Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  11:32 На Луганщині судитимуть чергову учасницю антиукраїнського «референдуму» 2014 року 11:28 Відверто про субсидії та міфи 08:35 Український гідрометеоцентр обіцяє дощі та грози, місцями сильні зливи, град та шквали 08:25 Противник 17 разів відкривав вогонь по позиціях українських військ 18:29 На Луганщині розпочався міжнародний оперний проект «Музику чути крізь стіни» 18:25 На восстановление окружающей среды предприятия перечислили более 37 млн грн 18:22 Київ просить роз'яснень у США 14:51 Триває практика курсантів ЛДУВС імені Едуарда Дідоренка 13:36 Кому з 1 липня перерахували пенсії? 12:56 Інформація про замінування об’єктів не підтвердилась  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Есть мнение


20.07.2017 / 20:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Як працює Громадська рада при Рубіжанському відділі поліції

Майже два роки тому розпочалася реформа МВС. Реформа серйозна та кардинальна. Головним практичним досягненням реформи правоохоронних органів став запуск патрульної поліції.

Першими містами, в яких з’явилися нові патрульні, стали Київ, Львів, Одеса, Харків, Ужгород та Мукачево. 

Влітку 2016 року патрульна поліція була запущена у прифронтових містах, таких як Слов'янськ, Краматорськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне та Маріуполь. Загалом Національна поліція створила нові структури, які замінили колишні ДАЇ та ППС та докорінно змінилися методи роботи. Патрульна поліція – тема окремої розмови, а сьогодні саме про роботу міських відділів поліції.

Реформа правоохоронних органів – це не звільнення старих кадрів або нові технічні засоби, це насамперед нова ідеологія. Змінюється філософія ставлення працівника до застосування сили.  

За словами Президента України Петра Порошенка, реформа МВС є наймасштабнішою у державі, оскільки завдання поліцейських не лише боротися із порушенням закону, а й вселяти в людей віру в незворотність реформ. «В основі цієї реформи – модель переходу від каральної до сервісної функції діяльності правоохоронних органів», – наголошує глава держави.

За даними МВС, наразі більш ніж 43 % громадян позитивно оцінюють діяльність органів правопорядку. У порівнянні із рівнем довіри до інших органів влади це досить високий показник. Для прикладу, Верховній Раді довіряють лише 5,3% громадян.

Міністр МВС Арсен Аваков зазначає, що досвід європейських країн показує: стійка правоохоронна система можлива за наявності довіри у 50% і більше. Звісно, наразі українська нова поліція не є еталоном ідеальних правоохоронців.

На адресу поліції  можна почути критику.  Водночас експерти зазначають, що новій Національній поліції виповнюється лише два роки. Цей термін занадто маленький, щоб говорити про успішність поліцейської реформи в цілому, але достатній для того, щоб зрозуміти, в якому напрямку рухаються українські правоохоронні органи.

Сьогодні поговоримо про те, як працює Луганська поліція, а точніше, Рубіжанський міський відділ Національної поліції в Луганській області.

Вже не в перший раз поліціанти з Рубіжного становляться героями наших публікацій. Втім, це зрозуміло – працюють тут на совість. Ми вже розповідали і про те, як Рубіжанські поліцейські вітають дітей зі Святим Миколаєм, як проводять уроки в школах і працюють з громадськістю, як спільно Рубіжанський-Кремінським військкоматом організовують військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») і про день відкритих дверей та відвідування дітлахами Свято-Іллінського  чоловічого монастиря та багато-багато іншого.

Але сьогодні ми розповімо про пошук нових форм та методів роботи з громадськістю, а саме про діяльність Громадської ради.

Спочатку варто зауважити, що при Головному управлінні Національної поліції України в Луганській області існує Громадська рада, яка була створена за участю громадських активістів на обласному рівні.  Громадська рада  є тимчасовим  консультативно-дорадчим органом, утвореним  для  сприяння  участі  громадськості  у  формуванні  та реалізації державної політики. 

Основними завданнями Громадської ради є: громадський контроль за діяльністю ГУНП у сферах захисту від протиправних посягань життя, здоров’я, прав і свобод громадян, власності, природного середовища, інтересів суспільства, безпеки дорожнього руху, громадянства,  протидії нелегальній міграції тощо; налагодження системного діалогу та ефективної взаємодії ГУНП із громадськістю; сприяння врахуванню  громадської думки всіх жителів області; створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами; створення системи запобігання корупційних діянь в роботі персоналу підрозділів Головного управління поліції, сприяння соціальному захисту співробітників поліції та членам їх сімей.

Зрозуміло, що схожі цілі має і Громадська рада при Рубіжанському відділі поліції. 

До складу Громадської ради, яка була створена у Рубіжному у травні цього року, були обрані представники інститутів громадянського суспільства. Простіше кажучи, тут є представники громадських  організацій, підприємці, пенсіонери, діячі органів місцевої влади, священнослужитель, журналіст.

Громадська рада діє на основі відповідного положення та здійснює взаємодію з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, суб’єктами громадянського суспільства на принципах відкритості, гласності, прозорості та підзвітності. Члени Громадської ради працюють у ній на громадських засадах.  Членство в громадській раді є індивідуальним. Делегування власних повноважень іншим особам не допускається.

Згідно з Положення, до складу Громадської ради не можуть входити працівники Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області та державні службовці. Кількісний склад Громадської ради був визначений  установчими зборами, які відбулися у травні цього року. Вже відбулося три засіданні Громадської ради. 

Рішення Громадської ради носять рекомендаційний характер і є обов’язковими для розгляду Рубіжанським відділом поліції. Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань,  здійснює громадський контроль за діяльністю Рубіжанської поліції,  з урахуванням пропозицій та зауважень громадськості, дотриманням нормативно-правових актів.
Окрім того, Громадська рада організовує різноманітні публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку і діяльності органів правопорядку, правової освіти населення, а також бере участь у публічних заходах, пов’язаних з діяльністю поліції.

Про створення Громадської ради та про конкретні справи, за участі Громадської ради, нам повідомила інспектор Рубіжанського відділу поліції, старший лейтенант поліції Марія Левченко.

Цікавим прикладом  таких заходів може бути День відкритих дверей, що проводився в поліції за участю  міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Поліцейські вирішили провести для вихованців табору «Дружний» - день відкритих дверей у відділі поліції. Свято «Дня відкритих дверей», який підготували добрі дорослі, дітям дуже сподобався. Була непідробна щира радість у дітей і дорослих!

Начальник Рубіжанського відділу поліції  підполковник Сергій  Паращенко також поділився з нами  своїми роздумами щодо  роботи Громадської ради. За його словами, створення Громадської ради сприятиме пошуку діалогу між громадськістю Рубіжного та правоохоронцями.

Перший заступник начальника підполковник Антон Потурайко каже, що Громадська рада бере активну участь у публічних заходах, які організують співробітники поліції.

Серед тих, хто сьогодні працює у Рубіжному є і ті, хто звільняв місто у 2014 році від російських найманців – начальник Рубіжанського відділу поліції, підполковник Сергій Паращенко,  перший заступник начальника  відділу поліції, підполковник  Антон Потурайко, старший оперуповноважений, старший лейтенант Антон Луковенко, старший оперуповноважений, старший лейтенант Сергій Слесарєв, капітан Артем Афанасієвський, майор Сергій Козаченко та інші. Всі вони луганчани, але Рубіжне стало для них другою домівкою.

У минулому році біля входу в будівлю відділу поліції було встановлено меморіальну дошку на честь подвигу міліціонерів, які віддали свої життя в ім'я України і світу в боротьбі з фашизмом, а також в пам'ять співробітників поліції, які загинули, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої Батьківщини, під час проведення антитерористичної операції на Донбасі. Тепер мова йде про ремонт та відкриття каплички.

Робота поліцейських, тим більше в зоні проведення АТО, пов'язана з величезним напруженням морально-психологічних сил. І тут на допомогу приходить Українська Православна церква. Добрі стосунки склалися у поліцейських з благочинним Рубіжанського церковного округу архімандритом Іоасафом. Він, до речі, входить до складу Громадської ради.
Архімандрит Іоасаф розповів що  Українська Православна церква намагається допомагає українській  поліції. І він особисто дуже тішиться с того, що вносить свою лепту у співпрацю з Рубіжанським відділом поліції.

Коли ми зустрічалися при підготовці цього матеріалу, наші співрозмовники ретельно готувалися до святкування третьої річниці звільнення міста Рубіжне  від бойовиків «ЛНР».
Заступник начальника Рубіжанського відділу поліції підполковник Антон Потурайко розповів, що до підготовки святкування долучилася Громадська рада при  Рубіжанському відділі поліції.

Отже, День визволення Рубіжного буде святкуватися 21 липня 2017 року. Він буде проходити за підтримки громадської організації «Союз ветеранів АТО м.Рубіжне», Рубіжанського відділу поліції,   Рубіжансько-Кремінського військкомату.

Урочисті заходи розпочнуться за таким графіком: Збір та формування автоколони - о 15:45 на площі Перемоги (колишня пл. Праці); початок руху автоколони - о 16:00.  Молебень і вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців Збройних Сил України  у районі  залізничного вокзалу о 16:15, урочисті збори у великій залі Палацу Культури о 17:00.  Після урочистих зборів - смачна АТОшная каша і ароматний чай.

Отже, запрошуємо вас на святкування. А також, згодом,  обов’язково запрошуємо почитати наш спеціальний репортаж зі святкування. 

Володимир Сидоренко, Паралель-медіа.

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

19.07 / 11:32

На Луганщині судитимуть чергову учасницю антиукраїнського «референдуму» 2014 року

19.07 / 11:28

Відверто про субсидії та міфи

19.07 / 08:35

Український гідрометеоцентр обіцяє дощі та грози, місцями сильні зливи, град та шквали

19.07 / 08:25

Противник 17 разів відкривав вогонь по позиціях українських військ

18.07 / 18:29

На Луганщині розпочався міжнародний оперний проект «Музику чути крізь стіни»

18.07 / 18:25

На восстановление окружающей среды предприятия перечислили более 37 млн грн

18.07 / 18:22

Київ просить роз'яснень у США

18.07 / 14:51

Триває практика курсантів ЛДУВС імені Едуарда Дідоренка

18.07 / 13:36

Кому з 1 липня перерахували пенсії?

18.07 / 12:56

Інформація про замінування об’єктів не підтвердилась

18.07 / 12:29

Петро Порошенко підписав Закон «Про національну безпеку України»

18.07 / 12:25

Верховна Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

18.07 / 11:47

Колишній бранець терористів надав свідчення про знущання в катівнях «ЛНР»

18.07 / 10:26

Кримське знову потерпає від масованих обстрілів окупанта

18.07 / 09:37

Унікальна фотовиставка розповідає про Юлію Тимошенко

18.07 / 09:27

Внаслідок ворожого вогню один український воїн загинув, двоє отримали поранення

17.07 / 08:26

Противник 19 разів відкривав вогонь по позиціях українських військ

16.07 / 22:37

Що там з дорогою на Харків?

16.07 / 19:53

Робота на польському підприємстві на Луганщині

16.07 / 17:49

Знеструмлення на Луганщині

16.07 / 16:45

Гирьовики вибороли ліцензії на світову першість

16.07 / 16:33

Луганські радикали у Сєвєродонецьку виступили співорганізаторами міжнародної миротворчої акції

16.07 / 15:01

Як оформити пільгову пенсію переселенцям

16.07 / 14:58

Що робити внутрішнім переселенцям, яким припинили виплату пенсій?

16.07 / 12:04

Международный Комитет Красного Креста приветствует принятие закона о правовом статусе лиц, пропавших без вести

16.07 / 10:39

Про монетизацію пільг на проїзд (частина друга)

16.07 / 10:12

Про монетизацію пільг на проїзд (частина перша)

16.07 / 09:35

Кримське опинилося під масованим гранатометним обстрілом

16.07 / 09:04

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою

10.07 / 08:22

Російські окупаційні війська порушували встановлене перемир’я майже по всій лінії зіткнення

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus