Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  13:34 Анонси обласних спортивних заходів на 24-26 травня 13:00 ПриватБанк назвав фінансових геніїв – 2019 12:44 В Сєвєродонецьку обмінювалися книжками 12:13 Рубіжне буде відзначати День хіміка 11:06 Стартувало online голосування за міні-проекти «Громада своїми руками» 10:35 Луганська обласна служба зайнятості надає послуги учасникам АТО 09:55 Платники податків Луганщини сплатили майже 157 млн грн 09:30 Співорганізаторку так званого «референдуму» заочно засуджено до 6 років позбавлення волі 08:54 Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення 16:07 Верховна Рада, попри домовленості, відмовилась розглядати закони Зеленського  
     
 
 

Есть мнение


08.06.2018 / 14:07 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Європейські обрії «районок» Луганщини (частина друга)

Сьогодні з вами знову поговоримо розвиток регіональної журналістики. Ми говорили минулого разу, що нещодавно Луганщина святкувала 80-річний ювілей, а на цьому тижні ще одне професійне свято – День журналіста. 

Читайте також Європейські обрії «районок» Луганщини (частина перша)

 

Чим живуть сьогодні «районки»? 

Я розповів вам, що під час святкових заходів до 80-річчя від дня утворення Луганської області,  під час  «Медіа-вернісажу»  особисто поспілкувався з редакторами газет, дізнавався про враження від святкування Дня області та про те, чим живуть сьогодні «районки».

Згідно з Указом  Президента України Петра Порошенка, почесне звання «Заслужений журналіст України» – присвоєно головному редактору комунального підприємства  «Редакція газети «Рубіжанські новини» Софії Лавренюк. Під час урочистостей нагороду було вручено нашій співрозмовниці. А поспілкувалися ми на медіа-вернісажі.   Говорить головний редактор газети «Рубіжанські новини» Софія Лавренюк.

 

Головний редактор газети «Вісник Новоайдарщини» Ірина Краснощокова вважає, що проведення масштабних урочистостей з нагоди Дня області – дуже важливо, це показує міць та єдність Луганщини. Окрім цього, це гарний шанс поспілкуватися журналістам на «Медіа-вернісажі».

На черзі мальовничій Кремінський район та районна газета «Кремінщина».  Чим живе район, та відповідно які теми знаходять відображення у місцевій районній газеті?   Говорить заступник головного редактора газети «Кремінщина»  Ганна Паламарюк. 

День журналіста як привід для розмови

Напередодні  професійного свята, в Луганській облдержадміністрації відзначили представників інформаційної сфери Луганщини. У заході взяли участь чиновники  облдержадміністрації, у том числі  директор Департаменту масових комунікацій Олександр Костенко. Колективи та співробітники декількох обласних, міських та районних ЗМІ відзначені Почесною грамотою та Листом подяки облдержадміністрації.

Крім того, нагороди отримали переможці та призери творчого журналістського конкурсу імені Петра Шевченка-Біливоди. Зазначимо, що цього року на конкурс подано 33 роботи. Його учасниками стали і починаючі, і досвідчені журналісти області.

У номінації «Луганщина у нас одна» І місце присуджено Олексію Неживому, голові Луганської обласної організації Спілки письменників України, позаштатному кореспонденту обласного видання «Вісті Луганщини» за матеріали «Хроніки знищення. Місцева преса Луганщини 1932-33 років як свідок голодомору» та «Залишитись поетом. До 120-річчя Володимира Сосюри».

ІІ місце посіла кореспондент газети «Сєвєродонецькі вісті» Олеся Петрова з матеріалами «Музыка – это дорога к миру» та «Від дітей другої світової до дітей АТО». ІІІ місце – журналіст районної газети «Кремінщина» Ганна Паламарюк за цикл матеріалів щодо соціально-економічного розвитку району.

У номінації «Із думкою про мир» ІІ місце посіла журналіст газети «Попаснянский вестник» Крістіна Стовпяга з циклом матеріалів, що сприяють підвищенню престижу Збройних сил України на прикладах героїчного повсякдення захисників України.

У номінації «Випробування долі», де приймалися матеріали про вимушених переселенців, І місце за телевізійний сюжет «ОНКО. На лінії життя» присуджено журналісту філії ПАТ НСТУ «Регіональна дирекція UA:Донбас» Світлані Поповій. ІІ місце – журналісту газети «Попаснянский вестник» Катерині Радіоновій-Сороколет за всебічне розкриття теми соціалізації та можливостей самореалізації внутрішньо переміщених осіб.

Фотоматеріали патріотичної та соціально значущої тематики були представлені в номінації «Цікавий ракурс». Ветерану Луганської журналістики Юрію Хромушину за ретроспективний фоторепортаж «Луганщина в об’єктиві: жива історія» віддано перемогу. ІІ місце здобув фотокореспондент державного інформаційного агентства «УКРІНФОРМ»

Олексій Ковальов за системне позиціонування області на загальнодержавному рівні.

Приєднуючись до привітань, голова Луганської регіональної організації НСЖУ Андрій Шаповалов вручив колегам відзнаки національної спілки журналістів.

За допомогою ЄС

«Вигравши інформаційну війну, отримаємо мир на Луганщині. Відновлення системи поширення якісного інформаційного контенту в Луганській області є невід’ємною складовою нашої діяльності», - зауважує директор Департаменту масових комунікацій Луганської ОДА Олександр Костенко. За його словами, дуже важливо, щоб українській контент досягав кожного нашого жителя.

Восени 2016 року започатковано вихід обласної газети «Луганщина.ua». Розпочинали  з 10 тис. екземплярів на тиждень, а згодом досягли вагомого показника у 50 тис. примірників.  Газета користується попитом у всіх містах та районах області. А ті, хто мешкає поблизу лінії розмежування, отримують видання  безкоштовно. У тому числі й на єдиному в області КПВВ у Станиці Луганській.

У серпні 2017  року  134-метрову радіотелевізійну станцію, розташовану неподалік села Бахмутівка Новоайдарського району на Луганщині, відкривав Президент Петро Порошенко.

Роботи вартістю понад 17 млн. грн. надійшли з  обласного  бюджету.

Нова вишка дозволила вперше, після захоплення терористами телевежі у Луганську, дати сигнал  в населені пункти вздовж лінії розмежування. Тепер у багатьох місцях  12 каналів українського телебачення та  українське радіо.

Треба пояснити, що до війни, за технічними характеристиками сигнал надходив з Луганської телевишки, в регіонах сигнал «підсилювали» на розповсюджували на всю область.

Тепер постало завдання – зробити навпаки, простіше кажучи, «повернути річки назад».

Але, відверто кажучи, у  жителів так званої «сірої зони» не має можливості приймати стійкий сигнал. 

Саме тому в одній з обласних програм передбачені кошти на придбання комплектів для трансляції радіосигналу для встановлення їх у 18 населених пунктах, прилеглих до лінії розмежування сторін. Вже встановлені 12 із 20 комплектів для трансляції радіосигналу у Станично-Луганському та Попаснянському районах. У липні   встановлять  ще 8 ретрансляторів.

Важливо збільшити площу покриття сигналом українських телерадіомовників. Проект будівництва радіотелевізійної вежі на Попаснянщині став переможцем від Луганської області та реалізовуватиметься за кошти держбюджету, отримані від Європейського Союзу. Вартість проекту - 23,7 млн грн.

Реалізація проекту дозволить відновити телерадіомовлення не менше 15 українських телеканалів у 60-кілометровій зоні від станції. Це дасть можливість близько 200 тис  громадянам, що проживають як на тимчасово окупованих, так і на підконтрольних українській владі територіях Луганської та Донецької областей дивитися українське телебачення.

***
Сьогодні, під час збройної агресії Росії проти України,  робота мас-медіа дорівнюється праці військових. Безсумнівно, роботи військових має більш суттєвіше значення. Але ми, журналісти Луганщини, чітко усвідомлюємо свою мету. Ми знаємо, що для того, щоб повернути рідний Луганськ потрібні  і наші зусилля.

Там, в окупованому Луганську, там де рідний дім, нас чують, нам довіряють, на нас чекають. І це відбувається, у тому числі і завдяки технічній допомоги ЄС для відновлення телевізійного и радіомовлення.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

23.05 / 13:34

Анонси обласних спортивних заходів на 24-26 травня

23.05 / 13:00

ПриватБанк назвав фінансових геніїв – 2019

23.05 / 12:44

В Сєвєродонецьку обмінювалися книжками

23.05 / 12:13

Рубіжне буде відзначати День хіміка

23.05 / 11:06

Стартувало online голосування за міні-проекти «Громада своїми руками»

23.05 / 10:35

Луганська обласна служба зайнятості надає послуги учасникам АТО

23.05 / 09:55

Платники податків Луганщини сплатили майже 157 млн грн

23.05 / 09:30

Співорганізаторку так званого «референдуму» заочно засуджено до 6 років позбавлення волі

23.05 / 08:54

Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення

22.05 / 16:07

Верховна Рада, попри домовленості, відмовилась розглядати закони Зеленського

22.05 / 15:00

У Рубіжному проводитиметься перформанс-акція «Бюджетний пиріг»

22.05 / 14:56

П’ять запитань про субсидії

22.05 / 11:32

Я щеплень не боюся. Доступно про календар щеплень

22.05 / 10:55

Вісім українських солдат попали у полон

22.05 / 10:06

Що робити з простроченим товаром?

22.05 / 09:00

Троє військовослужбовців Об'єднаних сил отримали поранення

21.05 / 14:52

Судитимуть оперуповноваженого Нацполіції та військовослужбовця ЗСУ

21.05 / 13:23

На колишнього інспектора Нацполіції накладено штраф

21.05 / 13:20

Місцеві бюджети отримали 4,5 млн грн від ліцензування алкоголю та тютюну

21.05 / 12:15

Луганщина перерахувала понад 63 млн грн військового збору

21.05 / 11:49

За вбивство знайомого зловмисника засуджено до 10 років

21.05 / 11:05

Про податок на нерухомість

21.05 / 10:30

Kasta з ПриватБанком та Visa запустили в Україні біометричну оплату покупок

21.05 / 09:58

Важкоатлети Луганщини на п’єдесталі змагань

20.05 / 22:14

«Не жебракуємо, але й не шикуємо», або Чим живуть «районки» Луганщини після роздержавлення (частина друга)

20.05 / 21:32

«Не жебракуємо, але й не шикуємо», або Чим живуть «районки» Луганщини після роздержавлення (частина перша)

20.05 / 19:29

Гройсман: «Я прийняв рішення подати у відставку»

20.05 / 17:58

Завтра – початок ЗНО

20.05 / 17:55

Водії зможуть замовити та оплатити номерні знаки онлайн

20.05 / 17:10

Поліцейські стали переможцями боксерського турніру «Олімпійська надія»

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus