Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  12:10 На Луганщині не вщухають обстріли 11:03 Луганщина подала 11 проектів до Мінрегіону 09:57 ПриватБанк запустил приложение и бота для кеш-кредитов в Viber и Telegram 09:00 22 вересня ситуація була напруженою, проте цілком контрольованою 12:16 Запрошує Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «СвітОгляд» 09:35 Окупанти 18 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ 19:16 По налоговой скидке людям возвращены деньги 18:36 ПриватБанк заблокировал полторы тысячи счетов наркоторговцев 18:31 Співробітники Старобільського відділу поліції затримали чоловіка, який підозрюється у кількох тяжких злочинах 17:27 Як проросійські сили в Україні намагаються «знищити» Тимошенко  
     
 
 

Народный юрист


25.07.2017 / 18:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Як вести себе з поліцією на дорозі?

Все частіше між працівниками поліції та водіями виникають конфлікти на дорозі. Але більшості таких неприємних ситуацій можна було б уникнути, якби водії добре знали свої права.

На яких підставах поліцейські можуть зупинити ваш автомобіль? Та яких помилок слід уникати при спілкуванні з представниками закону?

Сьогодні поговоримо про те, що робити, якщо  на дорозі вас зупинила патрульна поліція. Перед тим, як розпочати, нагадаємо, що у червні цього року, Нацполіція повідомила про початок роботи дорожньої поліції. Як повідомив голова Нацполіції Сергій Князєв, відповідно до підписаного наказу, перші  наряди дорожньої поліції будуть забезпечувати порядок на 10 основних автомагістралях України. Зрозуміло, що дорожньої поліції на дорогах Луганщини поки що немає, тут працює патрульна поліція.

За словами голови Нацполіції Сергія Князєва, нова служба повністю замінить стару систему Державтоінспекції. Дорожня поліція – це не повернення старого ДАІ, це буде абсолютно нова служба, яка підпорядковуватиметься керівникові патрульної поліції, повідомив Департамент комунікації Національної поліції України.

Планується у вересні вивести на дороги України першу частину дорожньої поліції у складі 800–900 осіб. В повній мірі дорожня поліція запрацює до кінця цього року.

Із появою в містах України нової патрульної поліції вона взяла там на себе і функції контролю над дотриманням правил дорожнього руху в цих містах, а також на деяких міжміських автотрасах, але на інших автодорогах продовжує працювати стара Державна автоінспекція, яка має бути врешті ліквідована й повністю замінена новими поліційними службами.

Отже, що робити якщо на дорозі вас зупинила патрульна поліція? Потрібно і важливо знати свої права і обов'язки при перевірці і дотримуватися простих правил поведінки, які позбавлять Вас від можливих неприємностей з правоохоронцями.

Кожен водій захищений законом від неправомірних дій з боку патрульної поліції, тому має право вимагати по відношенню до себе шанобливого ставлення і дотримання всіх передбачених правил при проведенні перевірки.

У своїй діяльності патрульна поліція керується Конституцією України, законами України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух», наказами  МВС України і Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України. Ці нормативні акти визначають права і обов'язки сторін на дорозі, а також порядок проведення перевірки поліцією.

Співробітники поліції мають право зупинити Вас у виняткових випадках, передбачених статтею 35 закону України «Про Національну поліцію», а саме:
- якщо ви не дотримались Правил дорожнього руху;
- якщо є очевидні ознаки технічної несправності автомобіля;
- якщо є інформація, яка свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об'єктом або знаряддям скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
- якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
- якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
- якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
- якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження або заборону руху;
- якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
- порушення порядку визначення та використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Зупинка транспортного засобу здійснюється жезлом, а у виняткових випадках - жестом руки. При цьому поліцейський спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім - на місце, де йому слід зупинитися.

Передбачено, що під час зупинки транспортного засобу поліцейський зобов'язаний без затримки підійти до водія, а частиною третьою статті 18 Закону України «Про Національну поліції» передбачено обов'язок поліцейського при зверненні до водія назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання і на вимогу водія пред'явити службове посвідчення, надавши можливість ознайомиться з викладеною в посвідченні інформацією, не випускаючи його з рук.

Незалежно від обставин, поліцейський зобов'язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки їм транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки.

Зверніть увагу, чи відповідають прізвище, звання і посада поліцейського тим, які він назвав при зверненні, і чи не закінчився термін дії його посвідчення. Бажано запишіть всі можливі дані правоохоронця для можливого захисту своїх прав та інтересів в судовому порядку. Не забудьте записати номер нагрудного знака поліцейського, згідно з частиною третьою статті 20 Закону України «Про Національну поліції», забороняється приховувати нагрудний знак, перешкоджати прочитання або фіксування за допомогою технічних засобів інформації на ньому.  

Якщо у Вас виникли обґрунтовані сумніви щодо особистості поліцейського, зверніться за допомогою за номером 102, можливо Ви маєте справу з шахраєм, якщо ж інформація про особу поліцейського відповідає дійсності, правоохоронець може вимагати пред'явити наступні документи

- посвідчення водія на право керування транспортним засобом певної категорії; - реєстраційний документ на транспортний засіб;

- в разі установки на автомобілі спеціальних сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС; - на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху;

- на великовагових і великогабаритних транспортних засобах, а також тих які перевозять небезпечні вантажі - документацію відповідно до спеціальних правил;

- поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Ті, хто звільнений від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, повинні пред'явити підтверджуючі документи.

Поліцейський не має права вимагати передачі документів йому в руки, оскільки законом передбачено лише обов'язок водія пред'явити документи, надавши, таким чином, можливість ознайомиться з викладеною в них інформацією, не випускаючи їх з рук.

При спілкуванні з поліцейським пам'ятайте про його основні обов'язки, регламентовані частиною першою статті 18 Закону України «Про Національну поліції», а саме: - неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України, нормативно-правових актів, які регулюють діяльність поліції і Присяги поліцейського; - професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; - поважати і не порушувати права і свободи людини; - надавати невідкладну допомогу; - зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про Національну поліцію» і пункту 2.4 Правил дорожнього руху, представники правоохоронних органів можуть вимагати дати їм можливість оглянути транспортний засіб.

Поверхнева перевірка транспортного засобу є превентивним засобом і може здійснюватися в різних формах, наприклад, візуальний огляд водія і пасажирів, проведення по поверхні одягу рукою або спеціальними технічними засобами, візуальним оглядом предмета або транспортного засобу.

Під час поверхневої перевірки транспортного засобу, водій повинен самостійно показати поліцейському зміст особистих речей або транспортного засобу, також ви можете залучити свідків для гарантії, що Ваші права не будуть порушені.

Самостійно поліцейський відкривати багажник і проникати в салон не має права - це вже не поверхнева перевірка, а обшук, і є виключно кримінально-процесуальною дією, що не входить в компетенцію патрульних служб.

Ні в якому разі не виходьте з автомобіля назустріч поліцейському поки не переконаєтеся в законності його дій, намірів, причини зупинки, а також його особистості.

При спілкуванні з поліцейським краще за все тримати руки на видному місці, двері закритими, а вікно відкритим.

Дані заходи убезпечать Вас від неправомірних дій, при цьому знімуть можливі підозри з боку патрульної поліції. Поліцейський має право вимагати вийти з автомобіля у виняткових випадках, передбачених пунктом 27.4 Наказу, а саме: - для усунення технічної несправності автомобіля або в разі порушення правил перевезення вантажу; - якщо є причини вважати, що водій в стані сп'яніння; - коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину; - коли потрібна участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

В інших випадках для розмови з поліцейським виходити з автомобіля необов'язково.

Одним з методів убезпечити себе є застосування сучасних технічних засобів. Статтею 40 Закону України «Про Національну поліції» передбачено право поліцейських на використання засобів фото- - і відеофіксації, як встановлених в патрульному автомобілі, так і закріплених на форменому одязі на видному місці. Поліцейські також можуть використовувати дані з відеореєстраторів інших учасників дорожнього руху - фактично ця норма встановлює право водія використовувати відеореєстратор для захисту своїх прав і гарантії власної безпеки.

У крайніх випадках Ви можете звернутися за юридичною допомогою до адвоката, який прибуде на місце і забезпечить дотримання Ваших прав. До цього часу необхідно залишатися на місці зупинки і чекати допомоги, ні в якому разі не вчиняючи опору і не здійснюючи спроб втекти.

Найголовніше, завжди зберігайте спокій і пам'ятайте, що закон на вашому боці.

Якщо поліцейський з будь-яких причин порушує Ваші права або діє незаконно, Ви маєте право повідомити йому про це і негайно звернутися по допомогу за номером 102, при цьому описати обставини зупинки і надати всю необхідну інформацію.

***
Наприкінці зауважимо, що у випадку зупинки працівниками поліції вашого автомобіля, у першу чергу, зберігайте спокій. Ввічливість, впевненість та знання своїх прав – ось основні принципи, якими водій має керуватись при спілкуванні з поліцейськими на дорозі.

Бажаємо вам успіхів на дорозі. Бережіть себе та своїх близьких, будьте взаємно ввічливими, як з поліцейськими так і з іншими учасниками дорожнього руху.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

23.09 / 12:10

На Луганщині не вщухають обстріли

23.09 / 11:03

Луганщина подала 11 проектів до Мінрегіону

23.09 / 09:57

ПриватБанк запустил приложение и бота для кеш-кредитов в Viber и Telegram

23.09 / 09:00

22 вересня ситуація була напруженою, проте цілком контрольованою

22.09 / 12:16

Запрошує Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «СвітОгляд»

22.09 / 09:35

Окупанти 18 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ

20.09 / 19:16

По налоговой скидке людям возвращены деньги

20.09 / 18:36

ПриватБанк заблокировал полторы тысячи счетов наркоторговцев

20.09 / 18:31

Співробітники Старобільського відділу поліції затримали чоловіка, який підозрюється у кількох тяжких злочинах

20.09 / 17:27

Як проросійські сили в Україні намагаються «знищити» Тимошенко

20.09 / 17:00

Питання суверенітету не будуть предметом компромісу – Президент Порошенко

20.09 / 16:29

Президент Порошенко внесе до парламенту законопроект щодо припинення дії Договору про дружбу і співробітництво з Росією

20.09 / 16:13

Послання Президента України до Верховної Ради України

20.09 / 14:24

Закріплення в Конституції євроатлантичного напрямку розвитку України

20.09 / 12:52

Співорганізатора так званого «референдуму» заочно засуджено до 7 років позбавлення волі

20.09 / 12:37

Посол Латвії Юріс Пойканс та гвардійці зустрілись з молоддю Луганщини

20.09 / 11:40

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 20.09.2018

20.09 / 11:38

Землепользователи и собственники земли уплатили почти 164 млн грн

20.09 / 10:51

Необходимо оформить наемного работника – что делать?

20.09 / 10:46

Днепр первым в Украине запустил суточные электронные проездные

20.09 / 09:27

Окупанти 24 рази відкривали вогонь по позиціях українських військ

19.09 / 15:29

ДТЭК подарил счастьенцам современную мобильную сцену

19.09 / 11:30

НВП «Зоря» організувало масштабне свято до Дня сім'ї у Рубіжному

19.09 / 11:00

Ситуація на ринку праці у січні-серпні 2018 року

19.09 / 10:50

Сумма выручки с применением регистраторов расчетных операций растет

19.09 / 10:41

Для украинской армии собрали более 122 млн грн налога

19.09 / 10:00

Семейное фермерство. Какие изменения?

19.09 / 09:55

Плательщики налогов Луганщины стали чаще обращаться в ГФС за получением админуслуг

19.09 / 09:33

Два автомобілі затримали прикордонники відділу «Білолуцьк» на Луганщині

19.09 / 09:17

В ході бойових дій двоє військовослужбовців Об'єднаних сил загинули

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus