Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:30 За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню 23:57 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга) 23:05 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша) 19:54 Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини 19:14 Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ 18:03 Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників 17:52 «Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні 16:58 Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС 16:06 Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією 16:01 Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня  
     
 
 

Есть мнение


07.06.2018 / 12:54 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Європейські обрії «районок» Луганщини (частина перша)

Сьогодні з вами поговоримо про знакові та важливі події, які на перший погляд стосуються журналістики, але насправді, стосуються загального інформаційного поля, отже практичного кожного з нас.

Зміни за формою та змістом

Нещодавно Луганщина святкувала 80-річний ювілей, а на цьому тижні ще одне професійне свято – День журналіста. Сьогодні, під час агресії Росії проти України, коли захоплений Крим та частина Донбасу,  ми говоримо про те, що проти нашої Батьківщини розв’язали гібридну, у том числі інформаційну війну.

І саме в цих умовах рівень довіри населення до мас-медіа має неабияке значення. Безсумнівно, читачі, слухачі та телеглядачі довіряють не всім ЗМІ. Знаєте, я вважаю, що це нормально і правильно. Більш того, я особисто впевнений, що у споживачів інформації має бути своя, внутрішня медіа-гігієна,  медіа-грамотність, яка формується протягом довгого часу.

Сьогодні кожен може побачити зміни у регіональних медіа Луганщини. Мова йде зміну форми – роздержавлення комунальних газет, створення суспільного мовника телеканалу UA: ДОНБАС (ПАТ «НСТУ» «Луганська регіональна дирекція»).

Мова йде також про зміну змісту – дотримання стандартів у професії, відхід від пропаганди та «джинси». Важливою складовою зміну змісту (контенту) стало і появлення в європейської проблематики у ЗМІ, у тому числі і у районних виданнях.

Відверто кажучи, про те, що відбувається у «районках» мало кого цікавить. Але тут і виникає логічна помилка, бо місцеве населення, мешканці маленьких міст, сіл, сільських районів Луганщини та міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ, Сватове, Кремінна традиційно довіряють районній пресі.

Рівень довіри до газет, які читали діди-баби, батьки, а тепер читають молодіші люди, залишається дуже високим. І, якщо два роки тому ця преса була комунальною, то сьогодні вона пройшла процес роздержавлення.

Навесні 2017 року на луганському обласному радіо «Пульс» вийшов перший «Прес-огляд луганської преси», і оскільки я особисто маю відношення до нього (готую його), то я на власні очі побачив ти зміни, які відбуваються у районній пресі. Саме тому і тема, і назва цього матеріалу – «Європейські обрії «районок» Луганщини».

Із задоволенням слідкую за змінами, які відбуваються у районих газетах. На мій погляд, найбільших змін досягли такі видання – троїцька газета «Сільські новини» («Сельская новь»), «Попаснянський вісник», «Вісті Марківщини», «Кремінщина», Сватівська  газета «Голос громади». Нарощують мускули «Вісник Новоайдарщини», «Рубіжанські новини».

Окремо варто сказати про видання «Луганщина.ua». Це  –  газета територіальних громад Луганської області. Газета виходить накладом у 50 тисяч примірників.

Оцінили роботу

Святкові заходи до 80-річчя від дня утворення Луганської області «Луганщина – це Україна» відбулися в теперішньому адміністративному центрі – в Сєвєродонецьку.

З 80-річчям Луганщини її жителів від імені голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза привітав його заступник Юрій Клименко.

Цього дня знані луганчани отримали державні нагороди та обласні відзнаки. Серед них були і наші колеги, журналісти. Так, згідно з Указом  Президента України Петра Порошенка, почесне звання «Заслужений журналіст України» – присвоєно головному редактору комунального підприємства  «Редакція газети «Рубіжанські новини» Софії Лавренюк.

Крім того, Грамотою Верховної Ради України нагороджені  директор творчо-виробничого об'єднання інформаційних програм телебачення і головний режисер художньо-виробничого відділу телебачення філії ПАТ «НСТУ» «Луганська регіональна дирекція» Юлія Ченакал та Юлія Шелест.

Зустрічі на «Медіа-вернісажі»

Програма урочистостей охопила площу Перемоги та всі можливі сквери та майданчики поблизу неї. Під час «Медіа-вернісажу» ті, хто завітав на урочистості, ознайомилися з газетами міст і районів області.

Я особисто поспілкувався з редакторами газет, дізнавався про враження від святкування Дня області та про те, чим живуть сьогодні «районки».

Дуже цікава та змістовна, жвава та відверта розмова відбулася з головним редактором  Троїцької газети «Сельская новь» (а відтепер «Сільські новини») Мариною Животковою.

Говорили ми про святкування Дня області, про роздержавлення комунальної газети, про створення громадської організації, про те, як троїчани співпрацюють з міжнародними фондами, про те, як змінилося на краще житті у Троїцьому районі, чим живе Об’єднана територіальна громада  і яку участь у цих змінах беруть журналісти «районки».

Цікава деталь – на перший погляд,  зазначені зміни не стосуються європейського вибору України, але все це – і роздержавлення, і децентралізація, і нові грантові можливості – все це і є європейський вибір України.

Рік у самостійному плаванні

Журналісти троїцької газети «Сельская новь» в травні 2017 року успішно пройшли всі етапи роздержавлення згідно з Законом України й отримали свідоцтво про реєстрацію приватного друкованого ЗМІ в Управлінні юстиції.

«Минув перший рік вільного плавання без провладних засновників, бо засновниками відтепер виступають самі ж журналісти редакції, а з колишніми засновниками – РДА і райрадою – вибудовуються партнерські відносини. Наш колектив має за мету ставити в пріоритеті саме місцеві новини, бо вони для всіх нас найцікавіші і найкорисніші. А ще ми готуємо  життєві історії про троїчан, про наших земляків. Потрібно зазначити, що за кошти райради за програмою енергоефективності в редакції було замінено вікна на нові склопакети.

Продовжує діяти Програма підтримки газети «Сельская новь» на 2018 рік», - говорить Марина Животкова

Так, збіглося, що саме в 2017 році на території Троїцького району сталася значна подія для всіх громадян – було створено Троїцьку і Привільську ОТГ. І газетярі отримали від них пропозицію укласти договір на висвітлення діяльності.

Для того, щоб брати участь у Проектах, розширити інформаційний простір та залучати кошти до громади було вирішено створити громадську організацію "Калина-Пресс". 

Першим проектом стало створення Молодіжної ради при Троїцькій селищній раді, потім співпраця з ПРООН з безпеки життєдіяльності, будівництво ЦНАПу. Цікавим був досвід співпраці з Українським жіночим фондом, де газетярі та медики разом опікувалися про свідомий підхід до жіночого здоров'я.

«Ці та інші Проекти ми впроваджували при підтримці Троїцької селищної ради та інформаційному супроводі в газеті «Сельская новь». Щоб поліпшити якість друку ми перейшли до Харківської друкарні "Фактор-Друк". Було повністю змінено дизайн газети. З'явилися нові рубрики та тематичні сторінки. – говорить директор ПП "Редакція газети "Сільські новини" Марина Животкова - Розширилося рекламне поле, завдяки зацікавленості місцевих підприємців і аграріїв.

При новому підході до випуску газети виявилося, що бракує знань в таких напрямках як менеджмент, реклама, СММ, медіа-право. Тому весь рік для журналістів   був насичений навчанням на тренінгах та семінарах в Сєвєродонецьку, Харкові та Києві. Разом з Харківським Прес-клубом троїцькі журналісти висвітлювали як проходять реформи в Україні. При співпраці з Інтерньюз втілюють міні-гранти про співпрацю України з Євросоюзом».

До речі, днями згідно з Указом Президента, Марину Животкову нагороджено  орденом княгині Ольги III ступеня. Говорить головний редактор Марина Животкова.

Газета «Попаснянський вісник» виходить в Попаснянському районі, майже впритул до лінії фронту. Колектив газети дуже молодий, але під керівництвом головного редактора він досяг значних успіхів.

А дві журналістки газети «Попаснянский вестник» Крістіна Стовпяга  Катерині Радіонова стають лауреатами журналістського конкурсу імені Петра Шевченка-Біливоди та інших журналістських конкурсів. Сьогодні, як і в інших «районах», тут дуже багато європейської проблематики – від історій успіху до розповіді про реформи.

Про особливості роботи на передовій фронту розповідає головний редактор газети «Попаснянський вісник».

Наприкінці 2017 року на Луганщині відбулися інформаційні заходи  від Представництва ЄС. В рамках цих заходів  делегація Представництва Європейського Союзу в Україні (на чолі  прес-аташе Представництва Давідом Стуліком) відвідала Сєвєродонецьк та Лисичанськ з офіційним візитом.

Читайте також  - Будуймо Європейську Луганщину. Деталі мають значення 

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів). Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Саме тоді, спілкуючись з  прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давідом Стуліком, я відзначив важливість того, що Європі не байдуже те, що відбувається на Луганщині.

За його словами,  Європейський Союз допомагає Донбасу у багатьох питаннях. Звідси і наші запитання до нього про діючи програми ЄС у Луганській області. 

Давід докладно розповів, про те, що існує  багато програм, які працюють на Луганщині у різних секторах – від відновлення інфраструктури до   психологічної допомоги дітям та людям, які переїхали з непідконтрольної території, від реформи децентралізації до програм стажування українських студентів закордоном. 

***

Сьогодні  Україні потрібні нові стандарти журналістики, цивілізований медіа-простір, в якому було б представлене все розмаїття ідей і думок.

Він має поступово позбуватися заангажованості, політичної обмеженості. Нового виміру мають набути взаємини держави і преси. У влади не може бути тем, закритих для журналіста. Ми, журналісти,  вчимося. 

Навчання - це шлях до гарної журналістиці. Чим більше надійної і якісної журналістики у суспільства, тим більша ймовірність, що це суспільство буде стабільно розвиватися.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Далі буде…

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

11.12 / 09:30

За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

10.12 / 23:57

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга)

10.12 / 23:05

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша)

10.12 / 19:54

Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини

10.12 / 19:14

Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ

10.12 / 18:03

Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників

10.12 / 17:52

«Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні

10.12 / 16:58

Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС

10.12 / 16:06

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

10.12 / 16:01

Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня

10.12 / 15:03

Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

10.12 / 14:13

Поліцейські провели для сєвєродонецьких жінок навчальний семінар

10.12 / 14:12

За фактом замаху на контрабанду зброї розпочато кримінальне провадження

10.12 / 14:02

Хто зупинить насильство в українських школах?

10.12 / 13:10

Засуджено учасників організованого злочинного угруповання

10.12 / 13:02

Майже 5 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини

10.12 / 12:09

Засуджено учасницю проведення «референдуму» у місті Щастя

10.12 / 11:04

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил на 10.12.2018

10.12 / 10:58

Патрульна поліція Луганщини: шкільний офіцер поліції – черговий крок у профілактиці злочинності

10.12 / 10:51

З 1 грудня підвищено прожитковий мінімум

10.12 / 09:15

Обстріли на Луганщині

07.12 / 18:00

До 5 років позбавлення волі засуджено жінку

07.12 / 17:39

Право платників податків на розстрочення податкового боргу

07.12 / 17:33

Російсько-окупаційні війська навмисно наражають людей на небезпеку

07.12 / 16:36

Новорічні подарунки: правила оподаткування

07.12 / 15:18

Чемпіонат Луганської області з гандболу серед юнаків та дівчат

07.12 / 14:40

Місцеві бюджети Луганщини отримали майже 14 млн гривень

07.12 / 14:27

Укрпочта подружилась с ПриватБанком

07.12 / 13:53

Обвинувальний акт стосовно співорганізатора так званого «референдуму» у Станично-Луганському районі

07.12 / 13:30

Осенний транш «теплых» кредитов ПриватБанка получили 223 ОСМД

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus