Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:30 За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню 23:57 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга) 23:05 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша) 19:54 Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини 19:14 Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ 18:03 Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників 17:52 «Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні 16:58 Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС 16:06 Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією 16:01 Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня  
     
 
 

Есть мнение


08.06.2018 / 14:07 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Європейські обрії «районок» Луганщини (частина друга)

Сьогодні з вами знову поговоримо розвиток регіональної журналістики. Ми говорили минулого разу, що нещодавно Луганщина святкувала 80-річний ювілей, а на цьому тижні ще одне професійне свято – День журналіста. 

Читайте також Європейські обрії «районок» Луганщини (частина перша)

 

Чим живуть сьогодні «районки»? 

Я розповів вам, що під час святкових заходів до 80-річчя від дня утворення Луганської області,  під час  «Медіа-вернісажу»  особисто поспілкувався з редакторами газет, дізнавався про враження від святкування Дня області та про те, чим живуть сьогодні «районки».

Згідно з Указом  Президента України Петра Порошенка, почесне звання «Заслужений журналіст України» – присвоєно головному редактору комунального підприємства  «Редакція газети «Рубіжанські новини» Софії Лавренюк. Під час урочистостей нагороду було вручено нашій співрозмовниці. А поспілкувалися ми на медіа-вернісажі.   Говорить головний редактор газети «Рубіжанські новини» Софія Лавренюк.

 

Головний редактор газети «Вісник Новоайдарщини» Ірина Краснощокова вважає, що проведення масштабних урочистостей з нагоди Дня області – дуже важливо, це показує міць та єдність Луганщини. Окрім цього, це гарний шанс поспілкуватися журналістам на «Медіа-вернісажі».

На черзі мальовничій Кремінський район та районна газета «Кремінщина».  Чим живе район, та відповідно які теми знаходять відображення у місцевій районній газеті?   Говорить заступник головного редактора газети «Кремінщина»  Ганна Паламарюк. 

День журналіста як привід для розмови

Напередодні  професійного свята, в Луганській облдержадміністрації відзначили представників інформаційної сфери Луганщини. У заході взяли участь чиновники  облдержадміністрації, у том числі  директор Департаменту масових комунікацій Олександр Костенко. Колективи та співробітники декількох обласних, міських та районних ЗМІ відзначені Почесною грамотою та Листом подяки облдержадміністрації.

Крім того, нагороди отримали переможці та призери творчого журналістського конкурсу імені Петра Шевченка-Біливоди. Зазначимо, що цього року на конкурс подано 33 роботи. Його учасниками стали і починаючі, і досвідчені журналісти області.

У номінації «Луганщина у нас одна» І місце присуджено Олексію Неживому, голові Луганської обласної організації Спілки письменників України, позаштатному кореспонденту обласного видання «Вісті Луганщини» за матеріали «Хроніки знищення. Місцева преса Луганщини 1932-33 років як свідок голодомору» та «Залишитись поетом. До 120-річчя Володимира Сосюри».

ІІ місце посіла кореспондент газети «Сєвєродонецькі вісті» Олеся Петрова з матеріалами «Музыка – это дорога к миру» та «Від дітей другої світової до дітей АТО». ІІІ місце – журналіст районної газети «Кремінщина» Ганна Паламарюк за цикл матеріалів щодо соціально-економічного розвитку району.

У номінації «Із думкою про мир» ІІ місце посіла журналіст газети «Попаснянский вестник» Крістіна Стовпяга з циклом матеріалів, що сприяють підвищенню престижу Збройних сил України на прикладах героїчного повсякдення захисників України.

У номінації «Випробування долі», де приймалися матеріали про вимушених переселенців, І місце за телевізійний сюжет «ОНКО. На лінії життя» присуджено журналісту філії ПАТ НСТУ «Регіональна дирекція UA:Донбас» Світлані Поповій. ІІ місце – журналісту газети «Попаснянский вестник» Катерині Радіоновій-Сороколет за всебічне розкриття теми соціалізації та можливостей самореалізації внутрішньо переміщених осіб.

Фотоматеріали патріотичної та соціально значущої тематики були представлені в номінації «Цікавий ракурс». Ветерану Луганської журналістики Юрію Хромушину за ретроспективний фоторепортаж «Луганщина в об’єктиві: жива історія» віддано перемогу. ІІ місце здобув фотокореспондент державного інформаційного агентства «УКРІНФОРМ»

Олексій Ковальов за системне позиціонування області на загальнодержавному рівні.

Приєднуючись до привітань, голова Луганської регіональної організації НСЖУ Андрій Шаповалов вручив колегам відзнаки національної спілки журналістів.

За допомогою ЄС

«Вигравши інформаційну війну, отримаємо мир на Луганщині. Відновлення системи поширення якісного інформаційного контенту в Луганській області є невід’ємною складовою нашої діяльності», - зауважує директор Департаменту масових комунікацій Луганської ОДА Олександр Костенко. За його словами, дуже важливо, щоб українській контент досягав кожного нашого жителя.

Восени 2016 року започатковано вихід обласної газети «Луганщина.ua». Розпочинали  з 10 тис. екземплярів на тиждень, а згодом досягли вагомого показника у 50 тис. примірників.  Газета користується попитом у всіх містах та районах області. А ті, хто мешкає поблизу лінії розмежування, отримують видання  безкоштовно. У тому числі й на єдиному в області КПВВ у Станиці Луганській.

У серпні 2017  року  134-метрову радіотелевізійну станцію, розташовану неподалік села Бахмутівка Новоайдарського району на Луганщині, відкривав Президент Петро Порошенко.

Роботи вартістю понад 17 млн. грн. надійшли з  обласного  бюджету.

Нова вишка дозволила вперше, після захоплення терористами телевежі у Луганську, дати сигнал  в населені пункти вздовж лінії розмежування. Тепер у багатьох місцях  12 каналів українського телебачення та  українське радіо.

Треба пояснити, що до війни, за технічними характеристиками сигнал надходив з Луганської телевишки, в регіонах сигнал «підсилювали» на розповсюджували на всю область.

Тепер постало завдання – зробити навпаки, простіше кажучи, «повернути річки назад».

Але, відверто кажучи, у  жителів так званої «сірої зони» не має можливості приймати стійкий сигнал. 

Саме тому в одній з обласних програм передбачені кошти на придбання комплектів для трансляції радіосигналу для встановлення їх у 18 населених пунктах, прилеглих до лінії розмежування сторін. Вже встановлені 12 із 20 комплектів для трансляції радіосигналу у Станично-Луганському та Попаснянському районах. У липні   встановлять  ще 8 ретрансляторів.

Важливо збільшити площу покриття сигналом українських телерадіомовників. Проект будівництва радіотелевізійної вежі на Попаснянщині став переможцем від Луганської області та реалізовуватиметься за кошти держбюджету, отримані від Європейського Союзу. Вартість проекту - 23,7 млн грн.

Реалізація проекту дозволить відновити телерадіомовлення не менше 15 українських телеканалів у 60-кілометровій зоні від станції. Це дасть можливість близько 200 тис  громадянам, що проживають як на тимчасово окупованих, так і на підконтрольних українській владі територіях Луганської та Донецької областей дивитися українське телебачення.

***
Сьогодні, під час збройної агресії Росії проти України,  робота мас-медіа дорівнюється праці військових. Безсумнівно, роботи військових має більш суттєвіше значення. Але ми, журналісти Луганщини, чітко усвідомлюємо свою мету. Ми знаємо, що для того, щоб повернути рідний Луганськ потрібні  і наші зусилля.

Там, в окупованому Луганську, там де рідний дім, нас чують, нам довіряють, на нас чекають. І це відбувається, у тому числі і завдяки технічній допомоги ЄС для відновлення телевізійного и радіомовлення.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

11.12 / 09:30

За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

10.12 / 23:57

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга)

10.12 / 23:05

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша)

10.12 / 19:54

Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини

10.12 / 19:14

Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ

10.12 / 18:03

Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників

10.12 / 17:52

«Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні

10.12 / 16:58

Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС

10.12 / 16:06

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

10.12 / 16:01

Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня

10.12 / 15:03

Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

10.12 / 14:13

Поліцейські провели для сєвєродонецьких жінок навчальний семінар

10.12 / 14:12

За фактом замаху на контрабанду зброї розпочато кримінальне провадження

10.12 / 14:02

Хто зупинить насильство в українських школах?

10.12 / 13:10

Засуджено учасників організованого злочинного угруповання

10.12 / 13:02

Майже 5 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини

10.12 / 12:09

Засуджено учасницю проведення «референдуму» у місті Щастя

10.12 / 11:04

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил на 10.12.2018

10.12 / 10:58

Патрульна поліція Луганщини: шкільний офіцер поліції – черговий крок у профілактиці злочинності

10.12 / 10:51

З 1 грудня підвищено прожитковий мінімум

10.12 / 09:15

Обстріли на Луганщині

07.12 / 18:00

До 5 років позбавлення волі засуджено жінку

07.12 / 17:39

Право платників податків на розстрочення податкового боргу

07.12 / 17:33

Російсько-окупаційні війська навмисно наражають людей на небезпеку

07.12 / 16:36

Новорічні подарунки: правила оподаткування

07.12 / 15:18

Чемпіонат Луганської області з гандболу серед юнаків та дівчат

07.12 / 14:40

Місцеві бюджети Луганщини отримали майже 14 млн гривень

07.12 / 14:27

Укрпочта подружилась с ПриватБанком

07.12 / 13:53

Обвинувальний акт стосовно співорганізатора так званого «референдуму» у Станично-Луганському районі

07.12 / 13:30

Осенний транш «теплых» кредитов ПриватБанка получили 223 ОСМД

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus