Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:30 За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню 23:57 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга) 23:05 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша) 19:54 Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини 19:14 Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ 18:03 Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників 17:52 «Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні 16:58 Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС 16:06 Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією 16:01 Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня  
     
 
 

Народный юрист


10.07.2017 / 10:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Доступно та зрозуміло: про любов та шлюб, аліменти та розподіл майна

У черговому випуску «Народного юриста» мова йтиме про сімейне право. Що таке шлюбний договір і та для чого він потрібен? Що необхідно для того, щоб розлучитися? Як поділити майно? Що робити, коли вам не виплачують аліменти? З 8 липня набув чинності закон, що змінює правила виплат аліментів на дітей. Які ж  головні нововведення? Отже, доступно та зрозуміло: про любов та шлюб, аліменти та розподіл майна.

Про шлюб 

Щодня в Україні реєструють більше 800 заяв на шлюб. За рік в нашій країні укладають майже 300 тис. шлюбів. Що таке шлюб? Шлюб – це зареєстрований державою сімейний союз жінки та чоловіка.

Якщо ж чоловік та жінка просто проживають разом, те, що ми називаємо громадянським шлюбом, то на них не розповсюджуються права і обов’язки подружжя. Відповідно і сімейне законодавство, про яке йтиме мова в програмі, не стосується громадянського шлюбу.

Право на шлюб мають люди, які досягли 18 років. Хоча якщо вам і 16, суд може надати вам право на шлюб, якщо встановить, що це відповідає вашим інтересам.

У нашій країні шлюб є добровільним. Чоловік і жінка, які подали заяву на шлюб, вважаються нареченими. Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.

Утім ваш шлюб буде недійсним, якщо:
1. Ви зареєстровані з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі.
2. Він укладений між родичами прямої лінії споріднення, а також між рідними братом і сестрою.
3. Він зареєстрований з особою, яка визнана недієздатною.

Також шлюб визнається недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка. Що таке фіктивний шлюб? Це коли його укладено без наміру створити сім'ю.

Шлюбний договір

Перед шлюбом наречені мають право укласти шлюбний договір. Що ж це таке? Шлюбний договір – це угода подружжя про вирішення майнових питань життя сім’ї. Він укладається перед реєстрацією шлюбу в нотаріальній формі.

Розлучення

За статистикою трохи менше половини українських сімей (44%) розлучаються. 6 основних причин розлучення в Україні – алкоголізм, фінансові труднощі, зрада та ревнощі, незадоволення одне одним у сексуальних стосунках, несприятливі житлові умови та неможливість мати дітей.

За українським законодавством, кожен із подружжя має право припинити шлюбні відносини. Однак примушувати припинити шлюб або його зберегти жоден із членів сім’ї не має права. Бо кожна людина вільна і недоторканна.

Якщо ви змінили своє прізвище у шлюбі, то маєте право після його розірвання або і далі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Якщо у вас немає неповнолітніх дітей, то найефективніше розлучення – це просто подати відповідну заяву.  Якщо ж у вас є неповнолітні діти, то розлучити вас може тільки суд.

На суді обов’язкова ваша особиста присутність. Ви повинні прийти і пояснити судді, чому ви вирішили припинити існування сім’ї.  Але суди зазвичай розлучають ті пари, які хочуть цього. З цим проблем немає. Проблеми виникають, коли подружжя починає ділити майно.

Поділ майна

Майно може бути як спільним, так й особистим. а загальним правилом, усе майно, набуте за час шлюбу, належить обом – і чоловікові, й дружині. Навіть тоді, коли хтось із подружжя не мав самостійного заробітку.

Наприклад, у батька є син. Він одружився. Тато придбав авто, зробив сина співвласником. Через кілька років син розлучається. Чи може дружина претендувати на цей автомобіль?

Так. Вона може відсудити собі частину цього автомобіля. Тому що це спільне майно.  Однак, у кожного із подружжя є й особисте майно, яке належить тільки йому.

До особистої приватної власності належить:

1) Речі, набуті до шлюбу;

2) Подароване або успадковане майно

3) Майно, куплене за особисті гроші;

4) Приватизоване майно;

5) Речі індивідуального користування. Наприклад, коштовності, навіть тоді, коли вони придбані за спільні кошти;

6) Нагороди і премії за особисті заслуги;

7) Страховки, відшкодування, якщо ви платили за них особистими грошима;

Якщо ви не хочете чекати розлучення, можна поділити майно й до розлучення, перебуваючи у шлюбі. Це можна зробити через суд, або через нотаріально посвідчений договір.
Аліменти

Якщо у вас є дитина, а ви все одно надумали розлучитися, то крім того, що вам доведеться судитися, вам ще буде потрібно утримувати сім’ю. Платити аліменти.  Аліменти виплачують на утримання дитини до її 18-річчя, а якщо дитина навчається – до 23 років або до моменту закінчення навчання. Якщо у подружжя є неповнолітня дитина і один із подружжя – непрацездатний (наприклад, дружина захворіла й не може утримувати сім’ю), то можна вимагати аліменти не тільки на утримання дитини, а й на своє лікування.

Колишнє подружжя може домовитись про те, щоб замість грошей, розрахуватися майном. Це ефективний і вигідний спосіб. Або сплати кошти, або віддай майно дитині – квартиру, машину тощо.

Якщо ж ваш чоловік не виплачує аліментів за рішенням суду, потрібно звертатися до Державної виконавчої служби. Берете у суді виконавчий лист і пишете заяву, зразок якої ви можете взяти у відділі ДВС. Запам’ятайте, якщо навіть людину позбавили батьківських прав, це не звільняє від обов’язку платити аліменти.

Нове у сплаті аліментів 

З 8 липня набув чинності закон, що змінює правила виплат аліментів на дітей. Які ж головні нововведення?

1. Підвищено мінімальний розмір аліментів. Мінімальний розмір аліментів на дітей тепер підвищено з 30% до 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Це 713 грн для дітей до 6 років і 888 грн для дітей з 6 до 18 років.

2. Встановлена верхня межа суми аліментів. Аліменти на одну дитину можуть становити 1/4 доходу або заробітку того з батьків, хто проживає окремо. На двох дітей цю суму можуть збільшити до 1/3 доходу або заробітку того з батьків, хто проживає окремо, а на трьох і більше дітей - до 50%. Верхня межа суми аліментів - 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

3. Платник аліментів має право вимагати підтвердження того, що ці гроші витрачаються виключно на дитину. Аліменти за законом є власністю дитини. Той із батьків, який разом з нею проживає, має розпоряджатися ними виключно за цільовим призначенням.

4. Суд повинен видати наказ із зазначенням чіткої суми аліментів протягом 72 годин. Після звернення того з батьків, з ким проживає дитина, до суду, наказ про виплату їй чи йому аліментів суд повинен видати протягом трьох діб або 72 годин від моменту звернення. Йдеться саме про виплати на дитину. Причому процес про поділ спільного майна при розлученні може тривати скільки завгодно.

5. Під час визначення суми аліментів на дитину суд повинен враховувати не лише офіційну зарплату їх платника, а й його реальні доходи. На практиці це означає, що якщо той із батьків, який живе з дитиною, зможе довести, що платник аліментів одержує доходів більші, ніж офіційно показує, сума аліментів може бути збільшена.

***

Отже, підведемо підсумки. Близько 40% шлюбів в Україні - розпадається. Без перебільшення, такі дані офіційної статистики не можуть не здивувати, якщо не шокувати. За кількістю розлучень наша країна входить до трійки лідерів у Європі.

У більшості випадків, результатом розриву сімейних уз, поряд з судновими процесами, в рамках яких колишні кохані ділять навіть такі дрібниці, як стілець або ваза, постають і справді важливі питання. Зокрема, це стосується суперечок за опіку над спільними дітьми.

У багатьох випадках, при розпаді сім’ї стається так, що батько дитини з яких-небудь причин незабаром перестає (а іноді навіть і не починає) платити аліменти на утримання своєї ж дитини. При цьому, домогтися справедливості в судовому порядку, часто буває або вкрай складно, або вкрай довго і дорого, або все це одразу. Однак, з набранням чинності нового Закону ситуація змінюється на краще.

Надіємося, що ці знання стануть для вас у пригоді. Але найбільше хочемо, щоб вам ніколи не довелося розлучатися й ділити майно.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

11.12 / 09:30

За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

10.12 / 23:57

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга)

10.12 / 23:05

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша)

10.12 / 19:54

Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини

10.12 / 19:14

Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ

10.12 / 18:03

Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників

10.12 / 17:52

«Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні

10.12 / 16:58

Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС

10.12 / 16:06

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

10.12 / 16:01

Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня

10.12 / 15:03

Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

10.12 / 14:13

Поліцейські провели для сєвєродонецьких жінок навчальний семінар

10.12 / 14:12

За фактом замаху на контрабанду зброї розпочато кримінальне провадження

10.12 / 14:02

Хто зупинить насильство в українських школах?

10.12 / 13:10

Засуджено учасників організованого злочинного угруповання

10.12 / 13:02

Майже 5 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини

10.12 / 12:09

Засуджено учасницю проведення «референдуму» у місті Щастя

10.12 / 11:04

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил на 10.12.2018

10.12 / 10:58

Патрульна поліція Луганщини: шкільний офіцер поліції – черговий крок у профілактиці злочинності

10.12 / 10:51

З 1 грудня підвищено прожитковий мінімум

10.12 / 09:15

Обстріли на Луганщині

07.12 / 18:00

До 5 років позбавлення волі засуджено жінку

07.12 / 17:39

Право платників податків на розстрочення податкового боргу

07.12 / 17:33

Російсько-окупаційні війська навмисно наражають людей на небезпеку

07.12 / 16:36

Новорічні подарунки: правила оподаткування

07.12 / 15:18

Чемпіонат Луганської області з гандболу серед юнаків та дівчат

07.12 / 14:40

Місцеві бюджети Луганщини отримали майже 14 млн гривень

07.12 / 14:27

Укрпочта подружилась с ПриватБанком

07.12 / 13:53

Обвинувальний акт стосовно співорганізатора так званого «референдуму» у Станично-Луганському районі

07.12 / 13:30

Осенний транш «теплых» кредитов ПриватБанка получили 223 ОСМД

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus