Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  19:45 Телеканал «UA: ДОНБАС» оновив сітку мовлення 18:00 Томос про автокефалію УПЦ зміцнить незалежність України 17:49 Прес-конференція начальника кримінальної поліції Луганщини 15:29 Чотири місяця зими та паводок на додачу (частина перша) 15:24 Українці хочуть мати Єдину Українську Помісну Церкву 15:03 Об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою в православному світі 14:52 Президент у парламенті висказався про автокефалію Української Православної Церкви 10:50 Пенсійники стають ближче та працюють з майбутніми пенсіонерами 10:39 Про оподаткування пенсій, пенсії для військових 10:36 Ситуація навколо закриття Донецької фільтрувальної станції  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Переселенцы


27.09.2017 / 22:23 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Про децентралізацію, сильні громади та якісні дороги (частина друга)

Сьогодні продовжуємо говорити про те, що завжди на слуху, про місцеву владу, громадських активістів та дороги місцевого значення. Спробуємо відповісти на питання -  як громадським активістам та владі перестати бути  суперниками,  а стати партнерами? Початок читайте тут.

Сьогодні в Україні йде децентралізація

Місцеві громади з їхніми бюджетами мають долучитися до ремонту доріг в Україні. Про це заявив  прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час представлення бюджету на наступний рік. Гройсман  зазначив, що в рамках децентралізації у місцевих громад будуть кошти для того, щоб інвестувати в нормальні дороги.

Внаслідок хронічного недофінансування дорожньої галузі на сьогоднішній день ми маємо більше 90% автодоріг у неналежному транспортно-експлуатаційному стані, 40% з яких потребують повного відновлення.

Завдяки збільшенню фінансування у 2016 році вдалось капітально відремонтувати майже 1 тис. км автодоріг. У 2017 планується відремонтувати більше 2 тис. км, а також буде відновлено понад 80 мостів.

Проте у 2016 фінансування вистачило лише на один відсоток доріг, а це близько 10 млрд грн. У поточному році фінансування у 20 млрд грн вистачить лише на два відсотки доріг.

Мінімальна річна потреба для виконання ремонтно-будівельних робіт складає 50 млрд грн. А щоб ми випереджали темпи руйнування доріг, потрібно близько 100 мільярдів гривень щороку.

З 1 січня 2018 року в Україні почне працювати Дорожній фонд. Нарешті з'явиться цільове фінансування доріг місцевого значення. Скільки коштів слід очікувати Луганщині на  дорогі  місцевого значення? - Прогнозовані видатки з Дорожнього фонду у 2018 році на автодороги загального користування місцевого значення - 380 млн. грн.

На фото - проведення робіт у Старобільському районі на дорозі Н-26, 20 вересня 2017 року.

Цікава річ, вже сьогодні ці кошти знаходяться. І це можуть наочно побачити місцеві жителі Рубіжного. За словами представників місцевої влади, роками ніхто не  займався дорогами і тротуарами, сьогодні справа вирушила з мертвої точки. Проте, і місцеві мешканці, і громадські активісти вважають що цього замало.

Досвід Маріуполя

Днями активні  мешканці Рубіжного та Сєвєродонецька мали можливість  взяти участь у відкритій лекції руху «Сильні громади» на тему «Громадяни проти ям. Як змінити стан доріг?» та презентації клубу «Ефективне місто».

У Рубіжному зустріч проходила  на платформі ініціатив Громадський Дім. Відео з лекції можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/hromadskydim/videos/487657764935445/

Говорить координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко.

«Наше завдання – допомогти людям активізуватися для того, щоб вирішити місцеві проблеми. Основна проблема більшості міст – дороги. І скільки б не виділялося коштів – вона якісно не вирішується. Проблема в тому, що місцеве самоврядування не вміє якісно використовувати цих грошей, немає якісного контролю і це спокушає до зловживань», – зазначає  координатор проекту «Ефективне місто» Валентин  Краснопьоров.

Марія Бубнова - авторка успішної громадянської кампанії щодо поліпшення доріг в місті Маріуполь.

Історія цієї громадянської  кампанії така. Незважаючи на запевнення мера

Маріуполя Вадима Бойченка про те, що гроші на ремонт доріг є, незважаючи на оптимістичні звіти чиновників, ситуація була критичною.  Після зими асфальт перетворив вулиці Маріуполя на пральну дошку, а глибокі ями можна було побачити у всіх районах міста.

Отже, маріупольцям набридло мовчки спостерігати за небажанням чиновників вирішувати міські проблеми, і вони вирішили, як кажуть, допомогти меру. Біля ям на вулицях міста з'явилися графіті із зображенням силуету чоловіка схожого на мера і написом «Вадiк не проГАВ», а самі ями були обведені фарбою.
 

Чим закінчилася маріупільська історія з надписами «Вадiк не проГАВ»? Ну, по-перше, місцева влада звернула увагу на цей проект і дороги стали ремонтуватися набагато краще. А, по-друге, пожвавився діалог місцевої влади та громадських активістів.

Так на одну із зустрічей міської влади з активістами та журналістами міський голова Маріуполя Вадим Бойченко прийшов у футболці зі своїм портретом і підписом «#Вадік не прогавив». На зустрічі мер Маріуполя і його команда презентували новий портал міської ради, над яким працювали півтора року.

Представники міської влади вислухали пропозиції та зауваження громадських активістів та домовилися наостанок, проводити подібні відкриті діалоги хоча б раз в квартал. Маріупольці відзначають, що ефект акції була наочним - усі задоволені: дороги без ям, водії щасливі, мер отримав повагу!

Як справи у Рубіжному?

Як запевнює місцева влада Рубіжного, у поточному році одним з напрямків роботи Рубіжанської міської ради є приведення вулично-дорожньої мережі міста в задовільний стан. Тривають роботи з капітального та поточного ремонту, реконструкції доріг і тротуарів. Проте, роботи виконує не комунальне підприємство, а залучені підрядники. 

Про проблеми дорожнього господарства та перспективи їх вирішення з нами поділився Роман Бережной – заступник директора комунального підприємства «Дорожньо-експлуатаційне підприємство» (ДЕП) Рубіжанської міської ради.

Однією з нагальних проблем залишається ремонт асфальтобетонного покриття в районі залізничних переїздів. Всі зусилля та звернення Рубіжанської влади та особисто Сергія Хортіва до структурних «Укрзалізниці» на балансі якої і знаходяться дані переїзди поки що не призводять до позитивних результатів. На сьогоднішній день роботи не виконані, дорожнє покриття на залізничних переїздах знаходиться в аварійному стані і потребує негайного ремонту.

Координатор проекту  «Ефективне місто», переселенець з Донецьку, Валентин Краснопьоров порівняв стан справ у Донецькій та Луганській областях. На його думку на Луганщині ситуація трошки краща стосовно роботи громадських активістів.

 

***

Варто ще раз нагадати - ніхто, крім мешканців цих громад, не приїде вирішувати їхні проблеми. І при цьому варто, щоб громадські активісти та місцева влада перестали бути  суперниками, а стали партнерами. 

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

19.04 / 19:45

Телеканал «UA: ДОНБАС» оновив сітку мовлення

19.04 / 18:00

Томос про автокефалію УПЦ зміцнить незалежність України

19.04 / 17:49

Прес-конференція начальника кримінальної поліції Луганщини

19.04 / 15:29

Чотири місяця зими та паводок на додачу (частина перша)

19.04 / 15:24

Українці хочуть мати Єдину Українську Помісну Церкву

19.04 / 15:03

Об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою в православному світі

19.04 / 14:52

Президент у парламенті висказався про автокефалію Української Православної Церкви

19.04 / 10:50

Пенсійники стають ближче та працюють з майбутніми пенсіонерами

19.04 / 10:39

Про оподаткування пенсій, пенсії для військових

19.04 / 10:36

Ситуація навколо закриття Донецької фільтрувальної станції

19.04 / 10:15

50 обстрілів позицій сил АТО

18.04 / 19:36

Один український військовослужбовець зазнав поранення

18.04 / 19:15

Ключові факти, які потрібно знати про реформу державного управління

18.04 / 18:45

Чи готова Україна до миротворчої місії ООН?

18.04 / 16:57

В Рубежном вышел на маршрут новый автобус от «Зари»

18.04 / 12:53

Местные бюджеты получили более 630 млн гривен

18.04 / 11:46

Шість років позбавлення волі за збут та зберігання наркотиків

18.04 / 10:00

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 18 квітня 2018 року

18.04 / 09:32

45 обстрілів позицій українських захисників

17.04 / 18:32

Відключення електрики у Рубіжному

17.04 / 17:35

Общество Красного Креста Украины празднует свой 100-летний юбилей

17.04 / 17:25

Луганщина оголосила пріоритети дорожнього будівництва у 2018 році

17.04 / 16:38

Фонд ПриватБанка передал военному госпиталю операционное оборудование

17.04 / 16:38

Коммунальные платежи через Интернет и смартфоны

17.04 / 16:31

До чотирьох років позбавлення волі засуджено мешканця Рубіжного

17.04 / 15:42

Продовжують реєструватися факти шахрайств

17.04 / 15:00

У Новоайдарі місцеві мешканці продовжують здавати поліцейським боєприпаси

17.04 / 14:21

У ЗСУ спростовують фейки

17.04 / 13:15

У БФ «Право на захист» налаштовані переконати суддів Верховного Суду

17.04 / 12:58

ДТЭК помогает изменить жизнь громады к лучшему

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus