Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  11:32 На Луганщині судитимуть чергову учасницю антиукраїнського «референдуму» 2014 року 11:28 Відверто про субсидії та міфи 08:35 Український гідрометеоцентр обіцяє дощі та грози, місцями сильні зливи, град та шквали 08:25 Противник 17 разів відкривав вогонь по позиціях українських військ 18:29 На Луганщині розпочався міжнародний оперний проект «Музику чути крізь стіни» 18:25 На восстановление окружающей среды предприятия перечислили более 37 млн грн 18:22 Київ просить роз'яснень у США 14:51 Триває практика курсантів ЛДУВС імені Едуарда Дідоренка 13:36 Кому з 1 липня перерахували пенсії? 12:56 Інформація про замінування об’єктів не підтвердилась  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Народный юрист


22.12.2017 / 18:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

«60 відсотків втрат енергії відбувається саме в будинках» - Євген Червяченко

12 грудня 2017 року близько 30 регіональних журналістів узяли участь в прес-брифінгу з представниками Урядового офісу з європейської та атлантичної інтеграції, Міністерства енергетики та вугільної промисловості і Національного антикорупційного бюро.

Цей захід, на якому Інтернет-видання «Паралель-медіа» представляв журналіст  Максим Данильченко, є частиною проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа».

Актуальні питання енергоефективності та енергетичної незалежності України в контексті євроінтеграції журналісти мали змогу обговорити із заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталією Бойко та радником міністра регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Євгеном Червяченком.

Сьогодні ми публікуємо другу частину, тобто ту, де виступав пан Євген Червяченко. Першу частину читати тут.

В Угоді про Асоціацію Україна та Європейський союз темі  електроенергії та енергоефективності приділено багато уваги.

Взаємодії в цій сфері прописані в 5 та 6 розділі Угоди, а саме такі розділи як: «Торгівля і питання пов'язані з торгівлею» та «Економічне та секторальне співробітництво» та регулюються різними директивами та регламентами.

Основний результат до якого повинна прагнути України в процесі реформування своєї енергетичної спроможності це створення конкурентного ринку, на котрому буде присутній більше ніж один монополіст.

Про ситуацію у цій сфері під час з зустрічі з журналістами місцевих ЗМІ розповів Євген Червяченко, радник віце-прем'єр міністра Геннадія Зубка.
Пан Червяченко роз’яснив деталі імплементації директиви 2012/27 ЄС про ключові аспекти проекту закону про енергоефективність, який, серед іншого, є необхідним для створення Фонду енергоефективності.

«Міністерство регіонального розвитку веде дуже велику та кропітку роботу щодо впровадження директив Європейського Союзу, яки ми повинні виконати згідно умов Угоди про Асоціацію Україна - ЄС. Це 27 - директива про енергоефективність, 26 - яка регулює дизайн та лейблінг продуктів та 31 - про стратифікацію будівель.

Міністерство за 2015-17 роки зробило стрибок у сфері енергоефективності, а саме в частині підготовки паралельного законодавства. 31 директиву ми виконали законом про енергетичну ефективність будівель, Закон запрацює у середині наступного року. Частина директиви 27 регулює закон про комерційний облік холодного - теплого - водопостачання та теплопостачання.

Цей закон запрацює у лютому наступного року. Ми також виконали цю директиву законом про фонд енергоефективністі, в першу чергу у сфері допомоги утеплення будинків. Крім того, ми змогли домовитись з ЄС про грантову безповоротною допомогу у сумі по 50 млн євро у 2018 та 2019 році», - розповів про досягнення Уряду  радник віце-прем'єр міністра.

Далі, річ зайшла про  сектор багатоповерхових будинків.

«Починаючи з закону «Про особливості здійснення права власності у багатоповерхових будинках» ми завершили зміни до закону про ЖКГ.

Тім самим ми виконали умови, щоб люди стали власниками у своїх будинках та щоб вони могли контролювати всі свої відносини з постачальниками послуг.

Ми впроваджуємо програми енергосертифікації будинків, це комплекс речей, котрі вже давно працює у Європі. З приводу фінансових питань. Ми почали з теплих кредитів, коли можна утеплювати будинки. Але є і комплексний ремонт. Адже, 60% втрат енергії відбувається саме в будівлях.Для того щоб робити такий тип ремонту  створюється фонд енергоефективності, і можна утеплювати підвали, стіни дахи тощо», - зазначив Червяченко.

Наступним, розглядалось одне з найбільш суперечних питань, а саме монетизація субсидій, завдяки чому повинна значно покращитись ситуація з виплатою покращитись ситуація з виплатам субсидій.

«Було багато проблем з субсидіями, коли ОСББ бере гроші у кредит, а потім не платять субсидії. Вже з липня наступного року запрацює монетизація субсидій на рівні підприємств.

Таким чином, люди отримують енергію та держава буде вчасно за неї платити. Зараз, ми працюємо над створенням системи як можна видавати гроші на руки людям. Наступне, чим ми зараз займаємось це впровадження 27 директиви і до промислового сектору. Це революція енергоаудиту на підприємствах, запропонований план концепції модернізації державних будівель тощо», - зазначив він з цього приводу.

Радник розповів, що потрібно більше прав надавати органам місцевого самоврядування та споживачем. На його погляд потрібно створювати вільну конкуренцію серед постачальників житлово-комунальних послуг.

«Наприклад, в Великій Британії приблизно 15% споживачів за 3-5 років змінюють джерело постачання енергії. У нас дуже мало змін. У споживача і зараз є вибір, але не має інших гравців на ринку постачання таких послуг», - додав радник.

На його погляд потрібно збільшувати кількість ОСББ та управителів, котрі ефективно будуть управляти будинками.  З його слів, по всій Європі житлом управляють професіонала і це часто впливає на вибір під купівлі квартири.

«Щоб знищити монополію потрібно було змінити законодавство, зараз ми зробили контракті умови. У нас ніколи не було окремого рахунку для капітального ремонту будинків, зараз, це також стало  можливим», - додав  Євген Червяченко.

З приводу застарілості житлового сектору в Україні, посадовець зазначив, що: « у великих містах 15% будинків вже нові, тобто йде поступове оновлення будинків. В маленьких містах можна утеплити і хрущовку як наприклад, роблять в Естонії. Якщо будівля не зношена більше ніж на 70% то можна її утепляти».

Додамо, що як стверджує у своєму звіті громадська організація «Український центр європейської політики» Україна виконала лише 10 із 86 своїх зобов'язань, які обумовлені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Другий етап проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілює польський Фонд міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Максим Данильченко,  Паралель-медіа

P.S. Ми щиро дякуємо команді Інтерньюз-Україна за фотографії. Аудіо-версія з грудневого прес-брифінгу вийде в ефірі Луганського обласного радіо «Пульс»  на початку  січня 2018 року.

 

 

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

19.07 / 11:32

На Луганщині судитимуть чергову учасницю антиукраїнського «референдуму» 2014 року

19.07 / 11:28

Відверто про субсидії та міфи

19.07 / 08:35

Український гідрометеоцентр обіцяє дощі та грози, місцями сильні зливи, град та шквали

19.07 / 08:25

Противник 17 разів відкривав вогонь по позиціях українських військ

18.07 / 18:29

На Луганщині розпочався міжнародний оперний проект «Музику чути крізь стіни»

18.07 / 18:25

На восстановление окружающей среды предприятия перечислили более 37 млн грн

18.07 / 18:22

Київ просить роз'яснень у США

18.07 / 14:51

Триває практика курсантів ЛДУВС імені Едуарда Дідоренка

18.07 / 13:36

Кому з 1 липня перерахували пенсії?

18.07 / 12:56

Інформація про замінування об’єктів не підтвердилась

18.07 / 12:29

Петро Порошенко підписав Закон «Про національну безпеку України»

18.07 / 12:25

Верховна Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

18.07 / 11:47

Колишній бранець терористів надав свідчення про знущання в катівнях «ЛНР»

18.07 / 10:26

Кримське знову потерпає від масованих обстрілів окупанта

18.07 / 09:37

Унікальна фотовиставка розповідає про Юлію Тимошенко

18.07 / 09:27

Внаслідок ворожого вогню один український воїн загинув, двоє отримали поранення

17.07 / 08:26

Противник 19 разів відкривав вогонь по позиціях українських військ

16.07 / 22:37

Що там з дорогою на Харків?

16.07 / 19:53

Робота на польському підприємстві на Луганщині

16.07 / 17:49

Знеструмлення на Луганщині

16.07 / 16:45

Гирьовики вибороли ліцензії на світову першість

16.07 / 16:33

Луганські радикали у Сєвєродонецьку виступили співорганізаторами міжнародної миротворчої акції

16.07 / 15:01

Як оформити пільгову пенсію переселенцям

16.07 / 14:58

Що робити внутрішнім переселенцям, яким припинили виплату пенсій?

16.07 / 12:04

Международный Комитет Красного Креста приветствует принятие закона о правовом статусе лиц, пропавших без вести

16.07 / 10:39

Про монетизацію пільг на проїзд (частина друга)

16.07 / 10:12

Про монетизацію пільг на проїзд (частина перша)

16.07 / 09:35

Кримське опинилося під масованим гранатометним обстрілом

16.07 / 09:04

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою

10.07 / 08:22

Російські окупаційні війська порушували встановлене перемир’я майже по всій лінії зіткнення

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus