На сторожі закону — рубіжанські жінки-поліцейські (частина друга)
Сьогодні ми знову поговоримо про жінок у погонах, бо саме жінки-поліцейські виграють ключову роль у взаємодії поліції та громадськості.
Читайте також - На сторожі закону - рубіжанські жінки-поліцейські (частина перша)
Головне завдання Національної поліції – служити і захищати!
Сьогодні розповідаємо як працює Рубіжанський відділ Національної поліції України. Наші героїні – жінки, які несуть службу в Рубіжанському відділі поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області.
Нашою метою не було робити звичайний репортаж, скоріш за все це буде портрет в інтер’єрі. Наша мета – показати психологію жінок, які працюють у поліції за різними напрямками – від слідчого карного розшуку до робітниць превенції.
Співробітники Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області повністю контролюють ситуацію у місті, ведеться боротьба зі злочинністю, у повній мірі забезпечується публічна безпека і порядок.
Ми спілкувалися з нашими співрозмовниками у день заступу на патрулювання. Під час інструктажу, заступник начальника Рубіжанського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Луганській області, підполковник Валерій Жданов довів основні вимоги до несення служби поліцейськими, задіяних на посилене патрулювання у вихідні дні.
Валерій Жданов розповів нам про стан справ з криміногенною ситуацією та про роботу жінок-поліцейських.
Сьогодні, мабуть вже нікого не здивувати погонами на жіночих плечах. Думається, що помилково називати жінок представницями слабкої статі.
Дійсно, у сучасній Україні жінки все частіше обирають професії, що вимагають витривалості, дисциплінованості та беззаперечного виконання наказів. І, як доводить практика, виконують їх аж ніяк не гірше колег-чоловіків.
Я завжди підкреслював і підкреслюю, що не варто робити з наших українських поліцейських ані ангелів, ані «залізних робокопів».
Вони, перш за все, звичайні люди, які за покликанням душі пішли у поліцію.
Війна в Україні довела хто з цих людей справжній патріот, хто зі зброєю у руках захищає честь та гідність держави, хто веде боротьбу з не менш хитрим та підступним ворогом зі злочинністю.
Варто пам’ятати, що поліцейські – наші громадяни, наші сусіди, наші друзі.
Вони не скаржаться на долю, але й вони потребують добрих слів.
Отже, коли ви особисто захочете чимось образити поліцейських, згадайте, що попри все, вони першими йдуть на захист законних прав та свобод українських громадян.
У Рубіжному ведеться ретельна попереджувальна та профілактична робота серед населення. Співробітники сектору превенції Рубіжанського відділу поліції проводять регулярні зустрічі з населенням. Основною метою діяльності даного підрозділу є профілактика та недопущення злочинів.
Олена Олександрівна Землянуха – заступник начальника сектору превенції Рубіжанської поліції, майор поліції. Ми поспілкувалися про особливості роботи сектору превенції щодо профілактики правопорушень, про особистий досвід роботи (а це 15 років), і про те як поєднувати роль дружини та службу у поліції. Ось така вийшла відверта розмова.
Дільничні офіцерами поліції сектору превенції Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області проводять звіти перед населенням міста Рубіжне. Місто розподілено за адміністративними дільницями.
Отже і звітують саме у за місцями дислокації поліцейських станцій, у минулому опорних пунктів – місто Рубіжне, вул. Менделєєва, 24-А, вул. Коцюбинського, 61; вул. Будівельників, 20; вул. Будівельників, 32; пр. Московський, 9/1; вул. Чехова, 11 та за іншими адресами.
Метою таких зустрічей є налагодження взаємодії поліції з населенням. Поліцейські Рубіжного відзвітовують перед місцевими жителями, розповіли про стан оперативної обстановки, забезпечення правопорядку та профілактичну діяльність поліції на території обслуговування.
Ювенальна превенція тримає на особовому контролі всі випадки, які пов’язані з дітьми та підлітками.
Так, 5 серпня поліцейські встановили місцезнаходження та повернули батькам неповнолітню дівчину.
Вночі до Рубіжанського відділу поліції звернулась місцева мешканка та повідомила, що її 15-річна донька ввечері пішла на вулицю та з прогулянки не повернулась.
Вжитими оперативно-розшуковими заходами поліцейські встановили, що дівчина пішла гуляти містом разом із друзями. Після прогулянки компанія пішла у гості до одного з товаришів, саме там поліцейські і знайшли дівчину.
Жертвою злочину неповнолітня не стала. Відбулася профілактична бесіда, а матір притягнута до адміністративної відповідальності.
Працівники з ювенальної превенції в рамках Всеукраїнської операції «Літо 2018» проводили профілактично-роз'яснювальні бесіди з продавцями торгівельних закладів, щодо недопущення продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.
Наш регіон сьогодні у буквальному сенсі слова нашпигований зброєю. Як приклад можна навести той факт, що 4 вересня оперативники Рубіжанського відділу поліції спільно з патрульними, в підвальному приміщенні одного з будинків по вул. Визволителів м. Рубіжне у 27-річного мешканця виявили та вилучили десять підривників «РГМ-2М», п’ять вибивних зарядів до мінометної міни, а також набої.
Цей факт внесено до ЄРДР та кваліфіковано за ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».
Роботи у поліцейських вистачає. Співробітники вилучають з незаконного обігу зброю, наркотичні речовини, у тому числі марихуану, опій, метадон, перетин. Варто додати, що ще до початку війни Рубіжне займало одне з перших місць на Луганщині по фактам незаконного зберігання наркотиків (ст. 309 КК України). Сумна «пальма» першості нікуди не поділася, разом з іншими містами – Сєвєродонецьком та Лисичанськом. Але додам, що відсоток розкриття таких злочинів близько 90 відсотків.
І саме тут варто говорити про якісну, бездоганну роботу слідчих. Наступний наш співрозмовник жінка-слідчий, старший лейтенант поліції Валерія Пузинович.
Важливо зазначити, що рубіжанська поліція завжди переймається тим, чим займається рубіжанська громада.
А під час всіх міських заходів співробітники Рубіжанського відділу поліції забезпечують охорону громадського порядку та безпеки мешканців та гостей міста.
Рубіжанські поліцейські беруть участь у житті міста. І це не тільки виконання службових обов’язків під час масових заходів.
Так, наприклад, 22 серпня, у День всіх вшанували пам'яті тих, хто загинув під час виконання службових обов’язків, біля Рубіжанського відділу поліції керівництво місцевої поліції та ветерани органів внутрішніх справ, відкрили меморіальну дошку, яка присвячена співробітникам правоохоронних органів, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЄС та у бойових діях.
Відбувся поминальний молебень, вшанували пам’ять своїх загиблих колег.
***
А наприкінці нагадаю, що у Рубіжному працює Громадська рада при відділу поліції, налагоджена співпраця і з ветеранами органів внутрішніх справ, а також з громадськими організаціями міста.
Таким чином, у своїй щоденній роботі поліція розраховує на підтримку широкої громадськості. Саме так, гуртом, ми зможемо побороти злочинність на Луганщині. Сьогодні триває набір до лав поліції Луганської області. І серед тих, кого чекають – українські жінки!
Підготував Володимир Сидоренко, «Паралель-медіа»
Публікація підготовлена Інтернет-виданням «Паралель-медіа» в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Посилення правової спроможності жінок у Луганській області», що реалізується за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».