Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного 18:27 Анонси спортивних та молодіжних заходів 17:15 Домашній арешт за порушення державного кордону України 16:54 Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ 16:00 Особливості сплати ЄСВ у 2019 році 15:23 Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень 14:22 Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат 14:00 На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП 13:52 Кар’єрний радник буде допомагати безробітним 13:30 Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн  
     
 
 

Переселенцы


17.11.2017 / 14:25 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Пенсіонери з «ЛНР». Як навчитися ставитися до них милосердно та з розумінням? (частина перша)

Сьогодні поговоримо про пенсіонерів, а точніше про пенсіонерів-переселенців та пенсіонерів, які мешкають в окупованій зоні. Ця тема дуже серйозна, і, до речі, ми часто до неї звертаємося.

Але сьогодні спробуємо проаналізувати все з точки зору законодавства України та елементарного милосердя. Саме так – милосердя, розуміння.  Наші співрозмовники – юристи з громадської організації «Донбас-СОС» - Ольга Гвоздьова та Марія Красненко.

Але нашу розмову ми почнемо зі стану справ на КПВВ «Станиця Луганська», з того, як пересічні громадяни ставляться до пенсіонерів з окупованих територій.

Днями керівник  Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз відвідав КПВВ Станиця Луганська. Про це він зробив відповідний запис у Фейсбуці.

«Сьогодні черговий раз побував на пункті пропуску в Станиці Луганській. Майже годину простояв у черзі, поговорив із земляками. Багато почув, відчув і побачив.

Поки що питань більше, ніж відповідей...», - записав він. Додамо, за даними  Державної прикордонної служби України, щодня через єдиний на Луганщині пішохідний пункт пропуску «Станиця Луганська» проходить близько 8 тисяч осіб. У деякі дні ця цифра становить 10 тисяч.

Додамо також, що пункти пропуску перейшли на зимовий графік роботи – працюють менше годин, але потік людей не зменшується.

Не буде ні для кого секретом, що більшість людей, які перетинають  КПВВ – пенсіонери. 

Люди справедливо говорять, що  пункт пропуску «Станиця Луганська» - це пекло.

Юрій Гарбуз провів чергову розширену нараду з керівництвом правоохоронних органів, Держприкордонслужби та Головного управління  Державної служби з надзвичайних ситуацій у Луганській області, Транспортної безпеки, фіскальної служби, військової прокуратури, Пенсійного фонду у Луганській області.

Гарбуз наголосив: «Наведення порядку на пункті пропуску в Станиці Луганській – наш спільний обов’язок, адже це обличчя української влади». Найближчим часом на КПВВ створять додаткові робочі місця для прикордонників і податківців, таким чином підвищиться пропускну спроможність пункту та мінімізуються  черги.

Ще одним питанням наради стала ліквідація нелегальних автоперевезень, передусім у Станиці Луганській. На виконання поставлених завдань губернатор дав місяць. У першій декаді грудня будуть підводити підсумки.

Все вищезазначене – ситуація на КПВВ «Станиця Луганська» було оприлюднене у Фейсбуці. Звісно, що у соцмережі з’явилися коментарі. Ми зосередили увагу деяких коментарях. Зрозуміло, що називати прізвища я не буду, тільки ім’я.

Сергей: «Гарні плани, реальні строки. Віримо в успіх злагодженої роботи!».

Елена: «Но ведь если бы не Гарбуз, не было бы и КПВВ в Станице. Или все забыли?».

Светлана: «Глядя на стариков ползущих по мостику или людей в инвалидных колясках, молодых мамочек тянущих коляску и чемоданы, им бы точно не помешало бы сделать переход в Счастье».

Сергій: «… Хочется удавить всех любителей "русского мира" устроивших в нашей родной Луганщине этот кошмар, а не сдавать задурно Счастье с ТЭЦ. Готово КПВВ в Золотом, чего там не открыть?».

Сергій: «Это Наша Украинская Луганщина. Пока она была под Украинскими флагами, не было в ней войны и КПВВ. Только когда появились люди с триколорами всё превратилось в кошмар! И так было в Молдове, так было дважды в Чечне, так было в Грузии, так было в Нагорном Карабахе».

Светлана: « В первую очередь мы сами должны оставаться людьми. Очень хочеться чтоб это всё закончилось и наступил долгожданный МИР».

Сергей: «Потрібна деокупації. Усе інше - мертвому припарки».

Валентина: «Нужен не переход,а быстрейшие возвращение дипломатическим путем Луганскую и Донецкую оккупированные территории. Вечно так продолжаться не должно.Этот экстрим никому не нужен. Все хотят мира....».

Николай: «А эти люди что думали когда бежали на «референдум». Они и сейчас клянут Украину на чем свет стоит. 70-80 % точно».

Ирина: «Нечего  сюда ездить хитрецам – за второй пенсией и продуктами дешёвыми, тогда и очередей не будет.А то на референдум бегали... Эти мрази продали свою Украину. Вот и пусть почувствуют прелести «русскага мира»!».

Виктория: «Ну да! Теперь то они белые и пушистые и всегда были за Украину! Ну прям всегда! И не они виноваты а власть... Вот только во всех других областях референдум провалился с треском и только Донецк и Луганск встречали рузцке танке ковровыми дорожкам...».

Повернемось тепер до пенсіонерів, що перетинають КПВВ Станиця Луганська. Чи  заслуговують вони на таку долю?

Виплата пенсій пенсіонерам-переселенцям, а також мешканцям окупованої зони – одна із нагальних проблем сьогодення.  На жаль, переселенці часто-густо не знають своїх прав.

На допомогу прийдуть міжнародні гуманітарні організації – благодійні фонди «Право на захист», «Восток-СОС», ГО «КримSOS», Норвежська рада у справах біженців, польовий офіс Агентства ООН у справах біженців у місті Сєвєродонецьку, Проекти Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» та інші.

Сьогодні ми говоримо з юристами з громадської організації «Донбас-СОС» - Ольгою Гвоздьовою та Марією  Красненко.

Ольга Гвоздьова – координатор з адвокаційних питань громадської організації «Донбас СОС».  Вона розповіла що робить «Донбас СОС».

Марія Красненко  – координатор з юридичних питань громадської організації «Донбас СОС». Вона розповіла які юридичні проекти наразі реалізуються та куди звертатися.

Додамо, попри те, що юристи працюють безпосередньо на Донеччині, чимало телефонних звернень надходить і з Луганщини.

Більш того, співрозмовниця не виключає розширення проекту саме на Луганщину.  

Минулого року пенсіонери-переселенці потерпали від масового призупинення пенсій за “списками”, а правозахисники в один голос вимагали впорядкувати законодавство, що регулює виплати ВПО.

Відповіддю Уряду стало прийняття Постанови №365, якою, зокрема, було затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їхнього фактичного проживання/перебування.

Реалізуючи на практиці норми цієї постанови, представники державних органів перевіряють переселенців за місцем реєстрації та, у разі їхньої відсутності, направляють матеріали перевірки зі своїм поданням до створених органами виконавчої влади комісій по призначенню (відновленню) соціальних виплат. У свою чергу, комісії колегіальними рішеннями призупиняють або взагалі скасовують виплати адресної допомоги та пенсії переселенцям, які відсутні за вказаними у їхніх довідках адресами.

Призупинення адресної допомоги у цьому контексті не викликає питань: якщо особа не перебуває за місцем своєї реєстрації як переселенець, то держава не виплачує їй адресну допомогу.

Але до пенсійних виплат цей підхід у жодному разі не може бути застосований. Чому? У Законі України “Про пенсійне забезпечення” наведено вичерпний перелік підстав, за якими може бути припинено виплату пенсії, і такої підстави, як рішення комісії по призначенню (відновленню) соціальних виплат, у цьому переліку немає.

Крім того, в одному із своїх рішень, до речі саме у справі про протиправне припинення пенсійних виплат ПФУ громадянину України, Європейський суд з прав людини зазначив, що пенсія – це власність, зароблена працею особи.

Наша співрозмовниця Ольга Гвоздьова  впевнена, що сумнозвісна постанова 365 порушує права людини. Вона також розповіла, що Уряд погодився розробити нововведення, які поліпшують стан справ переселенців. До речі, уряд виконав обіцянку та відповідні зміни – щодо зменшення тягаря перевірок були встановлені. Але цей процес йде вкрай повільно. 

Цитата від слів «З прийняттям 365 Постанови, яка вводить нову процедуру контролю за соціальними виплатами …» - до слів «…Представники Міністерства соціальної політики сказали – Давайте поступово, спочатку для цих категорій осіб, а потім на всіх».

У вересні цього року  експерти агенцій ООН, Норвезької ради у справах біженців, інших міжнародних організацій, Ради Європи,  представники неурядових організацій на конференції «Право на пенсію: міжнародний досвід і шляхи вирішення для України» обговорили питання затвердження на законодавчому рівні пенсійних виплат для внутрішньо переміщених осіб та громадян, котрі проживають на тимчасово непідконтрольній території східної України.

На конференції були наведені вражаючі цифри. Майже 600 тисяч громадян України втратили свою пенсію або не отримували її певний час з грудня 2014 року. Більшість з них – літні люди, що мешкають на непідконтрольній території на Сході України.

Згідно із чинним законодавством, щоб продовжувати отримувати пенсію, пенсіонери повинні переїхати на підконтрольну територію та зареєструватися внутрішньо переміщеними особами. 

Протягом січня 2016-го – квітня 2017-го кількість осіб, котрі отримують пенсію і проживають на тимчасово непідконтрольній уряду території різко зменшилась на 560 тисяч осіб. Багато хто втратив свою виплату через верифікацію статусу ВПО та місця фактичного проживання.

«Літні люди, полишені на непідконтрольних територіях, --найбільш незахищені громадяни.

Для багатьох з них пенсія – єдине джерело для існування. Україна як учасниця міжнародних конвенцій, котрі гарантують соціальний захист своїх громадян, має вжити всіх заходів, щоб забезпечити їхні права», -- заявив Крістофер Мейлі, директор Представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні.

Призупинення або позбавлення гарантованих законом пенсійних виплат суперечить національним та міжнародним зобов’язанням України. Українська влада має докласти всіх зусиль та від’єднати пенсії від  статусу ВПО і місця проживання на підконтрольній уряду території.

Водночас, необхідно розробити стратегію щодо забезпечення пенсійних виплат тим, хто має фізичні обмеження і не може подорожувати до підконтрольної території.

Представники громадянського суспільства та міжнародних організацій підтримують ініціативи української влади щодо внесення змін до пенсійного законодавства. Спільно було розроблено конкретний механізм виплати пенсій громадянам, які проживають на непідконтрольній території.

Такий механізм було включено до нещодавно зарєестрованого законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян». Про цей законопроект поговоримо наступним разом.

Чи змініться ситуація на краще? Покаже час. А поки що, варто  нагадати: Пенсія – це власність особи, а не допомога від держави. А цю тему ми будемо продовжувати і надалі.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

14.01 / 09:00

13 січня російські окупаційні війська 14 разів порушили режим припинення вогню

03.01 / 20:59

В Сєвєродонецьку пройшов флешмоб «Рівні можливості для всіх»

03.01 / 20:10

У Сєвєродонецьку продовжується експонуватися фотовиставка «Твої жінки, Луганщина, твоя гордість та краса»

27.12 / 09:27

Юлія Тимошенко в другому турі перемагає усіх суперників: результати наймасштабнішого соціологічного дослідження

25.12 / 18:13

Хто має право на отримання соціальних стипендій у вищих навчальних закладах

25.12 / 15:39

Минулої доби ситуація в районі проведення операції значно загострилась

25.12 / 15:09

Кому надається допомога по безробіттю?

25.12 / 10:56

«Батьківщина» здобула беззаперечну перемогу на виборах в ОТГ, – Юлія Тимошенко

25.12 / 09:36

24 грудня російські окупаційні війська 20 разів порушили режим припинення вогню

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus