Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:19 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 18.08.2018 09:16 Втрат серед особового складу Об’єднаних сил цієї доби немає 19:06 Окупаційні війська 14 разів порушили режим припинення вогню 18:03 Збройні формування Російської Федерації 7 разів відкривали вогонь 16:14 «Пакунок малюка»: що безкоштовно отримають батьки новонароджених малюків від держави 15:12 ПриватБанк запустил быстрый лизинг для бизнеса 15:10 Жінка намагалася передати власну дитину для використання у жебрацтві 15:09 Кремінщину залишили без світла 11:33 У Сєвєродонецьку відтепер діє перший в області центр сучасного простору доступних сервісів 08:58 16 серпня ситуація залишалася цілком контрольованою  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Есть мнение


16.07.2018 / 10:12 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Про монетизацію пільг на проїзд (частина перша)

Сьогодні нашу розмову почнемо з чуток. «Це правда, що з 1 липня інваліди, атовці, "чорнобильці" оплачуватимуть повну вартість проїзду в транспорті?" "Ходять чутки, що пільговикам на руки даватимуть готівку. Але куди звертатися по ці гроші —  ніхто нічого не каже».

Отже, сьогодні темою нашої розмови буде монетизація пільг на проїзд. Зрозуміло, що ця тема дуже важлива і болюча. Але говорити про неї варто. Наш  співрозмовник - заступник директора з юридичних питань ТОВ «Регіональне управління автобусних станцій» Вікторія Вікторівна Спільник.

Виникають такі чутки та розмови не на порожньому місці. Ще у березні Кабмін ухвалив постанову №197, якою затвердив порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. 

До 1 червня обласні державні адміністрації повинні були затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. А органи місцевого самоврядування —  міські, районні та селищні ради —  мали вирішити: давати гроші людям на проїзд на руки чи залишити все по-старому.   Планувалося, що монетизація пільг на проїзд стартує вже 1 липня. Але виявилося, що більшість регіонів не готові до пільгової революції.  

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» було затверджено Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Цим Порядком визначається механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюджетів у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

Постанова Кабміну містить перелік пільгових категорій, які мають отримувати кошти в межах монетизації. Це постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС та ліквідатори аварії; учасники бойових дій; особи, які дістали інвалідність унаслідок війни; діти з багатодітних сімей; ветерани ЗСУ, МВС, Нацполіції та ще низки держструктур; батьки загиблих військовослужбовців; люди з інвалідністю; реабілітовані особи; особи з інвалідністю.

Пенсіонери за віком до цього переліку не входять. Але органи місцевого самоврядування можуть як розширити перелік таких осіб, так і збільшити кількість оплачуваних поїздок.  

Фактично, ця постанова перекладає відповідальність саме на органи місцевого самоврядування. Рішення про «монетизацію пільг» буде приймати виключно місцевий орган влади.

Лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про «монетизацію», вступає в дію і «Порядок надання пільг у готівковій формі...», який був схвалений Урядом.

За словами Вікторії Спільник, відповідно до  вищезазначеної Постанови: «Обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити у двомісячний строк з дня набрання чинності цією постановою затвердження розміру щомісячної готівкової виплати у 2018 році».

Вікторія Вікторівна повідомила, що 17 квітня «Регіональне управління автобусних станцій»  звернулось до Голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з запитом про надання інформації, щодо можливості затвердження розміру щорічної готівкової виплати та прийняття рішення про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах на 2018 рік. 

У травні  було отримано відповідь від Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської обласної державної адміністрації, що було розроблено Проект розпорядження «Про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати у 2018 році особам, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах».

Відповідно до змісту проекту, що опублікований на сайті ЛОДА, планується затвердити розмір щомісячної готівкової виплати у 2018 році особам на, які мають право пільги у розмірі 108 грн.  Наша співрозмовниця повідомила: «Щодо самого механізму запровадження, то на сьогодні ми ще очікуємо відповідь від управління Соцзахисту».

Чимало регіонів заявили про готовність монетизувати такі пільги і готують відповідні документи. Облдержадміністрації умістили на своїх сайтах проекти розпоряджень із мінімальними сумами компенсацій. Вони тепер проходять стадію обговорення.

Наприклад, у Вінницькій області пропонують встановити мінімальну суму відшкодування за проїзд на рівні 97 грн, у Миколаївській —  110 грн, у Рівненській —  90 грн, у Тернопільській —  100 грн, у Чернігівській —  112,5 грн, у Харківській —  130 грн, у Черкаській —  60 грн, у Львівській —  135 грн, у Волинській —  69 грн, у Закарпатській —  120 грн.    Але є й такі міста, які вирішили все залишити, як раніше.  У Києві та області поки не прийняли жодних рішень.

Мабуть, будуть думати про суми і дати запровадження монетизації після підвищення цін на проїзд.

Між тим, Вікторія  Спільник зазначила, що виходячи з вищезазначеного, можна сказати, що дані зміни вже сьогодні викликають безліч питань:

Не зважаючи на прийняття даної постанови в Законі залишається поняття пільгового квитка, далі, ця ж в тексті самого Порядку зазначено, що «У разі неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах відповідні пільги продовжують надаватись у безготівковій формі».

Якщо взяти за приклад одну з пільгових категорій: особи з інвалідністю, то вже сьогодні можна побачити ті ризики, які це несе для людей:

За станом на початок 2017 року загальне число осіб з інвалідністю в Україні склало 2 млн. 600 тис. осіб, у тому числі більше 240 тис. людей з інвалідністю 1-ої групи, більше 900 тис. людей з інвалідністю 2-ої групи і більше 1,3 млн. чоловік 3-ої групи. Дітей з інвалідністю практично більше 156 тис.

Кожен з них хоче займатися трудовою реабілітацією, їздити на роботу, і та заробітна плата, яку вони отримують, не зможе компенсувати проїзд. Нехай це буде 10, 30, 60 поїздок, це не вирішить питання. Наприклад, для людей з інвалідністю 1 групи, зокрема незрячих, колясочників, потрібен супровід. Також багато людей з інвалідністю користуються щодня не одним видом транспорту, доїжджають на роботу з пересадками.

До цих змін в законодавстві, що стосуються пільг на оплату проїзду, у інвалідів було право на безкоштовний проїзд в міському транспорті, окрім метро. Також діяла 50% знижка на повітряний, річковий і залізничний транспорт в період з 1 жовтня по 15 травня.

Зараз усі пільговики, які мали право на безкоштовний проїзд, повинні отримати певну суму, яка відрізняється в різних областях. Так, наприклад, за розрахунками Кабміну, пільговики нашої області мають отримати по 7 поїздок в місяць на тролейбусі, 8 на автобусі і стільки ж на приміському транспорті.

Але не забуваймо того факту, що в силу різних обставин люди з інвалідністю можуть сісти не в той транспорт, просто не побачивши номер потрібного тролейбуса. До того ж, іноді для роботи необхідно їхати з пересадками, або ж відлучатися з робочого місця по кілька разів на день, тому прописаних поїздок не вистачить для того, щоб покрити транспортні витрати людей з інвалідністю.

Вирішення питання компенсації за перевезення для тих перевізників, що працюють в правовому полі так само залишає на сьогодні безліч аспектів, що не дають відповідей: яким чином перевізнику з’ясовувати факт наявності у людини компенсації за проїзд. Як бути з тими пільговиками, що мешкають на території громади де не було прийнято рішення про надання пільг у готівковій формі, а людина перебуває в іншій області.

Між тим, вже сьогодні ясно, що урядове рішення про монетизацію пільг на проїзд потребує проведення верифікації пільговиків. Про це до речі під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, зазначеним рішенням Уряд затвердив мінімальну соціальну норму – гарантію, нижче якої місцевий орган влади не має права розраховувати монетизовану виплату пільговику. Таким чином органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу, ніж затверджена Урядом мінімальна соціальна норма.

Середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті області множили на 30 поїздок (це соціальний мінімум, визначений урядом). Між тим, віце-прем'єр Розенко запевнив, що 30 поїздок - лише мінімальна норма для пільговиків

Яка ж буде відповідь на питання – Коли запрацює монетизація? Відповідь проста – коли у місцевих бюджетах з’являться на це кошти. А поки що пільговики будуть їздити по-старому.

Тож наскільки перспективні ці реформи в умовах сьогодення, чи виправдають вони сподівання перевізників, які сумлінно працюють у межах чинного законодавства, чи не погіршать становище громадян, що мають пільги на проїзд – ми побачимо лише коли ці зміни запрацюють на практиці.

А тепер дуже важлива інформація, куди звертатися  зі скаргами, якщо ви не змогли вирішити свою проблему безпосередньо на автостанції.

 

Нагадуємо, що для вирішення питань з приводу обслуговування на автостанціях Луганщини громадяни можуть звертатися за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Хіміків, 61.

Каси автостанції здійснюють попередній та поточний продаж квитків. Квитки на автобусні рейси ви можете придбати також на сайті http://bus.com.ua/

Для отримання довідки можна звертатися за телефоном: +38-095-035-91-33.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

18.08 / 09:19

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 18.08.2018

18.08 / 09:16

Втрат серед особового складу Об’єднаних сил цієї доби немає

17.08 / 19:06

Окупаційні війська 14 разів порушили режим припинення вогню

17.08 / 18:03

Збройні формування Російської Федерації 7 разів відкривали вогонь

17.08 / 16:14

«Пакунок малюка»: що безкоштовно отримають батьки новонароджених малюків від держави

17.08 / 15:12

ПриватБанк запустил быстрый лизинг для бизнеса

17.08 / 15:10

Жінка намагалася передати власну дитину для використання у жебрацтві

17.08 / 15:09

Кремінщину залишили без світла

17.08 / 11:33

У Сєвєродонецьку відтепер діє перший в області центр сучасного простору доступних сервісів

17.08 / 08:58

16 серпня ситуація залишалася цілком контрольованою

16.08 / 16:53

Налогоплательщики обязаны хранить первичные документы

16.08 / 13:50

Предприятия заплатили почти 38 млн грн эконалога

16.08 / 12:48

Луганщина перечислила в бюджет налога на прибыль почти 83 млн грн

15.08 / 20:11

Наради з особовим складом Лисичанського, Кремінського та Рубіжанського відділів поліції

15.08 / 20:07

Плантацію дикоростучої коноплі виявили поліцейські у Сватівському районі

15.08 / 18:03

Виявили у пасажира автівки наркотичну речовину-опій

15.08 / 17:26

На грант ДТЭК в Счастье появится мобильная уличная сцена для праздничных мероприятий

15.08 / 15:57

На Луганщині відновлюють ліси

15.08 / 15:38

Як оплачується робота працівників у вихідні дні?

15.08 / 15:34

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні

15.08 / 14:36

Тренинги по маркетингу и управлению финансами от Норвежского совета по делам беженцев

15.08 / 14:27

Поліція шукає неповнолітнього

15.08 / 13:23

В фискальной службе Луганщины противодействуют коррупции

15.08 / 12:57

На Луганщине для украинской армии собрали 105 млн грн

15.08 / 12:44

Поліцейські виявили трьох осіб, які порушили законодавство про статус іноземців в Україні

15.08 / 12:32

Уплачиваем налоги на новые бюджетные счета!

15.08 / 12:14

До уваги батьків діточок та молоді з інвалідністю

15.08 / 11:57

ПриватБанк начал сбор средств для помощи пострадавшим в ДТП под Запорожьем

15.08 / 10:08

Завершився чемпіонат Європи з пауерліфтингу

15.08 / 08:53

Внаслідок бойових дій один захисник України загинув, троє отримали поранення

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus