Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  17:00 Доведено вину державного службовця 16:57 Співробітнику ДСНС повідомлено про підозру 16:20 Покарання за повторну крадіжку 15:53 Конференція «Ефективна комунікація та запобігання конфліктів» 14:28 Майже 13 тисяч жителів Луганщини задекларували 347 млн грн доходів 13:16 У Харкові відбувся чемпіонат України з кікбоксингу 13:14 ПриватБанк допомагає розвивати електронну демократію в Україні 11:56 Відкритий Кубок України зі стрибків у воду 11:00 ПриватБанк запустив новий «безконтакт» – оплату за QR-кодом 09:50 Саакашвілі не має законних підстав для в'їзду в Україну  
     
 
 

Есть мнение


26.07.2018 / 19:03 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Патрульна поліція Луганщини. Хто вони жінки-поліцейські?

Безпека – одна з найважливіших цінностей для людини, а співпраця поліції та громади – найкращий спосіб її гарантувати. Таку взаємодію ще називають англійським терміном Community Policing.  І сьогодні ми поговоримо про жінок у погонах, бо саме жінки-поліцейські виграють ключову роль у взаємодії поліції та громадськості.

Не святковий репортаж

Так сталося, що ми готували цей матеріал напередодні третьої річниці створення Національної поліції України.

Нагадаю, що згідно з Указом Президента України  від 04.04.18 р. щорічно 4 липня визначається День Національної поліції України. Зрозуміло, що нашою метою не було робити святковий репортаж.

Ми, як журналісти, хотіли зробити правдивий та об’єктивний авторський журналістський матеріал.

Це спільний проект Інтернет-видання «Паралель-медіа»,  Управління Патрульної поліції у Луганській області, разом з громадською організацією «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

За словами представника громадської організації «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» Максима Данильченка, цей проект  впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

Варто сказати, що з нагоди свята (Дня Національної поліції України),  урочисті заходи відбулися  на площі Миру Сєвєродонецька.

За сумлінне виконання службових обов’язків патрульних нагородили грамотами та подяками. Цікава деталь - саме у День народження патрульної поліції у одного з патрульних народився син!

Патрульна поліція - три роки, 33 міста

За словами голови Нацполіції України генерала Сергія Князєва, три  роки Національній поліції України це  - 132 тисячі поліцейських; 18 тисяч тих, хто обрав новий шлях і приєднався до нової поліції; майже 13 мільйонів звернень; 534 тисячам правопорушників повідомлено про підозру; 520 тисяч обвинувальних актів направлено до суду; 20 тисяч злочинців у середньому щомісячно притягаються до кримінальної відповідальності.

«Нові підрозділи, нова техніка, новий міжнародний досвід… можна продовжувати нескінченно. Але головне – врятовані життя, надана допомога та ваша довіра. За три роки наша багатотисячна команда Національної поліції України стала сильнішою, більш згуртованою та потужнішою», - підкреслює Сергій Князєв.

Три роки тому на вулицях 33 українських міст вперше з'явилась патрульна поліція, яка стала початком змін та реформ у країні. Патрульна поліція з’явилася і на Луганщині. У зоні її відповідальності – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне.

Отже,  головними завданнями є надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки та порядку, охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства та держави, протидії злочинності, та надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин, або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують відповідної допомоги.

Погони на  жіночих плечах

Сьогодні, мабуть  вже нікого не здивувати  погонами на  жіночих плечах. Думається, що помилково називати жінок представницями  слабкої статі.

Дійсно, у сучасній Україні жінки все частіше обирають професії, що вимагають витривалості, дисциплінованості та беззаперечного виконання наказів. І, як доводить практика, виконують їх аж ніяк не гірше колег-чоловіків.

За статистикою в Нацполіції близько 20 відсотків жінки. Нововведення сьогодення – перехід жінок від «паперової» до оперативної роботи, у тому числі у Патрульну поліцію.  Для прикладу, у Канаді близько 30 відсотків персоналу поліції – жінки.

Сьогодні у Патрульній поліції Луганщини – 385 співробітників, з них 65 – жінки, тобто 20 відсотків.

Жінки працюють поруч з чоловіками, але мають перевагу – вони здатні скоріше за чоловіка-напарника владнати складу емоційну ситуацію, а у випадках, пов’язаних з домашнім насильством ця якість дуже часто стає у нагоді. 

Докладніше про це розповідає заступник начальника  Управління Патрульної поліції в Луганській області, старший лейтенант поліції   Микола Кононов.

Він розповів, у якості приклада історію про те, як жінка-поліцейський Дар’я  Булгакова врятувала життя своєму напарнику та застосувала зброю проти нападника. Микола Кононов розповів нам і про іншу жінку-поліцейську - Олену Бондаренко.

Оксана Оспіщева - старший лейтенант поліції Управління патрульної поліції у Луганській області, начальник відділу зв'язків з громадськістю.

Оксана Оспіщева  поділилася з нами своїми думками щодо роботи жінок-патрульних – послаблень не має. На її думку дуже важливо, щоб її розуміли та підтримували у родині. Ось така у нас відбулася розмова.

Не варто робити з жінок у поліції роботів. Вони – звичайні люди! Бог наділив жінку великою місією – бути берегинею,  любити, народжувати та виховувати дітей. Хоча, як правило, коли розповідають про жінок у погонах, мало хто звертає увагу саме на жінку-мати.

Мене, до речі, особисто дуже вразило спілкування з  Єлизаветою Князевою.

Єлизавета Князева – інспектор роти № 1, взводу № 1 Управління Патрульної поліції в Луганській області. З якою любов’ю, з якою гордістю вона говорить про свого сина Богдана!  Не має сумнівів він також пишається Мамою!

Катерина Листопад – прес-офіцер Управління Патрульної поліції в Луганській області. Вона переповіла нам як прийшла у поліцію, та головне – наголосила на тому, що жінкам, хоча і важко, вони, попри все, наполегливо та сумлінно працюють поруч з чоловіками. Майже завжди ця робота пов’язана з ризиком.

За покликанням долі 

…Олені Бондаренко 29 років. Приваблива, струнка, спортивна,  красива жінка. Олена Миланівна Бондаренко народилася та виросла у місті Лисичанськ, Луганської області. Завжди, з самого дитинства, вона була дуже активною особою.

За її плечима серйозні  успіхи у спорті – майстер спорту з пауерліфтингу (силове триборство) та кандидат в майстри спорту з боротьби самбо. Олена Бондаренко - щаслива дружина та турботлива мати чотирирічного Гліба.

Сьогодні до всіх регалій до головної посади – бути Мамою, додалися нові посади та обов’язки. Декілька місяців вона працює інспектором Патрульної поліції Луганської області. Саме про це і була розмова. 

Але, ще раз хочу підкреслити, для мене дуже важливо було відійти від намальованого у мас-медіа іміджу «жінки-копа», ми говорили про звичайні речі: про родину та роботу, про мрії та натхнення.

Чоловік Олени Бондаренко – Владислав Бондаренко – діючий співробітник Національної поліції, дільничний інспектор поліції розкрив нам таємниці сімейних стосунків. Ну, звичайно, що я жартую, але тепер цілком серйозно мушу зауважити – бути чоловіком жінки-поліцейської важкий труд.

Взаємна повага, довіра один до одного, бажання у всьому допомагати один одному – цементують шлюб, зміцнюють родину поліцейських.  

Створення Національної поліції України – правоохоронного органу європейського зразка, є безперечним доказом того, що в нашій країні відбуваються фундаментальні зміни.

Формування Патрульної поліції, як складової частини Національної поліції, є втіленням у життя однієї з наймасштабніших реформ у нашій державі. І дуже приємно, що ключову роль у поліції нового зразка виграють жінки. Саме  це ми і намагалися довести у нашому репортажі.

Сьогодні триває набір до лав Патрульної поліції Луганської області.   

І серед тих, кого чекають – найкращі, найкрасивіші українські  жінки!

***
Проект  впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Далі буде…
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

23.04 / 17:00

Доведено вину державного службовця

23.04 / 16:57

Співробітнику ДСНС повідомлено про підозру

23.04 / 16:20

Покарання за повторну крадіжку

23.04 / 15:53

Конференція «Ефективна комунікація та запобігання конфліктів»

23.04 / 14:28

Майже 13 тисяч жителів Луганщини задекларували 347 млн грн доходів

23.04 / 13:16

У Харкові відбувся чемпіонат України з кікбоксингу

23.04 / 13:14

ПриватБанк допомагає розвивати електронну демократію в Україні

23.04 / 11:56

Відкритий Кубок України зі стрибків у воду

23.04 / 11:00

ПриватБанк запустив новий «безконтакт» – оплату за QR-кодом

23.04 / 09:50

Саакашвілі не має законних підстав для в'їзду в Україну

23.04 / 09:16

Один військовослужбовець Об'єднаних сил загинув та три українських захисники отримали поранення

22.04 / 16:31

Сильний прем’єр – запорука успіху – політолог В’ячеслав Ільченко

22.04 / 14:24

У поліції діє оновлений порядок обліку заяв про кримінальні правопорушення

22.04 / 11:21

Про порядок направлення у відрядження жінок, що мають дітей

22.04 / 10:00

Рубіжанські воїни-ветерани створили громадську організацію та допомагають своїм бойовим побратимам (частина друга)

22.04 / 09:21

Рубіжанські воїни-ветерани створили громадську організацію та допомагають своїм бойовим побратимам (частина перша)

16.04 / 18:33

Про проект «Електронне малятко»

16.04 / 17:36

50 дітей з Луганщини оздоровляться в Австрії

16.04 / 17:00

На Луганщині вилучено сім одиниць вибухонебезпечних предметів

16.04 / 16:38

Держава піклується про дітей-сиріт на Луганщині

16.04 / 16:34

Оголошено конкурс грантових можливостей для ЗМІ та громадскості

16.04 / 16:27

Платникам податків Луганщини відшкодовано майже 27 млн грн ПДВ

16.04 / 15:31

Медалі привезли юні плавці з інвалідністю

16.04 / 14:45

Поліцейські негайно реагують та перевіряють повідомлення про порушення виборчого законодавства

16.04 / 14:25

Умови для реалізації продукції на ринках та ярмарках без застосовування РРО

16.04 / 14:14

Щотижнева відео селекторна з керівниками галузевих служб управління та територіальних підрозділів поліції

16.04 / 13:30

Як отримати бебі-бокси на Луганщині?

16.04 / 13:15

ПриватБанк відкрив продаж безготівкової валюти в терміналах

16.04 / 12:42

Тривають весняно-польові роботи

16.04 / 12:39

Енергоефективність та громади Луганщини

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus