Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  16:15 Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн 15:26 Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку 14:55 Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого 14:52 На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика 14:05 За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента 13:10 На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків 12:39 Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів» 11:55 Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині 08:53 Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке 21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного  
     
 
 

Есть мнение


07.12.2017 / 15:37 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Будуймо Європейську Луганщину. Деталі мають значення

2017 рік став роком європейських змін в Україні: ми отримали «безвіз», працює Асоціація Україна – ЄС, йде реформування українського життя.

Ця тема входить до числа наших пріоритетів. Ото, і сьогодні поговоримо про європейські цінності, про ЄС, про те, як будувати Європу в Україні. 

Поважна делегація з Представництва ЄС

У листопаді на Луганщині відбулися інформаційні заходи  від Представництва ЄС.

В рамках цих заходів  делегація Представництва Європейського Союзу в Україні (на чолі  прес-аташе Представництва Давідом Стуліком) відвідала Сєвєродонецьк та Лисичанськ з офіційним візитом. Про це можна прочитати - Будуймо Європу на Луганщині (частина перша) та - Будуймо Європу на Луганщині (частина друга).

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів).

Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Наш сьогоднішній співрозмовник прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік. Давід Стулік координує програми преси та інформації Представництва ЄС.

У минулому він працював науковим співробітником, керівником проектів,  Член Європейського центру фундацій. Виступає в якості експерта з неурядових організацій у Раді чеського уряду. Представляє Чеську Республіку в Європейському економічному і соціальному комітеті.

Є автором і співавтором низки публікацій про перспективи розвитку громадянського суспільства в ЄС та нових країнах-членах. За його плечима довготермінова дипломатична служба, у тому числі на посаді прес-аташе Представництва ЄС в Україні.

В Україні він працює близько 10 років. Та і знайомі ми з ним досить давно. Отже, розмова йшла і про Україну, і про Європу, про встановлення миру на багатостраждальній землі Донбасу та російську загрозу для Європи. Не оминули ми і суто європейські проблеми. 

До речі, Давід вільно спілкується українською мовою – вивчив самостійно.  

Об’єднана Європа допомагає Луганщині

-- З якою метою ви приїхали на Луганщину?

-- Ми сюди приїхали в рамках нашої інформаційної кампанії «Будуємо Європу в Україні», це загальноукраїнська кампанія і ми намагаємось пояснити мешканцям різних куточків України про те, що представляє собою Європейський Союз, що він робить в Україні, як допомагає тут підняти рівень життя та покращити умови проживання на основі нашої практики. Ми намагаємось показати людям що ми робимо в Україні, говоримо про проекти та можливості використання фінансових програм ЄС.

Намагаємося, допомагати щоб в Україні побудували європейські умови життя.

-- Які програми ЄС працюють на території Донбасу, та у Луганській області зокрема?

-- Цих програм дуже багато. Можна їх розбити по певним секторам. Перш за все, це гуманітарна допомога, допомога у створенні житлових умов для переселенців та створення робочих місць для ВПО, психологічна допомога дітям та людям, які переїхали з непідконтрольної території.

Наступна сфера - це розвиток інфраструктури цих території, ми запустили велику програми взаємодії зі Європейським банком по покращенню інфраструктури транспорту, покращуємо громадянську інфраструктур, тобто відновлюємо дитячі садочки, лікарні, школи.

Це також, розвиток малого  та середнього бізнесу. У Краматорську працює такий центр, який допомагає не тільки у фінансовому плані, також він консультує бізнес з Донбасу. Наші експерти допомагають  яким чином розвивати малий та середній бізнес, яким чином знаходити їм партнерів, виконувати різні вимоги, пакування та маркування товарів тощо.

Наступна програма – сприяння децентралізації, ми намагаємось щоб в Україні була створена нормальна система місцевого самоврядування, щоб влада була найближче наближена до людей.

Ми підтримуємо процес створення об’єднаних територіальних громад.

В Сєвєродонецьку вже працює центр підтримки місцевого самоврядування, який фінансується ЄС, в рамках котрого надаються послуги з написання проектів, надається можливість різних навчань для представників місцевих громад.

У нас давно вже працює з 2011 року програма розвитку місцевих громад  на Донбасі. В рамках цього проекту місцеві громади самі вирішують де їм потрібна допомога, наприклад, змінити або оновити систему водопостачання, потім вони можуть отримати підтримку ЄС на такі дії. Тобто це знову підтримка місцевих громад.

Також, ми маємо підтримку для молоді, для місцевих вишів. На території Луганської області університети отримали понад 30 проектів (в рамках навчальних програм ЄС), це обмін стипендіями, розвиток навчання. Наприклад, Східноукраїнський Національний університет отримав підтримку для відновлення приміщень та умов для навчання та проживання студентів.

Ми також допомагаємо з забезпечення медичних послуг. Нещодавно мої колеги побували у «сірій зоні» з метою вивчення стану справ з медициною. Отже, ми надаємо, наприклад, обладнання для лікарень та амбулаторій у «сірій зоні».

Зміни можуть відбуватися швидше

-- Як ви оцінюєте активність громадян та громадського суспільства, а також зусилля місцевої влади з приводу просування європейських цінностей, співпраці з ЄС у порівняні з іншими регіонами України?

-- Є певні нюанси та виклики у нашій роботі саме у Східній Україні, які пов'язані з нещодавніми подіями, вони не сприяють доносити  європейську інформацію до людей. 

Але, найкращими нашими союзниками є саме громадянське суспільства, громадські організації та активісти, які самі допомагають поширювати нам правдиву та об'єктивну інформацію.

Ми, наприклад, завтра відкриваємо у Сєвєродонецьку наш центр європейського інформації на базі Східноукраїнського університету. Громадськість є дуже активною, хоча по численності вона набагато менше ніж в інших регіонах України. Але вона є і це головне. І активне громадянське суспільство нам дуже допомагає.

-- Ви працюєте в Україні вже більше 10 років. Не в перший раз і на Луганщині. Чи не відчуваєте ви розчарування, болю та жалю за події, котрі відбуваються в країні?

Якщо порівняти України зараз з 2007 роком, то є величезний прогрес, люди та суспільство змінилось, змінилась економіка.

Є процеси котрі відбуваються і без нашої допомоги. Україна  сама рухається вперед.

Єдине, що в мене особисто викликає розчарування, це швидкість з якою країна рухається. Україна має потенціал рухатися неймовірно швидко, але на жаль через багато причин це не відбувається. І це може викликати у громадян розчарування.

Але у порівнянні з 2007 роком відбулося дуже багато змін. Прогрес є, він є несумнівний і очевидний. Проте, знов повторюся: можна було за цих 10 років зробити набагато більше.

Про ілюзію простих рішень

-- Після розпаду СРСР та країн Варшавського блоку  минуло близько 30 років. Але зараз до влади в країнах Східної Європи поприходили популісти та комуністи, у зв'язку з цим поясніть що  відбувається у Східній Європі?

Розкажіть свої враження не як дипломат високого рангу, а як громадянин Чехії.

-- Я можу сказати свою особисту, неофіційну точку зору. Є певне розчарування, перше за все тими класичними традиційними партіями у зв'язку з політичною корупцію. Це набридає. Люди не розуміють, що можна очистити ці партії через активну участь. Люди на жаль пасивні та чекають, що прийде якийсь месія, чарівним рухом все змінить, вижене всіх цих політиків та всім буде краще.

Між тим, на даний час, Центральна Європа проходить через час економічного процвітання, наприклад, безробіття зараз історично найменшого рівня.

Все це показує розчарування людей та елітами, очікування того, хто з'явиться та вирішить усі їх проблеми. Це, в тому числі пов'язано з глобалізацією. Вони бояться, та хочуть щоб їх хто не-будь захистив. Різні політики пропонують дуже прості рішення. Але, люди в це вірять...

Мені здається це явище тимчасове, через певний час люди, котрі голосували за скептиків, популістів чи радикалів вони зрозуміють що це була помилка та що це не було кроком у правильному напрямку.

Я думаю, через певний час справи повернуться у звичайне русло, але, для цього потрібна активна участь громадян. Не можна думати, що мої проблеми хтось вирішить за мене, потрібно роз'яснювати людям що без їх активної участі ці проблеми самі не зникнуть. Потрібно пояснювати, що голосування за такі партії — це шлях в нікуди.


Замість висновків

Дуже скоро закінчиться 2017 рік. Рік, у якому набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки громадян України. Нові європейські можливості для України, у тому числі отримання «безвізу»  це тільки початок великого шляху з будівництва нової України.

Саме за це виходили люди на Майдани не тільки у Києві, але й у Луганську.  І врешті-решт саме за нову європейську демократичну Україну воюють наші хлопці. І про це  мріють люди в окупованих Луганську, Донецьку та Криму.

Отже, за великим рахунком,  Європа, «безвіз», нові виклики та нові можливості це і є наші нові європейські права і за них варто боротися!

Підготували Володимир Сидоренко, Максим Данильченко, Паралель-медіа.


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus