Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Переселенцы


21.12.2018 / 17:56 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

«Проект «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах» закінчено, але робота буде продовжена», - Максим Данильченко

17 грудня в Сєвєродонецькому «Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець»  відбулася підсумкова прес-конференція, присвячена закінченню проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах». 

Захід зібрав представники управління патрульної поліції в Луганській області, представників місцевої влади та освіти,  громадських активістів та експертів у сфері Commutiny Policing,  журналістів та місцевих  мешканців.

Підсумки проекту підбив представник громадської організації «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії»  Максим Данильченко.

За його словами, головна мета проекту, посилити взаємодію громадськості Луганщини та поліції заради безпеки у громадах.

Безпека – одна з найважливіших цінностей для людини, а співпраця поліції та громади – найкращий спосіб її гарантувати. Таку взаємодію ще називають англійським терміном Community Policing. 

«Формування патрульної поліції, як складової частини Національної поліції, є втіленням у життя однієї з наймасштабніших реформ у нашій державі. Реформу можна вважати вдалої лише тоді, коли більшість населення наочно відчуває позитивні зміни у своєму житті.

Взаємодію поліції і громадськості  називають Community Policing.  Вона полягає у тому, що поліція працює, зважаючи на думку мешканців щодо питань громадського порядку у кожному конкретному районі, селі, місті тощо.  Наш проект був направлений на підвищення такої взаємодії  на Луганщині», - зазначив Максим Данильченко.

За його словами, зазначений проект відбувався на Луганщині протягом двох місяців (листопад-грудень) і проходив  за підтримки Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.

У рамках проекту було проведено декілька заходів, які запам’ятаються його учасникам: акція з протидії розповсюдженню наркотичних речовин через Інтернет, відкриття першого в місті Сєвєродонецьк шкільного муралу  «Школа і поліція», круглий стіл та тренінги, акція «кава з копами», фотовиставка,  експозиції якої розповідають  про акції та заходи, які були проведені у рамках проекту. 

Були підготовлені та розповсюдженні інформаційні матеріали та спеціальні репортажі в місцевих мас-медіа.

Під час прес-конференції Максим Данильченко докладно розповів про хід реалізації проекту «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах». Максим Данильченко від імені ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» щиро подякував і донорів, і всіх учасників проекту. 

«Але головне для нас не проект заради проекту, не тільки те, щоб всі його учасники були задоволені. Головне – початок великої роботи, початок системної співпраці громадськості міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне з патрульною поліцією.

Ми сподіваємося, що нам вдалося привернути увагу населення, органів місцевої влади та громадськості к проблемам розповсюдження наркотиків, к протидії насиллю у навчальних закладах, к формуванню дружніх стосунків громадськості і поліції.

Наочні зміни відбуваються в роботі української поліції, і ми хочемо сприяти тому, щоб ця реформа, ці зміни призвели до посилення безпеки «пересічних громадян». І ми вдячні міжнародним донорам, які сприяють реформам поліції, сприяють роботі громадських активістів.

Проект «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах» закінчено, але робота буде продовжена!»,  - підкреслив Максим Данильченко.

Максим Данильченко додав також, що під час виконання проекту новостворена організація ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» набувала нового досвіду. За останні півроку це був вже третій проект, який підтримали міжнародні донори.

Максим Данильченко розповів також про подальші плани роботи ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

Подальша робота матиме три головні напрямки – по-перше, «Community Policing Луганщини», по-друге, питання щодо гендерної рівності, у тому числі ті, що пов’язані з формуванням місцевих бюджетів, і, третій напрямок - теми, пов’язані з переселенцями.

Оксана Оспіщева – старший лейтенант поліції, начальник відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Луганській області щиро подякувала ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» за цей корисний проект.

За її словами,  дуже приємно і важливо, що кількість громадських організацій, які допомагають поліції у повсякденній, у тому числі і профілактичній роботі, зростає.

«Нам хочеться, щоб ми приїздили на місце подій не тільки за викликом, нам хочеться, щоб населення Луганщини відчувало нашу підтримку, відкритість та щирість. І у цій благородній справі ми розраховуємо на підтримку громадськості»  - зазначила Оксана Оспіщева.

Під час прес-конференції відбулася  жвава дискусія щодо необхідності посилення співпраці з місцевою владою.

Того ж дня, 17 грудня,  у рамках проекту  ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії», відбулася фотовиставка, яка розповідає про роботу патрульної поліції Луганщини.

Близько 120 фотографій були зроблені в рамках проекту  «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах».

Автори фото – представники патрульної поліції Галина Тарасюк, Катерина Листопад, а також  заслужений журналіст України Володимир Лермонтов.

У подальшому планується, що фотовиставка буде представлена у бібліотеках міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне.

Виставкові експозиції розповідають  про акції та заходи, які були проведені у рамках проекту, а саме - протидія розповсюдженню наркотичних речовин через Інтернет, відкриття першого в місті Сєвєродонецьк шкільного муралу  «Школа і поліція», круглий стіл та тренінги, акція «кава з копами» тощо.

Представляючи роботи,  Максим Данильченко докладно розповідав про ідею фотовиставки та загальну мету проекту.

«Безпека починається на дорозі у школу (і тут ми говоримо про необхідність дотримуватися правил дорожнього руху), у самій школі (тут ми згадуємо про таке поняття як «булінг»), і, врешті-решт, безпека на вулиці.

Коли ми говоримо про безпеку на вулиці, то варто пам’ятати, що однією з нагальних проблем є  розповсюдження наркотиків. Це  дуже важлива проблема для Луганщини. Особливо небезпечно – зростання збуту наркотиків через всесвітню павутину за допомогою Інтернет-месенджерів, - відзначив Максим Данильченко -

Саме тому  3 грудня  2018 року громадські активісти Луганщини з ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» разом з представниками управління патрульної поліції в Луганській області проводили акцію по замолюванню інформації з нелегального розповсюдження наркотичних препаратів через Інтернет.

Ця акція проводилася в місті Сєвєродонецьк у спальних районах та поблизу закладів освіти».

Активісти замальовували дивні для непосвячених слова: «сіль», «спайс» та інші.  Для людей обізнаних у них немає секрету — це пропозиції придбати наркотики через Інтернет.

Названа акція - захід з протидії розповсюдження наркотиків - є акцією прямої дії, іншими словами – «Побачив – зафарбував!». Громадські активісти передали патрульним екіпажам поліції балончики з фарбою для їх подальшого використання.

Читайте також Настав час зупинити наркотичну навалу (частина перша)

Настав час зупинити наркотичну навалу (частина друга)

На фото, зокрема, можна побачити як працює  патрульна поліція Луганщини у проекті «Шкільний офіцер поліції».  Проект «Шкільний офіцер поліції» розпочав свою роботу в Україні завдяки міжнародній підтримці.

Головним завданням проекту «Шкільний офіцер поліції» є створення безпечного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах. Це відбувається через здійснення ефективної профілактики правопорушень серед учнів, застосування практик задля попередження конфліктів, боулінгу, правопорушень ПДР та інших негативних явищ.

Цей проект  - спільна робота Національної поліції та Міністерства освіти і науки України. На «уроках»  мова йде про  такі важливі теми, як безпечна поведінка на дорозі та в побуті, поведінка у стресових або небезпечних ситуаціях, права дитини, запобігання та протидія насильству у сім’ї, боулінг та інше.

Спочатку проект розпочався у  Києві, Львові, Одесі та Івано-Франківську, потім  черга дійшла до Дніпра, Харкова. А вже цього року до названих міст приєдналася Луганщина. Шкільні поліцейські дісталися Сєверодонецька, Лисичанська, Рубіжного.

Проект «Шкільний офіцер поліції»  - гарний приклад  ефективної співпраці поліції і громади.

Оксана Оспіщева  подякувала ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» за організацію фотовиставки.

«На представлених фотографіях ви можете побачити невелику частину з життя патрульної поліції Луганщини. Проведення профілактичної роботи серед населення, особливо серед дітей та підлітків – складова частина роботи управління патрульної поліції в Луганській області. Сьогодні поліція змінюється. Реформа поліції це, насамперед зміни її ідеології. В основі цієї реформи – модель переходу від каральної до сервісної функції діяльності правоохоронних органів. У зоні нашої відповідальності – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне. І за допомогою громадськості, ми хочемо, щоб ці міста, як і всі населенні пункти України, ставали більш безпечнішими», - зазначила Оксана Оспіщева.

Фотовиставка містить світлини з тренінгу «Поліція та медіа: точки дотику та межі закону». Захід відбувся в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини» за участі ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії», управління патрульної поліції в Луганській області, Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області. Тренером виступили Анастасія Апетик, «Експертний центр з прав людини» (м. Київ).

Серед інших заходів, які були впроваджені в рамках проекту, круглий стіл «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах». На круглому столі обговорювали  ситуацію у сфері безпеки в Луганській області, взаємодію поліції, влади та громадськості, шляхи посилення комунікацій між громадськістю та поліцією.

Щиру посмішку і увагу відвідувачів фотовиставки визвали світлини, які були зроблені під час акції  «Кава з копами».  Мета цього заходу - поглиблення комунікації громадських активістів з патрульними поліцейськими під час неформального спілкування. Учасники заходу - представники поліції та органів влади,  громадські активісти, журналісти.

Варто також нагадати, що в рамках проекту «Community Policing Луганщини» відбулося відкриття  шкільного муралу  «Школа і поліція». Ці світлини також представлені на фотовиставці.

11 грудня 2018 року на території середньої загальноосвітньої школи № 15 I-III ступенів міста Сєвєродонецька  відкрили перший у місті шкільний мурал. Головна мета цього закладу, за словами Максима Данильченка,  є покращення комунікацій дітей та поліції задля створення безпечного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах. 

Відкриття відбулося за участі автора (Яна Птушко),  активістів ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії», представників  управління патрульної поліції в Луганській області, учнів та педагогів ЗОШ № 15.

Ян Птушко – художник, автор  шкільного муралу «Школа і поліція»,  виступаючи на відкритті, сказав: «Дуже вдячний організаторам за надану можливість в створенні такої роботи спільно з поліцією. Цією роботою ми показали, вуличне мистецтво це не звичні більшості людей незаконні дії з псуванням стін брудними написами, а навпаки можливість для художників реалізувати свій потенціал. Сподіваюся на подальшу співпрацю і просування цієї ідеї!»

У свою чергу, Максим Данильченко зауважив при відкритті  першого шкільного муралу: «В цій школі є ще багато місяця для майбутніх муралів. Я бажаю щоб інші громадські організації приєднались до такої ініціативи і почали малювати різні картини,  які позитивно будуть впливати на виховання дітей. Ми впевнені що наша робота допоможе виховувати більш порядних та законослухняних громадян, і діти все більше будуть бачити в поліцейських не просто якогось «злого дядю» який може їх за щось покарати, а друга та наставника до якого можна завжди звернутись за допомогою і отримати її».

Відкриття першого шкільного Муралу в Сєвєродонецьку

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Публікація підготовлена в рамках проекту  ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах», який  упроваджується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні  за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus