Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:53 Російські окупанти 19 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ 14:38 Сварщики ДТЭК Луганской ТЭС вернулись домой с бронзой конкурса профмастерства 14:28 Социальный квартирный учёт для переселенца или миссия невыполнима? 11:21 Настільний хокей у Рубіжному набирає оберти 20:40 Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ 20:34 Чому зросла ціна на газ? 14:56 Поліцейські Попасної зустрілися зі священиками 14:35 Правила перевезення пасажирів в автобусах змінять 13:33 Поліцейські Рубіжного провели День правового виховання школярів 11:17 Державна служба України з питань праці роз'яснює коли заборонено звільняти жінку  
     
 
 

Переселенцы


27.09.2017 / 22:23 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Про децентралізацію, сильні громади та якісні дороги (частина друга)

Сьогодні продовжуємо говорити про те, що завжди на слуху, про місцеву владу, громадських активістів та дороги місцевого значення. Спробуємо відповісти на питання -  як громадським активістам та владі перестати бути  суперниками,  а стати партнерами? Початок читайте тут.

Сьогодні в Україні йде децентралізація

Місцеві громади з їхніми бюджетами мають долучитися до ремонту доріг в Україні. Про це заявив  прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час представлення бюджету на наступний рік. Гройсман  зазначив, що в рамках децентралізації у місцевих громад будуть кошти для того, щоб інвестувати в нормальні дороги.

Внаслідок хронічного недофінансування дорожньої галузі на сьогоднішній день ми маємо більше 90% автодоріг у неналежному транспортно-експлуатаційному стані, 40% з яких потребують повного відновлення.

Завдяки збільшенню фінансування у 2016 році вдалось капітально відремонтувати майже 1 тис. км автодоріг. У 2017 планується відремонтувати більше 2 тис. км, а також буде відновлено понад 80 мостів.

Проте у 2016 фінансування вистачило лише на один відсоток доріг, а це близько 10 млрд грн. У поточному році фінансування у 20 млрд грн вистачить лише на два відсотки доріг.

Мінімальна річна потреба для виконання ремонтно-будівельних робіт складає 50 млрд грн. А щоб ми випереджали темпи руйнування доріг, потрібно близько 100 мільярдів гривень щороку.

З 1 січня 2018 року в Україні почне працювати Дорожній фонд. Нарешті з'явиться цільове фінансування доріг місцевого значення. Скільки коштів слід очікувати Луганщині на  дорогі  місцевого значення? - Прогнозовані видатки з Дорожнього фонду у 2018 році на автодороги загального користування місцевого значення - 380 млн. грн.

На фото - проведення робіт у Старобільському районі на дорозі Н-26, 20 вересня 2017 року.

Цікава річ, вже сьогодні ці кошти знаходяться. І це можуть наочно побачити місцеві жителі Рубіжного. За словами представників місцевої влади, роками ніхто не  займався дорогами і тротуарами, сьогодні справа вирушила з мертвої точки. Проте, і місцеві мешканці, і громадські активісти вважають що цього замало.

Досвід Маріуполя

Днями активні  мешканці Рубіжного та Сєвєродонецька мали можливість  взяти участь у відкритій лекції руху «Сильні громади» на тему «Громадяни проти ям. Як змінити стан доріг?» та презентації клубу «Ефективне місто».

У Рубіжному зустріч проходила  на платформі ініціатив Громадський Дім. Відео з лекції можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/hromadskydim/videos/487657764935445/

Говорить координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко.

«Наше завдання – допомогти людям активізуватися для того, щоб вирішити місцеві проблеми. Основна проблема більшості міст – дороги. І скільки б не виділялося коштів – вона якісно не вирішується. Проблема в тому, що місцеве самоврядування не вміє якісно використовувати цих грошей, немає якісного контролю і це спокушає до зловживань», – зазначає  координатор проекту «Ефективне місто» Валентин  Краснопьоров.

Марія Бубнова - авторка успішної громадянської кампанії щодо поліпшення доріг в місті Маріуполь.

Історія цієї громадянської  кампанії така. Незважаючи на запевнення мера

Маріуполя Вадима Бойченка про те, що гроші на ремонт доріг є, незважаючи на оптимістичні звіти чиновників, ситуація була критичною.  Після зими асфальт перетворив вулиці Маріуполя на пральну дошку, а глибокі ями можна було побачити у всіх районах міста.

Отже, маріупольцям набридло мовчки спостерігати за небажанням чиновників вирішувати міські проблеми, і вони вирішили, як кажуть, допомогти меру. Біля ям на вулицях міста з'явилися графіті із зображенням силуету чоловіка схожого на мера і написом «Вадiк не проГАВ», а самі ями були обведені фарбою.
 

Чим закінчилася маріупільська історія з надписами «Вадiк не проГАВ»? Ну, по-перше, місцева влада звернула увагу на цей проект і дороги стали ремонтуватися набагато краще. А, по-друге, пожвавився діалог місцевої влади та громадських активістів.

Так на одну із зустрічей міської влади з активістами та журналістами міський голова Маріуполя Вадим Бойченко прийшов у футболці зі своїм портретом і підписом «#Вадік не прогавив». На зустрічі мер Маріуполя і його команда презентували новий портал міської ради, над яким працювали півтора року.

Представники міської влади вислухали пропозиції та зауваження громадських активістів та домовилися наостанок, проводити подібні відкриті діалоги хоча б раз в квартал. Маріупольці відзначають, що ефект акції була наочним - усі задоволені: дороги без ям, водії щасливі, мер отримав повагу!

Як справи у Рубіжному?

Як запевнює місцева влада Рубіжного, у поточному році одним з напрямків роботи Рубіжанської міської ради є приведення вулично-дорожньої мережі міста в задовільний стан. Тривають роботи з капітального та поточного ремонту, реконструкції доріг і тротуарів. Проте, роботи виконує не комунальне підприємство, а залучені підрядники. 

Про проблеми дорожнього господарства та перспективи їх вирішення з нами поділився Роман Бережной – заступник директора комунального підприємства «Дорожньо-експлуатаційне підприємство» (ДЕП) Рубіжанської міської ради.

Однією з нагальних проблем залишається ремонт асфальтобетонного покриття в районі залізничних переїздів. Всі зусилля та звернення Рубіжанської влади та особисто Сергія Хортіва до структурних «Укрзалізниці» на балансі якої і знаходяться дані переїзди поки що не призводять до позитивних результатів. На сьогоднішній день роботи не виконані, дорожнє покриття на залізничних переїздах знаходиться в аварійному стані і потребує негайного ремонту.

Координатор проекту  «Ефективне місто», переселенець з Донецьку, Валентин Краснопьоров порівняв стан справ у Донецькій та Луганській областях. На його думку на Луганщині ситуація трошки краща стосовно роботи громадських активістів.

 

***

Варто ще раз нагадати - ніхто, крім мешканців цих громад, не приїде вирішувати їхні проблеми. І при цьому варто, щоб громадські активісти та місцева влада перестали бути  суперниками, а стали партнерами. 

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

22.10 / 09:53

Російські окупанти 19 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ

21.10 / 14:38

Сварщики ДТЭК Луганской ТЭС вернулись домой с бронзой конкурса профмастерства

21.10 / 14:28

Социальный квартирный учёт для переселенца или миссия невыполнима?

21.10 / 11:21

Настільний хокей у Рубіжному набирає оберти

19.10 / 20:40

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

19.10 / 20:34

Чому зросла ціна на газ?

19.10 / 14:56

Поліцейські Попасної зустрілися зі священиками

19.10 / 14:35

Правила перевезення пасажирів в автобусах змінять

19.10 / 13:33

Поліцейські Рубіжного провели День правового виховання школярів

19.10 / 11:17

Державна служба України з питань праці роз'яснює коли заборонено звільняти жінку

19.10 / 10:34

Затримано підозрюваного у вчинені розбійного нападу

19.10 / 10:31

Легалізовано працю понад 600 найманих працівників

19.10 / 10:26

Жінку засуджено за участь в організації та проведенні незаконного референдуму у травні 2014 року

19.10 / 09:57

На ремонт і будівництво доріг в проекті Державного бюджету на 2019 закладено 55,1 млрд гривень

19.10 / 09:34

Ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об'єднаними силами

18.10 / 20:55

Виявлено схованку з арсеналом боєприпасів

18.10 / 19:00

НПП «Заря» повышает экологические стандарты

18.10 / 18:58

Набули чинності зміни щодо реєстраторів розрахункових операцій

18.10 / 18:54

Народонаселення світу в 2018 році

18.10 / 18:46

Очікують знеструмлення Лисичанського водоканалу

18.10 / 17:04

Оформлення та видача біометричних паспортів розпочато у Лисичанську

18.10 / 15:52

На Луганщині поліція та представники ВСП провели зустріч із військовослужбовцями

18.10 / 14:32

На Луганщині змагаються юні рятувальники

18.10 / 13:54

Як підтвердити місцезнаходження дитини – Постанова Уряду

18.10 / 13:42

Як отримати зарплатний борг з попередньої роботи?

18.10 / 12:47

Як набути страховий стаж, працюючи за кордоном або у сільському господарстві

18.10 / 11:00

На Луганщині перевіряють продаж підакцизних товарів

18.10 / 10:41

Таксисти та касові апарати - коли необхідно застосовувати

18.10 / 10:35

Відкрили Інклюзивно-ресурсний центр в Рубіжному

18.10 / 10:27

Про пеню та штрафи на Луганщині

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus