Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  16:15 Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн 15:26 Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку 14:55 Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого 14:52 На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика 14:05 За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента 13:10 На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків 12:39 Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів» 11:55 Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині 08:53 Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке 21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного  
     
 
 

Есть мнение


05.06.2017 / 10:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Виховувати патріотизм змалечку допомагає військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

Нещодавно на Луганщині відзначали  Міжнародний день захисту дітей. Цього дня  відбуваються заходи, спрямовані на привернення уваги до проблем і потреб дітей. Але це також і привід для того, щоб розказати про військово-патріотичне виховання дітей та молоді.

Одним з гарних прикладів такого виховання є Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Днями має відбутися  обласний етап  «Джури», а у травні відбулися районі змагання.

Особливо слід зауважити, що місцева влада допомагає, залучаються військові та співробітники поліції. Але на жаль, не всюди місцева влада бере активну участь у допомозі в проведенні гра «Сокіл» («Джура»). Наприклад, у Рубіжному на проведення змагань виділили аж… 500 гривень.  Цих  коштів і на грамоти ледь хватило, не говорячи вже про інші витрати.  

З історії

Спочатку розповім про історію. В Україні джурами завжди називали, як про це записано в Малій енциклопедії Українського козацтва, «молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. Інститут джур був дуже поширений і авторитетний, бо існував протягом усієї історії козацтва.

Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробовування – як фізичні, так і моральні. Причому духовна загартованість передувала фізичній, якої набували упродовж кількох років. Виховувалися перш за все розважливість та поміркованість, впевненість у собі і власних силах.

За існуючою у Війську Запорозькому традицією кожен козак на схилі життя мав підготувати для служби у Війську замість себе молодого юнака.

У джури брали своїх молодших родичів (якщо вони були), а частіше – сторонніх підлітків, яких спочатку привчали до ведення козацького господарства, а пізніше, вже на Січі, навчали військовій справі. Система виховання була досить жорсткою.

Сучасність

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») була запроваджена в середовищі учнівської молоді ще з  2004 року.  З  2012 року діє нове положення про гру.

Останні декілька років ведеться активна робота над покращенням існуючої нормативно-правової бази гри,  поширення гри «Сокіл» («Джура»). Це здійснюється Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Радою козацьких отаманів України,  при сприянні Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України.

За цей час гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе, як одна з найбільш популярних форм позашкільної роботи з виховання молоді. Але існуючий стан патріотично-виховної роботи і практика впровадження та поширення гри висвітлили цілу низку проблем в організації виховного процесу.

Про мету 

Мета-місія гри «Сокіл» («Джура»): сприяти фізичному, морально-психологічному, інтелектуальному, ідейно-світоглядовому та духовному вихованню і самовихованню української молоді на добрих громадян та провідників суспільства на основі українських національних традицій та християнської моралі.

Ідейні засади гри «Сокіл» («Джура») виходять із лицарського покликання «Служіння Богові, Батьківщині, ближнім». Виховний ідеал гри – козак-лицар, свідомий, відповідальний та повновартісний громадянин-патріот, провідник у суспільстві.     Завданням гри «Сокіл» («Джура») є формування козацько-лицарського типу сучасної молодої людини.

За останні декілька років мислення та свідомість українського народу очистились від псевдо-братерського шлаку. Кожен з тих, хто оберігав рідну землю зі зброєю в руках від окупанта, якого ще кілька років брехливо називали братом, ніколи вже не повернеться в обійми кривдників, і навчить цього своїх дітей. Військові кажуть, що українська нація переросла радянські погляди, і готова рухатись вперед. А найголовніше те, що той патріотизм, що зацвів у наших душах, мов вишневий цвіт, вже не втратить своєї краси та сили.

Про учасників

Учасником гри може стати кожна дитина віком від 7 до 18 років, яка любить Україну, хоче добре знати її історію та культуру, яка поділяє світогляд Українського Козацтва. Учасниками гри «Сокіл» («Джура») є учнівська молодь загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, об’єднана на добровільних засадах у рої, сотні, курені тощо.

Учасники гри «Сокіл» («Джура») поділяються на козачат (молодші школярі віком 7-10 років), джур козацьких (школярі середніх класів віком 11-15 років), молодих козаків (школярі старших класів віком 16-18 років). У грі «Сокіл» («Джура») можуть брати участь особи старші 18 років у статусі «Козак-наставник», які залучаються до виховної роботи з дітьми та молоддю.

Фахівці говорять, що дитячо-юнацька військово-спортивна гра «Сокіл» («Джура») є частиною інструментарію, яким можна привернути увагу молоді до проблем становлення нашої державності, відновлення та збереження історичних надбань народу, сформувати у дітей високий сенс життя, глибоку любов до нації, самовідданого служіння Батьківщині. Учасники гри «Джура» власним прикладом надихають юних українців (та й дорослих теж) долучатися до здорового способу життя, духовно збагачуватись і розвиватися фізично.
«Сокіл» («Джура») на Луганщині: Попасна, Біловодськ, Сватівщина

У травні  на Луганщині відбувалися  міські та районні етап військово-патріотичної гри «Джура». Кожного разу розпочинали  військово-патріотичну гру урочистим шикуванням, підняттям Державного Прапора під звуки Гімну України.

У  Попаснянському районі в змаганнях взяли участь команди-рої зі шкіл  №1, №21, №24, Попаснянськіх гімназій №20 та №25, Навчально-виховних комплексів з Новотошківки,  Комишувахі  і Врубівської загальноосвітньої школи.

Під час змагань команди-рої демонстрували муштровий «Впоряд»  – конкурс строю і пісні, показували номери художньої самодіяльності в конкурсі «Ватра», надавали першу долікарську допомогу під час конкурсу «Рятівник», пробували свої командні сили в конкурсі  «Перетягування канату», представляли свої вміння у навичках орієнтуватися на місцевості – «Теренова гра», перевіряли знання історії у конкурсі «Відун», демонстрували точність у конкурсі «Стрільба», змагалися на швидкість під час естафети «Козацькими стежинами». За підсумками змагань почесні місця переможців отримали: І місце – рій «Молода січ» Комишуваського НВК, ІІ – рій «Хортиця» Попаснянської багатопрофільної гімназії №25, ІІІ – рій «Гайдамаки» Врубівської ЗОШ. Призери району – команда Комишуваського НВК – тепер захищатимуть честь Попаснянщини на обласному етапі гри. Серед гостей змагань були представники  відділу освіти, Лисичанського міського військового комісаріату, офіцери групи ЦВС міста Попасна,  також  заступник голови  районної військово-цивільної адміністрації Валерій Куліков.

Відбулися дитячі змагання у Біловодському районі. У змаганнях взяли участь 104 учні 5-10 класів із 13  загальноосвітніх навчальних закладів району. Шкільні команди були представлені роями, до складу яких входило 6 хлопців та 2 дівчаток. Кожен рій мав свою особливу назву, прапор, емблему та девіз. Найяскравішим був конкурс «Ватра» («У колі друзів»). Кожен рій представляв творчо-мистецьке завдання на тему козацтва та сучасної української армії, використовуючи елементи танцю, вокалу та художнього слова.

За підсумками всіх конкурсних змагань ІІІ місце посіли рої «Мудрі сіроманці» Євсузького НВК «Веселка», «Характерники» Кононівського НВК «Барвінок» та «Запорожці – 2» Парневського НВК «Мальва», ІІ місце – «Побратими» Біловодської школи. Переможцем став рій «Молода Січ» Біловодської гімназії, який отримав перехідний Кубок Переможця військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та головний приз – намет.

Під час підбиття підсумків районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») всі рої були нагороджені грамотами відділу освіти Біловодської РДА та святковими короваями за перемогу в окремих конкурсах.

Відбувся і у Сватовому районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).  Участь у змаганнях взяли майже 100 учнів з 12 команд  загальноосвітніх закладів району. Під час відкриття учасники змагань мали змогу взяти участь у «Козацьких забавах». Для них були організовані майстер-класи з українського народного танцю «Гопак», встановлення туристичної палатки сучасного типу, змагання зі стрільби із спортивного луку та арбалету. Учасники заходу мали змогу попрацювати у цікавих групових заняттях з практичним психологом, побачити показовий виступ демонстраційної команди парамедиків Сватівської ЗОШ № 2, а ще – скуштувати справжнього козацького куліша, приготовленого на відкритому вогнищі представниками сватівських козаків.

В результаті змагань І місце виборола команда Сватівської школи № 6, ІІ місце – команда Рудівського НВК, ІІІ місце – команда Мілуватської школи. Всі учасники команд, що посіли призові місця, були нагороджені медалями. В рамках заходів для учасників змагань районним військовим комісаріатом було організовано  майстер-клас з розборки та зборки автомату АК-47. Табірний режим дня передбачав військову форму проведення із вечірніми та ранковими повірками, з правилами поведінки та субординації, згідно зі Статутами стройової та внутрішньої служби. У час дозвілля школярі мали можливість відпочити на організованих для них дискотеках.

На урочисте відкриття завітали представники Сватівської РДА, голова Гончарівської сільської територіальної громади   Євген  Книш, представник Всеукраїнської організації цивільно-військового співробітництва Олексій Лєутін,  військовослужбовці  батальйону «Айдар»,  представники духовенства. Команді-переможниці представник Всеукраїнської організації цивільно-військового співробітництва  Лєутін вручив пам'ятний подарунок. Приватні підприємці  Маринови  відзначили власними нагородами призерів змагань зі стрільби, які вручили переможцям особисто. Всі три дні змагань учасники були забезпечені комфортними умовами проживання та якісним харчування.

«Сокіл» («Джура») у Рубіжному

Фінал міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура») проводився  на рубіжанському стадіоні «Хімік». Ці змагання проводяться у Рубіжному третій рік поспіль та стало вже доброю традицією долучати до цих змагань у якості суддів та консультантів представників поліції та збройних сил України.

Організаторами гри стали управління освіти Рубіжанської міської ради, відділ культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради, Рубіжансько-Кремінський військовий комісаріат, Рубіжанський відділ поліції.

Головним судією на загальних зборах керівників навчальних закладів був обраний заступник начальника Рубіжанського відділу поліції Антон Потурайко,  заступником головного судді був офіцер комплектування Рубіжанського-Кремінського військкомату  старшина Сергій Колпаков.

Проводились конкурси строю і пісні, надання першої долікарської допомоги, туристсько-спортивної смуги перешкод, стрільба з пневматичної зброї та таборування. Учасників змагань поліцейські та військові накормили смачним справжнім козацьким кулішом.

Багато учасників гри вже обрали для себе шлях продовжити навчання у вищих навчальних закладах системи МВС та ЗС України. Сама гра пройшла на високому рівні та всім сподобалась.

10 роїв – представників загальноосвітніх закладів міста виборювали право представляти місто на обласному етапі гри. Протягом усіх змагань фортуна посміхалася тій чи іншій команді. Та в запеклій боротьбі у загальному заліку І місце посів рій «Соколи» (з  Рубіжанського ліцею, ІІ місце – рій «Нащадки козаків» (школа № 10), ІІІ місце поділили рої «Нащадки козацької слави»  та «Січ» (школа № 4).

Змагання пройшли злагоджено та організовано завдяки професіоналізму та злагодженим діям суддів, спільним зусиллям педагогів, працівників поліції, військкомату та Рубіжанського міського Товариства Червоного Хреста та  Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, дитячо-молодіжного фізкультурно-спортивного товариства «Клуб Східних єдиноборств та оздоровчих систем» та благодійному фонду Олександра Романовського. Призери та переможці були нагороджені грамотами управління освіти та відділу культури, молоді та спорту та цінними подарунками.

Як це відбувалося та своїми враженнями з нами поділилися організатори змагань.

Заступник начальника Рубіжанського відділу поліції, підполковник   Антон Потурайко розповів про роботу поліції щодо військово-патріотичного виховання дітей на молоді.
 

Про допомогу військкомату дещо  додав керівник Рубіжансько-Кремінського об’єднаного військкомату, підполковник В’ячеслав Вікторович  Суханов.

Офіцер комплектування Рубіжанського-Кремінського військкомату  старшина Сергій Колпаков – рубіжанін. Незважаючи на вік, він добровольцем пішов на війну,  є учасником бойових дій. Він розповів про те, як відбувалися змагання, з яким задоволенням в них брали участь діти. Але не оминув старшина Сергій Колпаков і той прикрий факт, що місцева влада Рубіжного з неналежністю ставиться до патріотичного виховання молоді. З прикрістю він сказав, що на проведення зонального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») місцева влада Рубіжного знайшла аж… 500 гривен. Годі і говорити, що цих коштів і на грамоти ледь хватило.

***

Для того щоб повернути духовні скарби наших прадідів, суспільство, батьки і педагоги, повинні допомагати дитині змалечку пізнавати звичаї та обряди свого народу, збагачувати мову скарбами усної народної творчості, знати державну символіку, любити гарну і милозвучну рідну мову. Але всього цього мало! Діти мають рости здоровими і сильними, виростати справжніми патріотами рідної землі. 
Необхідно з дитячого садочка прививати дітям патріотизм, та продовжувати це робити в школах та вищих навчальних закладах. Рівень патріотичного виховання та свідомості українського народу за останні два роки зріс у рази, і цього вже ніщо не змінить. Головне, передати це наступним поколінням.

Володимир Сидоренко, Паралель-медіа. На фото «Сокіл» («Джура») у Рубіжному


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus