Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  12:10 На Луганщині не вщухають обстріли 11:03 Луганщина подала 11 проектів до Мінрегіону 09:57 ПриватБанк запустил приложение и бота для кеш-кредитов в Viber и Telegram 09:00 22 вересня ситуація була напруженою, проте цілком контрольованою 12:16 Запрошує Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «СвітОгляд» 09:35 Окупанти 18 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ 19:16 По налоговой скидке людям возвращены деньги 18:36 ПриватБанк заблокировал полторы тысячи счетов наркоторговцев 18:31 Співробітники Старобільського відділу поліції затримали чоловіка, який підозрюється у кількох тяжких злочинах 17:27 Як проросійські сили в Україні намагаються «знищити» Тимошенко  
     
 
 

Общество, культура, спорт


29.09.2017 / 10:38 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Климпуш-Цинцадзе: Асоціація відкриває нові можливості для України

1 вересня в повній мірі набула чинності Угода про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це відбулось після того, як 11 липня 2017 року Рада ЄС ухвалила остаточне рішення про укладання цієї Угоди.

Про деякі аспекти її реалізації розповіла 26 вересня під час прес-брифінгу журналістам віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Прес-брифінг є частиною другого етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа».

«Незважаючи на всі проблеми та на увесь зовнішній значний супротив ми змогли досягти того моменту коли ця  Угода повноцінно запрацювала. Україна стала єдиною країною котра пройшла такі серйозні випробування в ході її ратифікації» - завважила спочатку  віце-прем’єр-міністр.

Угода розрахована на 10 років. Максимальне виконання Угоди надасть можливість нашій країні, на погляд Іванни Климпуш-Цинцадзе, перейняти різні європейські практики. Найбільшого прогресу вдалося досягти у сфері енергетики та енергоефективності, особливо у законодавстві, а саме, прийняття законів у наступних сферах: комерційний облік комунальних послуг, енергетична ефективність будинків, електричний ринок, фонд енергоефективності.

Крім того, зараз Україна знаходиться на етапі підписання Угоди про оцінку відповідності і прийнятності промислових товарів (т. з. Угода ACAA). Це означає, що торгівля товарами між ЄС та Україною у секторах, які охоплюються Угодою ACAA, буде проводитися на тих самих умовах, які застосовуються в торгівлі між країнами-членами ЄС. Це наступні сектори: електрична безпека, електромагнітна сумісність, машини та обладнання.

Також,  чиновник розповіла, що завдяки серйозному досягненню у сфері електронних закупівель було зекономлено  близько 30 млрд грн. Сама система електронних закупівель на її погляд значно зменшує ризики прояву корупції.

Крім того, в серпні вступив у дію закон про державну підтримку підприємств, він повинен значно  збільшити прозорість та підзвітність розподілу бюджетних коштів..

«На минулому тижні Уряд схвалив рішення про ратифікацію приєднання України до регіональної Конвенції про пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження, т. з. Пан Європмед, і ми сподіваємось на ратифікацію парламентом цієї Угоди на найближчих його засіданнях. Завдяки цій Угоді, український виробник може брати продукти, переробляти їх та експортувати  до країн ЄС без додаткових мит або за преференційними правилами», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Серед іншого, вона  розповіла про прийняття законопроекту про фітосанітарні норми, який має гарантувати систему перевірки безпечності харчових продуктів. Сьогодні потрібно створювати лабораторії на місцях для реалізації цього закону.  Уряд  цьому  сподівається, в першу чергу, на  допомогу від європейських структур.

«Є звичайно галузі, де ми значно суттєво відстаємо від виконання Угоди. Це, зокрема, транспортна галузь (закони про автомобільні перевезення, про перевезення небезпечних вантажів, про залізничний  транспорт).

Ще не вдалося знайти прийнятих компромісів, які б дозволили провести ці законопроекти у Верховній Раді. Хоча, є кілька дорожник карт, які можливо будуть затверджені та реалізовані у цьому році (дорожня карта про наближення законодавства у сфері морських перевезень та дорожня карта у галузі поштивих та курських послуг).

Для мене це серозне занепокоєння, в результаті ми значно відстаємо у виконанні Угоди саме у галузі транспорту» - зазначила   Климпуш-Цинцадзе.
Іншими сферами, де є значні відставання — це сфера забезпечення захисту інтелектуальної захисту, екологія та  питання митного законодавства (існує декілька  законопроектів, які находять у ВР, зокрема, закон про вплив на довкілля, але ситуація з їх прийняттям не  змінюється). Загалом, приблизно 30 законопроектів, знаходяться у Верховній Раді, які пов'язані з євроінтеграцією.

«Угода про Асоціацію це не просто риба на день чи на тиждень, це серйозна вудочка, яка дасть нам можливість ловити цю рибу багато років і покращувати улов» - зазначила  віце-прем’єр-міністр.

Також, вона додала про розробку системи електронного моніторингу — Пульс Угоди, завдяки ній не тільки сам уряд, а і журналісти та громадськість легко зможуть відслідковувати ефективність виконання Угоди.

До відома, ще 1 вересня прем'єр-міністр України написав на своїй сторінці в Фейсбуці наступне: «Вітаю усіх українців з новою віхою нашого шляху до ЄС! Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та #ЄС. Це – надзвичайно важливий етап двосторонніх стосунків.

Проте, вже понад півтора року діє економічна частина Угоди – щодо зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.

Радий відмітити, що за цей час ЄС став головний торговельним партнером нашої країни. Наведу кілька цифр: наразі торгівля з країнами ЄС складає 41,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами, а за перше півріччя 2017 року експорт товарів та послуг до ЄС зріс на 22,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 року та склав $9,4 млрд.», – повідомив Гройсман.

Максим Данильченко, для «Паралель-медіа»

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

23.09 / 12:10

На Луганщині не вщухають обстріли

23.09 / 11:03

Луганщина подала 11 проектів до Мінрегіону

23.09 / 09:57

ПриватБанк запустил приложение и бота для кеш-кредитов в Viber и Telegram

23.09 / 09:00

22 вересня ситуація була напруженою, проте цілком контрольованою

22.09 / 12:16

Запрошує Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «СвітОгляд»

22.09 / 09:35

Окупанти 18 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ

20.09 / 19:16

По налоговой скидке людям возвращены деньги

20.09 / 18:36

ПриватБанк заблокировал полторы тысячи счетов наркоторговцев

20.09 / 18:31

Співробітники Старобільського відділу поліції затримали чоловіка, який підозрюється у кількох тяжких злочинах

20.09 / 17:27

Як проросійські сили в Україні намагаються «знищити» Тимошенко

20.09 / 17:00

Питання суверенітету не будуть предметом компромісу – Президент Порошенко

20.09 / 16:29

Президент Порошенко внесе до парламенту законопроект щодо припинення дії Договору про дружбу і співробітництво з Росією

20.09 / 16:13

Послання Президента України до Верховної Ради України

20.09 / 14:24

Закріплення в Конституції євроатлантичного напрямку розвитку України

20.09 / 12:52

Співорганізатора так званого «референдуму» заочно засуджено до 7 років позбавлення волі

20.09 / 12:37

Посол Латвії Юріс Пойканс та гвардійці зустрілись з молоддю Луганщини

20.09 / 11:40

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 20.09.2018

20.09 / 11:38

Землепользователи и собственники земли уплатили почти 164 млн грн

20.09 / 10:51

Необходимо оформить наемного работника – что делать?

20.09 / 10:46

Днепр первым в Украине запустил суточные электронные проездные

20.09 / 09:27

Окупанти 24 рази відкривали вогонь по позиціях українських військ

19.09 / 15:29

ДТЭК подарил счастьенцам современную мобильную сцену

19.09 / 11:30

НВП «Зоря» організувало масштабне свято до Дня сім'ї у Рубіжному

19.09 / 11:00

Ситуація на ринку праці у січні-серпні 2018 року

19.09 / 10:50

Сумма выручки с применением регистраторов расчетных операций растет

19.09 / 10:41

Для украинской армии собрали более 122 млн грн налога

19.09 / 10:00

Семейное фермерство. Какие изменения?

19.09 / 09:55

Плательщики налогов Луганщины стали чаще обращаться в ГФС за получением админуслуг

19.09 / 09:33

Два автомобілі затримали прикордонники відділу «Білолуцьк» на Луганщині

19.09 / 09:17

В ході бойових дій двоє військовослужбовців Об'єднаних сил загинули

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus