Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  21:00 Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення 19:52 На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка 18:00 Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким 17:22 Правда про вартість споживчих кредитів 16:45 Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн 16:20 Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ 16:00 Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими 15:57  Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському 15:55 Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки 14:31 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020  
     
 
 

Переселенцы


01.08.2017 / 21:55 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Лідер інформаційного мовлення Луганщини набирає обертів (частина перша)

Днями,  27 липня, представники Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, народний депутат України Юрій Павленко, представники Міністерства інформаційної політики України та Офісу Ради Європи в Україні ознайомились із роботою філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»  «Луганська регіональна дирекція» (телеканал «ЛОТ») та обговорили із керівництвом області проблеми відновлення українського мовлення у «сірій зоні» та на непідконтрольну уряду територію  області.

Головний висновок, який зробили гості після відвідування Краматорська і Сєвєродонецька – на Луганщині стан справ з інформаційним мовленням значно краще, рівень підготовки спеціалістів, загальний рівень технічного оснащення, рівень контенту телеканалу «ЛОТ» та радіо «Пульс» значне кращий, ніж у їх Донецьких колег. Більш того, за цими показниками луганчани займають лідируючи позиції загалом по країні. Втім, все по-порядку.

Із прапором на даху

Андрій Шаповалов - директор філії  НСТУ «Луганська регіональна дирекція», керівник Луганської регіональної спілки журналістів України, заслужений журналіст України. Він очолив  Луганську обласну державну телерадіокомпанію у березні 2015 року.

Саме з ним пов’язують справжнє відродження закладу. Саме  Андрій Шаповалов зумів зібрати колектив, компанія придбала обладнання, було побудовано студію, налагоджено створення новин та багато іншого контенту на телеканалі «ЛОТ» та радіо «Пульс». Але попереду багато нових планів та мрій, які, без жодних сумнівів, стануть реальністю.

Під час зустрічі Андрій Шаповалов докладно розповів про те, як сьогодні працюють журналісти Луганщини. За його словами сьогодні ЛОТ та радіо «Пульс» можна побачити та почути в окупованій зоні. Про це свідчать глядачі та слухачі, які телефонують з окупованої зони.

Андрій Шаповалов провів екскурсію  і розповів про те, з чого все починалося - «фактично з нуля».

Не оминув керівник і дах. Цікава деталь, тут на даху планують встановити сонячні батареї, а на горищі – сучасну телевізійну студію.

До речі - із українськими прапорами на даху всі бажали  сфотографуватися на фоні  прекрасного краєвиду сучасного Сєвєродонецька.

Потім члени Наглядової ради та правління НСТУ зустрілися з колективом і відповідали на запитання співробітників телеканалу ЛОТ та радіо «Пульс FM», розповідали про хід реформи суспільного мовлення у філіях НСТУ.

Були обговорені питання стратегії розвитку філій, оптимізації штату, заробітних плат, посилення лідерських позицій мовника в  стратегічно надважливих регіонах,  шляхи посилення рівня взаємодії з місцевими засобами масової інформації, визначення спільних пріоритетних напрямків у висвітленні актуальних питань життя регіонів.

Під час відвертої розмови, гості  схвально відгукнулися  про роботу   телеканалу ЛОТ і радіостанції «Пульс FM», які входять до складу Луганської філії. Вже потім, у дописах на своїх сторінках у Фейсбуці ділилися враженнями.

Вікторія Сюмар - голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики,заступник голови депутатської фракції політичної партії "Народний фронт".

Співрозмовниця вважає, що за останній рік (саме рік тому відбулося виїзне засідання Комітету на Луганщині) відбулися позитивні зміни у суспільному мовленні, але залишається головна проблема – проникнення ворожої російської пропаганди, мета якої промивати мізки людям, сіяти розбрат в Україні.

Саме тому головне завдання держави – закрити проникнення чужого сигналу та розвивати українське мовлення. На думку співрозмовниці ситуація на Луганщині значно кращі, ніж у сусідній Донецький області, де багато «білих плям», куди зовсім не попадає український сигнал та, відповідно, український контент.

Тетяна Лебедєва – голова Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України»  - присвятила телебаченню значну частину свого творчого життя.

Отже, враховуючи свій величезний досвід, вона розповіла про реформи у мовленні. Тетяна Лебедєва, зокрема, вважає, що основний замовник, головний суддя суспільного мовлення не влада, як це була ще зовсім недавно, а саме аудиторія. Головний вимір для регіональної телерадіокомпанії – відчувати потреби аудиторії, суспільні виклики.

Тетяна Лебедєва зауважила, що у порівнянні в донецькими колегами, луганчани на порядок вищі. Тетяна Лебедєва тішиться успіхами «Луганської дирекції» На думку співрозмовниці, багато в чому це залежить від працюючого колективу та особисто директора – Андрія Шаповалова.

«ЛОТ» завжди на боці правди

Переміщена з Луганська до Сєверодонецька Луганська філія НТКУ (так було до 19 січня 2017 року, сьогодні – НСТУ «Луганська регіональна дирекція» НСТУ) розпочала мовлення  у прямому ефірі 24 серпня 2015 року. Всю технічну базу довелося залишити в захопленому терористами Луганську, тож на новому місці  спочатку працювали з мінімальними потужностями, але при максимумі бажань і віри у відродження.

Отже, що маємо сьогодні? Телеканал «ЛОТ» здійснює цілодобове мовлення. 12 аналогових та 5 цифрових передавачів охоплюють сигналом майже всю територію Луганщини, у тому числі частину окупованої зони.

Гості назвали «Луганське обласне телебачення» лідером регіонального телерадіомовлення.

Заступник голови Наглядової ради ПАТ НСТУ Світлана Остапа у своєму Фейсбуці  з приводу відвідин Донбасу, порівняли дві філії: «Дзвонять з радіостанції і запитують, які враження від Донецької і Луганської філій НСТУ… Враження від філій у мене склалися набагато раніше, бо відвідала їх торік, а також цього року в червні, дивлюсь їх новини, пишу про них багато років. Донецькій філії, яка розміщується в Краматорську, від початку було дуже важко. Їй не так пощастило, як Луганській, де голова ОДА Геннадій Москаль виділив кошти на створення з нуля обласної ТРК в Севєродонецьку і знайшов людину спроможну це зробити, а саме Андрей Шаповалов.

А ще допоміг з приміщенням, яке наразі орендується за 1 грн. Андрій виявився хорошим господарником і зробив з напівзруйнованого приміщення класне місце для роботи редакції каналу «ЛОТ» і радіо «Пульс». Колишній керівник ЛОТ - одіозний Родіон Мірошнік залишився в Луганську, підтримавши окупантів, і неймовірно просунувся по кар'єрній драбині, ставши заступником міністра інформполітики т.зв. «ЛНР».

На відміну від Луганської, Донецькій не так пощастило. Приміщення у них хоча й в центрі, але воно мало пристосоване для телерадіокомпанії, бо фактично це колишній книжковий магазин. І платять вони за нього 40 тис. грн в місяць. У них 5 комплектів знімальної техніки, решта кореспондентів працюють на власній техніці. У них немає авто!!!, тому про мобільність мова не йде. У них є 8 корпунктів в різних районах Донеччини, але ж є дуже великі райони...».

«Обом компаніям в 2015 році шляхом перерозподілу коштів Держкомтелерадіо виділив майже 5 млн грн (2,2 млн ЛОТу, решта Донецькій ОДТРК).

У Луганської філії наразі 7 годин прямого ефіру, у Донецької - 0… Ефір у Луганської різноманітний і цікавий, у Донецької - частина ефіру заповнена якимсь таким старим контентом, абсолютно неякісним і нецікавим, що навряд чи його дивляться місцеві жителі.  З плюсів у Донецької філії з квітня з'явилося супутникове мовлення, у ЛОТа цього немає. У обох компаній найбільше покриття в регіоні. І це величезний бонус!».

Зараз, за словами Світлани Остапи, правління готує відповідні рекомендації і незабаром їх передасть філіям.

Пульс життя

Радіо «Пульс FM» входить до складу «Луганської регіональної дирекції» ПАТ «НСТУ». З червня 2015 року Луганська ОДТРК повністю відновила своє мовлення в Сєвєродонецьку у відрізках на УР-1 повному обсязі і в FM діапазоні на 1-му передавачу у Старобільську розпочало мовлення радіо «Пульс» (18 годин на добу). Сьогодні мовлення у відрізках на УР-1 здійснюється на 7 передавачах. 11 передавачів забезпечують мовлення радіо «Пульс» з мовленням 24 години на добу. Пріоритет – розповсюдження сигналу на лінії зіткнення і на окуповану територію.

«Головна  ідеологія радіомовлення: створення позитивного іміджу України, розвінчування міфів, протидія  російській пропаганді. Нас чують в Луганську, Алчевську, Кадіївці (Стаханові), Христівці (Кіровську). Вперше за часів незалежності радіомовлення з'явилося у Троїцькому районі (це на кордоні з Росією)», - говорить директор радіомовлення, заслужений журналіст України Ірина Коваль – «Відновлено увесь технологічний цикл мовлення: є дві монтажні студії і одна апаратна. Є прямо ефірна студія, звідки щогодини виходять новини.

Також  інтерактивні програми «Моя-країна – Україна», «Час бажань», «Територія позитиву». Спільно з телеканалом ЛОТ в ефір виходять проекти «Пульс Луганщини» і «ЛОТ-Пульс-наживо». На радіо працює 20 штатних працівників, з них 10 – журналісти. Щодня  виробляється 8 годин власного контенту. Спільно з радіо «Свобода» 5 разів на тиждень виходить проект «Донбас. Реалії».

Сьогодні на «Пульсі» можна почути  популярну українську та закордонну музику. Це приваблює аудиторію і дозволяє утримати її протягом 15-ти років існування радіо «Пульс».

Тематика радіопрограм максимально соціально-значуща: ситуація в пунктах пропуску; оформлення пенсії, допомоги на дитину; вступ у вищі студентів з тимчасово непідконтрольних територій; програма для тих, хто хоче покинути терористичні війська «На тебе чекають вдома»; реформи, що проходять в Україні; що означає безвізовий режим з країнами ЄС; Угода про Асоціацію з ЄС….

Серед найсвіжіших проектів, як  започатковані цьогорічного літа  проект «Казкова скриня».

Це підкаст для самих маленьких слухачів і їхніх батьків. Та передусім для тих діток, які позбавлені зору. А казки читають професійні актори Луганського українського-музично-драматичного театру.

Вивчення аудиторії

Зауважимо, що одним із напрямків роботи з  аудиторією є  проведення соціологічних досліджень, проведення фокус-груп. Так, в рамках спільного проекту Європейського Союзу  та  консорціуму медіа організацій (фундація Thomson та Міжнародна громадська організація «Інститут регіональної преси та інформації») «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми висвітлення конфліктів» філією   ПАТ НСТУ «Луганська регіональна дирекція» були отримані грантові кошти для проведення якісного соціологічного дослідження за допомогою фокус-груп «Вивчення громадської думки щодо розвитку та рівня довіри населення до телеканалу «ЛОТ», радіо «Пульс-ФМ» та сайту www.lot.lg.ua».

До фокус-груп були відібрані представники різних населених пунктів Луганщини,  професій та вікових груп. В якості учасників фокус-груп були запрошені цільові для компанії споживачі тобто цільова аудиторія (користувачі сайту «ЛОТ», телеканалу «ЛОТ», радіо «Пульс»). В рамках проведення дослідження, учасникам фокус-груп були запропоновані 12 запитань, які безпосередньо стосуються  телеканалу «ЛОТ» та радіо «Пульс».

Всього в дослідженні методом сфокусованих групових інтерв'ю взяли участь 80 жителів Луганської області. Респонденти з великим ентузіазмом брали участь в ході дискусії. Теми, пропоновані на обговоренні, були зрозумілі і близькі учасникам фокус-груп, а також викликали інтерес до участі в розвитку компанії «ЛОТ» в рідному краї.

Практично всі учасники дивляться новини, багато хто дивиться такі проекти, як: «Тема дня», «Пряма лінія» і «Пульс Луганщини» – це програми в форматі інтерв'ю, що зачіпають гострі і злободенні теми.

Серед інформаційних програм інтерес викликають «Події», «ЛОТ Наживо» і «Спецрепортаж». З розважальних програм відзначили «ЛОТ Наживо», «Ранок», «Рідна Україна», «Арт-кафе», з соціальних – «Лінія розмежування», «В дзеркалі душі».

Як показали фокус-групи  радіо «Пульс» за кількістю користувачів можна порівняти  з телебаченням, адже воно має загальнодоступний формат. «Ми з ранку приходимо на роботу включаємо його та через колонки слухаємо…».

Характерними висловлюваннями з цього питання були: «Ви хоч раз були на селі, коли нам телевізор дивитися? Інша справа радіо, взяв з собою і слухай хоч цілий день, та й Інтернет навіть в поле можна підключити»; «Кому потрібен цей телевізор, тільки старі його і дивляться. Його щоб дивитися треба як мінімум до дивану бути прикутим ...»; «Так вже майже ніхто тєлєк не дивиться, навіть люди старшого покоління освоюють Інтернет».

Цікавою були відповіді щодо довіри аудиторії. Аудиторію запитали: «Дайте оцінку за 10 бальною шкалою, наскільки Ви довіряєте телеканалу ЛОТ / радіо «Пульс» / і сайту ЛОТ». Були такі відповіді: «Так, ми довіряємо ЛОТу, адже немає ніякого брехні. Ми бачимо новини, ми живемо в цьому регіоні, тому нам все видно і зрозуміло. А ось Київським новинам, я взагалі не довіряю».

Респонденти висловилися, що потрібно навчити людей мислити критично, і навчити перевіряти інформацію. Всі групи респондентів оцінюють роботу Луганської філії на вісім балів для того, щоб було куди розвиватися.

Учасники групи з Біловодську вважають, що треба експериментувати в хорошому сенсі цього слова. Треба розвивати напрямок Інтернет ресурсу. Представники Лисичанська, Сєвєродонецька і Рубіжного зійшлися на думці, що необхідно створювати телефон довіри ЛОТа, створювати поштову скриньку для зворотного зв'язку з користувачами продуктів компанії. Більше працювати з населенням, організовуючи круглі столи на різні актуальні теми. 

Головний     висновок – опитування аудиторії дають корисні поради, які будуть враховуватися при розробці стратегічного плану розвитку «Луганської регіональної дирекції» ПАТ «НСТУ».

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа 

(Далі буде...)


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

27.02 / 21:00

Один військовослужбовець загинув та ще один отримав поранення

27.02 / 19:52

На КПВВ на лінії розмежування посилено заходи контролю - температурна перевірка

27.02 / 18:00

Рівень підроблення гривні залишається стабільно низьким

27.02 / 17:22

Правда про вартість споживчих кредитів

27.02 / 16:45

Платники перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 230 млн грн

27.02 / 16:20

Платники податків Луганщини користуються правом на відшкодування ПДВ

27.02 / 16:00

Поліція встановлює обставини ДТП з постраждалими

27.02 / 15:57

Поліція відстежує ситуацію щодо підтоплення домоволодінь у Борівському

27.02 / 15:55

Відбулось засідання робочої групи з детінізації економіки

27.02 / 14:31

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 27.02.2020

27.02 / 14:04

Підпрємець-пенсіонер сплачує ЄСВ за власним бажанням

27.02 / 13:45

Затримали за отримання неправомірної вигоди

27.02 / 13:43

Прокуратура Луганської області оскаржила звільнення особи

27.02 / 13:40

Внаслідок підриву один військовослужбовець ООС загинув

26.02 / 17:05

Що можна зробити для підвищення імунітету?

26.02 / 17:01

Чотирьом бойовикам заочно повідомили про підозру

26.02 / 16:11

Міжнародний проект «Музика і діалог» набір музикантів

26.02 / 16:08

Спортсмени-підводники Луганщини – на п’єдесталі всеукраїнських змагань

26.02 / 14:28

Заява НСЖУ з приводу ситуації із обрання членів Наглядової ради НСТУ

26.02 / 14:21

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година»

26.02 / 13:02

СБУ виявила схрон зі снарядами та протитанковими мінами

26.02 / 11:51

Поліцейські затримали збувача наркотиків

26.02 / 11:32

Гвардійці затримали громадянина за підозрою у співпраці з російсько-окупаційними військами

26.02 / 11:27

25 лютого втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було

25.02 / 10:57

Збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню

24.02 / 20:47

Сьогодні втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає

24.02 / 19:50

Усі КПВВ в районі ООС переходять на весняний графік роботи

24.02 / 18:46

Розпочався обласний відкритий фестиваль-конкурс «Байбак-fest»

24.02 / 17:37

Минулоріч проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

24.02 / 16:13

Не перевищено епідемпоріг захворюваності

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus