Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Актуальная тема


15.11.2018 / 22:31 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Чому необхідно враховувати гендерні питання при формуванні місцевих бюджетів Луганщини

Сьогодні ми знову поговоримо про гендерні питання в Україні, а точніше про те, що чому необхідно враховувати гендерну компоненту при формуванні місцевих бюджетів Луганщини.

Ми вже говорили про те, що заважає подолати гендерні стереотипи в українському суспільстві, про гендерний паспорт Луганщини. Всі ці теми дуже актуальні для Луганщини.

Читайте також Що заважає подолати гендерні стереотипи в українському суспільстві? (частина перша)

Що заважає подолати гендерні стереотипи в українському суспільстві? (частина друга)

Про гроші місцевих бюджетів

Саме зараз вже підбиті підсумки виконання місцевих бюджетів Луганської області за 9 місяців 2018 року та формуються бюджети на рік наступний.

Короткий огляд виконання місцевих бюджетів наводить на думку про реальність поставлених завдань перед органами місцевої влади та можливість успішно закінчити бюджетний рік в рамках затверджених бюджетів.

Особливо наочне це можна побачити в нових об’єднаних територіальних громадах. Так, наприклад, виконання затверджених показників складає від 101 % по Чмирівський об’єднаній територіальній громаді, до 127 % по Красноріченській об’єднаній територіальній громаді.

Красноріченська громада, на сьогодні, вже виконала річні показники надходжень до загального фонду. Але не менш важливим є врахування гендерного компонента у бюджетах на рік наступний.

Як відомо, основним бюджетоутворювальним джерелом місцевих бюджетів у 2018 році залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, його частка в структурі доходів загального фонду становить 70,8 %.

Місцевих податків, які на 51,9 % складаються з єдиного податку, надійшло 433,1 млн грн, або 114,4 % до затверджених показників на поточний період.

Власних надходжень бюджетних установ протягом звітного періоду 2018 року надійшло 319,2 млн грн, що складає 90,4 % від річного плану з урахуванням змін.

«В структурі видатків загального фонду зведеного бюджету Луганської області за функціональною класифікацією питома вага видатків на освіту склала 43,4 % (1,6 млрд грн), на заклади та заходи з охорони здоров’я – 29,9 %(1,1 млрд грн), соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 4,8 % (179,7 млн грн), культури і мистецтв – 4,1 % (153,9 млн грн), фізкультури і спорту – 1,9 % (71,9 млн грн)», – такі данні Департаменту фінансів облдержадміністрації були оприлюднені на нещодавній нараді, де розглядалися підсумки виконання місцевих бюджетів області за 9 місяців 2018 року.

Так, за 9 місяців 2018 року загальний обсяг фактично отриманих доходів місцевих бюджетів Луганської області склав 6,8 млрд грн, з них доходи загального фонду – 2,1 млрд грн, спеціального фонду – 362,9 млн грн, трансферти з державного бюджету становлять 4,3 млрд грн.

Ми спеціально навели деякі цифри щодо формування місцевих бюджетів, бо говорити про гендерну компоненту при формуванні місцевих бюджетів Луганщини, без фінансової статистики неможливо, ба більш того, не професійно.

У центрі уваги – люди

Про щоб ми не писали  ми завжди будемо повертатися до грошей. Бо це головне! Але! Всі ці мільярди та мільйони ніщо, якщо їх не відчувають люди у наявності – покращенні сьогоденного життя «пересічних громадян».

Ось тут ми й виходимо про зазначену вище тему – а чи враховуються гендерні питання при формуванні місцевих бюджетів Луганщини. Відверто кажучи, Україна загалом та Луганщина зокрема тільки набирають досвід у цьому напрямку.

Ми тільки вчимося враховувати гендерні питання, тільки починаємо вивчати світовий досвід. Отже, нам треба вчитися, вчитися і ще раз вчитися. І тільки тоді ми всі відчуємо зміни на краще.

Треба зазначити, що допомагають у цьому напрямку міжнародні донори, які всіляко підтримують Україну, громадські організації, які займаються цією проблематикою.

Новим імпульсом для розвитку гендерної політики в Україні стала Угода про асоціацію з Європейським Союзом. Забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків, боротьба з дискримінацією – важливі цілі співробітництва, визначені Угодою.

На обласному рівні гендерними темами опікується Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Луганська обласна Координаційна рада з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми, представники партнерських громадських і міжнародних організацій, зокрема ПРООН, ОБСЄ, ООН

Жінки, громадських організацій «Позитивні жінки», «Дієва громада», радники Мінсоцполітики України з питань ВПО у Луганській області, радник голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з питань гендерної політики.

Гендерні ініціативи громадських активістів

Сьогодні – слово місцевим ініціативам, місцевим громадським активістам.

Під час підготовки цього матеріалу ми поспілкувалися з багатьма співрозмовниками – з громадськими активістами та представниками влади.

Думка всіх наших співрозмовників варта вашої уваги, бо вони говорили про те, що хвилює «пересічних громадян».

Максим Данильченко – представляє громадську організацію «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

Він розповів про те, що це таке гендерне орієнтоване бюджетування, а також про те, чому ця тема дуже актуальна для Луганщини, а також про проект «Посилення правової спроможності жінок у Луганській області».

Отже, пряма мова, говорить Максим Данильченко.

Максим Данильченко розповів про дослідження, яке доводить, що склад місцевих рад на Луганщині не відповідає гендерному балансу – 70 і більше відсотків депутатів – чоловіки, і лише 30 відсотків – жінки. І лише у двох новостворених об’єднаннях громадах ситуація – 50 на 50 відсотків.

Окрім цього, з 12 районних рад лише дві очолюють жінки – у Новопскові та Кремінній. А серед міських голів Луганщини, лише одна жінка – у Старобільську.

Максим Данильченко також розповів про підсумки проекту.

Чинне законодавство de jure гарантує чоловікам та жінкам України рівні права та можливості. Але реально, і це не для кого не секрет, що в політичній, культурній, соціальній, економічній сфері, в працевлаштуванні та повсякденному житті існує нерівність.

Наступний наш співрозмовник - Катерина Соловйова, дослідниця гендерних питань, президент громадської організації «Центр підтримки громади», Новопсков, Луганська область.

Катерина Соловйова просто та доступно пояснила про гендерне бюджетування на простих прикладах.

Гендерна нерівність — це ідея та ситуація, коли жінки та чоловіки не є рівними за правами, можливостями та уявленнями про них.

На думку борців за гендерну рівність, в Україні жінки відстають від чоловіків у багатьох областях, включаючи освіту, можливості на ринку праці, представленість у політиці, зарплатою за рівноцінну роботу. Гендерна нерівність випливає з відмінностей у гендерних ролях та спричинена існуванням гендерних стереотипів.

Катерина Соловйова зробила дуже слушне зауваження – «Там де більше грошей і владних повноважень, там працюють чоловіки, а там, де їх менше, там працюють жінки».

Зрозуміло, що з цим зауваженням можна не погодитися, проте, воно дійсно працює. Слухаємо Катерину Соловйову.

Катерина Соловйова зауважила також, що і на Луганщині вже з’являються території, як можна назвати успішними в цьому напрямку.

Жінки в Україні мають рівні можливості з чоловіками, було б бажання і здібності їх втілити – така думка є доволі поширеною. Втім хибною, наголошують експерти та доводить статистика. Українки досі зазнають дискримінацій за ознакою статі.

Про важливість гендерних ініціатив місцевих громадських активістів для громад Луганщини нам розповіла Ольга Миколаївна Бутенко. 

А закінчити нашу сьогоднішню розмову я хочу інформацією про те, що нещодавно Уряд вжив заходів щодо забезпечення гендерної рівності, а саме Кабмін прийняв нове розпорядження «Про затвердження Національного плану дій щодо виконання рекомендацій, викладених у прикінцевий зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року».

Передбачено, що документ буде сприяти вдосконаленню нормативно-правової бази у сфері протидії та запобігання дискримінації щодо жінок і дівчат.

Підготував Володимир Сидоренко, «Паралель-медіа»

Публікація підготовлена Інтернет-виданням «Паралель-медіа» в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Посилення правової спроможності жінок у Луганській області», що реалізується за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus