Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  10:34 Обстрілювали Щастя 23:41 Луганщина відновлює дорожню інфраструктуру - ведуться роботи на Сватівському мосту 18:04 В Краматорске ПриватБанк наградил победителей акции «Универсальное лето» 17:50 Эко-акция ДТЭК «Зеленый город» - волонтеры высадили 1600 деревьев и кустарников 17:07 ПриватБанк доплачивает за билеты в Приват24 16:15 Чаще всего украинцы открывают счета в испанских банках 15:17 У Марківці зобов’язали місцеву владу взяти на облік безхазяйне майно 14:41 Відтепер в Україні діють нові умови виплати допомоги військовим 13:45 Про нововведення щодо військових 13:18 Центри надання адміністративних послуг Луганщини отримують мобільні кейси  
     
 
 

Общество, культура, спорт


21.03.2018 / 15:22 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

П’ять найбезглуздіших сюжетів про 8 березня на українських телеканалах

Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир - традиційно дуже складне свято для українських тележурналістів. Складне настільки, що більшість навіть не використовує його повну назву, обмежуючись, як, зокрема, 5 канал, «святом весни» чи просто «міжнародним жіночим днем».

І терміни - це далеко не головна проблема новин. 8 березня на телеканалах вистачало й сексизму, й стереотипів, й політики, й просто відвертого абсурду, що інколи, імовірно, планувався як піар. Ось п’ять, на нашу думку, найбезглуздіших прикладів.

П’яте місце - Петро Порошенко цікавіший за жінок-військових

«Президент Украины встретился с женщинами-военнослужащими», - повідомила ведуча «Інтера» Катерина Лисенко 7 березня.

Для тих, хто стежить за творчістю президента, подальший розвиток подій має бути очевидним. Хоча щонайменше п’ять військовослужбовиць отримали цього дня нагороди, жодній з них не надали слова чи просто згадки в сюжеті.

Натомість, журналістка розповіла, що «Президент встретился», «Порошенко поблагодарил», «Глава государства отметил», «Президент почтил память».

Навряд чи в даному разі йдеться про сексизм, адже така ситуація трапляється майже з усіма заходами за участі Порошенка, але виглядає все одно неприємно. Інформаційний привід для новини створили жінки, заслуживши державні нагороди, але єдиною дійовою особою в матеріалі виявився чоловік, який їх просто видав.

Четверте місце - Юрій Бойко захищає 8 березня

Уже другій рік поспіль Юрій Бойко із «Опозиційного блоку» та телеканал «Інтер» рятують 8 березня від таємничого скасування. Цього разу ведуча Катерина Лисенко повідомила таке: «Лидер Оппозиционного блока Юрий Бойко заявил, что все разговоры об отмене Восьмого Марта - не более чем политический фокус». І це правда, тільки фокусник - Юрій Бойко, адже далі політик обіцяє не допустити скасування свята.

При тому, що голова Інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович заявляє: нічого скасовувати не збираються, хочуть лише офіційно переформатувати подію на Міжнародний день боротьби за права жінок та скасувати вихідний. Аргументів для цього чиновник наводив вже чимало: від того, що вихідний восьмого березня - далеко не європейська традиція, до зміни самого сенсу свята.

Третє місце - Олег Ляшко та троянди вокзалу

У Міжнародний день захисту прав жінок Олег Ляшко пішов роздавати квіти на вокзал і, як стверджують журналісти «України» та «Інтера», роздав більше тисячі штук. Це не дивно, бо, за словами кореспондента «Сегодня», дарував їх політик «всем женщинам подряд. Продавщицам в ларьках, всем прохожим незнакомкам и даже маленьким девочкам [...] Самые бойкие брали цветы для жен, а Николай Павлович взял для всех своих родственниц и даже посчитал, что неплохо сэкономил».

Саме подібні до останньої деталі перетворили цей сюжет «України» на треш. Поганий кореспондент зробив би акцент лише на політикові та піарних реченнях, на кшталт, цього: «Розы колят нардепу руки, но женщины требуют цветов и селфи с лидером Радикальной партии». Проте журналіст Микола Антофійчук, очевидно, не з таких, і до його матеріалу потрапили чимало абсурдних деталей акції: чоловіки, які набирали квітів собі, помічники Ляшка, що приїхали раніше й «фотографировались с букетами», продавці квітів, які на камеру розповідали про наслідки акції для свого бізнесу. «Радикальний» депутат теж долучився до загального настрою сюжету, перерахувавши, що потрібно жінці, аби вона «літала на крилах»: «...теплих слів, поцілунків, обіймів, потанцювати з жінкою, поспівати...» Сильних і незалежних крилах, очевидно.

Друге місце - Чай із Юрієм Бойком

Одного піару на одному святі для співголови «Опозиційного блоку», очевидно, замало, тож 7 березня «Інтер» випустив сюжет про зустріч Юрія Бойка із жінками «ветеранами войны и чернобыльцами». Зміст матеріалу цього разу претензій не викликає, адже його просто немає: дві хвилини ми спостерігаємо, як нардеп сидить з бабусями за столом, слухає їх історії про низькі пенсії та п’є чай. Некомфортно себе почувати додатково змушує картинка в кадрі: у маленькій незрозумілій кімнаті на стіні висить прапор «Опозиційного блоку», а на столі, застеленому «вишитою» скатертиною, стоять самовари.

Партія обклеїла своєю символікою приміщення для зустрічі, чи депутати «опоблоку» користуються самоварами в офісі? Також у сюжеті часто показують подарунки від Бойка для жінок, де в прозорих корзинах лежить, зокрема, ковбаса. Очевидно, святкова.

Ідилію доповнюють невідомі чоловіки біля дверей та самотній мікрофон «Інтера» на столі поруч з «опозиціонером». Навіщо зустрічалися й до чого договорилися - невідомо.

Перше місце - Українки гарні та розумні, бо вони відьми

8 березня телеканал «Україна» намагався спростувати стереотипи про жінок. Але чого можна очікували від ЗМІ, яке раніше саме критикувало білявок за кермом?
Найкраще тематичний матеріал «Сегодня» характеризує слово «бардак».

Ведучий у своїй підводці анонсував пошуки «краси по-українськи»; обрамленням сюжету стали синхрони малечі, яка розмірковувала про жінок; центральною темою матеріалу було питання вибору між красою та розумом; головними героїнями - трійця, яка, на думку «України», поєднує ці якості; лейтмотивом - коментарі психотерапевта, що характеризувала жінок за кольором волосся.

І саме слова останньої подарували матеріалу перше місце в нашому рейтингу.

«Блондинка больше в сфере любить. Да, это правое полушария», «Брюнетка – у нее больше левое полушария работает. Это логика. Это рацио», «А рыжая - она посередине. Рыжая – значит, ведьма», - розповідає психотерапевт (принаймні, так стверджують журналісти) Марія Тищенко.

Найбільше здивування викликає фінальний оксюморон сюжету. Психотерапевт, за словами кореспондентки, пояснює, що «секрет научных успехов украинок [...] в родственных корнях», адже, далі пряма мова пані Тищенко, «Украина – это страна, где было много ведуней, ведающих женщин». Успішні в науці, бо нащадки відьом.

Аби завершити агонію логіки цього матеріалу, кореспондентка Наталя Набокова підсумовує слова про магічних предків: «А значит, этих юных красавиц ожидает большое будущее, что бы они не выбрали: быть умной или красивой». Це при тому, що дві хвилини тому, ця ж журналістка заявляла: «Умная или красивая – вопрос родом из детства для украинок больше не стоит. Современные красавицы выбирают и то, и другое».

***
Із подібних матеріалів вимальовується чіткий висновок: більшість святкових сюжетів псують спроби пропіаритися. Якби журналісти, без реклами політиків, висвітлили теми жінок-військових, жінок-ветеранів та дискусію навколо 8 березня, ці сюжети нічого б не втратили, а, навпаки, набули хоча б якогось сенсу.

Також подібні новини показують досі відсталий рівень культури телеканалів, що не лише вдаються до суперечливих висловів (на 5 каналі акцію за права жінок назвали маршем «представниць прекрасної статі»), а й просто вульгаризують подію, зводячи її до веселого роздавання квітів та ковбаси. Хоча, мабуть, і це краще, ніж та абомінація, що вийшла на «Україні».

Ярослав Зубченко,  Детектор медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

23.10 / 10:34

Обстрілювали Щастя

22.10 / 23:41

Луганщина відновлює дорожню інфраструктуру - ведуться роботи на Сватівському мосту

22.10 / 18:04

В Краматорске ПриватБанк наградил победителей акции «Универсальное лето»

22.10 / 17:50

Эко-акция ДТЭК «Зеленый город» - волонтеры высадили 1600 деревьев и кустарников

22.10 / 17:07

ПриватБанк доплачивает за билеты в Приват24

22.10 / 16:15

Чаще всего украинцы открывают счета в испанских банках

22.10 / 15:17

У Марківці зобов’язали місцеву владу взяти на облік безхазяйне майно

22.10 / 14:41

Відтепер в Україні діють нові умови виплати допомоги військовим

22.10 / 13:45

Про нововведення щодо військових

22.10 / 13:18

Центри надання адміністративних послуг Луганщини отримують мобільні кейси

22.10 / 12:20

Піротехніками за минулий тиждень вилучено 136 одиниць вибухонебезпечних предметів

22.10 / 12:15

Сім основних змін у програмі житлових субсидій

22.10 / 12:09

Без бюджету-2019 10 мільйонів пенсіонерів залишаться без підвищення пенсій

22.10 / 12:07

З початку року платникам повернуто понад 105 млн грн податку на додану вартість

22.10 / 10:24

До уваги осіб, які перетинають державний кордон України

22.10 / 09:53

Російські окупанти 19 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ

22.10 / 09:36

На Луганщині тривають ворожі обстріли

21.10 / 14:38

Сварщики ДТЭК Луганской ТЭС вернулись домой с бронзой конкурса профмастерства

21.10 / 14:28

Социальный квартирный учёт для переселенца или миссия невыполнима?

21.10 / 11:21

Настільний хокей у Рубіжному набирає оберти

19.10 / 20:40

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

19.10 / 20:34

Чому зросла ціна на газ?

19.10 / 14:56

Поліцейські Попасної зустрілися зі священиками

19.10 / 14:35

Правила перевезення пасажирів в автобусах змінять

19.10 / 13:33

Поліцейські Рубіжного провели День правового виховання школярів

19.10 / 11:17

Державна служба України з питань праці роз'яснює коли заборонено звільняти жінку

19.10 / 10:34

Затримано підозрюваного у вчинені розбійного нападу

19.10 / 10:31

Легалізовано працю понад 600 найманих працівників

19.10 / 10:26

Жінку засуджено за участь в організації та проведенні незаконного референдуму у травні 2014 року

19.10 / 09:57

На ремонт і будівництво доріг в проекті Державного бюджету на 2019 закладено 55,1 млрд гривень

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus