Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  19:20 Вакансії можна переглядати за допомогою Google-карт 19:02 LED-освітлення допомогло ДТЕК Енерго знизити шкідливі викиди 17:58 Алгоритм дій під час кібербулінгу 17:00 Що потрібно знати платнику податків для отримання знижки за навчання 16:55 Інтернет у всіх готельних номерах – про нове в ДБН 15:50 Платники перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ 15:20 Знайдуть професіонала на замовлення роботодавця 14:16 Більш 50 тисяч українців щороку страждають від гострих кишкових інфекцій 13:05 Засудили чоловіка за жорстоке поводження з твариною 12:38 Поліцейські вилучили схрон зброї та боєприпасів  
     
 
 

Переселенцы


31.05.2018 / 12:10 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Реалії культурного розмаїття на воюючий Луганщині

Луганщина – багатонаціональний край, що вражає яскравою палітрою та різнобарв’ям культур.

Сьогодні тут, окрім українців, мешкають, росіяни і поляки, євреї і роми  –  простий перелік, всіх  національностей займе значний час. Головне – на Луганщині шанують національні культури. 

У четвер, 24 травня 2018 року у місті Рубіжне на великій сцені міської комунальної установи «Палац культури»  відбувся обласний святковий концерт «Культурна мозаїка» з нагоди відзначення Всесвітнього дня культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

Святкування розпочалося не тільки у прикрашеній залі Палацу культури, а на його сходинках. Тут пригощали національними стравами, запрошували чисельних глядачів і піснею, і танком.  

Кожен бажаючий міг відкрити для себе різноманітні традиційні страви народів світу.

У фойє  Палацу культури відбулася  виставка робіт учнів відділення образотворчого мистецтва Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв «Атмосфера творчості». 

Експозиція складається з картин, написаних в техніці живопис маслом, гуашшю, аквареллю, а також батик і графіка.

Широко представлено декоративно-прикладне мистецтво, а саме скульптура і картини з пластиліну, паперопластика, вишивка стрічками та бісером, квіллінг і багато іншого.

Святковий концерт розпочався з виконання Гімнів України, Польщі, Ізраїлю, поруч підняли три національні прапори та прапор об’єднаної Європи.

Сталося це тому, і поляки, і євреї, внесли значний внесок у формування потужного економічного та культурного потенціалу Луганщини, а також тому, що напередодні  на Луганщині відзначили 100-річчя відновлення незалежності Республіки Польща та  70-тий ювілей  держави Ізраїль.

До речі, в урочистостях взяли участь представники Польщі та Ізраїлю. Більш того, національні товариства (і польське, і єврейське) доклали значних зусиль для організації Всесвітнього дня культурного розмаїття на Луганщині.

Національні культури народів світу під час концерту представили хореографічні та вокальні колективи міст Рубіжне, Сєверодонецька та Лисичанська, Старобільського, Кремінського, Новоайдарського, Станично-Луганського районів – загалом програма складалася з 28 номерів.

Слід відзначити, що проведення свята співпало з двома значними подіями.

Так, Старобільське районне товариство любителів польської мови та культури «Міст надії», громадська організація «Польсько-Українське Культурно-Освітнє Товариство Донбасу» навесні 2018 року відзначили 100-річчя відновлення незалежності Республіки Польща, а Сєвєродонецьке, Рубіжанське та Лисичанське відділення Луганського обласного благодійного фонду «Хесед Нер» – 70-ту річницю від дня утворення держави Ізраїль.

Координатор програм Єврейського агентства «Сохнут»  Гана Гєн розповіла нам про те, які можливості є самі у єврейської молоді, як важливо пам’ятати своє коріння, пам’ятати своє походження, як їм пишатися. 

Діана Головіна – заступник директора Луганського обласного благодійного фонду «Хесед Нер».

Вона розповіла нам які страждання відчули євреї у Луганську у 2014 році, про те, як піклувалися та годували літніх людей під обстрілами, як допомагали переселенцям, які були вимушені покинути рідні домівки. 

Але мене дуже вразила відповідь  Діани Головіної про можливі прояві антисемітизму в Україні, та у Луганській області зокрема.

«Жодних проявів антисемітизму не має у Луганській області. Ті, хто інспірують антисемітські заворушення, знаходяться поза межами України. Я молю Бога, щоб такого не було. Ми всі різні – але всі ми – українці!», - підкреслила Діана Головіна.

«Рідна земле наша! Мудра Берегине! Велична земле українська!...» -  саме такими теплими та щирими словами розпочався обласний захід.

Зі словами вітання до учасників та глядачів звернулися  гості -  заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик;  міський голова міста Рубіжне Сергій Хортів; начальник управлянні культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Аліна Адамчук; координатор програм «тагіліт» і «маса» Єврейського агентства «Сохнут» Гана Гєн; голова Старобільського районного товариства любителів польської мови Олена Удовенко.

Загальний меседж всіх виступів можна викласти простими та зрозумілими словами: всі ми живемо у світлій, вільній, незалежній країні, якій потрібно щоб всі її діти зростали в мирі, злагоді і мали спокій і радість, упевненість у завтрашньому дні.

До речі,  Луганщина стала рідною домівкою для представників 123 національностей та народностей.

Голова Старобільського районного товариства любителів польської мови Олена Удовенко розповіла нам як змінилося життя польської громади після початку війни на Донбасі.
За її словами, багато поляків був вимушений покинути окуповані території (Луганськ, Стаханов), але й такі, хто залишився в Луганську.

Цікава історія Гжегожа Рапи. Сьогодні, попри всі складнощі, настоятель римо-католицького  храму Різдва Пресвятої Діви Марії, ксьондз  Гжегож Рапа продовжує свою Божу місію в окупованому бойовиками  Луганську.

Не оминули ми тему польського кладовища у Старобільську, поговорили про історичну пам'ять. Ось така у нас відбувалася розмова. 

Олена Удовенко розповіла нам про те, чому Україні варто навчатися у Польщі, про те, як Європу відкривають через Польщу юнаки та дівчата Луганщини.

В концерті взяли участь - ансамбль пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії, вокально-хореографічний ансамбль «Ладушки» МКУ «Палац культури» м.Рубіжне, вокальний ансамбль польської пісні «Всі зірки» (Старобільський район), хореографічне відділення КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв», зразковий ансамбль танцю «Орля» (Рубіжне), вокальний ансамбль «Мальва» (Новоайдарський район), зразковий ансамбль естрадного танцю «Талісман» (Сєвєродонецьк), народний циганський сімейний ансамбль «Чорний жемчуг» (Кремінна), народний чоловічий вокальний ансамбль «Обрій» (Лисичанський міський Палац культури), народний ансамбль танцю «Барвінок»  Палац культури, Рубіжне), зразкова студія східного танцю «Атлантіс» (Лисичанський Палац культури ім. В.М. Сосюри).

До участі у концерті  був запрошений Центр культури та дозвілля студентів Луганського державного медичного університету.

Танцювальний колектив «Мрія» представив танець «Ірландські мотиви» та танцювальний колектив «MODERN» - український танець «Соколонько».

Альона Остапенко – 18 років, студентка Старобільського гуманітарно-педагогічному коледжі імені Тараса Шевченка.

Дівчина – солістка вокального ансамблю польської пісні «Всі зірки». Вона розповіла нам як почала співати польською мовою, як їх колектив відвідував Польщу.

І на останок розмови,  дівчина заспівала нам пісню, яку виконувала на концерті. Отже, слухайте «Алілуя!». 

Алла Вольнова – студентка Луганського Національного університету – відвідує польське товариство «Міст надії» у Старобільську.

Одного разу старенька бабуся розповіла Аллі про польське коріння, відтоді і почалося захоплення Польщею.

Наша співрозмовниця поділилася з нами про те, чому українській молоді варто їхати у Польщу і навчатися, і мандрувати.

Учасники святкового концерту надали змогу глядачам приєднатися до самобутньої, невичерпної культури людей різних національностей та об’єднали присутніх під непорушним гаслом «Різні культури – єдина Україна».

Після  завершенню концерту відбулась церемонія нагородження, кожен, хто взяв участь у цьому  святі був нагороджений Подякою від управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації та отримав пам’ятні подарунки.

За традицією, Всесвітній день культурного різноманіття  відзначають  щороку 21 травня. Культурне розмаїття є не лише рушійною силою розвитку не тільки в сенсі економічного зростання, а й засобом для повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя.

Прийняття та визнання феномена культурного розмаїття сприяє розвитку діалогу між цивілізаціями та культурами, зростанню поваги і взаєморозуміння.

У 2001 році ЮНЕСКО ухвалила Загальну декларацію про культурне різноманіття, а в  2002 році  Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

Важливо зазначити, що напередодні цьогорічного свята була оприлюднена Спільна заява Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні та Єврокомісара Тібора Наврачича щодо Всесвітнього дня культурного розмаїття (21травня 2018 року).

«21 травня ми святкуємо культурне розмаїття у Європейському Союзі та поза його межами. Це – основа миру та процвітання. Культурне розмаїття допомагає нам запобігати проявам нетолерантності, ксенофобії та насильницької радикалізації.

А також допомагає сприяти економічному зростанню, посилювати дипломатичні відносини та взаєморозуміння.
Європа завжди була мозаїкою різних культур.

Розмаїття є визначальною рисою нашого континенту. Воно лежить в основі європейської ідентичності. Засновуючи наш Союз, ми здійснили свідомий вибір на користь розмаїття. Ми дали старт проекту інтеграції, відкритості та обмінів.

Саме тому своїми політиками та програмами ми сприяємо та підтримуємо культурне розмаїття…

2018 – це Рік культурної спадщини у Європі. Ми прагнемо заохочувати кожного відкривати та вивчати багатство та розмаїття європейської культурної спадщини. Вона є ключовим елементом наших ідентичностей…».

Сьогодні Україна разом з  ЄС, залишається відданим ідеї захисту культурного розмаїття.

Це є ключовим елементом, здатним допомогти у розбудові спільнот, а також згуртованої, стійкої Європи заради майбутнього.

І дуже важливо, що заходи з нагоди Всесвітнього дня  культурного розмаїття відбуваються саме на воюючий Луганщині.

…На вході у рубіжанський Палац культури – плакат: як поводити себе, коли ви побачити вибухонебезпечний предмет.

Ця клята війна продовжується. І тут, на Луганщині, продовжують мріяти про мир для всіх.

Підготував  Володимир Лермонтов, Паралель-медіа


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

13.08 / 19:20

Вакансії можна переглядати за допомогою Google-карт

13.08 / 19:02

LED-освітлення допомогло ДТЕК Енерго знизити шкідливі викиди

13.08 / 17:58

Алгоритм дій під час кібербулінгу

13.08 / 17:00

Що потрібно знати платнику податків для отримання знижки за навчання

13.08 / 16:55

Інтернет у всіх готельних номерах – про нове в ДБН

13.08 / 15:50

Платники перерахували до бюджету понад 1,7 млрд грн ЄСВ

13.08 / 15:20

Знайдуть професіонала на замовлення роботодавця

13.08 / 14:16

Більш 50 тисяч українців щороку страждають від гострих кишкових інфекцій

13.08 / 13:05

Засудили чоловіка за жорстоке поводження з твариною

13.08 / 12:38

Поліцейські вилучили схрон зброї та боєприпасів

13.08 / 12:30

Завершився чемпіонат Європи з класичного жиму лежачи

13.08 / 11:22

У КПВВ «Станиця-Луганська» знову введено скорочений режим роботи

13.08 / 11:18

Новий командувач Об'єднаних сил

13.08 / 11:00

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 13.08.2019 року

13.08 / 10:06

Винуватця резонансної ДТП в Новоайдарі взято під варту

13.08 / 09:00

Десять разів порушили режим припинення вогню

12.08 / 17:14

За фактом ДТП з маршруткою розпочато кримінальне провадження

12.08 / 17:09

Вилучили двох діточок з родини, де батьки зловживають спиртним

12.08 / 15:23

Поліцейські затримали бойовика, так званої «народної міліції»

12.08 / 15:20

ПриватБанк і PayUkraine зробили грошові перекази тимчасово безкоштовними

12.08 / 14:05

Пенсіонери Сходу України обирають ПриватБанк

12.08 / 14:01

Спортстмени-підводниики на п’єдесталі світових змагань

12.08 / 13:58

Виступи луганських пауерліфтерів у Дніпрі

12.08 / 13:15

Подорожувати з карткою ПриватБанку легко

12.08 / 13:07

РоздІловІ. Старобільськ: про інтерактивніформати

12.08 / 13:01

Місцеві громади отримали від спрощенців 200 млн грн єдиного податку

12.08 / 12:12

Ухвалено вирок організатору незаконного «референдуму» 2014 року

12.08 / 11:32

Луганська митниця ДФС перерахувала до держбюджету 529 млн грн

12.08 / 11:20

Як поїхати за кордон з дитиною?

12.08 / 10:30

Податковою міліцією Луганщини викрито 10 нелегальних АЗС та АГЗС

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus