Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  20:41 Держлісагентство про відновлення лісів на Луганщині 18:35 Засідання обласного штабу зі сталого проходження опалювального сезону 18:21 Де працюють дорожники Луганщини? 17:30 ПриватБанк выплатит 70 000 грн за информацию о банкоматных вандалах 17:00 Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам 16:15 Юрій Гарбуз вручив шкільний автобус Лозно-Олександрівській загальноосвітній школі 16:09 Правила безпеки на водоймах під час Водохрещення 15:32 Спортсмени Луганщини стали призерами всеукраїнського турніру з настільного тенісу 15:29 Кремінський центр з надання первинної медичної допомоги отримав два нових автомобіля 14:47 Прокуратурою розслідуються події 2014 року  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Есть мнение


26.08.2017 / 20:44 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Рубіжанські атошніки створили громадську організацію та допомагають своїм бойовим побратимам (частина друга)

Нещодавно в ході святкування Дня Незалежності України на всіх рівнях ще раз підкреслювалась неперевершена роль наших захисників.  Головними героями нашого сьогодення є військові, учасники бойових дій, учасники АТО.

Отже, сьогодні продовжуємо говорити  про війну за незалежність (початок тут), про нашу власну українську армію, про ветеранів війни, про їх проблеми, та, головне – як вони їх вирішують.

Саме про це ми говорили с учасниками бойових дій, керівником Рубіжансько-Кремінського міського об’єднаного військкомату,  підполковником В’ячеславом Сухановим, з представниками новоствореної громадської організації «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне».

Що говорить закон? Які пільги передбачено для учасників бойових дій? Пільги учасникам бойових дій можуть визначатися одночасно кількома законами. Наприклад, якщо особа є військовослужбовцем та отримала статус "учасник бойових дій", то певні пільги визначаються законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом».

Захисники України мають пільги на житлово-комунальні послуги, на послуги зв'язку, грошова допомога, пільги на транспортні послуги, забезпечення житлом, відведення земельних ділянок, ремонт житла, позики на будівництво, пільгове медичне забезпечення, соціальне обслуговування.

Недавно ми  зустрілися з новоназначеним керівником Рубіжансько-Кремінського міського об’єднаного військкомату, учасником бойових дій,  підполковником В’ячеславом Сухановим. Докладніше про пільги  для учасників бойових дій  розповідає наш співрозмовник – підполковник В’ячеслав  Вікторович Суханов.

Який стан справ у Рубіжному? З якими проблемами зустрічаються вчорашні воїни? Ось що нам розповіли. Квартирне питання. Обіцянок багато. Але квартиру в Рубіжному не отримаєш - немає резерву житлофонду. Житло не будується, тому можна стояти у черзі до самої смерті.

Земельні ділянки в Рубіжному, під будівництво начебто почали видавати. Принаймні 50 ділянок було видано. Правда, в основному отримали їх співробітники ДСНС. Хлопців, які дійсно воювали в АТО, двоє або троє. Але за законом до організаторів жеребкування (місцевої влади) пред'явити нічого.

Оздоровлення. За словами того ж Андрій Трощия,  тут проблем немає. В управлінні соцзахисту  можна оформити безкоштовну путівку, вибравши санаторій і період відпочинку. Поки без проблем. Але все залежить від державної фінансування.

Ще одне питання - безкоштовний проїзд по місту і в маршрутках Рубіжне-Сєвєродонецьк, Рубіжне-Лисичанськ. Іноді мені здається, що тільки у нас перевізники дотримуються прав учасників бойових дій. Вони, пред'явивши посвідчення, користуюся транспортом безкоштовно. Випадків відмови в проїзді не було. За що атошніки вдячні і водіям, і контролерам, і господарям автобусів.

Але все ж таки, основна проблема, зрозуміло, робота. Вірніше, її відсутність. Хто мобілізувався з роботи - тому легше. Згідно із законом зберігається робоче місце. Хто безробітний – суттєво  важче. Після року обліку в центрі зайнятості атошникі стикаються  з тим, що роботу знайти проблематично. І пільги, і  заслуги тут не беруться до уваги. І будемо відвертими, атошникі звикли до високої зарплати. І пропонована робота з невисокою оплатою здається багатьом  образливою. В основному відмовляються в надії знайти більш високооплачувану роботу.

Не буде відкриттям Америки той факт, дехто з демобілізованих воїнів, той, хто не влаштувався  в поствоєннє життя, зривається. Починають пити. «І мозок, об'єктивно психологічно травмований після війни, відмовляється сприймати реальність і думати, як далі жити. Тому трапляються трагедії за участю атошніков, які перебували під впливом алкоголю, з жорстокими наслідками», - зазначають наші співрозмовники.

Психологічна реабілітація - вкрай гостра проблема. Знаючи всі ці проблеми зсередини, бажаючи допомогти своїм товаришам не розгубитися і не опуститися в житті, допомогти, підтримати, підказати - для цього і була створена ГО «Спілка ветеранів АТО».

Помилково думати, що у тих, хто пройшов пекло війні на Донбасі, у мирному житті немає проблем. Це дуже просто пояснюється: кожна людина не робот. Звідси і посттравматичний синдром, звідси і безліч інших проблем. До речі, в тих самих Сполучених Штатах Америки, країні яка брала участь у багатьох війнах, ветерани також страждають від схожих проблем.

А хто може допомогти ветеранам? Безсумнівно, спеціалісти – психотерапевти, психологи, але окрім того – їх бойові побратими. Саме про це ми говорили с представниками новоствореної громадської організації «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне».

Для Петра Шутька нинішня війна не перша. Свого часу він, тоді ще молодий офіцер російської армії, брав участь в Південно-осетинському конфлікті. Після того як війна прийшла в Україну, він, як громадянин України у 2016 році вступив до лав Збройних Сил України. Зараз  Петро Борисович Шутько підписав контракт з 53-ою механізованою бригадою та проходить військову службу. За законом, він має право бути членом громадського об’єднання. Він розповів  чим «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне» може допомогти іншим атошнікам, які опинилися у складній ситуації.

Створення громадської організації, яка об'єднувала б ветеранів АТО, учасників бойових дій - не данина моді сьогодення, а гостра необхідність,  обумовлена багатьма явищами, пов'язаними з ветеранами  війни.

Андрій Леонідович Трощий – учасник бойових дій, проходив службу за мобілізацією у 80-тій відокремленій десантно-штурмовій бригаді, викладач Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму.

Як заступник голови організації, Андрій Трощий розповів, що сьогодні «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне» тісно співпрацює з Рубіжансько-Кремінським об'єднаним військкоматом, Рубіжанським відділом Національної Поліції, дитячою громадською організацією «Ніхто крім нас", з іншими громадськими організаціями ветеранів АТО.

Серед  спільних акцій та заходів він назвав: тематичні зустрічі зі школярами  напередодні 9 травня, проведення Дня пам'яті військовослужбовців 30 бригади, які загинули 22 травня 2014 року під час бою поблизу  залізничного вокзалу у Рубіжному.

Найбільш масштабнішим із проведених заходів, стало святкування Дня визволення міста Рубіжне у липні цього року. (Про це читайте тут  і тут).

 

«Повернувшись з війни, по суті, з іншого світу, з іншого життя, здається, що  пекло  закінчилося і почалося нормальне мирне життя. В такому стані знаходишся місяць, поки є «дембельские» гроші, стаєш  на облік, оформляти «комуналку» за пільгами. Але поступово усвідомлюєш, що «мирне» життя - по-своєму «другий фронт». І він підлий, не менше жорстокий, оманливий і брехливий», - зазначив Андрій Трощий.

Ні для кого не секрет, що і тепер, і далі будуть з’являтися фейкові ветерани. Для прикладу, нещодавно у Києві виявили одного з таких… Олег Мартинов - називав себе керівником розвідки "Донбасу", учасником боїв за Іловайськ та керівником групи партизан "Тіні".

Насправді на питання "Де ти був у зоні АТО?!" він  не зміг дати відповідь. У Києві справжні бійці провели  з шарлатаном  профілактичну роботу.  А що думають про це у Рубіжному? Думають, що треба зробити єдину базу учасників бойових дій.

Війна продовжується. На Луганщині та Донеччині не припиняються ворожі обстріли. Російсько-терористичні бандформування раз за разом  порушують  «режим тиші» вздовж лінії розмежування.

З тривогою ми вчитуємося у донесення прес-центру штабу АТО: молимося за українських захисників, намагаємося допомагати ветеранам війни тут, на українській території.  

Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа.


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

18.01 / 20:41

Держлісагентство про відновлення лісів на Луганщині

18.01 / 18:35

Засідання обласного штабу зі сталого проходження опалювального сезону

18.01 / 18:21

Де працюють дорожники Луганщини?

18.01 / 17:30

ПриватБанк выплатит 70 000 грн за информацию о банкоматных вандалах

18.01 / 17:00

Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам

18.01 / 16:15

Юрій Гарбуз вручив шкільний автобус Лозно-Олександрівській загальноосвітній школі

18.01 / 16:09

Правила безпеки на водоймах під час Водохрещення

18.01 / 15:32

Спортсмени Луганщини стали призерами всеукраїнського турніру з настільного тенісу

18.01 / 15:29

Кремінський центр з надання первинної медичної допомоги отримав два нових автомобіля

18.01 / 14:47

Прокуратурою розслідуються події 2014 року

18.01 / 14:45

С 1 января 2018 изменилась максимальная величина базы начисления единого взноса

18.01 / 14:44

На Луганщине собрали 142 млн грн военного сбора

18.01 / 14:12

Луганські діти святкували на Тернопільщині

18.01 / 14:03

Студентам-переселенцям призначають соцстипендію, незважаючи на успішність

18.01 / 12:47

Прийнято закон про деокупацію Донбасу

18.01 / 11:00

Ліквідація негоди на Луганщині – ситуація контрольована

18.01 / 10:42

Фискальная служба снова очищает свои ряды

18.01 / 10:00

З 1 січня змінилася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску

18.01 / 09:42

Практичний новий будинок культури у Білокуракиному

18.01 / 09:30

За добу - двоє українських воїнів загинули, п’ятеро поранені

16.01 / 18:07

Підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму і нові ставки судового збору

16.01 / 18:00

«UA: Донбас» вийшов у космос та розпочав супутникове мовлення

16.01 / 18:00

Переселенець змінив прописку: порядок призначення пенсій без довідки ВПО

16.01 / 17:19

Де зареєструвати громадську організацію?

16.01 / 15:46

Фантомовцы в Попаснянском районе выявили копанку

16.01 / 13:06

Затримали вбивцю з Попасної

16.01 / 12:33

Судитимуть пособника вбивства

16.01 / 11:12

ПриватБанк признан лучшим украинским банком на международном валютном рынке

16.01 / 10:03

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 16 січня 2018 року

16.01 / 09:05

Ситуація у районі проведення АТО перебуває під контролем Збройних Сил України

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus