Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  10:39 21 січня російські окупаційні війська два рази порушили режим припинення вогню 23:43 Храм у селі Веселе опечатаний. Що далі? 21:19 Скільки коштує перемога? 18:56 Засідання ветеранських організацій Луганщини 15:57 На Луганщині стартували два обласних конкурси ініціатив на 2019 рік 15:01 У Сєвєродонецьку відбудуться обласні заходи до Дня Соборності України 14:25 Українські письменники приїздили у Старобільськ 14:10 Докладно і зрозуміло про монетизацію пільг і субсидій 14:04 Діє закон про трансплантацію та донорство 13:26 За відшкодовані збитки - звільнення від кримінальної відповідальності  
     
 
 

Есть мнение


17.05.2017 / 08:40 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Треба годувати та підтримувати свою армію, щоб не годувати чужу

Всі знають відомий вислів «Треба годувати та підтримувати свою армію, щоб не годувати чужу». Всі ми переконалися в справедливості цих слів, як то кажуть на власному, сумному досвіді. 

Але сьогодні ситуація кардинально змінилася. Сьогодні поговоримо про нашу власну українську армію, про стан справ з призовом та з соціальним захистом військовослужбовців.

Більш того, саме українська армія для багатьох є символом миру.

Під час підготовки цього матеріалу ми зустрілися з новоназначеним керівником Рубіжансько-Кремінського міського об’єднаного військкомату, учасником бойових дій,  підполковником В’ячеславом Вікторовичем Сухановим.

Строкова військова служба

Призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними призовної комісії та відправлення їх до військових частин. Строки проведення призову громадян України на строкову військову службу на наступний рік визначаються Указом Президента України.

Як відомо, призов на строкову військову службу здійснюється  навесні та восени: у квітні-травні та жовтні-листопаді 2017 року. Призов стосується придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Призов відбувається згідно з Указу Президента України  Петра  Порошенка «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році».

Серед завдань, яке стоїть перед Рубіжансько-Кремінським  міським об’єднаним  військкоматом призвати восени цього року 40 осіб на строкову військову службу, у минулому році було 60 осіб. По контракту треба було призвати 46 осіб на перший квартал цього року, призвали – 52, завдання на другий квартал -  55 чоловік, призвано 19 осіб, робота триває.

Які цілі і завдання стоять сьогодні перед Рубіжансько-Кремінським військкоматом? Який механізм призову? Де проходять службу призовники? Про це розповідає В’ячеслав Суханов.

Реформи і армія

Сьогодні Українське суспільство реформується. Дійсно, кожному з нас хотілося б швидших реформ, але маємо те, що маємо. Не слід забувати, що країни у війні. Але й і цих умовах відбувається реформування Збройних Сил.

За словами Міністра оборони генерала армії України Степана Полторака, у пріоритеті – розвиток Сил спеціальних операцій і відновлення спроможностей ВМС, відновлення справності озброєння та військової техніки Сухопутних військ і Повітряних Сил, забезпечення повноцінної бойової підготовки військ, а також створення ефективної системи логістики і стандартизації.

Оборонна реформа є незворотною, як і всі процеси реформ, які сьогодні відбуваються в Україні. У нас є армія, яка вже сьогодні здатна захистити державу і відстояти прагнення народу жити у країні європейського вибору, – підкреслив Міністр оборони України.

Військова служба за контрактом

Серед реформ Збройних Сил України – збільшення контрактників. І це дуже важлива справа! Згідно частини 2 статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» громадяни призовного віку в добровільному порядку можуть бути прийняті на військову службу за контрактом.

На військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського, старшинського і офіцерського складу відбираються придатні до військової служби за станом здоров’я громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу у Збройних Силах України, мають відповідний рівень освіти, набутий досвід служби або професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю.

До речі, на початку цього року Президент підписав «Закон щодо удосконалення порядку проходження військової служби». Реалізація Закону дозволяє унормувати деякі питання, пов’язані з прийняттям, продовженням та звільненням громадян з військової служби. Зокрема, дасть можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

У чому важливість? «Це дає армії можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим — ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, у першу чергу тих, які знаходяться у районі проведення АТО, бойових операцій із захисту нашої держави», — так вважає голова держави.

Надалі співрозмовник - В’ячеслав Суханов розвповів що відбувається з мобілізацією, чи є відповідний Указ Президента? Та чого очікувати надалі.

Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних

У квітні цього року, Президент України підписав законопроект  про створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Державний реєстр буде єдиною автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою, де зберігатиметься інформація про всіх військовозобов’язаних (призовників).

Реєстр має допомогти веденню військового обліку; плануванню та виконанню заходів мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом; інформаційному забезпеченню осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку.

Документ розробляли з 2015 року, за цей час в нього внесли ряд правок. Відтепер ЦВК, фіскальна, прикордонна, міграційна служби будуть повідомляти в військкомат інформацію про те, де живуть, працюють і як часто їздять за кордон чоловіки віком від 17 до 60 років. Відповідно до закону, військкомати можуть робити запити в податкову, вищі, підприємства для того, щоб зібрати потрібну їм інформацію. Роботодавці повинні повідомляти про всі військовозобов'язаних співробітників.

Чого очікувати від нововведення населенню? Чого боятися призовникам? Чи будуть, як стверджує російська пропаганда, знімати молодь?

На всі ці питання та докладно що таке Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних розповідає наш співрозмовник – підполковник В’ячеслав Вікторович  Суханов.

Який соціальний  захист мають військовослужбовці?

Ще раз повернемося до Указів голови держави. В Україні підвищили соціальний захист військових та членів їх сімей. Про це йдеться в нових Законах України, які 4 травня в присутності керівників Міноборони, Генштабу та волонтерів підписав Президент Порошенко.

Глава держави зазначив, що документи стали результатом величезної роботи за участі оборонних відомств, волонтерів, депутатів, завдяки якій розроблена програма щодо підвищення рівня захисту військовослужбовців. За словами Президента, у 2014 році мобілізований снайпер отримував 600 гривень на місяць, а сьогодні снайпер в зоні АТО отримує близько 600 гривень на день. Крім того, доручено підвищити рівень доплати для військових, що перебувають на першій ліній в зоні АТО.

«Крім патріотизму, це дуже потужна мотивація і адекватна відповідь держави, що турбується про своїх військовослужбовців», — наголосив Президент. Президент також підкреслив важливість грошової компенсації родинам військових, які загинули на передовій, та пораненим захисникам.  Міністр оборони Степан Полторак та начальник Генштабу Віктор Муженко привітали підписання законів з огляду на те, що українські захисники кожного дня ризикують своїм життям та здоров’ям, а тому заслуговують на гідне ставлення до себе та своїх родин з боку держави.

Які ж пільги передбачено для учасників бойових дій?

Пільги учасникам бойових дій можуть визначатися одночасно кількома законами. Наприклад, якщо особа є військовослужбовцем та отримала статус "учасник бойових дій", то певні пільги визначаються законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом».

Захисники України мають пільги на житлово-комунальні послуги, на послуги зв'язку, грошова допомога, пільги на транспортні послуги, забезпечення житлом, відведення земельних ділянок, ремонт житла, позики на будівництво, пільгове медичне забезпечення, соціальне обслуговування.

Докладніше  розповідає наш співрозмовник – підполковник В’ячеслав  Суханов.

Герої АТО

Сьогодні на передньому краї  разом з представниками інших регіонів – честь, свободу та територіальну цілісність України боронять мешканці Луганщини. І ми повинні пам’ятати кожного, хто загинув на цій клятій війни. У числі загиблих – наші земляки, які були призвані з Кремінщини та Рубіжного.

Олександр Горобинський із села Кудряшівка загинув під час виходу із «Іловайського котла» 29 серпня 2014 року; Олексій Титаренко із села Новокраснянка - загинув 27 липня 2016 року, уражений кулею снайпера поблизу селища Луганське в районі Світлодарської дуги. За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності держави, вірність військовій службі Олексія Титаренка посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

А не так давно внаслідок важкого поранення, отриманого під час планових занять з бойової підготовки  загинув морський піхотинець Андрій Чуприна. Дуже символічно, що під час нещодавніх вшанувань Дня Перемоги, у Кремінському районі вшанували загиблих воїнів АТО. Так, під час мітингу орден «За мужність» ІІІ ступеня було вручено матері Олександра Горобинського, Валентині Миколаївні.

Про загиблих розповів В’ячеслав Вікторович  Суханов:

Яка проводиться робота з допризовною молоддю міста Рубіжне?

За словами нашого співрозмовника проводиться значна системна робота. Так, наприклад, нещодавно у Рубіжному  відбулася міська Спартакіада допризовної молоді, в якій взяли участь старшокласники з п'яти загальноосвітніх шкіл міста.

У програмі Спартакіади допризовної молоді були 4 види змагань: біг 100 м, підтягування на перекладині, метання гранати і стрільба з пневматичної гвинтівки, які повинні пройти всі члени команди - 6 юнаків. В результаті проведених змагань визначилися переможець і призери міської Спартакіади.

За третє місце нагороджена команда СШ № 10,  друге місце посіла команда ліцею.  Перехідний кубок переможця міської Спартакіади допризовної молоді та право відстоювати честь міста на обласних змаганнях завоювала команда СШ № 7.

Інший приклад - наприкінці  квітня  відбувся фінал міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура»). 

Організаторами гри стали управління освіти Рубіжанської міської ради, відділ культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради, Рубіжансько-Кремінський військовий комісаріат, Рубіжанський відділ поліції. Метою  гри «Сокіл» («Джура») є прищеплення підростаючому поколінню найкращих якостей захисника Вітчизни, гордості за неї та за героїчну історію нашого народу, так як національно свідома, патріотично налаштована молодь – це надія України, запорука її достойного майбутнього.

Ось що нам розповів керівник Рубіжансько-Кремінського об’єднаного військкомату, підполковник В’ячеслав Вікторович  Суханов.

Не секрет, що за три роки війни ми побудували нову Українську армію. 

Побудували всі ми – і держава, і волонтери, але на сам перед – самі армійці – наші герої, наші захисники. І слава Богу, що більшість населення розуміє: «Треба годувати та підтримувати свою армію, щоб не годувати чужу». 

Володимир Сидоренко, «Паралель-медіа»

 

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

22.01 / 10:39

21 січня російські окупаційні війська два рази порушили режим припинення вогню

21.01 / 23:43

Храм у селі Веселе опечатаний. Що далі?

21.01 / 21:19

Скільки коштує перемога?

21.01 / 18:56

Засідання ветеранських організацій Луганщини

21.01 / 15:57

На Луганщині стартували два обласних конкурси ініціатив на 2019 рік

21.01 / 15:01

У Сєвєродонецьку відбудуться обласні заходи до Дня Соборності України

21.01 / 14:25

Українські письменники приїздили у Старобільськ

21.01 / 14:10

Докладно і зрозуміло про монетизацію пільг і субсидій

21.01 / 14:04

Діє закон про трансплантацію та донорство

21.01 / 13:26

За відшкодовані збитки - звільнення від кримінальної відповідальності

21.01 / 13:08

Для української армії зібрали понад 196 млн грн

21.01 / 09:42

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 21.01.2019 року

21.01 / 09:19

20 січня російські окупаційні війська 16 разів порушили режим припинення вогню

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus