Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  17:29 Юлія Тимошенко підтримала флешмоб Луганської «Батьківщини» «Це мій Герб» 12:29 На Мюнхенській конференції з безпеки обговорили зниження тарифів на газ для українців 12:11  Депутати від ВО «Батьківщина» Новоайдарського району відзвітували перед виборцями 10:49 Про гроші та Уряд 09:36 Російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню 09:17 Про електронний кабінет платників податків 10:42 Запрацював електронний кабінет водія: які послуги доступні? 19:00 Політолог Андрій Багінський: Чому зростає віра в перемогу Тимошенко? 18:21 Зустріч керівництва Луганської поліції з представником «Опори» 16:52 Подарунки від Київського об’єднання Спілки Самаритян України  
     
 
 

Есть мнение


14.04.2018 / 12:48 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Працювати за європейськими стандартами (частина перша)

Безпека – одна з найважливіших цінностей для людини, а співпраця поліції та громади – найкращий спосіб її гарантувати. Таку взаємодію ще називають англійським терміном Community Policing.  Вона полягає у тому, що поліція працює, зважаючи на думку мешканців щодо питань громадського порядку у кожному конкретному районі, селі, місті тощо.

Отже, сьогодні поговоримо про проблему взаємодії поліції та громади.

Майже три роки тому розпочалася реформа МВС. Реформа серйозна та кардинальна. Недоліків ще багато, та все ж таки зміни на краще не можливо не побачити. Реформа правоохоронних органів – це не звільнення старих кадрів або нові технічні засоби, це насамперед нова ідеологія.

Реформа МВС є наймасштабнішою у державі, оскільки завдання поліцейських не лише боротися із порушенням закону, а й вселяти в людей віру в незворотність реформ.  В основі цієї реформи – модель переходу від каральної до сервісної функції діяльності правоохоронних органів.

Патрульна поліція — підрозділ Національної поліції, який цілодобово патрулює міста України, забезпечує громадський порядок та безпеку, першим реагує на повідомлення про правопорушення і надзвичайні події, надає поліцейські послуги, первинну медичну та невідкладну допомогу громадянам, забезпечує безпеку дорожнього руху, розглядає справи про адміністративні правопорушення і застосовує засоби адміністративного впливу до правопорушників, організовує заходи безпеки на місці ДТП, оформлення необхідних документів.

Чим займається патрульна поліція на Луганщині? Про це свідчать лише заголовки регіональних новин: «У Сєвєродонецьку патрульні допомогли чоловіку знайти дружину, яка пішла до магазину та не повернулась», «В Рубіжному чоловік розгулював по місту із битою», «Наркотичні речовини виявили патрульні у Лисичанську та Рубіжному», «Боєприпас виявили патрульні прибувши на виклик в Рубіжному», «Патрульні продовжують проводити роботу направлену на виявлення наркозлочинів»…

Але буває у патрульних і приємна робота. Читаємо заголовки новин: «Патрульні Луганської області привітали жінок зі святом весни», «Патрульні завітали на свято "сонячних" дітей», «Патрульні в гостях у школярів», «Кава з патрульними», «Патрульні, разом з рятувальниками, завітали до дитячого садочку у Лисичанську», «Патрульні долучились до кампанії «Насильству немає виправдання!»…

На мій особистий погляд, найголовніша новина має такий заголовок -  «У лавах патрульної поліції Луганської області поповнення». Саме це відбулося днями – на початку квітня.   12 патрульних поліцейських, серед яких дві дівчини, склали присягу на вірність українському народові. 

Новачки прийшли чотирьохмісячний курс навчання в Харківському національному університеті внутрішніх справ та після прийняття присяги заступили  на патрулювання. «Служити та захищати!» - такий слоган  патрульні намагаються виконувати на 100 відсотків. 

Усі бажаючи стати патрульними поліцейськими можуть ознайомитись з вимогами та алгоритмом дій на офіційному сайті Національної поліції України.

Днями у Рубіжному за ініціативи Громадської ради при Рубіжанському виконавчому комітеті пройшла зустріч громадськості міста з представниками Управління патрульної поліції у Луганській області.

Голова Громадської ради при виконавчому комітеті Рубіжанської міської ради Ольга Феленко поділилася з нами враженнями від зустрічі з патрульними поліцейськими, розповіла про свій особистий досвід.

«Ми вважаємо, що такі зустрічі необхідні і як для громадських активістів, депутатів та мешканців міста так і для самих «копів», це прекрасний спосіб для взаємної комунікації. Ми, як громадянська рада, працюємо вже 4 роки і постійно підтримуємо європейські цінності. Ми боремося, наприклад, із стихійною торгівлею в місті.  Ми боремося, щоб дотримувалися закони України в нашому місті.

Ми ще раз переконалися,  що поліція нам не ворог, а друг і вони завжди готові прийти нам на допомогу. Ми плануємо проводити подібні зустрічі як мінімум один раз на місяць», - розповіла  Ольга Феленко, керівник громадської ради при виконавчому комітеті Рубіжанської міської ради.

Також, Ольга Феленко повідомила про позитивні приклади діяльності патрульної поліції на власному досвіді: «В січні цього року моя донька їхала машиною містом, раптово їй стало погано. ЇЇ побачили представники патрульної служи і вони підійшли і запропонували свою допомогу. Вони відвезли її додому і фактично вони спасли моїй дитині життя. Є багато інших гарних прикладів, коли патрульні поліцейські допомагали дітям. Ми спілкуємося з мешканцями міста, і вони довіряють патрульним».

Сьогодні, мабуть  вже нікого не здивувати  погонами на  жіночих плечах. Думається, що помилково називати жінок представницями  слабкої статі.

Дійсно, у сучасній Україні жінки все частіше обирають професії, що вимагають витривалості, дисциплінованості та беззаперечного виконання наказів. І, як доводить практика, виконують їх аж ніяк не гірше колег-чоловіків. За статистикою в Нацполіції близько 20 відсотків жінки. Нововведення сьогодення – перехід жінок від «паперової» до оперативної роботи, у тому числі у патрульну поліцію.  Для прикладу, у Канаді близько 30 відсотків персоналу поліції – жінки.

Під час зустрічі у Рубіжному громадські активісти та представники патрульної поліції у Луганській області обговорили найбільш актуальні проблеми у сфери безпеки, що відносяться до компетенції патрульної поліції.

Оксана Оспіщева - старший лейтенант поліції Управління патрульної поліції у Луганській області, інспектор відділу зв'язків з громадськістю розповіла про причини спаду довіри до поліції та що робиться для підвищення рівня довіри. Оксана Оспіщева докладно розповіла про цілі та завдання поліції, про важливість взаємодії з громадськими організаціями. Ось така у нас відбулася розмова.

«Сьогодні ми говорили по реформу патрульної поліції,  запуск роботи нашої поліції відбувся 2 роки тому. Тоді у людей був високий рівень довіри до нас та відповідно високі очкування. На жаль,  по деяких питаннях цей рівень довіри з часом трохи впав, але ми працюємо  над тим, щоб виправити ситуацію  На даний момент в нас на постійній основі йде набір кадрів до патрульної поліції.

Фактично, після проходження навчання для багатьох є можливість не тільки працювати в патрульній поліції, а в майбутньому піти і до інших правоохоронних структур, які займаються не тільки адміністративними правопорушеннями, як патрульна поліція, а і кримінальними.

Патрульна поліція включає в себе роботу патрульно-постової служби, а також слідкує за дотриманням правил дорожнього руху і громадського порядку», - розповіла Оксана Оспіщева, старший лейтенант поліції Управління патрульної поліції у Луганській області, інспектор відділу зв'язків з громадськістю. 

«Ми знаходимося на зустрічі з громадськими організаціями, які є провідниками між населенням та поліцією. Вони мають великий довід та знання про потреби самих громадян. Якщо у них є проблеми то вони виражають їх через громадські організації, ті в свою чергу про це доводять нам і ми намагаємося вирішити ті проблеми, котрі відносяться до нашої компетенції», - додала вона з приводу важливості комунікацій поліції з громадськістю.

Крім того, вона зазначила, що всі випадки з приводу скарг на діяльність патрульних ретельно розглядаються, тому вони дуже зацікавлені як у покращенні якості своєї роботи так і у виявлені чи попереджені різних порушень з боку самих поліцейських.

З приводу міжнародної співпраці Оксана Володимирівна привела приклад, що в українських поліцейських зараз є гарні наставники та вчителі з Канади: - «Це наші ментори, вони приїжджають до нас, ми з ними часто співпрацюємо. Вони вчать нас як потрібно розмовляти з людьми, як нам потрібно вести себе в різних ситуаціях, ми проходимо разом з ними тактичну та медичну підготовку. Досвід інших країн дуже корисний та потрібен для нас».

Напередодні Великодня в Сєвєродонецьку,  на площі  Перемоги патрульні взяли участь у художній акції, що проводиться у рамках кампанії «Насильству немає виправдання!».

Поліцейські, молодь, студенти, жителі міста спільними зусиллями намалювали символ акції, щоб продемонструвати, що у Сєвєродонецьку не виправдовують насильство щодо жінок і воно є неприпустимим у повсякденному житті. Метою інформаційної кампанії є підвищення розуміння серед чоловіків та жінок, хлопців та дівчат, що насильство є порушенням прав людини, пропаганда нульової толерантності до насильства та підвищення довіри до поліції, як важливої структури у системі реагування на випадки насильства. Кампанія є одним із компонентів спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом та реалізується у Донецькій та Луганській областях.

В рамках проекту також було проведено навчання для 32 тренів з числа офіцерів поліції щодо питань громадської безпеки та співпраці поліції з громадою у протидії ґендерно зумовленому та домашньому насильству. Навчені тренери з числа офіцерів поліції провели тренінги для  офіцерів поліції.

Сара Драмонт -  представляє Канадську поліцейську місію в Україні. Ми познайомилися у минулому році. Вона приїхала в Сєвєродонецьк для того, що розповісти про канадських досвід. Окрім того, за її словами, навчити українських жінок-колег бути впевненими та успішними.

Помилково було б думати, що досвід далекої Канади буде далеким від реальності сучасної України. Для того, щоб зрозуміти користь навчань від канадців, слід поглянути в очі українським поліцейським, розпитати їх що і до чого. 

Нагадаємо, як стало відомо, Канада подвоїть представництво поліцейських офіцерів – експертів в Україні. Про це йшлося під час нещодавньої зустрічі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з Надзвичайним і Повноважним послом Канади в Україні Романом Ващуком. Сторони обговорили загальнополітичні питання в Україні, а також питання продовження співробітництва з канадськими партнерами у сфері розбудови Національної поліції України в рамках проекту підтримки підготовки поліцейських (РТАР). «Ми плануємо збільшити кількість наших офіцерів - експертів в Україні вдвічі задля ефективного реформування НПУ та підвищення рівня кваліфікації поліцейських», - сказав Роман Ващук.

Проект підтримки підготовки поліцейських (РТАР) розпочався у жовтні 2016 року. Він спрямований на надання консультативних послуг і підготовку кадрів Національної поліції. Проект в себе включає: консультації канадських спеціалістів, з питань управління персоналом та питань професійного розвитку, підтримка регіональних навчальних центрів, підтримка навчальних матеріалів та розвиток 8 спеціалізованих курсів.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа.

Фото автора та Управління патрульної поліції у Луганській області.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

19.02 / 17:29

Юлія Тимошенко підтримала флешмоб Луганської «Батьківщини» «Це мій Герб»

19.02 / 12:29

На Мюнхенській конференції з безпеки обговорили зниження тарифів на газ для українців

19.02 / 12:11

Депутати від ВО «Батьківщина» Новоайдарського району відзвітували перед виборцями

19.02 / 10:49

Про гроші та Уряд

19.02 / 09:36

Російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

19.02 / 09:17

Про електронний кабінет платників податків

11.02 / 10:42

Запрацював електронний кабінет водія: які послуги доступні?

04.02 / 19:00

Політолог Андрій Багінський: Чому зростає віра в перемогу Тимошенко?

04.02 / 18:21

Зустріч керівництва Луганської поліції з представником «Опори»

04.02 / 16:52

Подарунки від Київського об’єднання Спілки Самаритян України

04.02 / 14:55

Прокурор повідомив про підозру двом депутатам Гірської міської ради за «референдум»

04.02 / 14:38

Правоохоронці затримали чоловіка з тротилом

04.02 / 13:23

Обстановка в районі ООС залишилась напруженою

04.02 / 12:34

Про новий вид допомоги для родин з хворими дітьми

04.02 / 12:30

Успіх команди луганських КОРДівців

04.02 / 11:53

Контролеру-касиру банку повідомлено про підозру

04.02 / 11:32

Двоє молодиків підозрюються в замаху на умисне вбивство

04.02 / 11:01

Знайдено схрон із боєприпасами на території занедбаного заводу

04.02 / 10:51

ПриватБанк возглавил рейтинг банков – крупнейших налогоплательщиков в 2018 году

04.02 / 10:22

Поліцейські психологи вчились на тренінгах

04.02 / 09:27

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 04.02.2019 року

04.02 / 09:26

На Луганщині СБУ попередила збут військових засобів ураження

04.02 / 09:20

3 лютого російські окупаційні війська дев'ять разів порушили режим припинення вогню

30.01 / 19:23

Нотатки про податки - як працює фіскальна служба на місцях – сервісне обслуговування та прозорість (частина друга)

30.01 / 19:04

Нотатки про податки - як працює фіскальна служба на місцях – сервісне обслуговування та прозорість (частина перша)

30.01 / 18:30

Забруднювачі сплатили понад 73 млн грн екоподатку

30.01 / 18:08

ПриватБанк стал партнером Федерации киберспорта Украины

30.01 / 17:45

На Луганщині поліцейські затримали підозрюваного у скоєнні тяжкого злочину

30.01 / 17:30

Поліцейські вночі розшукували підлітка

30.01 / 17:00

Поліцейські вилучили у чоловіка зброю та боєприпаси

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus