Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  13:39 У місті Рубіжне зафіксовано спалах на небезпечну інфекційну хворобу – кір 13:21 Лікарі Рубіжного попереджали про загрозу епідемії кору 13:02 Поліцейські та курсанти провели квест-навчання 11:05 До Наглядової ради ПриватБанку увійшли три нових фахівця 10:59 В місті Сєвєродонецьк протягом доби постраждали двоє неповнолітніх в наслідок ДТП 10:52 Поліція зі складу Об'єднаних сил перевірила населені пункти Бахмутського району 10:00 Проводяться навчання танкових екіпажів 09:56  Поліцейські встановили місцезнаходження трьох неповнолітніх 09:47 Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил загинув 11:53 Відбувся фестиваль творчості для людей з обмеженими можливостями «Долина нарцисів»  
     
 
 

Актуальная тема


18.12.2018 / 20:51 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Настав час зупинити наркотичну навалу (частина перша)

Протягом 2018 року ми підготували багато матеріалів, як розповідають про діяльність патрульної поліції Луганщини.

У нас було багато тем – про жінок-поліцейських, про круглі столи та тренінги, про співпрацю із закладами освіти, представниками громадськості та місцевої влади.

Нова, реформована поліція системно працює за багатьма напрямками і проектами з громадськістю. 

Читайте також Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

Хто зупинить насильство в українських школах?

Таку взаємодію ще називають англійським терміном Community Policing. 

Вона полягає у тому, що поліція працює, зважаючи на думку мешканців щодо питань громадського порядку у кожному конкретному районі, селі, місті тощо. 

В основі всього –  нова ідеологія. Головна її ідея, головний меседж - завдання поліцейських не лише боротися із порушенням закону, а й вселяти в людей віру в незворотність реформ. 

В основі цієї реформи – модель переходу від каральної до сервісної функції діяльності правоохоронних органів.

Підбиваючи підсумки цього року, варто зауважити, що сьогодні патрульна поліція, яка працює у містах Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, закінчує 2018 рік цікавими надбаннями.

Так, наприклад, цього року на Луганщині розпочалися такі масштабні проекти, як  «Шкільний офіцер поліції» та «Шкільний патруль». Вони розпочалися в Україні завдяки міжнародній підтримці. Названі проекти  - гарний приклад  ефективної співпраці поліції і громади.

Головним завданням проекту «Шкільний офіцер поліції» - створення безпечного середовища у навчальних закладах.

Безпека починається на дорозі у школу (і тут ми говоримо про необхідність дотримуватися правил дорожнього руху), у самій школі (тут ми згадаємо про таке поняття як «булінг»), і, врешті-решт, безпека на вулиці. І ось сьогодні докладно саме про безпеку на вулиці, а точніше, про боротьбу з розповсюдженням наркотиків. Це  дуже важлива проблема для Луганщини.

Особливо небезпечно – зростання збуту наркотиків через всесвітню павутину за допомогою Інтернет-месенджерів. Поговоримо про головне  - настав час зупинити наркотичну навалу.

Буквально за кілька останніх років в Україні, в тому числі і на Луганщині, сталася справжня «революція» в сфері збуту наркотиків.

Вибачте за слово «революція», вірніше сказати навала, яка пов'язана зі зростанням нових технологій, а саме розвитком  Інтернет-месенджерів. Однак в цьому смертельному ланцюжку поставок наркотиків залишилися живі люди - це «кур'єри», а також покупці – споживачі. 

Днями, а саме 3 грудня  2018 року громадські активісти Луганщини з ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» разом з представниками управління патрульної поліції в Луганській області проводили акцію по замолюванню інформації з нелегального розповсюдження наркотичних препаратів через Інтернет.

Ця акція проводилася в місті Сєвєродонецьк у спальних районах та поблизу закладів освіти.

Акція відбулася в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах», який упроваджується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.

Ми поспілкувалися з учасниками акції.

Максим Данильченко – представляє громадську організацію  «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії». Він розповів про мету проекту та про небезпеку так званих «легких» наркотиків. Отже, пряма мова, говорить Максим Данильченко.

Як працює система анонімної інтернет-продажу наркотиків? Будь-який громадянин практично щодня зустрічає в наших містах намальовані написи на стінах.

Зміст такої настінної реклами дуже простий, там написано - «Сіль,  бошки, скарби і інше». Поруч можна побачити  намальований адрес продавця в інтернет-месенджері Телеграм.

Сенс такого графіті ясний - це реклама зілля. Той, хто бажає купити наркотики пише запит за вказаною адресою продавця, а він  надсилає йому список «товарів».

Покупець перераховує гроші або на вказану продавцем адресу, або поповнює номер рахунку телефону, який, як правило, за кордоном. 

Потім покупець отримує фотографію місця, де залишили для нього замовлений товар. Важлива деталь - покупець самостійно забирає товар, там, де йому вкажуть по інтернет-месенджеру.

Для розповсюдження зілля існує своя мережа кур'єрів – «закладчиків». Оскільки все відбувається в Інтернеті, то кур'єри можуть і не знати своїх головних роботодавців. Вони можуть знаходитися в іншому місті і навіть за кордоном. Зарплату кур'єр отримує щодня, на свою банківську картку. Оплата здійснюється після того, як всі покупці знайдуть свої «скарби».

Набір бажаючих стати  «кур’єром» також здійснюється в Інтернеті. 

Оксана Оспіщева – старший лейтенант поліції, начальник відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Луганській області.  Вона розповіла про діяльність патрульної поліції щодо протидії розповсюдженню наркотиків.

Ми поспілкувалися з педагогами.

Наш співрозмовник -  Людмила Миколаївна Черкашина – заступник директора з навчально-виховної роботи (ЗОШ № 15 міста Сєвєродонецька).

Миколаївна Черкашина розповіла про співпрацю педагогів та управління патрульної поліції в Луганській області у рамках проекту «Шкільний офіцер поліції». Ось така відбулася розмова.

Що з цього приводу думають підлітки? Ось така розмова відбулася з Дариною Соколенко, ученицею 9-А класу школи № 15 міста  Сєвєродонецька.

А ось що нам розповів Олександр Балюк - учень 9-А класу школи № 15 міста  Сєвєродонецька.

Головний висновок з того, про що нам розповіли підлітки – «У житті є набагато більш цікавого, ніж наркотики».

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Публікація підготовлена в рамках проекту  ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах», який  упроваджується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні  за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

25.05 / 13:39

У місті Рубіжне зафіксовано спалах на небезпечну інфекційну хворобу – кір

25.05 / 13:21

Лікарі Рубіжного попереджали про загрозу епідемії кору

25.05 / 13:02

Поліцейські та курсанти провели квест-навчання

25.05 / 11:05

До Наглядової ради ПриватБанку увійшли три нових фахівця

25.05 / 10:59

В місті Сєвєродонецьк протягом доби постраждали двоє неповнолітніх в наслідок ДТП

25.05 / 10:52

Поліція зі складу Об'єднаних сил перевірила населені пункти Бахмутського району

25.05 / 10:00

Проводяться навчання танкових екіпажів

25.05 / 09:56

Поліцейські встановили місцезнаходження трьох неповнолітніх

25.05 / 09:47

Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил загинув

24.05 / 11:53

Відбувся фестиваль творчості для людей з обмеженими можливостями «Долина нарцисів»

24.05 / 11:48

Кінологи завітали до вихованців Щастинської школи-інтернату

24.05 / 11:45

Поліцейських привітали з професійним святом

24.05 / 10:40

КПВВ на лінії зіткнення перейдуть на літній режим роботи

24.05 / 10:27

Окупанти порушують Мінські домовленості

24.05 / 10:18

Сегодня в Украине начинается избирательный процесс

24.05 / 10:02

23 травня збройні формування Російської Федерації 11 разів порушили режим припинення вогню

23.05 / 13:34

Анонси обласних спортивних заходів на 24-26 травня

23.05 / 13:00

ПриватБанк назвав фінансових геніїв – 2019

23.05 / 12:44

В Сєвєродонецьку обмінювалися книжками

23.05 / 12:13

Рубіжне буде відзначати День хіміка

23.05 / 11:06

Стартувало online голосування за міні-проекти «Громада своїми руками»

23.05 / 10:35

Луганська обласна служба зайнятості надає послуги учасникам АТО

23.05 / 09:55

Платники податків Луганщини сплатили майже 157 млн грн

23.05 / 09:30

Співорганізаторку так званого «референдуму» заочно засуджено до 6 років позбавлення волі

23.05 / 08:54

Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення

22.05 / 16:07

Верховна Рада, попри домовленості, відмовилась розглядати закони Зеленського

22.05 / 15:00

У Рубіжному проводитиметься перформанс-акція «Бюджетний пиріг»

22.05 / 14:56

П’ять запитань про субсидії

22.05 / 11:32

Я щеплень не боюся. Доступно про календар щеплень

22.05 / 10:55

Вісім українських солдат попали у полон

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus