Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Переселенцы


05.11.2018 / 18:50 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Ольга Феленко як дзеркало громадського життя Рубіжного

Героєм нашого нарису стала  голова Громадської ради при виконавчому комітеті Рубіжанської міської ради Ольга Данилівна Феленко. А подіями, які суттєво змінили її життя стала війна…

Замість передмови

Є у журналістиці такий жанр -  портретний нарис — розповідь про людину, її життя, погляди. У центрі портретного нарису – особистість людини, її життя, прагнення, радості й прикрощі.

На сторінках сучасних ЗМІ  повноцінний портретний нарис трапляється досить рідко. У центрі портретного нарису - людина. «Не просто «робот», а людина з характером, з її духовністю, з конкретними вчинками, які розкриваються в суспільне значимих діях, конфліктних ситуаціях... Головна особливість нарису - розкриття духовного світу героя, окреслення його характеру» (М.П. Подолян).  

Найкращі портретні нариси виходять тоді, коли журналіст особисто знайомий зі своїм героєм, може спостерігати за поведінкою цієї людини, бути свідком якихось її вчинків. У вдалому портретному нарисі характер героя дається, звичайно, у нетривіальній ситуації.

Отже, хто вона,  Ольга Данилівна Феленко і чому у її розвитку, як особистості віддзеркалюється громадське  життя Рубіжного і Луганщини.

Кривавий початок «руської весни» 2014 року

На початку нашої розмови Ольга Феленко згадала буремні та страшні події, які відбувалися у Рубіжному навесні 2014 року, коли владу у місті захопили так звані «ополченці», а простіше кажучи, бандити, які прикриваючись ідеями «руського миру» грабували та вбивали людей.

Ольга Феленко зауважує, що це відбувалося з потурання тодішньої місцевої влади та мовчазної згоди більшості населення. Прозріння прийшло, коли на зміну п’яничкам, які стояли блок-посту, прийшли люди з автоматами і почали викрадати людей за викуп та «віджимати» автомобілі та інше майно у рубіжан.

Сьогодні, у Рубіжному, в районі  залізничного вокзалу, встановлений пам’ятник  на честь воїнів 30-ї механізованої Новоград-Волинської бригади, які загинули в цих місцях у травні 2014 року. 

22 травня 2014 року назавжди кров’ю вписане в історію Рубіжного.  В цей день в бою з терористами поблизу Рубіжного загинули солдати української армії з Новоград-Волинської 30 аеромобільної бригади сержант Сергій Ярошенко та рядовий Олександр Ковальчук. Воїни посмертно  були нагороджені орденами «За мужність» третього ступеню.

Ольга Феленко розповіла про українських воїнів, які загинули у Рубіжному.

«Українська армія подарувала надію на мирне та щасливе життя»

У липні 2014 року українські військові визволили Рубіжне від незаконних збройних формувань та знов підняли над містом синьо-жовтий прапор. Дякуючи Богові, під час визволення Рубіжного та Сєвєродонецька ніхто не загинув, а от у Лисичанську загинули 15 українських лицарів.

Під натиском українських визволителів  так звані «ополченці»  були вимушені покинути Рубіжне. Але і української влади у місті не було, панували страх та відчай.

А звільнення Рубіжного від «руського миру» українськими військовими та правоохоронцями, принесло мир та спокій місцевим мешканцям.

21 липня був встановлений державний прапор на будівлях Рубіжанської міської ради та відділу міліції. На Площі Перемоги Державний прапор підняли бійці батальйону міліції особливого призначення «Чернігів».

Ольга Феленко  докладно розповіла про звільнення Рубіжного. Але наша співрозмовниця не оминула також опис того, як жили при «ЛНР», як грабували і вбивали «ополченці». Розповіла і про ті емоції, з якими зустрічали рубіжани українську армію. Під час розповіді Ольга Данилівна не змогла здержати сліз…

За словами нашої співрозмовниці, українська армія подарувала Рубіжному надію на мирне та щасливе життя.

Війна продовжується. На Луганщині та Донеччині не припиняються ворожі обстріли. Російсько-терористичні бандформування раз за разом  порушують  «режим тиші» вздовж лінії розмежування…

На хвилі підйому патріотизму. Чому відбулося розчарування?

Ольга Феленко відверто розповіла нам які були надії та сподівання, але на жаль, відбулося також розчарування у суспільстві. Серед причин цього Ольга Феленко називає те, що не наказали винних у сепаратизмі. Обласна влада замість того, щоб підтримувати громадський рух, виявилася беззубою та кволою.

На думку нашої співрозмовниці, все це є елементом «гібридної війни», яку веде проти України Росія та її сателіти в українській політиці.

Боротися попри все

Незважаючи на складну ситуацію в економіці, на спадання громадської активності  Ольга Феленко не покинула свою боротьбу.

Вона розповіла нам про те, що сьогодні хвилює рубіжан найбільш за все. За її словами,  найбільш за все мешканців Рубіжного турбує децентралізацію системи теплопостачання.

Місцевою владою було прийнято  рішення про децентралізацію системи теплопостачання. Не дивно, що дане питання викликало широкий резонанс серед жителів міста. Головне, на чому наголошує влада  населення - брати гроші в кредит в банках і самостійно робити індивідуальне опалення щоб вижити взимку.

Наш співрозмовник - голова Громадської ради при виконавчому комітеті Рубіжанської міської ради Ольга Феленко поділилася з нами своїми враженнями щодо децентралізації системи опалення.

На думку Ольги Феленко,  рубіжанська влада взяла прискорені темпи децентралізації теплопостачання. А це може привести до колапсу всієї комунальної системи міста.

Не оминули ми і дуже складну тему – власної безпеки. Безперечно, почуття страху – це природно для кожної людини, але попри всі погрози, Ольга Феленко не може кинути свою громадську діяльність. Втім, краще послухати її особисті думки… 

Люди говорять

Для того, щоб краще зрозуміти людину, варто поспілкуватися  з її оточенням. Саме це ми і зробили.

Рубіжанка, громадська активістка, мати двох українських синів-воїнів  Ольга Миколаївна Бутенко дала найбільш влучні характеристики героїні нашого нарису.

Ольга  Бутенко відзначила такі риси характеру Ольги Данилівни, як небайдужість та допитливість, відповідальність та вміння завжди вчитися.

За словами Ольги Бутенко, Ольга Феленко перед тим, як поставити будь-яке питання перед владними структурами, спочатку ретельно вивчає питання і тільки потім задає його (це стосується будь-чого  - непрацюючий ліфт, або дах, соціальна допомога). «Вона не вважає принизливим порадитися зі спеціалістами, признатися у тому, чого не знає.

Завжди виконає те, що пообіцяла, але перш ніж обіцяти, вивчить питання. Тому завжди виходить на владні органи з точними,  конкретними та компетентними зверненнями. Тому, Ольгу Данилівну не  любить влада, їй не можливо рота закрити пустопорожніми обіцянками», - наголошує Ольга  Бутенко, розповідаючи про Ольгу Феленко.

Ельвіра Лобко представляє рубіжанську громадську організацію «Новая жизнь» («Нове життя»)  вона нам також розповіла про Ольгу Феленко. На думку Ельвіри,  головна риса характеру Ольги Данилівни Феленко – небайдужість.

Вона не може пройти повз несправедливості, повз  порушення прав людини, а тем більше, коли порушуються громадські права всіх мешканців Рубіжанської громади. Саме тому, «телефон у Ольги Данилівни Феленко «червоний» від дзвінків. Їй можна зателефонувати у будь-який час, з будь якою проблемою».

І не тільки зателефонувати щоб поплакатися та знайти розраду, а й отримати слушну та мудру пораду.  Але, коли мова йде про справедливість, про справи містян, то у Ольги Данилівни немає друзів, родичів. Вона ставить інтереси громадськості вище, за особисті інтереси, за особисті стосунки.

На нашу особисту думку, недоречно ставити цю рису характеру – небайдужість – як щось суто позитивне. У всякому явище є і позитивне, і негативне.

Варто зауважити, що Ольга Феленко дійсно не зручна для влади, з нею неможливо домовитися, коли погіршуються права містян, погіршується їх матеріальне становище. Проте, ми вважаємо, що існують загрози для Ольги Феленко.

Одна з цих загроз – «синдром внутрішнього вигорання» (першим про синдром емоційного вигорання став говорити американський психолог Герберт Фрейденберг).

Синдром емоційного вигорання - адже саме так сучасні психологи характеризують той стан,  коли людина відчуває себе виснаженою морально, розумово, і фізично.

Психологи говорять, що дуже  важливо розглядати перші «дзвіночки» в емоційному тлі, вжити профілактичних заходів і не довести себе до нервового зриву.

Коли наші співрозмовники говорили нам про емпатію, тобто  співпереживання Ольги Данилівни, то перше, про що ми подумали про те що сама Ольга Данилівна Феленко – звичайна людина, яка за покликом свого серця, за покликом долі, опинилася у надзвичайних ситуаціях.

В основі її емоційного співпереживання  – почуття власної гідності, розуміння того, що кожна людина має  гідно прожити своє життя, кожна людина має право на щастя.

Громадський активіст Максим Данильченко повернувся до рідного Рубіжного з окупованого Луганська у 2014 році. Саме тоді він познайомився з нашою героїнею. Він поділився з нами своїми особистими враженнями про Ольгу Феленко.

За словами Максима Данильченка, у 2014-2015 роках у багатьох були сподівання, що відтепер до місцевої влади мають прийти патріотичні, проєвропейські сили.

Але на жаль, не так сталося, як гадалося. Отже, на думку Максима, сьогодні у місцевій владі, опинилися ті ж самі люди, які і були до цього. І саме, за словами нашого співрозмовника, неабияке значення має діяльність таких активістів, як Ольга Феленко, яка «опинилася на боці добра». 

Він назвав Ольгу Феленко  надією Рубіжного та Луганщини, та врешті-решт, надією України.

На нашу думку, робити ікону з  пані Ольги Феленко не варто, але і не помічати великої заслуги в організації громадського руху в Рубіжному неможна. У чому, на нашу особисту думку, сила  Ольги Феленко?

Її сила у вмінню особисто переконати співрозмовника мовою вагомих аргументів. Ольга Феленко готова кожного вислухати, але й поступитися власною думкою заради справедливості, заради демократичного та прозорого руху Рубіжанської громади до більш гідного та щасливого життя.

І саме тому ми так і назвали наш нарис – «Ольга Феленко як дзеркало громадського життя Рубіжного».

Замість висновків

Важко шукати позитивні моменти у війні, і все ж таки, один з плюсів сьогоднішньої складної ситуації – зародження громадського суспільства, зростання активності людей, народження нових лідерів та створення нових громадських організацій. Але при  цьому, у багатьох громадських активістів відсутні навики як використовувати цю активність, свій потенціал.

Саме тому, необхідно вчитися, налагоджувати комунікації, співпрацювати з міжнародному проектами, писати проекти, створювати нові ідеї.

Ще деякий час тому ці люди, які займалися іншим – бізнесом, підприємництвом, журналістикою – гадки не мали, щоб стати громадськими активістами. Тепер ситуація змінилася.

Настав час амбітних, працездатних, креативних, що дійсно хочуть змінювати і країну, і себе.  Тому ми і називаємо їх  агенти змін. І, врешті-решт,  залежить майбутнє нашої країни та нашої Луганщини.

Підготував Володимир Сидоренко, «Паралель-медіа»

Публікація підготовлена Інтернет-виданням «Паралель-медіа» в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Посилення правової спроможності жінок у Луганській області», що реалізується за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus