Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  16:15 Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн 15:26 Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку 14:55 Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого 14:52 На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика 14:05 За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента 13:10 На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків 12:39 Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів» 11:55 Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині 08:53 Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке 21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного  
     
 
 

Есть мнение


26.08.2017 / 20:44 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжанські атошніки створили громадську організацію та допомагають своїм бойовим побратимам (частина друга)

Нещодавно в ході святкування Дня Незалежності України на всіх рівнях ще раз підкреслювалась неперевершена роль наших захисників.  Головними героями нашого сьогодення є військові, учасники бойових дій, учасники АТО.

Отже, сьогодні продовжуємо говорити  про війну за незалежність (початок тут), про нашу власну українську армію, про ветеранів війни, про їх проблеми, та, головне – як вони їх вирішують.

Саме про це ми говорили с учасниками бойових дій, керівником Рубіжансько-Кремінського міського об’єднаного військкомату,  підполковником В’ячеславом Сухановим, з представниками новоствореної громадської організації «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне».

Що говорить закон? Які пільги передбачено для учасників бойових дій? Пільги учасникам бойових дій можуть визначатися одночасно кількома законами. Наприклад, якщо особа є військовослужбовцем та отримала статус "учасник бойових дій", то певні пільги визначаються законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом».

Захисники України мають пільги на житлово-комунальні послуги, на послуги зв'язку, грошова допомога, пільги на транспортні послуги, забезпечення житлом, відведення земельних ділянок, ремонт житла, позики на будівництво, пільгове медичне забезпечення, соціальне обслуговування.

Недавно ми  зустрілися з новоназначеним керівником Рубіжансько-Кремінського міського об’єднаного військкомату, учасником бойових дій,  підполковником В’ячеславом Сухановим. Докладніше про пільги  для учасників бойових дій  розповідає наш співрозмовник – підполковник В’ячеслав  Вікторович Суханов.

Який стан справ у Рубіжному? З якими проблемами зустрічаються вчорашні воїни? Ось що нам розповіли. Квартирне питання. Обіцянок багато. Але квартиру в Рубіжному не отримаєш - немає резерву житлофонду. Житло не будується, тому можна стояти у черзі до самої смерті.

Земельні ділянки в Рубіжному, під будівництво начебто почали видавати. Принаймні 50 ділянок було видано. Правда, в основному отримали їх співробітники ДСНС. Хлопців, які дійсно воювали в АТО, двоє або троє. Але за законом до організаторів жеребкування (місцевої влади) пред'явити нічого.

Оздоровлення. За словами того ж Андрій Трощия,  тут проблем немає. В управлінні соцзахисту  можна оформити безкоштовну путівку, вибравши санаторій і період відпочинку. Поки без проблем. Але все залежить від державної фінансування.

Ще одне питання - безкоштовний проїзд по місту і в маршрутках Рубіжне-Сєвєродонецьк, Рубіжне-Лисичанськ. Іноді мені здається, що тільки у нас перевізники дотримуються прав учасників бойових дій. Вони, пред'явивши посвідчення, користуюся транспортом безкоштовно. Випадків відмови в проїзді не було. За що атошніки вдячні і водіям, і контролерам, і господарям автобусів.

Але все ж таки, основна проблема, зрозуміло, робота. Вірніше, її відсутність. Хто мобілізувався з роботи - тому легше. Згідно із законом зберігається робоче місце. Хто безробітний – суттєво  важче. Після року обліку в центрі зайнятості атошникі стикаються  з тим, що роботу знайти проблематично. І пільги, і  заслуги тут не беруться до уваги. І будемо відвертими, атошникі звикли до високої зарплати. І пропонована робота з невисокою оплатою здається багатьом  образливою. В основному відмовляються в надії знайти більш високооплачувану роботу.

Не буде відкриттям Америки той факт, дехто з демобілізованих воїнів, той, хто не влаштувався  в поствоєннє життя, зривається. Починають пити. «І мозок, об'єктивно психологічно травмований після війни, відмовляється сприймати реальність і думати, як далі жити. Тому трапляються трагедії за участю атошніков, які перебували під впливом алкоголю, з жорстокими наслідками», - зазначають наші співрозмовники.

Психологічна реабілітація - вкрай гостра проблема. Знаючи всі ці проблеми зсередини, бажаючи допомогти своїм товаришам не розгубитися і не опуститися в житті, допомогти, підтримати, підказати - для цього і була створена ГО «Спілка ветеранів АТО».

Помилково думати, що у тих, хто пройшов пекло війні на Донбасі, у мирному житті немає проблем. Це дуже просто пояснюється: кожна людина не робот. Звідси і посттравматичний синдром, звідси і безліч інших проблем. До речі, в тих самих Сполучених Штатах Америки, країні яка брала участь у багатьох війнах, ветерани також страждають від схожих проблем.

А хто може допомогти ветеранам? Безсумнівно, спеціалісти – психотерапевти, психологи, але окрім того – їх бойові побратими. Саме про це ми говорили с представниками новоствореної громадської організації «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне».

Для Петра Шутька нинішня війна не перша. Свого часу він, тоді ще молодий офіцер російської армії, брав участь в Південно-осетинському конфлікті. Після того як війна прийшла в Україну, він, як громадянин України у 2016 році вступив до лав Збройних Сил України. Зараз  Петро Борисович Шутько підписав контракт з 53-ою механізованою бригадою та проходить військову службу. За законом, він має право бути членом громадського об’єднання. Він розповів  чим «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне» може допомогти іншим атошнікам, які опинилися у складній ситуації.

Створення громадської організації, яка об'єднувала б ветеранів АТО, учасників бойових дій - не данина моді сьогодення, а гостра необхідність,  обумовлена багатьма явищами, пов'язаними з ветеранами  війни.

Андрій Леонідович Трощий – учасник бойових дій, проходив службу за мобілізацією у 80-тій відокремленій десантно-штурмовій бригаді, викладач Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму.

Як заступник голови організації, Андрій Трощий розповів, що сьогодні «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне» тісно співпрацює з Рубіжансько-Кремінським об'єднаним військкоматом, Рубіжанським відділом Національної Поліції, дитячою громадською організацією «Ніхто крім нас", з іншими громадськими організаціями ветеранів АТО.

Серед  спільних акцій та заходів він назвав: тематичні зустрічі зі школярами  напередодні 9 травня, проведення Дня пам'яті військовослужбовців 30 бригади, які загинули 22 травня 2014 року під час бою поблизу  залізничного вокзалу у Рубіжному.

Найбільш масштабнішим із проведених заходів, стало святкування Дня визволення міста Рубіжне у липні цього року. (Про це читайте тут  і тут).

 

«Повернувшись з війни, по суті, з іншого світу, з іншого життя, здається, що  пекло  закінчилося і почалося нормальне мирне життя. В такому стані знаходишся місяць, поки є «дембельские» гроші, стаєш  на облік, оформляти «комуналку» за пільгами. Але поступово усвідомлюєш, що «мирне» життя - по-своєму «другий фронт». І він підлий, не менше жорстокий, оманливий і брехливий», - зазначив Андрій Трощий.

Ні для кого не секрет, що і тепер, і далі будуть з’являтися фейкові ветерани. Для прикладу, нещодавно у Києві виявили одного з таких… Олег Мартинов - називав себе керівником розвідки "Донбасу", учасником боїв за Іловайськ та керівником групи партизан "Тіні".

Насправді на питання "Де ти був у зоні АТО?!" він  не зміг дати відповідь. У Києві справжні бійці провели  з шарлатаном  профілактичну роботу.  А що думають про це у Рубіжному? Думають, що треба зробити єдину базу учасників бойових дій.

Війна продовжується. На Луганщині та Донеччині не припиняються ворожі обстріли. Російсько-терористичні бандформування раз за разом  порушують  «режим тиші» вздовж лінії розмежування.

З тривогою ми вчитуємося у донесення прес-центру штабу АТО: молимося за українських захисників, намагаємося допомагати ветеранам війни тут, на українській території.  

Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа.


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus