Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  13:10 На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків 12:39 Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів» 11:55 Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині 08:53 Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке 21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного 18:27 Анонси спортивних та молодіжних заходів 17:15 Домашній арешт за порушення державного кордону України 16:54 Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ 16:00 Особливості сплати ЄСВ у 2019 році 15:23 Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень  
     
 
 

Переселенцы


23.12.2017 / 18:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

«Нам дійсно є чим пишатись» - Климпуш-Цинцадзе про євроінтеграцію України

12 грудня 2017 року представник Інтернет-видання «Паралель-медіа», журналіст  Максим Данильченко разом з іншими  регіональними журналістами, взяв участь в прес-брифінгу з представниками Урядового офісу з європейської та атлантичної інтеграції, Міністерства енергетики та вугільної промисловості і Національного антикорупційного бюро.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про проблеми в імплементації положень Угоди про асоціацію. На її думку, «великою перешкодою для європейської інтеграції України є відсутність у Верховній Раді механізму, який би унеможливлював винесення на голосування ініціатив, що суперечать євроінтеграційним зобов`язанням держави».

За словами віце-прем’єр-міністра, найбільш  проблемні галузі:  екологічна, митна та транспортна сфери. Але реформа  держслужби, з словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, є яскравим прикладом позитивного впливу співпраці з ЄС на процес внутрішніх перетворень в Україні.

Читайте також «60 відсотків втрат енергії відбувається саме в будинках» - Євген Червяченко 

«Наша першочергова задача — це комфорт кінцевого споживача» — Наталія Бойко

У 2017 році Україна пройшла важкий євроінтеграційний шлях. Завдяки змінам у законодавству та реформам різних сфер життя в країна отримала «безвіз», набрала чинності Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, для малого та середнього бізнесу звилась можливість участі у європейській програмі COSME.

Але, звісно ситуація постійно змінюється і не завжди в позитивний бік.

Про загрози європейської інтеграції та виклики, котрі стоять перед Урядом розповідала під час зустрічі з журналістами місцевих ЗМІ віце-прем'єр міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Івана Климпуш-Цинцадзе.

«Нам дійсно є чим пишатись, це і ведення безвізового режиму та остаточне ведення в дію з 1 вересня 2017 року Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, було прийняте остаточне рішення про надання торговельних преференцій Україні та те, що вдалося вийти на значне збільшення показників торгівлі між Україною та ЄС.

Ми також підписали та ратифікували Угоду Пан-Євро-Мед що дає можливість виходу українських товарів поза межі європейського ринку, але з врахуванням принципу діагональної коагуляції.

Ця Угода містить більше 5000 заходів які ми повинні здійснити, це починаючи від розробки законів та підзаконні актів, та створення процедур їх забезпечення.

Зараз на рівні міністерств проводяться секторальні консультації із залученням європейських експертів.

Ми підготували проект Дорожньої карти на 2018 рік щодо прийняття в Парламенті євроінтеграційних законодавчих актів і тому хочемо долучення до цього процесу значної кількості народних депутатів. Ми також займаємось перекладом різних правових норм. Від якості такого перекладу часто залежить наскільки ми якісно приймемо закони», - з такої позитивної ноти розпочала свою розповідь віце-прем'єр.

«Ми можемо говорити і про ті законопроекти, які на жаль  не відображають наших євроінтеграційних прагнень. На даний момент в Парламенті не існує механізму який би унеможливлювали винесення на розгляд депутатів тих ініціатив котрі повністю суперечать євроінтеграційних зобов'язань Україні. Такі механізми працювали в багатьох країнах, в тому числі у Польщі та Румунії.

Нам досить часто приходиться боротися з серозними інтересами, котрі суперечать цим зобов'язанням», - продовжила розповідати високопосадовець вже про складнощі євроінтеграційного шляху України.

На питання журналістів з приводу досягнень та євроінтеграційних невдач у 2017 році віце-прем'єр спочатку розповіла про невдачі.

«Ми суттєво відстаємо в деяких напрямках, це законодавства у сфері транспорту, це зміни процедур у митній сфері та у екологічній галузі. Це 3 галузі де у нас найбільше проблем».

«Всі досягнення нам дуже тяжко вдались», - продовжила високопосадовець, - «Крім вказаних вище досягнень, ще можна додати насамперед це створення Фонду енергоефективності, створення процедури обліку тепла, прийняття закону про електрон-довірчі послуги, це є першим кроком до нашого залуження до цифрового ринку ЄС і це є реальним полегшенням для малого та середнього бізнесу. Позитивом є підписання приблизно 10 фінансових Угод з ЄС, в тому числі Угоди про допомогу органам місцевого самоврядування та об'єднаним територіальним громадам в рамках децентралізації та фінансової підтримки Донбасу та Дунайського регіону.

Розмови про цю допомогу вже йшлось дуже давно. Я сподіваюсь що тут ми матимемо ефективне лідерство як Міністерства по окупованим територіям, так і військово-цивільних адміністрацій, для того щоб в стислі терміни представити проекти, які можуть підтримати фінансування.

Окремим досягненням є покращення взаємодії з ЄС в процесі реформи державної служби. Думаю, що реформа держслужби є таким принциповим прикладом, своєрідною горизонтальною ланкою позитивних змін внаслідок співпраці з Євросоюзом. Та наразі є проблема з якістю кваліфіцікаційних вимог до держслужбовців, відтак, вони не завжди відповідають нашим очікуванням щодо якості їхньої роботи.

Ми зробили певні висновки з минулорічного відбору державних секретарів, тому краще вже провели конкурси з відбору генеральних директорів. Думаю, далі ми будемо вдосконалювати цю процедуру.

Також вона додала, що Прийнятий в першому читані закон про приватизацію зробить процес приватизації досить прозорим та допоможе пожвавити економіку та долучити ефективних власників.

Крім того, на її думку най більші досягнення відбулись в агропромисловій сфері, особливо в сфері безпеки харчових продуктів.

Далі, вона розповіла про останні події в Україні та настрої європейських партнерів. Климпуш-Цинцадзе подякувала європейським партнерам за розуміння тих процесів, котрі зараз відбуваються в нашій країні, в тому числі за єдність у процесі підтримки санкцій проти Російської Федерації які унеможливлюють посилення дій з боку РФ.

«Європейським колеги підтримують курс реформ в нашій країні та виступають проти їх згортання. Вони також підтримують діяльність антикорупційних органів. Ми бачимо, що є бажаючи дискредитувати роботу цих органів. Ми мусимо розуміти, що їх робота повинна бути дуже професійна. Повна система — судова, правоохоронна та запобіжна може дати впевненість що ми виходимо на рівень країни о котрій ми мріяли», - додала вона.

Далі мова зайшла про складнощі впровадження нового Закону про освіту, який на думку деяких іноземних країн,в першу чергу Угорщини порушує права національних меншин на території Закарпатської області.

«Перше за все мені прикро, що прийнявши сучасний модернізаційний закон ми опинилися на рівні дискусії суто про одну статтю, статтю № 7. Мені прикро як з цього приводу діє Угорщина, яка ставить нам палки в колеса у наших євроатлантичних прагненнях.

Ми пожинаємо плоди, того що держава протягом багатьох років вважала, що якщо інша держава допомагає національній меншині на території нашої держави, то вже не потрібно забезпечувати свою державну присутність на рівні підтримки шкіл, садочків та підтримувати культурне життя.

В результаті ми отримали таку викривлену ситуацію. Наприклад, на території Берегівського району 75% випускників шкіл не змогли здати ЗНО на знання української мови. Зараз, держава виносить такі тяжкі уроки з цього і ми розробляємо спосіб як українська держава повинна бути більш ширше присутня в цих регіонах. Також, це відповідальність органів місцевої влади. Потрібно багато чого зробити, щоб унеможливити такі сценарії як на Донбасі та Криму.

Про можливості домовленостей між різними елітами задля європейського майбутнього привела приклад Румунії, де також були сильні різноголосся, але, Румунія все ж змогла знайти необхідні консенсуси.

На її погляд, в нашій країні потрібно прийняти механізми котрі унеможливлюють прийняття законів, котрі суперечать європейській інтеграції. Також, потрібно надати більшу роль євроінтеграційному комітету у Верховній Раді. Також, потрібно посилити співпрацю між цим комітетом та іншими комітетами Парламенту.

Багато уваги пані Іванна приділила законопроекту №7206 «Купуй українське».

«Цей законопроект пропонує купувати олігархічне та закривати свої ринки для інших, він закриває перспективи для українських експортерів.. Зараз, в нас є спільний шанс розібратись разом з медіа між першим та другим читанням.

Я хочу наголосити, що лише 1% тендерів виграють іноземні компанії, що складає 28% від хвальної кількості продукції. Потрібно розуміти, цю продукція котру дуже важко замінити, так як ми їх не виробляємо.

На її погляд, це чергове намагання порушити Угоду про Асоціацію Україна-ЄС, якою ми зобов'язались створити конкуренте, прозоре та недискримінаційне поле для участі у державних закупівлях.

«Ми можемо у відповідь отримати дзеркальне рішення щодо закриття ринків державних закупівель європейських кран для українських компаній. До речі, нещодавно одна із держаних компаній виграла тендер на державні закупівлі в ЄС на 30-40 млн.

Це ще раз свідчить, що в нас так само є інтерес у європейському ринку розміром 1,7 трлн євро. Поза тим цей законопроект нібито пропонує захищати українське. А насправі вводить диспропорції: вимагає додаткових 23 довідок для кожної компанії, яка мала податися на тендер у електронній системі держзакупівель.

Малі і середні підприємства не будуть конкурентними із великими, а останні якраз матимуть можливість зібрати такі довідки, Тому, за красивою назвою криється велика кількість ризиків як для внутрішнього ринку, так і для іноземних партнерів. Прийняття чи неприйняття цього законопроекту важливе для сприйняття України нашими іноземними партнерами.

Наша країна не може дозволити собі підписувати важливі угоди, які потім порушувати їх без будь-яких консультацій і будь-якої аргументації. Зараз найголовніше – робота із народними депутати цього закону, роз’яснення наслідків, аби унеможливити його ухваленню у другому читанні.

«Ми вже бачили, як запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка стало одним з тих вимог завдяки котрій Україна мала отримати допомогу від ЄС, і в результаті не виконання цих вимог ми не отримала доступ до цих грошей. Україна на жаль є одна з 6 країн у світі де не існує ринку землі.

Популістські галса, про те що ми розпродамо всю землю і ми, українці будемо потерпати від цього, це просто нечесні та безвідповідальні гасла. Без підтримки поглибленого розумінні експертів та медіа у це питання ми не прийдемо до того рішення, щоб  Парламент підтримав зняття мораторію. Але, вже є і позитивні рухи. Цього року було вже 48 депутатів, котрі підтримали зняття мораторію. Ми втрачаємо економічний добробут та розвиток. Земля би поступова росла би в землі і ми свідомо лишаємось ще в позавчорашньому дні», - зазначила про складнощі євроінтеграції віце-прем'єр.

Далі вона розповіла про інвестиційні перспективи нашої країни.

Для того, щоб інвестиційний клімат в країні віце-прем'єр вважає, що потрібно зробити наступне: дерегулювати економіку, захистити ці інвестиції через зміни у судовій системі.

Також, нещодавно був прийнятий закон щодо невтручання правоохоронних органів у роботу бізнесу, який також повинен покращити інвестиційний клімат.

Також віце-прем'єр сподівається що буде збільшено фінансування суспільного мовника, фінансування котрого ВР вирішила скоротити у 2 рази. «Дуже прикро, що ця сума була зменшена у Парламенті. Є механізми прийняття змін до закону про бюджет і це те питання яке буде вирішуватися найближчим часом», - додала вона.

«Все залежить від суспільства, яке не має погодитись з можливістю повернутись до попередніх практик. Ми бачимо що не все нам дається дуже швидко. Я думаю, що ті кроки, котрі вже були зроблені, такі як підняття мінімальної Заболотної плати та пожиточного мінімуму, пенсійна реформа, підвищення зарплат лікарям та вчителям — це і є ті перші паростки, котрі доколють нам забезпечити макрофінансову та макроекономічну стабілізацію, котру нам вдалося досягти як всередині країни так і за допомогою кредитних ресурсів», - на цій оптимістичній ноті вирішила закінчити свій виступ Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, більш детально про перспективи втілення Угоди про Асоціацію Україна-ЄС Климпуш-Цинцадзе розповідала 26 вересня під час минулої зустрічі з журналістами місцевих ЗМІ.

Читайте також Климпуш-Цинцадзе: Асоціація відкриває нові можливості для України 

Другий етап проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілює польський Фонд міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». 

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Максим Данильченко,  Паралель-медіа

P.S. Ми щиро дякуємо команді Інтерньюз-Україна за фотографії.

Аудіо-версія з грудневого прес-брифінгу вийде в ефірі Луганського обласного радіо «Пульс»  на початку  січня 2018 року.

 

 


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

14.01 / 09:00

13 січня російські окупаційні війська 14 разів порушили режим припинення вогню

03.01 / 20:59

В Сєвєродонецьку пройшов флешмоб «Рівні можливості для всіх»

03.01 / 20:10

У Сєвєродонецьку продовжується експонуватися фотовиставка «Твої жінки, Луганщина, твоя гордість та краса»

27.12 / 09:27

Юлія Тимошенко в другому турі перемагає усіх суперників: результати наймасштабнішого соціологічного дослідження

25.12 / 18:13

Хто має право на отримання соціальних стипендій у вищих навчальних закладах

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus