Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  19:20 Вакансії можна переглядати за допомогою Google-карт 19:02 LED-освітлення допомогло ДТЕК Енерго знизити шкідливі викиди 17:58 Алгоритм дій під час кібербулінгу 17:00 Що потрібно знати платнику податків для отримання знижки за навчання 16:55 Інтернет у всіх готельних номерах – про нове в ДБН 15:50 Платники перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ 15:20 Знайдуть професіонала на замовлення роботодавця 14:16 Більш 50 тисяч українців щороку страждають від гострих кишкових інфекцій 13:05 Засудили чоловіка за жорстоке поводження з твариною 12:38 Поліцейські вилучили схрон зброї та боєприпасів  
     
 
 

Актуальная тема


15.11.2018 / 21:31 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Чому необхідно враховувати гендерні питання при формуванні місцевих бюджетів Луганщини

Сьогодні ми знову поговоримо про гендерні питання в Україні, а точніше про те, що чому необхідно враховувати гендерну компоненту при формуванні місцевих бюджетів Луганщини.

Ми вже говорили про те, що заважає подолати гендерні стереотипи в українському суспільстві, про гендерний паспорт Луганщини. Всі ці теми дуже актуальні для Луганщини.

Читайте також Що заважає подолати гендерні стереотипи в українському суспільстві? (частина перша)

Що заважає подолати гендерні стереотипи в українському суспільстві? (частина друга)

Про гроші місцевих бюджетів

Саме зараз вже підбиті підсумки виконання місцевих бюджетів Луганської області за 9 місяців 2018 року та формуються бюджети на рік наступний.

Короткий огляд виконання місцевих бюджетів наводить на думку про реальність поставлених завдань перед органами місцевої влади та можливість успішно закінчити бюджетний рік в рамках затверджених бюджетів.

Особливо наочне це можна побачити в нових об’єднаних територіальних громадах. Так, наприклад, виконання затверджених показників складає від 101 % по Чмирівський об’єднаній територіальній громаді, до 127 % по Красноріченській об’єднаній територіальній громаді.

Красноріченська громада, на сьогодні, вже виконала річні показники надходжень до загального фонду. Але не менш важливим є врахування гендерного компонента у бюджетах на рік наступний.

Як відомо, основним бюджетоутворювальним джерелом місцевих бюджетів у 2018 році залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, його частка в структурі доходів загального фонду становить 70,8 %.

Місцевих податків, які на 51,9 % складаються з єдиного податку, надійшло 433,1 млн грн, або 114,4 % до затверджених показників на поточний період.

Власних надходжень бюджетних установ протягом звітного періоду 2018 року надійшло 319,2 млн грн, що складає 90,4 % від річного плану з урахуванням змін.

«В структурі видатків загального фонду зведеного бюджету Луганської області за функціональною класифікацією питома вага видатків на освіту склала 43,4 % (1,6 млрд грн), на заклади та заходи з охорони здоров’я – 29,9 %(1,1 млрд грн), соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 4,8 % (179,7 млн грн), культури і мистецтв – 4,1 % (153,9 млн грн), фізкультури і спорту – 1,9 % (71,9 млн грн)», – такі данні Департаменту фінансів облдержадміністрації були оприлюднені на нещодавній нараді, де розглядалися підсумки виконання місцевих бюджетів області за 9 місяців 2018 року.

Так, за 9 місяців 2018 року загальний обсяг фактично отриманих доходів місцевих бюджетів Луганської області склав 6,8 млрд грн, з них доходи загального фонду – 2,1 млрд грн, спеціального фонду – 362,9 млн грн, трансферти з державного бюджету становлять 4,3 млрд грн.

Ми спеціально навели деякі цифри щодо формування місцевих бюджетів, бо говорити про гендерну компоненту при формуванні місцевих бюджетів Луганщини, без фінансової статистики неможливо, ба більш того, не професійно.

У центрі уваги – люди

Про щоб ми не писали  ми завжди будемо повертатися до грошей. Бо це головне! Але! Всі ці мільярди та мільйони ніщо, якщо їх не відчувають люди у наявності – покращенні сьогоденного життя «пересічних громадян».

Ось тут ми й виходимо про зазначену вище тему – а чи враховуються гендерні питання при формуванні місцевих бюджетів Луганщини. Відверто кажучи, Україна загалом та Луганщина зокрема тільки набирають досвід у цьому напрямку.

Ми тільки вчимося враховувати гендерні питання, тільки починаємо вивчати світовий досвід. Отже, нам треба вчитися, вчитися і ще раз вчитися. І тільки тоді ми всі відчуємо зміни на краще.

Треба зазначити, що допомагають у цьому напрямку міжнародні донори, які всіляко підтримують Україну, громадські організації, які займаються цією проблематикою.

Новим імпульсом для розвитку гендерної політики в Україні стала Угода про асоціацію з Європейським Союзом. Забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків, боротьба з дискримінацією – важливі цілі співробітництва, визначені Угодою.

На обласному рівні гендерними темами опікується Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Луганська обласна Координаційна рада з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми, представники партнерських громадських і міжнародних організацій, зокрема ПРООН, ОБСЄ, ООН

Жінки, громадських організацій «Позитивні жінки», «Дієва громада», радники Мінсоцполітики України з питань ВПО у Луганській області, радник голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з питань гендерної політики.

Гендерні ініціативи громадських активістів

Сьогодні – слово місцевим ініціативам, місцевим громадським активістам.

Під час підготовки цього матеріалу ми поспілкувалися з багатьма співрозмовниками – з громадськими активістами та представниками влади.

Думка всіх наших співрозмовників варта вашої уваги, бо вони говорили про те, що хвилює «пересічних громадян».

Максим Данильченко – представляє громадську організацію «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

Він розповів про те, що це таке гендерне орієнтоване бюджетування, а також про те, чому ця тема дуже актуальна для Луганщини, а також про проект «Посилення правової спроможності жінок у Луганській області».

Отже, пряма мова, говорить Максим Данильченко.

Максим Данильченко розповів про дослідження, яке доводить, що склад місцевих рад на Луганщині не відповідає гендерному балансу – 70 і більше відсотків депутатів – чоловіки, і лише 30 відсотків – жінки. І лише у двох новостворених об’єднаннях громадах ситуація – 50 на 50 відсотків.

Окрім цього, з 12 районних рад лише дві очолюють жінки – у Новопскові та Кремінній. А серед міських голів Луганщини, лише одна жінка – у Старобільську.

Максим Данильченко також розповів про підсумки проекту.

Чинне законодавство de jure гарантує чоловікам та жінкам України рівні права та можливості. Але реально, і це не для кого не секрет, що в політичній, культурній, соціальній, економічній сфері, в працевлаштуванні та повсякденному житті існує нерівність.

Наступний наш співрозмовник - Катерина Соловйова, дослідниця гендерних питань, президент громадської організації «Центр підтримки громади», Новопсков, Луганська область.

Катерина Соловйова просто та доступно пояснила про гендерне бюджетування на простих прикладах.

Гендерна нерівність — це ідея та ситуація, коли жінки та чоловіки не є рівними за правами, можливостями та уявленнями про них.

На думку борців за гендерну рівність, в Україні жінки відстають від чоловіків у багатьох областях, включаючи освіту, можливості на ринку праці, представленість у політиці, зарплатою за рівноцінну роботу. Гендерна нерівність випливає з відмінностей у гендерних ролях та спричинена існуванням гендерних стереотипів.

Катерина Соловйова зробила дуже слушне зауваження – «Там де більше грошей і владних повноважень, там працюють чоловіки, а там, де їх менше, там працюють жінки».

Зрозуміло, що з цим зауваженням можна не погодитися, проте, воно дійсно працює. Слухаємо Катерину Соловйову.

Катерина Соловйова зауважила також, що і на Луганщині вже з’являються території, як можна назвати успішними в цьому напрямку.

Жінки в Україні мають рівні можливості з чоловіками, було б бажання і здібності їх втілити – така думка є доволі поширеною. Втім хибною, наголошують експерти та доводить статистика. Українки досі зазнають дискримінацій за ознакою статі.

Про важливість гендерних ініціатив місцевих громадських активістів для громад Луганщини нам розповіла Ольга Миколаївна Бутенко. 

А закінчити нашу сьогоднішню розмову я хочу інформацією про те, що нещодавно Уряд вжив заходів щодо забезпечення гендерної рівності, а саме Кабмін прийняв нове розпорядження «Про затвердження Національного плану дій щодо виконання рекомендацій, викладених у прикінцевий зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року».

Передбачено, що документ буде сприяти вдосконаленню нормативно-правової бази у сфері протидії та запобігання дискримінації щодо жінок і дівчат.

Підготував Володимир Сидоренко, «Паралель-медіа»

Публікація підготовлена Інтернет-виданням «Паралель-медіа» в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Посилення правової спроможності жінок у Луганській області», що реалізується за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

13.08 / 19:20

Вакансії можна переглядати за допомогою Google-карт

13.08 / 19:02

LED-освітлення допомогло ДТЕК Енерго знизити шкідливі викиди

13.08 / 17:58

Алгоритм дій під час кібербулінгу

13.08 / 17:00

Що потрібно знати платнику податків для отримання знижки за навчання

13.08 / 16:55

Інтернет у всіх готельних номерах – про нове в ДБН

13.08 / 15:50

Платники перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ

13.08 / 15:20

Знайдуть професіонала на замовлення роботодавця

13.08 / 14:16

Більш 50 тисяч українців щороку страждають від гострих кишкових інфекцій

13.08 / 13:05

Засудили чоловіка за жорстоке поводження з твариною

13.08 / 12:38

Поліцейські вилучили схрон зброї та боєприпасів

13.08 / 12:30

Завершився чемпіонат Європи з класичного жиму лежачи

13.08 / 11:22

У КПВВ «Станиця-Луганська» знову введено скорочений режим роботи

13.08 / 11:18

Новий командувач Об'єднаних сил

13.08 / 11:00

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 13.08.2019 року

13.08 / 10:06

Винуватця резонансної ДТП в Новоайдарі взято під варту

13.08 / 09:00

Десять разів порушили режим припинення вогню

12.08 / 17:14

За фактом ДТП з маршруткою розпочато кримінальне провадження

12.08 / 17:09

Вилучили двох діточок з родини, де батьки зловживають спиртним

12.08 / 15:23

Поліцейські затримали бойовика, так званої «народної міліції»

12.08 / 15:20

ПриватБанк і PayUkraine зробили грошові перекази тимчасово безкоштовними

12.08 / 14:05

Пенсіонери Сходу України обирають ПриватБанк

12.08 / 14:01

Спортстмени-підводниики на п’єдесталі світових змагань

12.08 / 13:58

Виступи луганських пауерліфтерів у Дніпрі

12.08 / 13:15

Подорожувати з карткою ПриватБанку легко

12.08 / 13:07

РоздІловІ. Старобільськ: про інтерактивніформати

12.08 / 13:01

Місцеві громади отримали від спрощенців 200 млн грн єдиного податку

12.08 / 12:12

Ухвалено вирок організатору незаконного «референдуму» 2014 року

12.08 / 11:32

Луганська митниця ДФС перерахувала до держбюджету 529 млн грн

12.08 / 11:20

Як поїхати за кордон з дитиною?

12.08 / 10:30

Податковою міліцією Луганщини викрито 10 нелегальних АЗС та АГЗС

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus