьогодні «UA: Донбас»  можна побачити та почути в окупованій зоні. Про це свідчать глядачі та слухачі, які виходять на зв'язок з окупованої зони.

Окупаційна влада в Луганську позбавила населення можливості слухати  українське радіо і дивитися ТБ.

Заглушили всі теле-радіопередавачі, а на захоплених частотах мовлять російські та місцеві пропагандисти.

До війни радіо і телевізійної сигнал вся область отримувала з Луганська. Його посилювали передавачі на місцях. І, таким чином, сигнал покривав всю територію Луганської області і навіть захоплював деякі населені пункти на кордоні з Росією.

У 2015 році була поставлена задача - в найкоротші терміни змінити логістику подачі сигналу, розгорнути його у зворотний бік. Провести такий «реверс» було дуже складно з технічної точки зору. Але, завдяки спільним зусиллям, і вони це зробили. Сьогодні в окупованій зоні можна зловити український сигнал.

П'ять років йде війна. І до цього дня питання інформаційної безпеки і протистояння російській пропаганді в умовах гібридної війни, розширення географії мовлення, збільшення потужності сигналів передавачів, відновлення і розвиток інформаційної сфери залишаються актуальними.

Коли-небудь ми дізнаємося імена всіх, хто вніс і продовжує вносити свій вклад в справу інформаційної безпеки.

І в цьому списку обов'язково будуть не тільки журналісти, редактори, режисери, оператори, а й звукорежисери, монтажери, інженери - скромні працівники, ті, хто завжди за кадром.

Адже саме вони докладають колосальних зусиль з відновлення телевізійного та радіомовлення.

Андрій Шаповалов - керівник Регіональної організації Національної спілки журналістів, заслужений журналіст України. Ми поговорили з ним про те, яким чином спілка журналістів допомагає  роздержавленим газетам.

Нагадаю, що протягом  двох років  на хвилях Луганського обласного радіо «Пульс» лунають позивні програми «Прес-огляд». Це наш спільний проект радіо і преси, де  можна дізнатися  які теми обговорюють районні газети Луганщини.

А закінчили нашу розмову з Андрієм Шаповаловим ми на приємній ноті, привітавши всіх жінок з прийдешніми святами.

Я впевнений, що одного разу на Донбас прийде справжня, наша українська весна.

Саме тоді ми у звільненому Луганську відсвяткуємо наше головне свято – свято Перемоги. 

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа. Фото автора, презентації нової студії  - фото -UA: Донбас.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

21.02 / 12:39

В Україну йде дощ, сніг і сильний вітер

21.02 / 12:34

Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук

21.02 / 10:00

На Луганщині сплатили 1,6 млн грн екологічного податку

21.02 / 09:27

Десять разів порушили режим припинення вогню

20.02 / 18:58

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не має

20.02 / 18:31

З тимчасово окупованої території повернули тіло військовослужбовця Збройних Сил України

20.02 / 18:25

Луганщина шанує Героїв Небесної Сотні

20.02 / 18:22

Луганська область долучилася до Всеукраїнської акції «Ангели памʼяті»

20.02 / 17:17

Минулоріч кількість пожеж в області скоротилась

20.02 / 16:12

Піротехніками виявлений та вилучений один вибухонебезпечний предмет

20.02 / 14:50

На Луганщині СБУ попередила контрабанду старовинних ікон за кордон

20.02 / 14:43

Зустріч з представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду

20.02 / 12:09

Заходи щодо недопущення незаконного обігу контрафактних товарів

20.02 / 12:06

Виявлено військовий засіб ураження виробництва Російської Федерації

20.02 / 10:56

День відкритих дверей у Луганському регіональному офісі «U-LEAD з Європою»

20.02 / 09:02

Один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення

19.02 / 20:23

Противник обстріляв наші позиції із мінометів

19.02 / 20:21

Обстріли із забороненого Мінськими домовленостями озброєння

19.02 / 17:00

Затримано бойовика російсько-окупаційних військ

19.02 / 16:12

Поліція поза політикою і діє чітко в рамках чинного законодавства

19.02 / 16:00

У Києві затримали пособника «МДБ»

19.02 / 15:09

Поліцейські затримали чоловіка, що вбив своїх бабусю та дідуся

19.02 / 12:46

Пособнику бойовиків повідомили про підозру

19.02 / 12:45

Поліцейські-вибухотехніки розповідають молоді про «закони безпеки»

19.02 / 12:35

Діалоги у сфері психічного здоров’я (частина друга)

19.02 / 11:59

Діалоги у сфері психічного здоров’я (частина перша)

19.02 / 11:03

Ситуація в контрольних пунктах на 19.02.2020

19.02 / 10:44

Складено адміністративні корупційні протоколи

19.02 / 10:33

Створять госпітальні округи та збільшать зарплату водіям «швидких»

19.02 / 10:04

Набув чинності Закон про Фонд розвитку підприємництва

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus