Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  20:41 Держлісагентство про відновлення лісів на Луганщині 18:35 Засідання обласного штабу зі сталого проходження опалювального сезону 18:21 Де працюють дорожники Луганщини? 17:30 ПриватБанк выплатит 70 000 грн за информацию о банкоматных вандалах 17:00 Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам 16:15 Юрій Гарбуз вручив шкільний автобус Лозно-Олександрівській загальноосвітній школі 16:09 Правила безпеки на водоймах під час Водохрещення 15:32 Спортсмени Луганщини стали призерами всеукраїнського турніру з настільного тенісу 15:29 Кремінський центр з надання первинної медичної допомоги отримав два нових автомобіля 14:47 Прокуратурою розслідуються події 2014 року  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Есть мнение


15.09.2017 / 20:42 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Вчимося мистецтву рахувати гроші (частина друга)

Сьогодні продовжуємо  говорити про головне – про гроші. Давайте говорити відверто. По-перше,  багато хто з нас вважає, що там де є бюджетні кошти, там завжди є крадії. Тобто, представники влади, які «пиляють» бюджет. 

По-друге, багато хто з нас вважає, що тільки він краще за всіх знає куди спрямовувати кошти.  Але при цьому чомусь у нього самого завжди не вистачає коштів від зарплати до зарплати. Вміння правильно використовувати наявні кошти це мистецтво, мистецтво використовувати всі можливості і для заробляння грошей, і для економії фінансів.

Саме тому, ми поговоримо про громадський контроль за місцевими бюджетами. І наш сьогоднішній співрозмовник Євген Ільченко.

Рубіжанський активіст Євген Ільченко впевнений, що громадяни, мешканці міст і сіл Луганщини мають право знати свої права, знати свої повноваження, розуміти  законодавство про місцеве самоврядування, щоб ефективно контролювати владу.

Сьогодні на Луганщині реалізується проект «Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь».

Про проект розповідає його керівник Євген Ільченко.

За словами Євгена Ільченка, існує що найменше п’ять  переваг Бюджетного регламенту:

Він підвищує прозорість та підзвітність рішень щодо управління публічними фінансами – коштами та ресурсами бюджету міста.

Такий регламент формує культури участі громадян у бюджетному процесі – критикуючи пропонуй та впливай на міського голову та депутатів.

Бюджетний регламент підвищує довіру до рішень міської ради щодо публічних фінансів.

Регламент робить зрозумілим бюджетний процес та гарантує можливості впливу громадян на прийняття рішень.

І, саме головне - Бюджетний регламент  дає громадянам інструменти прямої участі та кращого контролю міського голови та депутатів.

До команди проекту «Бюджети Лисичанська та Рубіжного», окрім Євгена Ільченка, входять  експерт проекту, кандидат економічних наук Павло Федик,  експерт проекту Іван Сікора.

Інтерес до проекту висказали місцеві активісти, зокрема, депутат Лисичанської міськради  Іван Полупанов та відомий активіст Олександр Кобзар.

За результатами попередніх досліджень, проведених у громадах Лисичанська та Рубіжного партнерами проекту рухом «Сильні громади», бюджетні процеси не задовольняють більшості критеріїв прозорості.

Як у Лисичанську, так і в Рубіжному відсутній прямий доступ мешканців до документів, які впливають на зміст бюджетної політики – таких як плани діяльності головних розпорядників бюджетних коштів, фінансові плани та звіти комунальних підприємств.

Коштів бюджету завжди не вистачає, а тому вкрай важливим є забезпечення відкритого та прозорого процесу взаємодії між депутатами, виконавчим комітетом та громадянами, які хочуть вирішити завдяки бюджетних коштам проблеми міста. Без відкритості та прозорості процесів прийняття рішень міською владою у визначенні того на що, скільки і чому має бути спрямовано коштів, годі сподіватись на високий рівень довіри до органів місцевого самоврядування.

Що дасть проект «Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь» для пересічних мешканців Рубіжного? Як він вплине на їх повсякденне життя? Чи стане життя рубіжан хоч трошки легше?

Сьогодні містяни не впливають на зміст бюджету, не проводяться консультації із громадянами на різних стадіях бюджетного процесу, а офіційна інформація часто-густо не зрозуміла для людей.

Отже, говорити про бюджет участі (а бюджет участі – це можливість громадян безпосередньо впливати на долю певної частки бюджетних коштів) не доводиться.
Мета проекту  трохи більше ніж за півроку,  у двох містах Луганщини створити інструментарій для підвищення бюджетної прозорості та зрозумілості бюджетних процесів для громадян.  Цього можна досягнути завдяки затвердженню бюджетних регламентів у Лисичанську та Рубіжному.

«Ми впроваджуємо інструменти і вчимо людей ними користуватися щоб контролювати владу і починати активно брати участь в житті своїх міст. Тому що без розуміння людиною власних можливостей і відповідальності за місто, в якому він живе, поняття «громада» так і залишиться лише термінів в законодавстві», - говорить співрозмовник.

На думку Євгена Ільченка, гарним прикладом ініціативи мешканців міста стало відкриття у лютому цього року «Громадського дому Рубіжне».  Центр відкрито в багатоповерхівці, а ремонт, за допомоги міжнародних донорів, зробили самі активісти. 

Цей проект став новою платформою для молодіжних громадських ініціатив. Тут можна зустрітися з друзями, ознайомитися з новими можливостями, проводити фотовиставки та виступи музикантів… Відкриття платформи ініціатив - яскравий приклад самоорганізації і активності. Є надія, що центр, створений  у форматі «вільного простору» буде точкою росту  культурного, творчого, освітнього життя міста.

Коли ми готували цю передачу було оприлюднено проекти Бюджетних регламентів для міст Лисичанськ та Рубіжне. Бюджетні регламенти – це відповідь на питання ЩО, КОЛИ та ЯК потрібно робити аби вирішити проблему за кошти місцевого бюджету.

Це можливість для громадян перестати бути статистом, навчитися впливати на рішення міської ради та стати успішним у вирішенні проблеми, яка хвилює вас та однодумців, але для вирішення якої постійно не вистачає коштів у міському бюджеті.

Контакти проекту «Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь»

Адреса: м.Рубіжне, вул.Менделєєва, 61, офіс 4
Телефон: 063-742-58-50
E-mail: gosolydarnist@gmail.com
WEB: solydarnist.pp.ua
Сторінка проекту у FB: www.fb.me/LRBudgets

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

18.01 / 20:41

Держлісагентство про відновлення лісів на Луганщині

18.01 / 18:35

Засідання обласного штабу зі сталого проходження опалювального сезону

18.01 / 18:21

Де працюють дорожники Луганщини?

18.01 / 17:30

ПриватБанк выплатит 70 000 грн за информацию о банкоматных вандалах

18.01 / 17:00

Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам

18.01 / 16:15

Юрій Гарбуз вручив шкільний автобус Лозно-Олександрівській загальноосвітній школі

18.01 / 16:09

Правила безпеки на водоймах під час Водохрещення

18.01 / 15:32

Спортсмени Луганщини стали призерами всеукраїнського турніру з настільного тенісу

18.01 / 15:29

Кремінський центр з надання первинної медичної допомоги отримав два нових автомобіля

18.01 / 14:47

Прокуратурою розслідуються події 2014 року

18.01 / 14:45

С 1 января 2018 изменилась максимальная величина базы начисления единого взноса

18.01 / 14:44

На Луганщине собрали 142 млн грн военного сбора

18.01 / 14:12

Луганські діти святкували на Тернопільщині

18.01 / 14:03

Студентам-переселенцям призначають соцстипендію, незважаючи на успішність

18.01 / 12:47

Прийнято закон про деокупацію Донбасу

18.01 / 11:00

Ліквідація негоди на Луганщині – ситуація контрольована

18.01 / 10:42

Фискальная служба снова очищает свои ряды

18.01 / 10:00

З 1 січня змінилася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску

18.01 / 09:42

Практичний новий будинок культури у Білокуракиному

18.01 / 09:30

За добу - двоє українських воїнів загинули, п’ятеро поранені

16.01 / 18:07

Підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму і нові ставки судового збору

16.01 / 18:00

«UA: Донбас» вийшов у космос та розпочав супутникове мовлення

16.01 / 18:00

Переселенець змінив прописку: порядок призначення пенсій без довідки ВПО

16.01 / 17:19

Де зареєструвати громадську організацію?

16.01 / 15:46

Фантомовцы в Попаснянском районе выявили копанку

16.01 / 13:06

Затримали вбивцю з Попасної

16.01 / 12:33

Судитимуть пособника вбивства

16.01 / 11:12

ПриватБанк признан лучшим украинским банком на международном валютном рынке

16.01 / 10:03

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 16 січня 2018 року

16.01 / 09:05

Ситуація у районі проведення АТО перебуває під контролем Збройних Сил України

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus