Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  20:41 Держлісагентство про відновлення лісів на Луганщині 18:35 Засідання обласного штабу зі сталого проходження опалювального сезону 18:21 Де працюють дорожники Луганщини? 17:30 ПриватБанк выплатит 70 000 грн за информацию о банкоматных вандалах 17:00 Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам 16:15 Юрій Гарбуз вручив шкільний автобус Лозно-Олександрівській загальноосвітній школі 16:09 Правила безпеки на водоймах під час Водохрещення 15:32 Спортсмени Луганщини стали призерами всеукраїнського турніру з настільного тенісу 15:29 Кремінський центр з надання первинної медичної допомоги отримав два нових автомобіля 14:47 Прокуратурою розслідуються події 2014 року  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Народный юрист


22.12.2017 / 18:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

«60 відсотків втрат енергії відбувається саме в будинках» - Євген Червяченко

12 грудня 2017 року близько 30 регіональних журналістів узяли участь в прес-брифінгу з представниками Урядового офісу з європейської та атлантичної інтеграції, Міністерства енергетики та вугільної промисловості і Національного антикорупційного бюро.

Цей захід, на якому Інтернет-видання «Паралель-медіа» представляв журналіст  Максим Данильченко, є частиною проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа».

Актуальні питання енергоефективності та енергетичної незалежності України в контексті євроінтеграції журналісти мали змогу обговорити із заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталією Бойко та радником міністра регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Євгеном Червяченком.

Сьогодні ми публікуємо другу частину, тобто ту, де виступав пан Євген Червяченко. Першу частину читати тут.

В Угоді про Асоціацію Україна та Європейський союз темі  електроенергії та енергоефективності приділено багато уваги.

Взаємодії в цій сфері прописані в 5 та 6 розділі Угоди, а саме такі розділи як: «Торгівля і питання пов'язані з торгівлею» та «Економічне та секторальне співробітництво» та регулюються різними директивами та регламентами.

Основний результат до якого повинна прагнути України в процесі реформування своєї енергетичної спроможності це створення конкурентного ринку, на котрому буде присутній більше ніж один монополіст.

Про ситуацію у цій сфері під час з зустрічі з журналістами місцевих ЗМІ розповів Євген Червяченко, радник віце-прем'єр міністра Геннадія Зубка.
Пан Червяченко роз’яснив деталі імплементації директиви 2012/27 ЄС про ключові аспекти проекту закону про енергоефективність, який, серед іншого, є необхідним для створення Фонду енергоефективності.

«Міністерство регіонального розвитку веде дуже велику та кропітку роботу щодо впровадження директив Європейського Союзу, яки ми повинні виконати згідно умов Угоди про Асоціацію Україна - ЄС. Це 27 - директива про енергоефективність, 26 - яка регулює дизайн та лейблінг продуктів та 31 - про стратифікацію будівель.

Міністерство за 2015-17 роки зробило стрибок у сфері енергоефективності, а саме в частині підготовки паралельного законодавства. 31 директиву ми виконали законом про енергетичну ефективність будівель, Закон запрацює у середині наступного року. Частина директиви 27 регулює закон про комерційний облік холодного - теплого - водопостачання та теплопостачання.

Цей закон запрацює у лютому наступного року. Ми також виконали цю директиву законом про фонд енергоефективністі, в першу чергу у сфері допомоги утеплення будинків. Крім того, ми змогли домовитись з ЄС про грантову безповоротною допомогу у сумі по 50 млн євро у 2018 та 2019 році», - розповів про досягнення Уряду  радник віце-прем'єр міністра.

Далі, річ зайшла про  сектор багатоповерхових будинків.

«Починаючи з закону «Про особливості здійснення права власності у багатоповерхових будинках» ми завершили зміни до закону про ЖКГ.

Тім самим ми виконали умови, щоб люди стали власниками у своїх будинках та щоб вони могли контролювати всі свої відносини з постачальниками послуг.

Ми впроваджуємо програми енергосертифікації будинків, це комплекс речей, котрі вже давно працює у Європі. З приводу фінансових питань. Ми почали з теплих кредитів, коли можна утеплювати будинки. Але є і комплексний ремонт. Адже, 60% втрат енергії відбувається саме в будівлях.Для того щоб робити такий тип ремонту  створюється фонд енергоефективності, і можна утеплювати підвали, стіни дахи тощо», - зазначив Червяченко.

Наступним, розглядалось одне з найбільш суперечних питань, а саме монетизація субсидій, завдяки чому повинна значно покращитись ситуація з виплатою покращитись ситуація з виплатам субсидій.

«Було багато проблем з субсидіями, коли ОСББ бере гроші у кредит, а потім не платять субсидії. Вже з липня наступного року запрацює монетизація субсидій на рівні підприємств.

Таким чином, люди отримують енергію та держава буде вчасно за неї платити. Зараз, ми працюємо над створенням системи як можна видавати гроші на руки людям. Наступне, чим ми зараз займаємось це впровадження 27 директиви і до промислового сектору. Це революція енергоаудиту на підприємствах, запропонований план концепції модернізації державних будівель тощо», - зазначив він з цього приводу.

Радник розповів, що потрібно більше прав надавати органам місцевого самоврядування та споживачем. На його погляд потрібно створювати вільну конкуренцію серед постачальників житлово-комунальних послуг.

«Наприклад, в Великій Британії приблизно 15% споживачів за 3-5 років змінюють джерело постачання енергії. У нас дуже мало змін. У споживача і зараз є вибір, але не має інших гравців на ринку постачання таких послуг», - додав радник.

На його погляд потрібно збільшувати кількість ОСББ та управителів, котрі ефективно будуть управляти будинками.  З його слів, по всій Європі житлом управляють професіонала і це часто впливає на вибір під купівлі квартири.

«Щоб знищити монополію потрібно було змінити законодавство, зараз ми зробили контракті умови. У нас ніколи не було окремого рахунку для капітального ремонту будинків, зараз, це також стало  можливим», - додав  Євген Червяченко.

З приводу застарілості житлового сектору в Україні, посадовець зазначив, що: « у великих містах 15% будинків вже нові, тобто йде поступове оновлення будинків. В маленьких містах можна утеплити і хрущовку як наприклад, роблять в Естонії. Якщо будівля не зношена більше ніж на 70% то можна її утепляти».

Додамо, що як стверджує у своєму звіті громадська організація «Український центр європейської політики» Україна виконала лише 10 із 86 своїх зобов'язань, які обумовлені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Другий етап проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілює польський Фонд міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Максим Данильченко,  Паралель-медіа

P.S. Ми щиро дякуємо команді Інтерньюз-Україна за фотографії. Аудіо-версія з грудневого прес-брифінгу вийде в ефірі Луганського обласного радіо «Пульс»  на початку  січня 2018 року.

 

 

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

18.01 / 20:41

Держлісагентство про відновлення лісів на Луганщині

18.01 / 18:35

Засідання обласного штабу зі сталого проходження опалювального сезону

18.01 / 18:21

Де працюють дорожники Луганщини?

18.01 / 17:30

ПриватБанк выплатит 70 000 грн за информацию о банкоматных вандалах

18.01 / 17:00

Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам

18.01 / 16:15

Юрій Гарбуз вручив шкільний автобус Лозно-Олександрівській загальноосвітній школі

18.01 / 16:09

Правила безпеки на водоймах під час Водохрещення

18.01 / 15:32

Спортсмени Луганщини стали призерами всеукраїнського турніру з настільного тенісу

18.01 / 15:29

Кремінський центр з надання первинної медичної допомоги отримав два нових автомобіля

18.01 / 14:47

Прокуратурою розслідуються події 2014 року

18.01 / 14:45

С 1 января 2018 изменилась максимальная величина базы начисления единого взноса

18.01 / 14:44

На Луганщине собрали 142 млн грн военного сбора

18.01 / 14:12

Луганські діти святкували на Тернопільщині

18.01 / 14:03

Студентам-переселенцям призначають соцстипендію, незважаючи на успішність

18.01 / 12:47

Прийнято закон про деокупацію Донбасу

18.01 / 11:00

Ліквідація негоди на Луганщині – ситуація контрольована

18.01 / 10:42

Фискальная служба снова очищает свои ряды

18.01 / 10:00

З 1 січня змінилася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску

18.01 / 09:42

Практичний новий будинок культури у Білокуракиному

18.01 / 09:30

За добу - двоє українських воїнів загинули, п’ятеро поранені

16.01 / 18:07

Підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму і нові ставки судового збору

16.01 / 18:00

«UA: Донбас» вийшов у космос та розпочав супутникове мовлення

16.01 / 18:00

Переселенець змінив прописку: порядок призначення пенсій без довідки ВПО

16.01 / 17:19

Де зареєструвати громадську організацію?

16.01 / 15:46

Фантомовцы в Попаснянском районе выявили копанку

16.01 / 13:06

Затримали вбивцю з Попасної

16.01 / 12:33

Судитимуть пособника вбивства

16.01 / 11:12

ПриватБанк признан лучшим украинским банком на международном валютном рынке

16.01 / 10:03

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 16 січня 2018 року

16.01 / 09:05

Ситуація у районі проведення АТО перебуває під контролем Збройних Сил України

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus