Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Актуальная тема


22.12.2018 / 17:18 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Підсумки року. Інформаційні заходи Представництва ЄС (частина перша)

У 2018 році я багато розповідав вам про європейську проблематику, про європейські виміри, про європейський вибір Луганщини. 

Сьогодні, підбиваючи підсумки 2018 року, я хочу знову поговорити про європейські цінності, про ЄС, про те, як будувати Європу в Україні.

І логічним завершенням цього року буде розповідь про те, що і грудні 2018 року на  Луганщині відбулися інформаційні заходи Представництва ЄС. Делегацію очолювала заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вайдеман.

В рамках цих заходів  делегація Представництва Європейського Союзу в Україні  з офіційним візитом відвідала Сєвєродонецьк та Старобільськ. Відбулася  низка інформаційних заходів на деяких з них нам вдалося поспілкуватися з їх учасниками.

Мета візиту гостей – провести на Луганщині інформаційну кампанію «Будуймо Європу в Україні».

Зокрема, протягом декілька днів для представників неурядових організацій, журналістів та учнівської молоді були організовані навчальні заходи, спрямовані на сферу освіти, культури, спорту, підтримці малого та середнього бізнесу.

Станіслав Корольков – координатор інформаційної кампанії   від Представництва ЄС в Україні. Він докладно розповів про програму візиту про саму інформаційну кампанію «Будуємо Європу в Україні». 

Ми поспілкувалися також про можливості для мешканців Східної України, про спеціальні молодіжні програми ЄС для української молоді. Ось така вийшла розмова.

Під час зустрічі в Луганській облдержадміністрації обговорювали соціально-економічну ситуацію в регіоні, процес децентралізації та питання щодо внутрішньо переміщених осіб, а також шляхи співпраці між Луганською областю та Представництвом ЄС.

Анніка Вайдеман розповіла про пріоритетні напрями співпраці ЄС та України, наголосивши на важливості реалізації Угоди про асоціацію, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між ЄС та Україною.

Крім цього, для представників структурних підрозділів облдержадміністрації було представлена презентація європейських програм для України.

Варто згадати,  що у Луганській області за останні роки успішно були реалізовані декілька проектів.

Зокрема, мова йде про такі проекти:  «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН за сприяння ЄС, спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У рамках цього проекту здійснювалося впровадження енергоефективних заходів ОСББ, соціальних та медичних об’єктів.

Наш співрозмовник Станіслав Корольков вважає, що програми від Представництва ЄС будуть дуже цікаві мешканцям Луганщини.

Представництво ЄС допомагає Луганщині не тільки гуманітарною допомогою, також підтримує реформу децентралізації, малий бізнес через гранти, створює нові робочі місця, відновлює громадську інфраструктуру, впроваджуються інші заходи, які направлені на відбудову та розвиток Луганщини.

Під час візиту делегації відбувся семінар від Представництва ЄС для підприємців Сєвєродонецька та Луганської області -  «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?».

Говорили про проблеми бізнесу на Луганщині,  та про головне – як підвищити свою конкурентоспроможність на ринку ЄС.

Запрошені  тренери та експерти - Андрій Яремкевич, експерт Європейської мережі підприємств,  Руслан Мотора, керівник компанії «SEO-Evolution», Олександр Нікітенков, керівник практики тендерного супроводу юридичної компанії «Правое дело»,  Олег Гетманчук, представник  Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності  облдержадміністрації.

Підприємці жваво цікавилися перевагами глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі  для українських підприємців, можливостями європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва, а також практичними порадами з виходу на європейський ринок та знаходження бізнес-партнерів.

Семінар проводився Представництвом ЄС у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Європейською Мережею Підприємств (EEN).

Що стримує розвиток бізнес-клімату? - Війна. Близькість до лінії зіткнення. Енергетична криза - енергетична система Луганщини працює нестабільно. Але варто сказати і про переорієнтацію ринків.

До початку війни промисловість Луганщини багато в чому була орієнтована на російський ринок. Підприємства регіону переробляли сировину, а готову продукцію постачали за кордон, переважно до Росії.

Російська окупація кардинально змінила вектор зовнішньоекономічних зв'язків підприємств Луганської області. Після воєнних дій на Донбасі ситуація різко змінилася.

Багато коопераційних економічних відносин між підприємствами було розірвано.

Частково втрачені міжрегіональні і міжгалузеві зв'язки. Порушені логістичні ланцюжки поставок сировини та відправки готової продукції споживачам.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, розрив торговельно-економічних відносин з Росією відбилися на диверсифікації експортної діяльності підприємств Луганщини.

Зараз вони змушені активно шукати нові ринки збуту продукції. У 2017 році частка експорту товарів до країн ЄС зросла до 50,4%.  Щодо Росії, вона, навпаки, зменшилася до 24,2%.

Відповідно до інформації Головного управління статистики у Луганській області, у січні-вересні 2018р. експорт товарів становив 153,2 млн.дол. США, імпорт – 213,9 млн.дол. США.

Порівняно із січнем-вереснем 2017р. в експорті товарів відбулось зменшення поставок на 16,2%, в імпорті – збільшення на 14,4%.

Негативне сальдо становило 60,7 млн.дол. США (у січні–вересні 2017р. також негативне – 4,2 млн.дол. США). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,72 (у відповідному періоді попереднього року – 0,98).

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 69 країн світу.

Для економічного розвитку регіону важливою є торгівля з країнами Європейського Союзу.

У січні-вересні 2018р. до них експортовано товарів на 58,6 млн.дол. США (38,2% від загального обсягу експорту області), що на 36,0% менше, ніж у відповідному періоді попереднього року.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 47,8 млн.дол. США (22,4% від загального обсягу імпорту області), що на 23,3% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року.

Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 84 країнами світу. У структурі послуг найбільшу частку займають: ділові послуги, наукові та технічні послуги, послуги, пов’язані з подорожами, а також транспортні послуги.

15 березня 2017 року Радою національної безпеки і оборони України прийнято рішення про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення на Донбасі.

Це значно скоротило потік товарів, який входив до складу регіонального експорту.

Особливо це стосується продукції металургії та машинобудування. Наприклад, неможливість  експорту продукції з Алчевського металургійного комбінату (знаходиться в окупованій зоні).

Через торгову блокаду зменшився експорт до деяких країн ЄС (Угорщина, Чехія, Румунія, Словаччина, Естонія), де основним товаром були чорні метали.

Одночасно почала зростати взаємодія з країнами Азії (Саудівська Аравія, Філіппіни, Китай, Оман, Узбекистан), де значний попит має продукція сільського господарства.

Достеменно відомо, що серед підприємств регіону, які найбільш активно освоюють ринки країн ЄС та ведуть пошук виходу на нові ринки такі підприємства: ПАТ “Рубіжанський картонно-тарний комбінат”, ПрАТ “Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс»”, ТОВ “Науково-виробниче підприємство «Зоря»”, ТОВ “Сватівська олія”, ТОВ “Кларіант Україна”, ТОВ “НВО Сєвєродонецький склопластик”.

Давно працюють з ЄС та мають відповідні інвестиції такі підприємства - ПАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат», ПрАТ «СНВО «Імпульс», ТОВ НВФ «Мікрохім» (Сєвєродонецьк).

Олександра Ізуіта – переселенка з Луганська. Зараз вона мешкає у Кремінній і намагається займатися соціальним підприємництвом, а саме – створенням дитячого розважально-розвивального центру. Чому виникла така ідея, і чого Олександра Ізуіта  очікує від тренінгів ЄС? – Про все це вона нам розповіла. Слухайте пряму мову.

Семен Аронович Перцовський  - людина дуже відома в Сєвєродонецьку та, зокрема, у журналістиці Луганщини. 

За його плечима  і робота головним редактором газети «Северодонецкий химик», і робота  власкором на Луганщині всеукраїнських видань, член Національної спілки журналістів, лауреат чисельних журналістських конкурсів. 

Для нього не існує такого поняття, як поважний вік у свої 68 він працює з молоддю, а саме  на громадських засадах займається випуском юнацької газети «Талисман».

За словами Семена Ароновича, йому було що розповісти представникам об’єднаної Європи про талановиту сєвєродонецьку молодь, яка навчається в професійно-технічних училищах.

Більш того, за плечима цих хлопців є виграні гранти, зокрема, від ПРООН.

Наступний наш співрозмовник - керівник проекту   «Мобільний культурний центр регіонального розвитку» Галина Вікторівна Янченко.

З Галиною Янченко ми познайомилися навесні цього року, коли у Рубіжному вона з однодумцями втілювала в життя проект, який  спрямований на активізацію та залучення дітей за місцем проживання в сучасні інтелектуальні ігри.

Суть його полягала  у створенні умов для підвищення рівня залученості та активності дітей у інтелектуальних іграх, які призведуть до формування команди дітей-тренерів та створення клубів з інтелектуальної гри. «Мобільний культурний центр регіонального розвитку» тоді був є частиною більш великого проекту («Культурний Майнінг»).

Допомогу тоді надали  міжнародні донори, а саме  Агентство США з міжнародного розвитку. Тепер у Галини Вікторівни Янченко більш амбітні, та не менш цікаві цілі.

А ось наступна інформація від Станіслава Королькова буде цікава саме для молоді.

***

Нові європейські можливості для України, у тому числі отримання «безвізу»  це тільки початок великого шляху з будівництва нової України.

Саме за це виходили люди на Майдани не тільки у Києві, але й у Луганську.  І врешті-решт саме за нову європейську демократичну Україну воюють наші хлопці.

І про це  мріють люди в окупованих Луганську, Донецьку та Криму.

Отже, за великим рахунком,  Європа, нові виклики та нові можливості це і є наші нові європейські права і за них варто боротися!

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Фото автора та Представництва ЄС в Україні. 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus