Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:30 За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню 23:57 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга) 23:05 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша) 19:54 Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини 19:14 Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ 18:03 Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників 17:52 «Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні 16:58 Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС 16:06 Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією 16:01 Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня  
     
 
 

Народный юрист


25.06.2017 / 10:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Вирушаємо до Євросоюзу: все про біометричний паспорт

Мета нашої програми «Право знати» –  інформувати наших слухачів зрозуміло та доступно про те, на що вони мають право: про нововведення у законодавстві та про хід реформ, про те, що відбувається в Україні і як це може вплинути на життя звичайних людей, тих, кого за звичкою називають пересічні українці.

Напередодні відміни віз для українців, ми підготували цілий цикл передач, присвячених  Європейському «безвізу». Ці передачі, в яких ми докладно розповідали «що і до чого» у «безвізі».

Проте, як свідчить редакційна пошта, ця тема викликала зацікавленість і має бути продовжена. Більш того, ми зосередимося на практичних аспектах перетину західного кордону України «бевіз». Варто додати, що ми поговоримо  про біометричні паспорт, про видачі таких паспортів для мешканців окупованих територій Криму та Донбасу, а тут, як виявляється, не все так просто.

Отже, «безвіз» запрацював. Тепер українці зможуть вільно перетнути Єврозону, не простоюючи у чергах посольств для відкриття Шенгену. Однак головною умовою для таких вільних подорожей є наявність біометричного паспорта, який містить чіп з інформацією про власника: даними паспорта, оцифрованим зображенням особи, оцифрованим підписом і відбитками пальців.

Власники звичайних закордонних паспортів скористатися «безвізом» не зможуть: візи потрібно буде отримувати за старою схемою – через посольства та консульства європейських країн.

Як отримати біометричний паспорт? Якщо ви вирішили оформити біометричний паспорт, то спочатку потрібно подати документи до підрозділу державної міграційної служби або звернутися до найближчого центру надання адмінпослуг. Оформлення біометричного паспорта передбачає процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків або законних представників.

Де оформити біометричний паспорт?

Отримати біометричний паспорт можна або у відділенні Державної міграційної служби,  або у місцевому Центрі надання адміністративних послуг, або у відділеннях Державного підприємства «Документ» чи взагалі скористатися послугами турфірм або інших посередників.

Якщо ж ви все-таки вирішити самостійно пройти процедуру оформлення біометричного паспорта, то  потрібно звернутися до будь-якого підрозділу державної міграційної служби, незалежно від місця реєстрації. Про адреси підрозділів ДМС, де можна оформити біометричний паспорт, можна дізнатися на офіційному сайті відомства.
Також послуги з оформлення біометричного паспорта надають центри надання адміністративних послуг, однак не всі. Наразі ця послуга доступна у центрах Києва, Львова, Луцька, Кременчука, Маріуполя, Одеси та Харкова.

Охочі повинні записатися у чергу для оформлення документів – у звичайну, живу або ж електронну. Однак електронна послуга є доступною лише в окремих відділах ДМС, зокрема у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Хмельницькому та Тернополі.

Сервіс дозволяє забронювати зручний для вас час, але не швидше ніж за два тижні. В електронну чергу записуються за допомогою онлайн-сервісу на сайті ДМС  або безпосередньо у підрозділі міграційної служби через термінал.

Управління Державної міграційної служби України (ДМС) у Луганській області знаходиться за адресою - Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 12. Графік роботи управління з прийому громадян: Понеділок -09:00-13:00, Четвер 08:00-17:00, Вівторок 08:00-17:00 П'ятниця неприймальний день. Середа - 13:45-18:00.  Обідня перерва з 13:00 до 13:45.  Субота, Неділя - вихідні.

Підрозділи ДМС України у Луганській області працюють також у таких населених пунктах:  Лисичанськ,  Рубіжне,  Сватове,  Старобільськ,   Білокуракине,   Кремінна,   Марківка,  Мілове,   Новоайдар,  Новопсков,  Попасна,  Троїцьке, Біловодськ (тут працює Біловодський районний відділ Управління ДМС України в Луганській області та Станично-Луганський районний відділ).

Які документи, необхідні для оформлення біометричного паспорта?

Для оформлення біометричного паспорта потрібно буде подати заяву-анкету, документ з відміткою банку про сплату адміністративного збору або оригінал і копію документа про звільнення від платежу та при наявності – попередні  закордонні паспорти.

У міграційній службі застерігають, що потрібно перевіряти правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, акцентуючи увагу на правильності транслітерації прізвища та імені, а потім засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних.

Особи, що досягли 14-річного віку, також подають паспорт громадянина України, а для  оформлення паспорту для осіб, молодших за 14 років, подається свідоцтво про народження.

Особи, що досягли 18 років, подають ідентифікаційний код (у разі його наявності). Під час оформлення документів для дітей, молодших за 12 років, мають подаватися дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одна фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів. Це ж передбачено і для осіб, які не можуть пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що у свою чергу потрібно підтвердити відповідною довідкою лікувального закладу.

Якщо паспорт оформлює особа,  молодша за 16 років і яка проживає з одним із батьків, то додатково потрібно подати оригінал або засвідчену копію одного з таких документів: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію; оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Для оформлення паспорта дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, молодшій за 16 років, потрібно також подати оригінал чи копію документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо); договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї; договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу; рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування); рішення суду про встановлення опіки (піклування); договору про патронат.

У разі оформлення паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС сканують відбитки вказівних пальців рук. У дітей відбитки пальців сканують з 12 років, щоправда, за дозволом батьків чи законних представників.

Скільки часу і грошей коштує біометричний паспорт?

Стандартно біометричний паспорт виготовляється 20 днів з моменту подання документів. У разі оформлення біометричного паспорта через підрозділи міграційної служби доведеться заплатити адміністративний збір у розмірі 557 гривень: 253 гривні  - за надання послуги і 304 гривні – за бланк паспорта. Якщо біометричний паспорт потрібно отримати швидше, наприклад протягом тижня, то тоді це коштуватиме 810 гривень. Ще терміновіше оформлення — протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством,  - також обійдеться у 810 гривень 32 копійки. Якщо ви отримуєте паспорт у ДП «Документ», він коштуватиме, у разі оформлення за 7 робочих днів, - 1210 грн; у разі оформлення за 20 робочих днів – 957 грн 32 копійки.

Після закінчення терміну оформлення закордонного паспорта, його потрібно буде забрати.  Для цього необхідно буде мати з собою внутрішній паспорт. У випадку, якщо ви подавали документи на закордонний паспорт у ДП "Документ", про його готовність вам повідомлять через смс.

Скільки діє біометричний паспорт?

Термін дії біометричного паспорта  - 10 років. Однак якщо Ви активний мандрівник, то вам, можливо, доведеться міняти його частіше – коли вичерпаються сторінки для проставляння штампів на кордоні.

Зрозуміло, що зараз кількість громадян, які захочуть отримати  біометричний паспорт зросла. Між тим, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про намір збільшити виробничі потужності друку паспортів.«Кожного дня видається 20,5-21 тисяча паспортів. Це абсолютні рекорди», – повідомив глава МВС. За його словами, попит на біометричні закордонні паспорти з наближенням введення в дію безвізу значно зріс і перевищує очікуваний обсяг в 1,5-2 рази.

Окремо глава МВС звернувся до українців з проханням не створювати надмірний ажіотаж навколо видачі закордонпаспортів. Він закликав громадян користуватися електронними чергами і всіма електронними сервісами Державної міграційної служби і Центрів надання адміністративних послуг, які також долучаються до процесу видачі біометричних документів.

***
Отже,  набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки громадян України. Нові європейські можливості для України, у тому числі отримання «безвізу»  це тільки початок великого шляху з будівництва нової України. Саме за це виходили люди на Майдани не тільки у Києві, але й у Луганську.  І врешті-решт саме за нову європейську демократичну Україну воюють наші хлопці. І про це  мріють люди в окупованих Луганську, Донецьку та Криму. Отже, за великими рахунком,  Європа, «безвіз», нові виклики та нові можливості це і є наші нові європейські права і за них варто боротися!

З вами був Володимир Сидоренко. Залишайтеся з нами. Попереду багато цікавого.

Аудіо-версія вийшла в ефірі Луганського обласного радіо "Пульс", «Луганська регіональна дирекція» НСТУ (Національна суспільна телерадіокомпанія України)  25 червня 2017 року.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

11.12 / 09:30

За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

10.12 / 23:57

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга)

10.12 / 23:05

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша)

10.12 / 19:54

Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини

10.12 / 19:14

Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ

10.12 / 18:03

Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників

10.12 / 17:52

«Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні

10.12 / 16:58

Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС

10.12 / 16:06

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

10.12 / 16:01

Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня

10.12 / 15:03

Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

10.12 / 14:13

Поліцейські провели для сєвєродонецьких жінок навчальний семінар

10.12 / 14:12

За фактом замаху на контрабанду зброї розпочато кримінальне провадження

10.12 / 14:02

Хто зупинить насильство в українських школах?

10.12 / 13:10

Засуджено учасників організованого злочинного угруповання

10.12 / 13:02

Майже 5 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини

10.12 / 12:09

Засуджено учасницю проведення «референдуму» у місті Щастя

10.12 / 11:04

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил на 10.12.2018

10.12 / 10:58

Патрульна поліція Луганщини: шкільний офіцер поліції – черговий крок у профілактиці злочинності

10.12 / 10:51

З 1 грудня підвищено прожитковий мінімум

10.12 / 09:15

Обстріли на Луганщині

07.12 / 18:00

До 5 років позбавлення волі засуджено жінку

07.12 / 17:39

Право платників податків на розстрочення податкового боргу

07.12 / 17:33

Російсько-окупаційні війська навмисно наражають людей на небезпеку

07.12 / 16:36

Новорічні подарунки: правила оподаткування

07.12 / 15:18

Чемпіонат Луганської області з гандболу серед юнаків та дівчат

07.12 / 14:40

Місцеві бюджети Луганщини отримали майже 14 млн гривень

07.12 / 14:27

Укрпочта подружилась с ПриватБанком

07.12 / 13:53

Обвинувальний акт стосовно співорганізатора так званого «референдуму» у Станично-Луганському районі

07.12 / 13:30

Осенний транш «теплых» кредитов ПриватБанка получили 223 ОСМД

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus