Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  12:39 В Україну йде дощ, сніг і сильний вітер 12:34 Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук 10:00 На Луганщині сплатили 1,6 млн грн екологічного податку 09:27 Десять разів порушили режим припинення вогню 18:58 Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не має 18:31 З тимчасово окупованої території повернули тіло військовослужбовця Збройних Сил України 18:25 Луганщина шанує Героїв Небесної Сотні 18:22 Луганська область долучилася до Всеукраїнської акції «Ангели памʼяті» 17:17 Минулоріч кількість пожеж в області скоротилась 16:12 Піротехніками виявлений та вилучений один вибухонебезпечний предмет  
     
 
 

Актуальная тема


09.11.2018 / 13:59 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Українська поліція переймає закордонний досвід

Сьогодні поговоримо про те, чи варто українській поліції переймати закордонний досвід. Зрозуміло, що йтиметься про досвід розвинених країн, бо той досвід, якій є у російський поліцейських нам не потрібен.

Як відомо, як ми вже розповідали, у Сєвєродонецьку, в «Кризовому медіа-центрі»,  відбувся дуже важливий захід  - «круглий стіл» -  «Commutiny Policing Luganshyny — взаємодія громадськості Сєвєродонецька та поліції заради безпечного майбутнього». Під час зустрічі,  громадські активісти та представники патрульної поліції у Луганській області обговорили найбільш актуальні проблеми у сфери безпеки.

Читайте також Взаємодія громадськості та поліції заради безпечного майбутнього

Перебуваючи на цьому заході ми поцікавилися як українська поліція переймає закордонний досвід і що це за досвід, чим він може бути корисним.

Створення Національної поліції України – правоохоронного органу європейського зразка, є безперечним доказом того, що в нашій країні відбуваються фундаментальні зміни.

Формування Патрульної поліції, як складової частини Національної поліції, є втіленням у життя однієї з наймасштабніших реформ у нашій державі.

Три роки тому на вулицях 33 українських міст вперше з'явилась патрульна поліція, яка стала початком змін та реформ у країні. Патрульна поліція з’явилася і на Луганщині. У зоні її відповідальності – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне.

Сьогодні у Патрульній поліції Луганщини – 385 співробітників, з них 65 – жінки, тобто 20 відсотків.

Серед країн, які дуже потужно допомагають Україні з реформою поліції – Канада.

Проект підтримки підготовки поліцейських (PTAP) Інноваційного фонду взаємодії поліції та громади (CPIF) Проект підтримки підготовки поліцейських (PTAP) впроваджується консалтинговою компанією «Agriteam Canada» та фінансується Міністерством закордонних справ Канади. Проект PTAP має на меті надання консультаційних послуг і проведення навчання з метою зміцнення новоствореної патрульної поліції та Національної поліції України.

Інноваційний фонд взаємодії поліції та громади співпрацює з громадськими групами, допомагаючи впроваджувати проекти у сфері взаємодії поліції та громади з метою сприяння побудові партнерства між поліцією та громадами.

Більшість проблем громад, а також їхніх рішень визначається через механізм спільного вирішення проблем і залучення громад до роботи поліції для попередження злочинності згідно з принципами взаємодії поліції та громади. Партнерство з громадою, що розвивається з часом, може в кінцевому підсумку допомогти поліції визначити корінні причини злочинності.

Ефективна правоохоронна діяльність потребує довгострокової відданості справі від кожного учасника, однак її неможливо швидко досягти, оскільки взаємини необхідно налагоджувати та зміцнювати.

Громадяни, які не довіряють поліції, менш схильні повідомляти про злочини та брати участь у вирішенні проблем. Взаємодіючи з членами громади, співробітники поліції мають більше шансів отримати повне уявлення про потреби та очікування громади. Ще однією вигодою від такого партнерства є те, що члени громади можуть визначати майбутні пріоритети правоохоронної діяльності.

Одна з основних переваг взаємодії поліції та громади полягає в зменшенні рівня страху в громаді, а також часто – у посиленні відчуття безпеки в мешканців зі збільшенням присутності поліції. Це відчуття безпеки допомагає поліції завойовувати довіру громади.

Концепція взаємодії поліції та громади – це філософія та організаційна стратегія, що сприяє розвитку прозорого партнерства між громадянами та поліцією. Вона базується на тому, що поліція та громада повинні співпрацювати як рівноправні партнери у виявленні, визначенні пріоритетів і вирішенні таких сучасних проблем, як злочинність, наркотики, страх стати жертвою злочину, соціальні та фізичні розлади, а також загальні проблеми міських районів, з метою покращення якості життя всіх громадян.

Яку ж підтримку надає проект Україні? - Інноваційний фонд взаємодії поліції та громади доступний для громадських груп, що працюють у партнерстві з поліцією та потребують коштів на розроблення проектів із чітким зазначенням зв’язку громадян із поліцією для вдосконалення механізму спільного вирішення проблем і підвищення рівня довіри. Проекти зосереджені на проблемах громадської безпеки, характерних для конкретних громад країни.

Діяльність у рамках проектів варіюється від підвищення обізнаності щодо проблем громадської безпеки, боротьби з гендерним насильством та торгівлею людьми – до безпеки на дорогах, однак вона спрямована на створення в громадах безпечного середовища.

Ці проекти заохочують громаду підтримувати програми попередження злочинності шляхом залучення членів громади до правоохоронної діяльності як зацікавлених сторін.

У результаті реалізації таких проектів агентства, що беруть участь у наданні допомоги в рамках проекту PTAP, створили спільноту спеціалістів-практиків із мережею на всій території країни з метою сприяння покращенню співпраці в майбутньому. Фонд також забезпечує підвищення рівня обізнаності громад про роль та відповідальність поліції в Україні.

Хочеться розповісти про команду канадських експертів. Отже, чи дійсно вони мають відповідні знання та досвід? Та чи згодиться цей досвід для України?

Як ми дізналися, Трейсі Харді є канадським радником з питань правоохоронної діяльності. Трейсі працює в проекті PTAP уже три роки. За цей час вона взяла участь у розробленні та реалізації низки проектів фонду CPIF.

До цього вона пропрацювала 34 роки в канадській національній поліцейській службі – Королівській канадській поліції, охороняючи правопорядок у різних громадах Канади – як сільських, так і міських. Вона розпочала свою кар’єру як рядовий патрульний поліцейський. Поступово отримуючи все складніші та складніші завдання, дослужилася до помічника комісара (вищий командний склад поліції), відповідального за організаційну роботу та боротьбу зі злочинністю у великому регіоні на сході Канади. Пішла у відставку у 2016 р.

Як командир регіонального підрозділу поліції Трейсі Харді часто отримувала завдання, пов’язані з покращенням взаємодії населення та поліції в громадах, де не було довіри до поліції через певні історичні події або де довіру було зруйновано (зазвичай – у результаті неналежної поведінки або некомпетентності співробітників поліції).

Трейсі Харді та її команда сприяли поглибленню співпраці з громадами шляхом формування та підтримки громадських консультативних груп, до складу яких входили представники різних прошарків місцевого населення. Вони разом працювали над виявленням проблем, дослідженням і аналізом факторів, що сприяли загостренню певної проблеми.

Консультативні групи проводили форуми, саміти та дослідження для збору інформації й даних про актуальні проблеми. Із часом вони втілили свої ідеї в плани та розробили низку ініціатив, що передбачали внесення певних змін до методів правоохоронної діяльності, лобіювання законодавчих змін, підвищення рівня обізнаності громадськості та проведення навчальних курсів.

Громадські збори дали можливість поліції та громадським лідерам враховувати думку мешканців при визначенні майбутніх пріоритетів правоохоронної діяльності. Було важливо проводити ретельний моніторинг відгуків для забезпечення ефективного вирішення проблем. Соціальні мережі та традиційні ЗМІ також використовувалися для інформування та підвищення рівня обізнаності громади про актуальні проблеми.

Поглиблення співпраці між громадою та всіма партнерами в поєднанні з певними цілеспрямованими правоохоронними заходами зрештою призвело до підвищення рівня довіри та зменшення кількості викликів поліції й насильницьких злочинів.

Помилково було б думати, що досвід далекої Канади буде далеким від реальності сучасної України. Для того, щоб зрозуміти користь навчань від канадців, слід поглянути в очі українським поліцейським, розпитати їх що і до чого. 

Оксана Оспіщева - начальник відділу взаємодії  з громадськістю Управління Патрульної поліції в Луганській області, старший лейтенант поліції.

З приводу міжнародної співпраці Оксана Володимирівна привела приклад, що в українських поліцейських зараз є гарні наставники та вчителі з Канади: «Це наші ментори, вони приїжджають до нас, ми з ними часто співпрацюємо.

Вони вчать нас як потрібно розмовляти з людьми, як нам потрібно вести себе в різних ситуаціях, ми проходимо разом з ними тактичну та медичну підготовку. Досвід інших країн дуже корисний та потрібен для нас».

До речі, і сама Оксана Оспіщева нещодавно повернулася із Канади, саме про це ми і поговорили.

Анастасія Апетик - представник громадської організації «Експертний центр прав людини» - приїхала у Сєвєродонецьк. Вона – тренер та юрист, за спеціалізацію взаємодії поліції та громадськості.

Анастасія Апетик  навела наступні формати Community Policing, які діють в Україні і закордоном та можуть бути застосовані на Луганщині  – «Сусідська (громадська) варта» (спільні дії мешканців будинків для спільного забезпечення безпеки як у своїх будинках так і на вулицях власних міст); проект «Pitbull» (виявлення нетверезих водіїв громадськістю); створення «креативних просторів з безпеки» (наприклад  «кава з копами» чи спільне обговорення проблем з безпеки у громадах);  «Офіс з безпеки» (створення громадських центрів з безпеки); проект «Чужій» ( підвищення безпеки у сільській місцевості);  проект «Обережно шахраї» (боротьба з телефонними шахраями);  «Блакитна карта» (попередження насильства у сім'ї);  «ШОП» (шкільні офіцери поліції) та інші.

Анастасія Апетик розповіла про досвід роботи польської поліції у місцевих школах.

***
…І знову, від поліцейських, які приїхали на виклик, звучить сакраментальне: «Добрий день! Поліцію викликали?»… Робота продовжується.  Патрульна поліція продовжує служити та  захищати нас і далі!

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Проект  впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

21.02 / 12:39

В Україну йде дощ, сніг і сильний вітер

21.02 / 12:34

Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук

21.02 / 10:00

На Луганщині сплатили 1,6 млн грн екологічного податку

21.02 / 09:27

Десять разів порушили режим припинення вогню

20.02 / 18:58

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не має

20.02 / 18:31

З тимчасово окупованої території повернули тіло військовослужбовця Збройних Сил України

20.02 / 18:25

Луганщина шанує Героїв Небесної Сотні

20.02 / 18:22

Луганська область долучилася до Всеукраїнської акції «Ангели памʼяті»

20.02 / 17:17

Минулоріч кількість пожеж в області скоротилась

20.02 / 16:12

Піротехніками виявлений та вилучений один вибухонебезпечний предмет

20.02 / 14:50

На Луганщині СБУ попередила контрабанду старовинних ікон за кордон

20.02 / 14:43

Зустріч з представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду

20.02 / 12:09

Заходи щодо недопущення незаконного обігу контрафактних товарів

20.02 / 12:06

Виявлено військовий засіб ураження виробництва Російської Федерації

20.02 / 10:56

День відкритих дверей у Луганському регіональному офісі «U-LEAD з Європою»

20.02 / 09:02

Один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення

19.02 / 20:23

Противник обстріляв наші позиції із мінометів

19.02 / 20:21

Обстріли із забороненого Мінськими домовленостями озброєння

19.02 / 17:00

Затримано бойовика російсько-окупаційних військ

19.02 / 16:12

Поліція поза політикою і діє чітко в рамках чинного законодавства

19.02 / 16:00

У Києві затримали пособника «МДБ»

19.02 / 15:09

Поліцейські затримали чоловіка, що вбив своїх бабусю та дідуся

19.02 / 12:46

Пособнику бойовиків повідомили про підозру

19.02 / 12:45

Поліцейські-вибухотехніки розповідають молоді про «закони безпеки»

19.02 / 12:35

Діалоги у сфері психічного здоров’я (частина друга)

19.02 / 11:59

Діалоги у сфері психічного здоров’я (частина перша)

19.02 / 11:03

Ситуація в контрольних пунктах на 19.02.2020

19.02 / 10:44

Складено адміністративні корупційні протоколи

19.02 / 10:33

Створять госпітальні округи та збільшать зарплату водіям «швидких»

19.02 / 10:04

Набув чинності Закон про Фонд розвитку підприємництва

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus