Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  09:30 За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню 23:57 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга) 23:05 «Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша) 19:54 Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини 19:14 Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ 18:03 Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників 17:52 «Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні 16:58 Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС 16:06 Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією 16:01 Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня  
     
 
 

Народный юрист


24.06.2017 / 10:12 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Важливі новини для переселенців: Норвезька Рада, Доповідь ООН, відпочинок дітей

Сьогодні у циклі «Народний юрист» розповімо про новини та  нормативно-правові  акти, які стосуються повсякденного життя внутрішньо переміщених осіб та тих мешканців Луганщини, що живуть по той бік лінії розмежування. Під час підготовки використані матеріали фондів «Право на захист»,  «Восток-SOS» та громадської організації «КримSOS».

Норвезька Рада у справах біженців презентувала програму забезпечення соціальним житлом переселенців

Днями в Луганській облдержадміністрації відбулася зустріч з представниками Норвезької Ради у справах біженців в Україні (NRC), в якій взяли участь заступники голови облдержадміністрації Ольга Лішик та Вадим Данієлян,  Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, регіональні менеджери, менеджери з розвитку та радники програми «Житло» NRC. В ході зустрічі присутні обговорили започаткування програми Німецького державного банку щодо забезпечення соціальним житлом та працевлаштування, інтеграції та надання правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Луганській області та участь NRC в реалізації вищезазначеної програми.

Представили концепцію програми забезпечення ВПО соціальним житлом, наявні проблеми, з якими стикаються особи, що втратили своє житло внаслідок військового конфлікту на Сході України.

Крім того, на прикладі досвіду вирішення подібних проблем та реалізації проектів з надання соціального житла та інтеграції населення, що постраждало від військових конфліктів у Грузії, Лівії, Йорданії, планується розробити план взаємодії місцевих влад області та організації NRC. За результатами зустрічі було вирішено продовжити спільну роботу з розробки стратегії взаємодії з метою вирішення соціальних та матеріальних проблем внутрішньо переміщених осіб в Луганській області.

Цього літа 300 дітей, які мешкають в зоні конфлікту, безкоштовно відпочинуть у Хорватії

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у складі урядової делегації  відвідав з робочим візитом місто Загреб у Хорватії.

Хорватія впродовж трьох років організовувала безкоштовний відпочинок на Адріатичному узбережжі для бійців АТО, дітей та переселенців з Донбасу. Цього року 300 дітей, які мешкають у зоні конфлікту на Донбасі, відпочиватимуть на Адріатиці у три зміни по 10 днів, у липні-серпні. Цей проект здійснюють з хорватської сторони Міністерство демографії, сім’ї, молоді та соціальної політики, з української – Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та ДП “Укрзалізниця”. Крім того, до реалізації проекту долучений БФ «Карітас-Україна».

Наразі держава не має даних скільки дітей, постраждали внаслідок війни та потребують допомоги. Ми користуємось цифрами міжнародних організацій. За даними ЮНІСЕФ, 12 тисяч дітей знаходяться безпосередньо на території, яка обстрілюється мінімум раз на місяць.

Діти стикаються з великою кількістю загроз у зв’язку із конфліктом на сході України. Це випадки насилля, нічні жахіття внаслідок пережитих трагедій, фізичні розлади через психологічні травми, неможливість встановити контакт з однолітками, тощо. На початку року парламент України ухвалив зміни Закону щодо захисту дітей, які постраждали від збройного конфлікту.

Троє дітей з окупованого Луганська на запрошення Юрія Гарбуза відпочили на Івано-Франківщині

Днями  повернулась група дітей та їх супроводжувальні, що відпочивали в таборі «Прикарпатські зорі» у селищі Слобода Коломийського району Івано-Франківської області. На залізничному вокзалі міста Лисичанська їх зустрічали представники  Луганської облдержадміністрації.  Нагадаємо, що два тижні тому, Злучений Український Американський Допомоговий Комітет в Україні запросив понад 90 дітей з Троїцького, Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Новопсковського, Старобільського, Марківського районів, Чмирівської ОТГ та міста Сєвєродонецька.

Це діти з вимушено переселених сімей, учасників АТО, переможці обласних та Всеукраїнських етапів предметних учнівських олімпіад і творчих конкурсів. Також до них приєдналися троє дітей з окупованого міста Луганська. Вони стали першими, хто відгукнувся на особисте запрошення   Юрія Гарбуза, щодо участі у проекті «Луганщина у нас одна». Під час відпочинку дітям були забезпечені комфортні умови проживання, чотириразове харчування, організовані пізнавальні екскурсії до Львова та Івано-Франківська, туристичні походи та різноманітні виховні й розважальні заходи. Особливо незабутніми для них стали походи у гори, дивовижна закарпатська природа та знайомство з новими друзями.

Доповідь ООН на Сході України: нові випадки незаконного або свавільного позбавлення волі, насильницьких зникнень та викрадень

Сторони збройного конфлікту на сході України неодноразово порушували угоди про припинення вогню, що спричинило подальше загострення бойових дій і загибель людей на початку четвертого року конфлікту – зазначається у доповіді ООН, опублікованої днями. Доповідь охоплює період з 16 лютого до 15 травня 2017 року, протягом якого Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні  задокументувала 36 смертей та 157 поранень серед цивільного населення внаслідок конфлікту.  Це майже на 50 відсотків більше, ніж у попередньому звітному періоді, з 16 листопада 2016 року до 15 лютого 2017 року.

Режим припинення вогню щоденно порушувався. В зоні конфлікту широко використовувалась стрілецька зброя, а також легке і важке озброєння. У доповіді йдеться, що бойові дії спричиняють пошкодження життєво-важливої інфраструктури, в тому числі, шкіл, лікарень та об’єктів водопостачання, і викликають серйозне занепокоєння щодо захисту цивільного населення. Доповідь попереджає про ризик подальшої ескалації бойових дій із наближенням літа, враховуючи тенденції попередніх років.

З початку конфлікту в середині квітня 2014 року і до 15 травня 2017 року щонайменше 10 тисяч людей, включаючи майже 2 800 цивільних осіб, було вбито, і майже 24 тисячі – поранено. Це стримана оцінка, яка базується лише на наявних даних. Разом з тим, реальні цифри, імовірно, вищі. Понад 1,6 млн. осіб змушені були залишити свої домівки і стали внутрішньо переміщеними особами, тимчасом як близько 3 млн. людей залишилися на територіях, контрольованих озброєними групами. Серед цих людей наростає відчай і тривога.

Зокрема, доповідь наголошує на таких проблемах: Соціально-економічна криза на сході країни поглибилась. Один з її чинників – складна процедура верифікації, запроваджена у 2016 році,  що позбавила пенсій понад 400 000 громадян України. Доповідь рекомендує скасувати положення, які змушують пенсіонерів, що проживають на території підконтрольній озброєним групам, реєструватися в якості внутрішньо переміщених для отримання пенсії. Цей крок необхідний для забезпечення  рівного ставлення до всіх громадян України, незалежно від місця їхнього проживання. Він також сприятиме майбутньому примиренню.

Лінія зіткнення продовжує розділяти родини та громади, щодня обмежуючи право на свободу пересування. Черги на пунктах пропуску досягли  рекордної довжини в березні-квітні.

Заборона на переміщення вантажів, зокрема вугілля і металопродукції, через лінію зіткнення, що була запроваджена Урядом України, як і захоплення близько 54 підприємств озброєними групами на підконтрольній їм території, можуть спричинити серйозні негативні наслідки для прав людини.

Низка підприємств, включно з теплоелектростанціями, зупинили свою роботу або скоротили обсяги. Тисячі людей опинилися в ситуації ще більшої невизначеності щодо подальшої зайнятості, джерел доходів та засобів до існування. До того ж озброєні групи змусили вагому приватну організацію, яка забезпечувала гуманітарну допомогу 500 000 особам, припинити діяльність у самопроголошеній «Донецькій народній республіці», що посилило страждання найбільш уразливих та малозабезпечених верств населення.

Доповідь містить інформацію про нові випадки незаконного або свавільного позбавлення волі, насильницьких зникнень та викрадень, зокрема на території, контрольованій озброєними групам. У низці таких справ, родини жертв не мали доступу до затриманих або ж інформації про їхнє місцезнаходження.

Зберігалася практика застосування тортур: були задокументовані нові інциденти по обидва боки лінії зіткнення. Викликає занепокоєння, що неефективне розслідування катувань вкорінює почуття безкарності.

Моніторингова місія ООН з прав людини разом з іншими незалежними міжнародними спостерігачами все ще добивається вільного доступу до місць утримання під вартою на території, контрольованій озброєними групами. Це необхідно для забезпечення захисту затриманих та їх доступу до реалізації прав людини. На підконтрольній Урядові території,

Моніторингова місія з прав людини, як і раніше, мала безперешкодний доступ до офіційних місць  утримання під вартою.

Громадські активісти дослідили правові та соціальні проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом на Луганщині

Протягом березня-квітня 2017 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели опитування “Правові та соціальні потреби та проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозому Рубіжному, Сєверодонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах”. Участь в опитуванні взяли 200 респондентів з числа ВПО з ВІЛ, гепатитом, туберкульозом та соціальні працівники в цих містах  Як і більшість внутрішньо переміщених осіб, ВПО, які живуть із ВІЛ, гепатитом та туберкульозом мають лише найнеобхідніше.

Але до цього додалися ще й проблеми, пов’язані з їхнім ВІЛ-позитивним статусом, гепатитом та туберкульозом: людям відмовляють у розміщенні та оренді житла, не беруть на роботу, їхніх дітей не приймають в освітні заклади. Проблеми виникають навіть з отриманням медичної допомоги. Лікарські засоби, закуплені за кошти Держбюджету, що постачаються у Рубіжному, Сєверодонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах не виконують свої повні функції. На сьогодні організаційно-методичну функцію Луганського обласного центру виконує новостворений обласний центр, розташований у Сєвєродонецьку.

Нагадаємо, що з початку квітня, ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом, які мешкають в Луганській області можуть отримувати кваліфіковану правовому допомогу від юристів ГО “Суспільна служба правової допомоги”. Громадяни можуть звернутись за допомогою до юристів в містах Сєвєродонецьк та Рубіжне. Телефон “гарячої” лінії: 098 719 76 04. Діяльність організовано в рамках реалізації гранту, що наданий Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”.

***
Наші сьогоднішні новини свідчать «Луганщина у нас одна». Україна готова до діалогу  з тими хто по той бік Сіверського Дінця. Дійсно, сьогодні вкрай важливо об’єднувати Луганщину, зміцнювати родинні зв’язки, протягати руку допомоги, тим хто її потребує. Саме для цього ми і працюємо. Луганськ це Україна, а Луганщина у нас, як і рідна мати  одна.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

11.12 / 09:30

За добу російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

10.12 / 23:57

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина друга)

10.12 / 23:05

«Невгамовні» - рубіжанські волонтери (частина перша)

10.12 / 19:54

Завершився перший день наймасштабніших навчань правоохоронців Луганщини

10.12 / 19:14

Попередження про ускладнення погодних умов, на Луганщині – дощ

10.12 / 18:03

Українські спортсмени взяли участь у відкритому чемпіонаті Швейцарії серед спортсменів-підводників

10.12 / 17:52

«Енергоефективні школи» визнані кращим партнерським проектом в Україні

10.12 / 16:58

Прикордонники взяли участь у наймасштабніших навчаннях серед підрозділів системи МВС

10.12 / 16:06

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

10.12 / 16:01

Бажаєте спрощенку з 1 січня – подайте заяву не пізніше 16 грудня

10.12 / 15:03

Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

10.12 / 14:13

Поліцейські провели для сєвєродонецьких жінок навчальний семінар

10.12 / 14:12

За фактом замаху на контрабанду зброї розпочато кримінальне провадження

10.12 / 14:02

Хто зупинить насильство в українських школах?

10.12 / 13:10

Засуджено учасників організованого злочинного угруповання

10.12 / 13:02

Майже 5 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини

10.12 / 12:09

Засуджено учасницю проведення «референдуму» у місті Щастя

10.12 / 11:04

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил на 10.12.2018

10.12 / 10:58

Патрульна поліція Луганщини: шкільний офіцер поліції – черговий крок у профілактиці злочинності

10.12 / 10:51

З 1 грудня підвищено прожитковий мінімум

10.12 / 09:15

Обстріли на Луганщині

07.12 / 18:00

До 5 років позбавлення волі засуджено жінку

07.12 / 17:39

Право платників податків на розстрочення податкового боргу

07.12 / 17:33

Російсько-окупаційні війська навмисно наражають людей на небезпеку

07.12 / 16:36

Новорічні подарунки: правила оподаткування

07.12 / 15:18

Чемпіонат Луганської області з гандболу серед юнаків та дівчат

07.12 / 14:40

Місцеві бюджети Луганщини отримали майже 14 млн гривень

07.12 / 14:27

Укрпочта подружилась с ПриватБанком

07.12 / 13:53

Обвинувальний акт стосовно співорганізатора так званого «референдуму» у Станично-Луганському районі

07.12 / 13:30

Осенний транш «теплых» кредитов ПриватБанка получили 223 ОСМД

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus