Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  16:15 Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн 15:26 Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку 14:55 Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого 14:52 На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика 14:05 За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента 13:10 На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків 12:39 Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів» 11:55 Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині 08:53 Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке 21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного  
     
 
 

Переселенцы


14.08.2017 / 12:06 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Пенсійники Луганщини готові до реформ (частина перша)

Тема Пенсійної реформи продовжує залишатися однією з найголовніших тем у засобах масової інформації. Зрозуміло, що ми не остаємося осторонь. Бо для нас важливо пояснити  доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі.

Ми присвячуємо українським реформам, зокрема Пенсійній реформі, багато уваги. Будемо говорити про те, чи готові до змін управління Пенсійного фонду? Які актуальні завдання стоять перед пенсійниками? Що робиться щоб покращити життя наших пенсіонерів в окремо взятих регіонах?

Чому українська пенсійна система потребує негайних змін?

Цьогоріч дотація з Держбюджету Пенсійному фонду становить більш ніж 140  млрд грн. Це майже половина від суми, необхідної для виплати всіх пенсій у державі! Якщо цієї ситуації не виправити, то згодом не буде можливості не тільки підвищувати пенсії, а й виплачувати їх.

При цьому 60% пенсіонерів живуть за межею бідності. Мінімальна пенсія – 1312 грн (з травня поточного року) становить близько 50 % вартості “споживчого кошику” фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Пенсійна система перетворилася на зрівнялівку.

Тобто розмір пенсії фактично не залежать від заробітку, з одного боку, з другого - існує велика кількість пенсійних привілеїв.

Що пропонує уряд Гройсмана?

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував проект Пенсійної реформи. Що пропонує уряд? Якщо говорити стисло, то Кабмін, та його очільник Володимир Гройсман пропонують наступне.

Перш за все, Гройсман говорить про осучаснення пенсій. Для цього уряд запроваджує єдині правила визначення розмірів пенсійних виплат. Планується єдиний підхід для "старих" і "нових" пенсіонерів із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764 грн.

Забезпечення бездефіцитності Пенсійного фонду у середньостроковій перспективі, що відбудеться через встановлення вимог до тривалості страхового стажу та мінімального розміру страхового внеску. 

Пенсійний вік не змінюється.  Він залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років.  При цьому громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).

Скасування особливих умов виходу на пенсію, крім військовослужбовців. Призначення пенсій за вислугу років здійснюватимуть лише для військовослужбовців.

Досягнення стабільності пенсійної системи. Задля цього пропонується скасувати обмеження розміру пенсій пенсіонерам, які працюють. Кошти для впровадження пенсійної реформи наявні.

Передбачене на 2017 рік друге підвищення соціальних стандартів. З 1 жовтня, а не з 1 грудня поточного року, як було передбачено раніше мінімальна пенсія становитиме 1373 грн.

Загалом ініціативи уряду щодо підвищення пенсій стосуватимуться 9 млн пенсіонерів. Все це і є Пенсійна реформа, якщо стисло.

Новий Закон має запрацювати з 1 жовтня 2017 року після ухвалення його українським Парламентом. Тепер слово за депутатами.

Жоден пенсіонер не постраждає від реформи
Саме так вважає начальник головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ольга Шарунова. І про це вона говорила 8 серпня  під час брифінгу для ЗМІ. Ольга Шарунова зазначила, що пенсійна реформа має бути запроваджена з 1 жовтня 2017 року – частково, а з 1 січня 2018 року – у повному обсязі.  Так, вже з 1 жовтня 2017 року завдяки механізму осучаснення має відбутись підвищення пенсії майже для 257  тисяч мешканців Луганської області.

За словами Ольги Шарунової, пенсійна реформа передбачає впровадження прозорих та зрозумілих правил визначення розміру пенсійних виплат. Так, за новими правилами, на пенсію впливатимуть:  середня заробітна плата застрахованої особи, середня зарплата в Україні, з якої сплачено страхові внески та тривалість страхового стажу, протягом якого особа сплачувала пенсійні внески.

Підсумки роботи

Днями були оприлюднені підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Луганській області у I півріччі. Головний висновок – вся робота була спрямована на виконання завдань, визначених Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року. Простіше кажучи – Уряд ставить завдання, пенсійники Луганщини його виконують.

Намагаються робити це якнаймога краще. Втім, проблем вистачає…

Станом на 01.07.2017 в Луганській області загальна чисельність пенсіонерів складає 327 тис. осіб, з яких 314 тис. цивільних та 13 тис. військових пенсіонерів. Нарахування і виплата пенсій здійснюється 300 тис. пенсіонерів,  в тому числі 94 тис. внутрішньо переміщеним особам. На фінансування пенсійних виплат за 6 місяців поточного року надійшло більш ніж 4 млрд  грн., з них кошти Державного бюджету склали  44  % від загальної суми фінансування. 175 тис. пенсіонерів, у тому числі майже всі  переселенці  отримують пенсійні виплати через банки.

Середній розмір пенсії цивільних пенсіонерів в Луганській області станом на 01.07.2017 становить 2008 грн., з початку року він збільшився 45 грн. Середній розмір пенсії військових пенсіонерів -  2500 грн. За звітний період підпорядкованими управліннями призначено 3338 нових пенсій (в тому числі 334 – внутрішньо переміщеним особам), проведено 8 тисяч  перерахунків пенсій.

Продовжується робота по оформленню електронних пенсійних посвідчень. Прийнято 74  тис. заяв на виготовлення таких посвідчень, що складає 80 % від кількості внутрішньо переміщених осіб-отримувачів пенсій.

З метою покращення умов обслуговування громадян в Луганській області створено 6 віддалених робочих місць в сільських та селищних радах та 1 агентський пункт, що надає можливість 15 тис. пенсіонерів отримувати пенсійні послуги безпосередньо за місцем проживання.

О проблемах. План надходження власних коштів по області забезпечено на 54 %, до бюджету Фонду надійшло 85,8 млн.грн. В порівнянні з І півріччям минулого року спостерігається їх зменьшення на 19  %, або на 20 млн. грн. у зв`язку з так званою «націоналізацією» деяких підприємств вугільної промисловості, територіально розташованих на тимчасово непідконтрольній українській владі території. До загального фонду Державного бюджету України збору з окремих видів господарських операцій надійшло майже 7 млн. грн., що становить 140 % від запланованих показників. В порівнянні з І півріччям 2016 року надходження збільшились на 1,6 млн. грн.

За результатами чого за І півріччя 2017 року легалізовано 452 робочих місця, в бюджет додатково надійшло ЄСВ на суму 220 тис. гривень. Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок, в порівнянні з відповідним періодом 2016 року зріс на 1,4 млрд. грн. та склав  6,6 млрд. грн.
Заборгованість з платежів до Пенсійного фонду України з 1 січня 2017 року зросла майже на 80 млн. грн. та складає 857 млн.грн.

Для чого проводиться оптимізації районних управлінь Пенсійного Фонду?

На Луганщині завершився процес оптимізації районних управлінь Фонду. Ця реорганізація відбувається в рамках Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України. В процесі реорганізації в області шляхом злиття з 11 працюючих управлінь створено 3 міських та 5 об’єднаних управлінь. Серед пріоритетів діяльності управлінь: підвищення якості обслуговування громадян. У тому числі, мова йде не тільки про покращення обслуговування відвідувачів в залах обслуговування громадян, а також  про створення віддалених робочих міст та агентських пунктів при територіальних громадах для надання пенсійних послуг.

Рішення щодо об’єднання управлінь є суто організаційним рішенням Пенсійного фонду України і його мета – покращити якість управління в пенсійній системі. Що реформували? Так, з 11 територіальних управлінь утворено 5 об’єднаних. Чотири територіальні управління Фонду області в містах Лисичанську, Сєвєродонецьку, Попаснянському та Станично-Луганському районах залишились в незмінному складі.

Об’єднання кількох управлінь ні в якому разі не тягне за собою скорочення спеціалістів, які зайняті наданням послуг. Нова організація роботи в першу чергу направлена на скорочення адміністративних видатків, оптимізацію керівного складу управлінь. Не дуже давно ми говорили про оптимізацію з першим заступником начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Павлом  Барановим. 

Важливим кроком, спрямованим на створення сучасних умов обслуговування громадян, стало надання послуг за місцем проживання за межами територіальних управлінь.

Віддалені робочі місця працівників органів Пенсійного фонду України Луганської області створено в Лозно-Олександрівській селищній раді Білокуракинського району, Красноріченській селищній раді Кремінського району, Білолуцькій селищній раді Новопсковського району, Кабичівській сільській раді Марківського району, Тошківській селищній раді та Волчеярівської селищної ради Попаснянського району, Щастинській міській раді Новоайдарського району Луганської області. Агентський пункт запрацював в адміністративному центрі Борівської селищної ради міста Сєвєродонецьк. Планується відкриття віддаленого робочого місця на базі Шульгинської сільської ради Старобільського району та Валуйської сільської ради Станично – Луганського району.

До речі, створення мережі віддалених робочих місць по наданню пенсійних послуг в селищних радах, проходить під  патронатом та під контролем голови Луганської облдержадміністрації-керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза. Варто зауважити, що тут пенсійники мають підтримку від керівництва  райдержадміністрацій та селищних голів. Це дуже добрі справи! Бо важливість цих заходів для літніх людей та інвалідів, які не мають змоги самостійно відвідувати райцентри важко періоцінити!

***
Сьогодні  Україна проводить пенсіону реформу, яку називають однією з головних.  Відверто говорячи, ця реформа визиває і позитивні відгуки, і негативні. Але головна мета Пенсійної реформи хоч трошки поліпшити життя наших громадян, зробити виплати пенсій більш справедливими та прозорими.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus