Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  19:20 Вакансії можна переглядати за допомогою Google-карт 19:02 LED-освітлення допомогло ДТЕК Енерго знизити шкідливі викиди 17:58 Алгоритм дій під час кібербулінгу 17:00 Що потрібно знати платнику податків для отримання знижки за навчання 16:55 Інтернет у всіх готельних номерах – про нове в ДБН 15:50 Платники перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ 15:20 Знайдуть професіонала на замовлення роботодавця 14:16 Більш 50 тисяч українців щороку страждають від гострих кишкових інфекцій 13:05 Засудили чоловіка за жорстоке поводження з твариною 12:38 Поліцейські вилучили схрон зброї та боєприпасів  
     
 
 

Есть мнение


18.08.2018 / 12:14 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Головні підсумки 100 днів операції Об’єднаних сил

16 серпня у Сєвєродонецьку відбулася прес-конференція, яка була присвячена першим підсумкам діяльності Об’єднаних сил з початку проведення військової операції на Донбасі.  У заході взяли участь Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз.

– Сьогодні тут, на Донбасі, йде запекла боротьба між минулим і майбутнім, формується справжня свідома нація, яка є основою будь-якого здорового суспільства. Для того, щоб вистояти й перемогти, ми всі маємо чітко усвідомлювати, для чого ми тут, що робимо і заради чого, – зауважив Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він також зазначив, що певною мірою є символічним перші підсумки діяльності Об’єднаних сил підбивати буквально за кілька днів до 27-ї річниці Незалежності України.

– Колись всі ми раділи, що Незалежність прийшла до нас мирно, без воєн і потрясінь. Як виявилося, тоді, на початку 90-х років минулого століття, ми помилялися. Свобода ні для кого не падає з неба. Свободу треба виборювати. Солдати й офіцери Збройних Сил та Національної гвардії, правоохоронці й прикордонники, керівники та службовці військово-цивільних адміністрацій роблять все можливе, а інколи – просто неможливе, щоб відстояти історичне право нашого народу на свободу й незалежність.

Сергій Наєв заявив, що Об’єднані сили, виконуючи поставлені Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України завдання, приділяли першочергову увагу укріпленню позицій Збройних Сил України на лінії зіткнення. Було відновлено та обладнано близько 40 кілометрів траншей, зведено сотні укриттів для особового складу і техніки.

– Ця робота продовжується, адже життя солдата для нас залишається найвищою цінністю, – зазначив він.

За словами Командувача Об’єднаних сил, окрім цього, триває робота з упорядкування мінно-вибухових загороджень на загрозливих напрямках на визначених ділянках лінії зіткнення.

Тим часом проводиться розмінування ділянок місцевості, які створюють небезпеку, перш за все, цивільному населенню. З початку проведення операції Об’єднаних сил перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів понад 1,5 тисячі гектарів місцевості, близько 30 км шляхів руху та майже 15 гектарів акваторії. За час проведення операції підрозділами

Об’єднаних сил виявлено та знищено понад 64 тисячі вибухонебезпечних предметів.

– Водночас, для мене, як для Командувача об’єднаних сил, одним з головних пріоритетів залишається збереження життя і здоров’я особового складу та мирного населення, зменшення кількості безкарних обстрілів противником наших позицій та мирних населених пунктів, – зауважив генерал-лейтенант Сергій Наєв. – Завдяки спільним зусиллям командування Об'єднаних сил, української сторони Спільного центру контролю та координації, за підсумками перших трьох місяців проведення операції, вдалося майже вдвічі зменшити кількість та інтенсивність ворожих обстрілів, зокрема, із застосуванням важкого озброєння. Так, у травні російсько-окупаційні війська здійснили 1 тисячу 532 обстріли наших позицій, а у липні цей показник знизився до 741 випадку. Відповідно, зменшилася кількість обстрілів противником мирних населених пунктів на території Донбасу – з 22 у травні до 3 у липні, – сказав він

Також Командувач відзначив, що в серпні поточного року російсько-окупаційні війська, грубо нехтуючи умовами перемир’я, знову вдалися до різкого збільшення обстрілів позицій Об’єднаних сил, у тому числі із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями важкого озброєння.

– Запевняю, що Об’єднані сили і надалі будуть цілеспрямовано діяти щодо надання адекватної відповіді на кожен випадок обстрілів зі сторони окупаційних військ. Ворог має чітко знати – жоден його постріл не залишиться безкарним, – зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він наголосив, що ще одним пріоритетом операції Об’єднаних сил є недопущення несанкціонованого вивозу зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин із району ведення операції та встановлення особливого порядку в’їзду-виїзду до (з) району операції Об’єднаних сил.

– З початку проведення операції Об’єднаних сил було вдосконалено систему блокпостів, оптимізовано їх кількість та структуру, створено сприятливі умови для переміщення законослухняних громадян, – зауважив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він нагадав присутнім, що під час проведення АТО чисельність стаціонарних блокпостів на територіях Луганської та Донецької областей сягала 147. Сьогодні кількість блокпостів знижено до 43, з яких 6 – мобільні. При цьому, за потреби, передбачено можливість збільшення саме мобільної компоненти.

Командувач Об’єднаних сил також зазначив, що під час згаданих заходів контролю силами Національної поліції перевірено понад 465 тисяч транспортних засобів та більше 540 тисяч громадян. Із незаконного обігу вилучено 67 одиниць вогнепальної зброї, майже 40 тисяч одиниць боєприпасів і патронів, більше 2 мільйонів кущів наркотичних рослин, майже 32 кг готових наркотичних і психотропних речовин. За час проведення операції Об’єднаних Сил затримано 449 осіб, причетних до незаконних збройних формувань.

– Хочу зауважити – структурні підрозділи Об’єднаних сил, включаючи правоохоронців та розвідувальні спроможності, провели значну роботу із встановлення осіб, які беруть участь у бойових діях на стороні російських окупаційних військ. Частину з них вже затримали на території України та притягли до відповідальності, частину – знешкоджено. Це – факт, і він має бути застереженням для окупантів та їх посібників. Кожен з них має знати – жоден злочинець не уникне покарання, – зазначив Командувач Об’єднаних сил.

– Об’єднані сили прагнуть зменшити незручності для місцевого населення, що пов’язані із застосуванням заходів контролю, – сказав генерал-лейтенант Сергій Наєв. – Це стосується зменшення кількості стаціонарних блокпостів, їх дообладнання необхідною інфраструктурою. Збільшено кількість робочих місць на контрольних пунктах в’їзду-виїзду для перевірки документів, задіяні рухомі комплекси, що майже вдвічі скоротило термін проходження громадянами контрольно-перевірочних заходів. При цьому, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, пасажиропотік через контрольні пункти зріс більш ніж в 2 рази, а транспортний - на 39 відсотків, – повідомив він.

Підбиваючи підсумки 100 днів операції Об’єднаних сил, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз серед пріоритетних напрямків співробітництва з військовими виділив гуманітарну та інформаційну сферу.

Так, обласна військово-цивільна адміністрація забезпечила реалізацію стратегічної ініціативи командування ОС «Допомога Схід»: була організована доставка, розмитнення і розподіл гуманітарної допомоги обласним лікувальним та інтернатним закладам.

Варто зазначити, що гуманітарна медична допомога була спрямована до установ, що розташовані вздовж лінії розмежування: Дмитрівський обласний психоневрологічний інтернат (Новоайдарський район), Попаснянський обласний психоневрологічний інтернат (м. Попасна) і Теплівський обласний психоневрологічний інтернат (Станично-Луганський район).

Не сходить з порядку денного роботи облдержадміністрації питання охорони здоров'я.

– Нам вдалося здійснити безпрецедентні кроки в цьому відношенні (дитяча обласна лікарня, нові відділення, Центр реабілітації ветеранів, нова поліклініка в Старобільську, закупівля автотранспорту, нового обладнання тощо), але є ряд невирішених проблем – відсутність обласної лікарні, гострий дефіцит кадрів, погана доступність до медустанов, – зауважив Юрій Гарбуз. – Спільно з Командуванням ОС ми розробляємо договір про співпрацю, згідно з яким військові лікарі надаватимуть екстрену і високоспеціалізовану допомогу цивільним жителям Луганщини, обговорюємо питання використання військової санавіації».

Діти з «сірої зони» проходять оздоровлення в Україні та за кордоном, в тому числі й за сприяння Об’єднаних сил.

У населених пунктах, розташованих вздовж лінії розмежування, проживають 7036 дітей у віці від 7 до 17 років які потребують оздоровлення. Станом на 1 серпня 2018 року 2359 дітей (33,5%) охоплені оздоровленням та відпочинком. З обласного бюджету на ці цілі виділено майже 1,2 млн грн. На запрошення із 7 областей України за рахунок приймаючої сторони цього літа оздоровилися 248 дітей.

«Гібридний характер війни, розв'язаної на території України російським агресором, має колосальні наслідки для інформаційного простору нашої країни та Луганській області, зокрема», – зазначив Юрій Гарбуз.

За його словами, на даний момент у сфері інформаційної безпеки обласною адміністрацією та Командуванням ОС ведеться спільна робота за чотирма ключовими напрямками:

- відновлення технічних можливостей для розширення мовлення на всій території Луганської області;

- підтримка регіональних і місцевих ЗМІ;

- збільшення україномовного контенту;

- організація та впровадження на регіональному рівні системи стратегічних комунікацій.

– Ми продовжуємо роботу по всіх заданих напрямах. Наша спільна мета – якнайшвидше звільнення тимчасово окупованих територій і відновлення на них конституційного ладу для захисту прав, свобод і законних інтересів громадян України. Упевнений, що спільними зусиллями, крок за кроком, ми доб'ємося і відновимо визнані всім світом кордони нашої країни, - підкреслив очільник області.

– Підвищення рівня якості життя на підконтрольних українській владі територіях Донецької і Луганської областей є найкращим аргументом на користь реінтеграції. Тому робота моєї команди спрямована на забезпечення позитивних перетворень на ввіреній мені території, – зауважив Юрій Гарбуз.

Як зазначив Юрій Гарбуз, нова модель управління роботою ВЦА, яка вступила в силу із початком ООС, дозволила поліпшити військово-цивільне співробітництво, налагодити координацію і комунікацію між органами державної влади, Збройними Силами України, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами.

За словами очільника Луганщини, спільна робота носить плановий і системний характер: «Щомісяця спільно з Командуванням Об'єднаних силами ретельно плануємо і реалізуємо практичні дії щодо забезпечення суверенітету України на території Луганської області».

Виходячи з поставленої мети, а також завдань Об'єднаних Сил, Юрій Гарбуз визначив такі пріоритети діяльності адміністрації: безпека, відновлення і розвиток інфраструктури, гуманітарна та інформаційна сфери.

За його словами, підвищення рівня безпеки на території Луганської області є першочерговим засобом зниження соціального напруження серед населення. Особливу увагу було приділено відновленню життєдіяльності в Золотому-4 і Катеринівці.

– Вирішуються першочергові питання соціально-економічного розвитку населених пунктів, а також матеріальної допомоги постраждалим і соціально-незахищеним громадянам. Для місцевих жителів запроваджений спеціальний графік роботи КПВВ «Золоте». Налагоджено безперебійний підвіз продуктів і необхідних товарів. За заздалегідь встановленим графіком працює мобільние відділення «Ощадбанку». Завешується капітальний ремонт ФАПу в с. Катеринівка. Тривають роботи з розмінування, – розповів Юрій Гарбуз.

У Луганській області налагоджено систему взаємодії правоохоронних органів, органів цивільного захисту та місцевої влади. Тільки в 2016-2017 рр. на реалізацію Регіональної цільової програми розвитку оборонно-правоохоронної сфери та цивільного захисту населення було виділено з обласного бюджету 70,6 млн грн. Ці гроші спрямовані на поліпшення матеріально-технічної бази правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, підрозділів ЗСУ в Луганській області.

– Питання підвищення обороноздатності та створення умов для військовослужбовців Збройних Сил України і співробітників правоохоронних органів, що входять до складу ОС, є пріоритетними в роботі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, – зауважив очільник області.

У рамках планів спільних дій з Об’єднаними силами налагоджена ефективна робота у сфері гуманітарного розмінування і громадського захисту населення.

У першу чергу на Луганщині відновлюються об’єкти життєзабезпечення та критичної інфраструктури. Так, у травні поточного року спільно з Командувачем ОС проведено виїзну нараду щодо запуску газопроводу високого тиску від ГРС «Мирна Долина» (с. Підлісне) до ШРП у смт Тошківка.

Облдержадміністрацію підготовлені проекти реконструкції шести мостів і шляхопроводів, зруйнованих внаслідок військових дій. Сьогодні тривають роботи на останньому об'єкті – шляхопроводі в Попасній.

– За виконану колосальну роботу з відновлення трьох об'єктів дорожньо-транспортної інфраструктури в Луганській області (Новодружеський міст, Троїцький міст, шляхопровід у Попасній) висловлюю подяку Окремому мостовому загону 26 об'єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту, – додав Юрій Гарбуз.

***
Нагадаємо, що операція Об’єднаних сил розпочалася 30 квітня 2018 року, відповідно до вимог Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» та за наказом Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.

При підготовці використані матеріали прес-центр штабу Операції об'єднаних сил та прес-служба Луганської ВЦА.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа. Фото автора.


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

13.08 / 19:20

Вакансії можна переглядати за допомогою Google-карт

13.08 / 19:02

LED-освітлення допомогло ДТЕК Енерго знизити шкідливі викиди

13.08 / 17:58

Алгоритм дій під час кібербулінгу

13.08 / 17:00

Що потрібно знати платнику податків для отримання знижки за навчання

13.08 / 16:55

Інтернет у всіх готельних номерах – про нове в ДБН

13.08 / 15:50

Платники перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ

13.08 / 15:20

Знайдуть професіонала на замовлення роботодавця

13.08 / 14:16

Більш 50 тисяч українців щороку страждають від гострих кишкових інфекцій

13.08 / 13:05

Засудили чоловіка за жорстоке поводження з твариною

13.08 / 12:38

Поліцейські вилучили схрон зброї та боєприпасів

13.08 / 12:30

Завершився чемпіонат Європи з класичного жиму лежачи

13.08 / 11:22

У КПВВ «Станиця-Луганська» знову введено скорочений режим роботи

13.08 / 11:18

Новий командувач Об'єднаних сил

13.08 / 11:00

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 13.08.2019 року

13.08 / 10:06

Винуватця резонансної ДТП в Новоайдарі взято під варту

13.08 / 09:00

Десять разів порушили режим припинення вогню

12.08 / 17:14

За фактом ДТП з маршруткою розпочато кримінальне провадження

12.08 / 17:09

Вилучили двох діточок з родини, де батьки зловживають спиртним

12.08 / 15:23

Поліцейські затримали бойовика, так званої «народної міліції»

12.08 / 15:20

ПриватБанк і PayUkraine зробили грошові перекази тимчасово безкоштовними

12.08 / 14:05

Пенсіонери Сходу України обирають ПриватБанк

12.08 / 14:01

Спортстмени-підводниики на п’єдесталі світових змагань

12.08 / 13:58

Виступи луганських пауерліфтерів у Дніпрі

12.08 / 13:15

Подорожувати з карткою ПриватБанку легко

12.08 / 13:07

РоздІловІ. Старобільськ: про інтерактивніформати

12.08 / 13:01

Місцеві громади отримали від спрощенців 200 млн грн єдиного податку

12.08 / 12:12

Ухвалено вирок організатору незаконного «референдуму» 2014 року

12.08 / 11:32

Луганська митниця ДФС перерахувала до держбюджету 529 млн грн

12.08 / 11:20

Як поїхати за кордон з дитиною?

12.08 / 10:30

Податковою міліцією Луганщини викрито 10 нелегальних АЗС та АГЗС

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus