Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  10:39 21 січня російські окупаційні війська два рази порушили режим припинення вогню 23:43 Храм у селі Веселе опечатаний. Що далі? 21:19 Скільки коштує перемога? 18:56 Засідання ветеранських організацій Луганщини 15:57 На Луганщині стартували два обласних конкурси ініціатив на 2019 рік 15:01 У Сєвєродонецьку відбудуться обласні заходи до Дня Соборності України 14:25 Українські письменники приїздили у Старобільськ 14:10 Докладно і зрозуміло про монетизацію пільг і субсидій 14:04 Діє закон про трансплантацію та донорство 13:26 За відшкодовані збитки - звільнення від кримінальної відповідальності  
     
 
 

Переселенцы


27.09.2017 / 21:52 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Про децентралізацію, сильні громади та якісні дороги (частина перша)

Сьогодні мова піде про те, що завжди на слуху, про місцеву владу, громадських активістів та дороги місцевого значення. Спробуємо відповісти на питання -  як громадським активістам та владі перестати бути  суперниками,  а стати партнерами?

Але перед тим, варто зауважити, головна моя мета, моє завдання, говорити про нові тренди, тобто напрямки розвитку, які, хоча іноді повільно, стають реальністю.

Про децентралізацію, гроші та якісні дороги

Сьогодні в Україні йде децентралізація. На Луганщині реформа рухається повільно, але все ж таки результат є. Безумовно, що всі загальноукраїнські процеси пов’язані з реформуванням місцевої влади, будуть відбуватися і на Луганщині. Місцеві громади з їхніми бюджетами мають долучитися до ремонту доріг в Україні.

Про це заявив  прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час представлення бюджету на наступний рік. Гройсман  зазначив, що в рамках децентралізації у місцевих громад будуть кошти для того, щоб інвестувати в нормальні дороги.

Сьогодні маємо хронічне недофінансування дорожньої галузі. Понад 90% автодоріг у неналежному транспортно-експлуатаційному стані, 40% з яких потребують повного відновлення. З 1 січня 2018 року в Україні почне працювати Дорожній фонд.

Нарешті з'явиться цільове фінансування доріг місцевого значення. Реформа децентралізації доріг передбачає поетапне введення в дію Дорожнього фонду. Скільки коштів слід очікувати Луганщині на  дорогі  місцевого значення? - Прогнозовані видатки з Дорожнього фонду у 2018 році на автодороги загального користування місцевого значення - 380 млн. грн.

Заступник голови Луганської  облдержадміністрації Вадим Данієлян розповів як відіб’ється децентралізація на дорогах та інфраструктурі.

Мережа автомобільних доріг загального користування Луганської області на підконтрольній українській владі території становить 3600 км. Тритина  з них автодороги державного значення, решта -  місцевого значення.

На фото - проведення робіт у Старобільському районі на дорозі Н-26, 20 вересня 2017 року.

Варто зауважити, що на Луганщині гострою стає проблема щодо комунальних автомобільних доріг. Нажаль, комунальні підприємства, які підпорядковані місцевій владі,  дуже слабко підготовлені до роботи, а місцева влад часто-густо відмовляється виділяти фінансування на ремонт доріг. Хоча комунальні дороги, дороги та мости у містах - відповідальність місцевої влади.

Саме такий негативний стан справ можна було побачити навесні цього року у Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному. Зрозуміло, що «пересічні громадяни», не розуміючи кому підпорядковується та чи інша дорога, критикують співробітників всіх – і дорожників, і владу. На щастя, цього року багато що вже зроблено, у тому числі і в Рубіжному.

Про дорогі Рубіжного

Як запевнює місцева влада, у поточному році одним з пріоритетів роботи Рубіжанської міської ради є приведення вулично-дорожньої мережі міста в задовільний стан. Тривають роботи з капітального та поточного ремонту, реконструкції доріг і тротуарів, розпочаті ще в 2016 році.

Протягом минулого року був виконаний: капітальний ремонт доріг по проспекту Переможців (Победителей) та вул. Менделєєва; поточний ремонт доріг по вулицям Менделєєва, Миру, Заводська, Набережна, Трудова, Будівельників, 30 років Перемоги, Богдана Хмельницького, Нахімова, Коцюбинського, Володимирська, пр. Победителей, Пушкіна, Короленко, І. Богуна, Визволителів, Будьонного, Шкільній, Героїв Чорнобиля, Фрунзе та інших, виїзд на місто Кремінна,  виїзд на селище Варварівка, поточний ремонт в'їздів і виїздів по вулицям Менделєєва, Б. Хмельницького та вулиці Володимирська. Окрім того проводився  капітальний ремонт внутрішньо квартальних проїздів. Більш того, в 2016 році розпочато роботи по ремонту тротуарів по вул. Визволителів та вул. Менделєєва, які тривають в 2017 році.

Ірина Бервіна, спеціаліст з благоустрою управління житлово-комунального господарства Рубіжанської міської ради 

Поряд з цим станом на сьогоднішній день завершені роботи з капітального ремонту доріг по проспекту Победителей, вул. Б. Хмельницького та вул. Визволителів, а також з поточного ремонту доріг по вул. Будівельників, 30 років Перемоги, Б. Хмельницького, Володимирська, Менделєєва, Миру, Заводська, Набережна, Трудова, Переможців, І. Богуна, Іванова, Коцюбинського, Померанчука та інших.

Також виконується капітальний ремонт об'єктів благоустрою по вулиці Володимирська (пристрій тротуару, газонів, висадка дерев) від вулиці Б. Хмельницького до вул. Менделєєва; виконуються роботи з поточного ремонту пішохідної доріжки і внутрішньо-квартального проїзду в районі житлового будинку по проспекту Переможців, 35.

Фінансування даних робіт здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету. У розвитку дорожньої інфраструктури були також залучені і кошти обласного бюджету: в 2016 році - на реконструкцію дороги по проспекту Московському, на капітальний ремонт доріг по вулицям Б. Хмельницького, Визволителів, Будівельників, проспекту Переможців. У 2017 році залучені кошти з обласного бюджету на реконструкцію дороги по вулиці Миру.

На цьому робота не буде зупинена, оскільки в найближчих планах виконати реконструкцію дороги по вул. Володимирська, капітальний ремонт доріг по вул. Фрунзе, І. Богуна, Східна, виїзд на місто Кремінна, а також продовжуються роботи по ремонту тротуарів,  пішохідних доріжок 7 і 8 мікрорайону, внутрішньо-квартальних проїздів, в'їздів і виїздів.

Особливий акцент при виконанні ремонту дорожнього покриття робиться на ті ділянки доріг, які задіяні в русі громадського міського та міжміського транспорту, оскільки саме по даних ділянках найбільшу кількість нарікань жителів міста.

Між тим, громадський активіст, журналіст Іван Полупанов жорстко критикує місцеву владу

Про активістів та проект «Ефективне місто»

Наприкінці серпня всеукраїнській Рух «Сильні громади» спільно із громадською організацією «Студена» презентували новий проект «Ефективне місто», який орієнтуватиметься на вирішення найбільш актуальних проблем у 16 містах сходу України.

За словами  координатора проекту Валентина Краснопьорова, ідея полягає в тому, щоб знайти успішні приклади, де об’єднання зусиль місцевого самоврядування і активної громадськості дозволило вирішити міські проблеми. Напередодні проекту активісти провели опитування у 16 містах.

Під час опитування визначили, які проблеми найбільше турбують мешканців. Окрім неякісних доріг, гостро стоїть також проблема безпритульних тварин, відсутності якісної комунікації між громадою та владою, сортування сміття. Що пропонують активісти? Про це нам розповів  Валентин Краснопьоров.

Проект проходить в рамках програми UCBI - Українська ініціатива зміцнення громадської довіри за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна.

Поки громадські активісти вчаться контролювати, місцева влада акумулює фінанси на ремонт доріг та заявляє про готовність до співпраці.
Ірина Бервіна, спеціаліст з благоустрою управління житлово-комунального господарства Рубіжанської міської ради розповіла про гроші на ремонт та готовність до співпраці з активістами.

***

Наприкінці нашої розмови варто ще раз нагадати - ніхто, крім мешканців цих громад, не приїде вирішувати їхні проблеми. І при цьому варто, щоб громадські активісти та місцева влада перестали бути  суперниками, а стали партнерами. Тоді можна буде говорити про кращий результат для всієї громади.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

22.01 / 10:39

21 січня російські окупаційні війська два рази порушили режим припинення вогню

21.01 / 23:43

Храм у селі Веселе опечатаний. Що далі?

21.01 / 21:19

Скільки коштує перемога?

21.01 / 18:56

Засідання ветеранських організацій Луганщини

21.01 / 15:57

На Луганщині стартували два обласних конкурси ініціатив на 2019 рік

21.01 / 15:01

У Сєвєродонецьку відбудуться обласні заходи до Дня Соборності України

21.01 / 14:25

Українські письменники приїздили у Старобільськ

21.01 / 14:10

Докладно і зрозуміло про монетизацію пільг і субсидій

21.01 / 14:04

Діє закон про трансплантацію та донорство

21.01 / 13:26

За відшкодовані збитки - звільнення від кримінальної відповідальності

21.01 / 13:08

Для української армії зібрали понад 196 млн грн

21.01 / 09:42

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 21.01.2019 року

21.01 / 09:19

20 січня російські окупаційні війська 16 разів порушили режим припинення вогню

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus