Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  16:15 Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн 15:26 Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку 14:55 Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого 14:52 На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика 14:05 За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента 13:10 На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків 12:39 Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів» 11:55 Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині 08:53 Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке 21:10 «Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного  
     
 
 

Есть мнение


03.05.2017 / 10:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Село и люди: Мрії про головне - мир, добробут та… децентралізацію

Демид Палагно впевнено переміг та став головою Троїцької об’єднаної територіальної громади, кандидат від «Нашого краю» зазнав нищівної поразки.  За кандидата від БПП «Солідарність» Демида Палагна проголосували  6073 виборців, що становить  90,2 % голосів, найближчий суперник - кандидат від  «Нашого краю» Сергій Погорєлов отримав 366 голосів, або  5,4 %.  Але вибори – це тільки початок, попереду багато роботи.

«Операція цукор» провалилася

30 квітня відбулися вибори у Троїцьку об’єднану територіальну громаду. Мешканці обирали  голову об'єднаної громади та 26 депутатів за виборчими округами (по Троїцькому – 13 кандидатів, по Лантратівській і Дьомино-Олександрівській сільрадах - по 2, по Арапівській, Багачанській, Воєводській, Розсипненській, Розпасіївській, Яменській, Тополівській, Новознам'янській, Новоолександрівській - по одному).

Спостерігачі та журналісти відзначили дуже високу явку виборців - понад 60, 4 % місцевих мешканців  прийшли на виборчі дільниці. Всього, участь у виборах взяли 6730 осіб.

За даними попереднього підрахунку голосів, перші вибори у Троїцькій об’єднаній територіальній громаді завершились перемогою кандидата Демида Палагна.
Перемога Демида Палагна була впевненою та вражаючою.

За кандидата від БПП «Солідарність» Демида Палагна проголосували  6073 виборців, що становить  90,2 % голосів. Його кандидатуру окрім партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» підтримали партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», громадські активісти та місцеві патріоти України.

Катастрофічної поразки зазнав   кандидат від політичної партії «Наш край» Сергій Погорєлов. За нього віддали голоси 366 осіб, що становить  лише  5,4 %, голосів. Це відбулося незважаючи на те, що як зазначали деякі спостерігачі, саме ця партія намагалася підкупити  жителів Троїцького цукром та погрожувала членам виборчих комісій.  Інші претенденти вкупі набрали 291 голос, або 4,3% від загальної кількості.

Впевнена перемога

Депутатський корпус Троїцької об’єднаної територіальної громади складатимуть: 18 самовисуванців, п’ять представників БПП «Солідарність», два депутати від «Батьківщини» та один від «Нашого краю». Варто зауважити,  що 15 новообраних депутатів - активні члени Асоціації фермерів, двоє – Асоціації медичних працівників, а один – Асоціації освітян Луганщини.

Це приклад того, що «політична дієта», оголошена головою Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм  Гарбузом має свої переваги – виборці голосували за нові обличчя, які представляють громадянські об’єднання та рухи.

Результати виборів до селищної ради Троїцької об’єднаної громади наочно продемонстрували високу громадянську активність жителів Луганщини, адже найвищу довіру отримали саме представники професійних асоціацій області.

За що голосували люди?

Наш кореспондент побував на різних виборчих дільницях Троїцької об’єднаної територіальної громади. Члени виборчих комісій, до складу яких, до речі, входили представники кандидатів, розповіли як проходили вибори.

Про те, як проходили вибори у селищі Троїцьке, розповіла Лідія Михайлівна Маляренко – секретар виборчої комісії № 440597.

Говорить Лідія Михайлівна Маляренко:

Явка дуже висока! На 11.00 проголосувало 645 осіб з 2069 зареєстрованих виборців, що становить більше 35 відсотків. Відкрилися ми в зазначений час, порушень не зафіксовано.

Відзначу, що на вибори прийшло дуже багато молоді. Я вже давно працюю в комісіях, цього разу громадяни поставилися до виборів дуже відповідально. Деякі люди приходили завчасно, щоб перевірити себе в списках. І, якщо їх там не було, вони зверталися до Державного реєстру виборців, щоб їх внесли у списки, - повідомила Лідія Михайлівна Маляренко.

Молода родина – Ірина та Євген їх синочок Артем. Ірина – зараз знаходиться у декретній відпустці, а Євген – військовослужбовець за контрактом, проходить службу у Троїцькому районі. Ми зустріли їх на дитячому майданчику, який розташований біля місцевого клубу, де відбуваються вибори.

- Ми прийшли на вибори, щоб проголосувати за майбутнє України та рідного селища, за його благоустрій, за дитячі площадки. Ми, місцеві мешканці, бачимо зміни на краще, які відбуваються у селищі Троїцьке: з’явилися дитячі майданчики, освітлення, тротуари. Але проблеми залишаються – головна з них робота для молоді. Троїцький район – сільськогосподарський   - влітку робота є, а взимку багато хто з місцевих має звертатися до служби зайнятості та становитися на біржу, - розказали Ірина та Євген.

Крайній форпост України

Мальовниче, чистеньке та небідне село Дьомино-Олександрівка – майже крайній населений пункт України. Тут не працюють деякі українські мобільні оператори, немає радіо, але телевізійні українські канали приймаються. На території Дьомино-Олександрівської сільської ради, де проживає близько 1300 мешканців,  знаходиться одна школа І – ІІІ ступенів, в якій  навчаються діти з трьох населених пунктів.  Дільнична виборча комісія знаходиться саме тут.

Говорить Неллі Олександрівна Гребенюк:

Вибори, як і всюди, відбулися у спокійній доброзичливій атмосфері. Про це нам повідомила секретар виборчої комісії № 440607 Неллі Олександрівна Гребенюк. Неллі Олександрівна додала, що і зараз податки залишаються тут, у Дьомино-Олександрівці, саме тому село живе пристойно, але з утворенням нової об’єднаної громади життя на селі має стати ще заможнішим.

Багаторічна директор школи Тетяна Олександрівна Бєлодєдова радо розповіла про свій заклад. Школа була збудована у 1989 році.

Говорить Тетяна Олександрівна Бєлодєдова: 

Протягом  багатьох років проводився лише поточний та косметичний ремонт за рахунок спонсорів та коштів батьків.  У 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету (у сумі більше одного мільйона гривень) були проведені роботи по облаштуванню внутрішніх туалетів, замінені вікна, двері, проведено облаштування огорожі території. За рахунок місцевого бюджету придбані ноутбуки для комп’ютерного класу. Навчання інформатиці відбувається з початкових класів.

Тепер очікується продовження капітального ремонту будівлі школи. Гостро стоїть проблема заміни даху та утеплення будівлі (заміна покрівлі та системи опалення). Проведення цих робіт приведе до більш значної економії  бюджетних коштів на опаленні.

Сьогодні в школі навчається 66 учнів, працює 15 вчителів. Працівників школи та учнів підвозить шкільний автобус. Викладання предметів у школі ведеться українською. Ми не боїмося децентралізації та створення об’єднаної громади, навпаки, фінансування школи поліпшиться.

Рівень знань учнів нашої сільської школи достатньо високий, всі успішно здають ЗНО, деякі учні поступають до вишів Харкова, Києва, а тепер і Сєвєродонецька. Освіту діти отримують якісну! Більш того, нам дуже допомагають і місцева влада, і фермери, і громадські організації. Наша школа – осередок культури на селі, - розповіла директор школи Тетяна Олександрівна Бєлодєдова.

Шукати порозуміння

У селі Бабичеве виборча дільниця розташувалася у місцевому клубі. Клуб – старовинна,  масивна, цегляна будівля. Декілька років тому в ній була місцева школа, яка до речі, відсвяткувала своє 100 річчя.

Але потім учнів перевели вчитися до школи сусіднього села Лантратівка. За словами директора Алли Миколаївни Мастакової, тепер у будівлі – сільський будинок культури, бібліотека, пошта, фельдшерсько-акушерський пункт.

Латратівка – справляє враження не тільки мальовничого, а й заможного села.  Тут живуть працьовиті і приємні люди. Сільській раді підпорядковані населені пункти: с. Лантратівка та с. Бабичеве. Отже, не дивно, що два роки тому  школи об’єднали. Ірина Володимирівна Гойник – директор Лантратівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розповіла, що об’єднання далося нелегко (проти були і педагоги, і батьки діточок з Бабичеве).

- Тепер в Лантратівській школі навчається 34 учня з села Бабичеве, загалом 106 учнів. Сьогодні ми знаходимося на стадії порозуміння та доброзичливості. Ми маємо перспективний план набору нових учнів на найближчі п’ять років, мова про закриття  не йдеться. Більш того, ми тісно співпрацюємо з міжнародними організаціями. Завдяки підтримці ПРООН були повністю замінені вікна та двері, а також підлога на першому поверсі. А від ЮНІСЕФ ми отримали спортивну площадку з прекрасними тренажерами, а також спортивну форму для занять футбол і волейболом. В захваті і батьки, і діти! Ми всім дуже-дуже вдячні - додала  Ірина Володимирівна Гойник.

Від першої особи

За словами самого Демида Палагна, він буде продовжувати робити свою справу – працювати на благо мешканців  Троїцької об’єднаної територіальної громади. Додамо, що Демид Палагно кілька років очолював Троїцьку селищну раду.

Говорить Демид Петрович Палагно:  

Він зазначив, що попереду багато роботи, в планах подальший розвиток тепер вже  об’єднаної  громади, поліпшення життя мешканців, амбітні, але цілком реалістичні плани щодо благоустрою, гуманітарного та суспільно-економічного розвитку. 

Нагадаємо, у минулому році  Демид Палагно  звернувся до всіх сільських громад району з пропозицією створити Троїцьку об'єднану громаду обласна влада підтримала цю ідею, яка народилася знизу. Таким чином, у рамках децентралізації, було створено найбільшу на Луганщині  об’єднану територіальну громаду, чисельність якої складає 14 тисяч мешканців.

- Ми сподіваємося, що до влади прийде команда однодумців і ми будемо спільно працювати. Процес об’єднання не завершується. Сподіваємося, що до нас приєднається Покровська сільська рада. Ми змінимо Перспективний план і відтоді вийдемо на прямі відносини з Держбюджетом. Об’єднана громада надає нам можливість самім керувати землею, майном. Але це не тільки право, а й велика відповідальність перед громадою, перед кожним її мешканцем. Я вважаю себе найнятим менеджером, такою буде і наша команда - підкреслив Демид Палагно.

***

Села Троїцького району та і сам райцентр Троїцьке справляють враження не тільки мальовничих, а й заможних. І за Тарасом Шевченком, хочеться вірити «а в селах веселих і люди веселі». Як воно на справді?

Звичайно, перший погляд може бути помилковим, проте так хочеться вірити, що сьогодні у Троїцького району розпочинається нове життя. І справа не тільки в тому, що кожні вибори дають надію.

Сьогодні реформа децентралізації, утворення нової Троїцької об’єднаної територіальної громади по-справжньому відкривають двері до нових можливостей. Ба більш того, це реформа має стати дійсно важливою саме для пересічних мешканців.

Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

17.01 / 16:15

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 242 млн грн

17.01 / 15:26

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 347 млн грн єдиного податку

17.01 / 14:55

Пільговий період розмитнення транспортних засобів (євроблях) закінчується 22 лютого

17.01 / 14:52

На Луганщині повідомлено про підозру та заарештовано бойовика

17.01 / 14:05

За 2018 год ДТЭК Энерго сократил производство электроэнергии из импортного антрацита на 23 процента

17.01 / 13:10

На Луганщині поліцейські викрили ОПГ, яка займалася розповсюдженням наркотиків

17.01 / 12:39

Поліція затримала директора одного з комунальних підприємств за систему «відкатів»

17.01 / 11:55

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

17.01 / 08:53

Подробиці вчорашніх обстрілів в районі селища Троїцьке

15.01 / 21:10

«Дебати на вимогу» - новий проект Суспільного

15.01 / 18:27

Анонси спортивних та молодіжних заходів

15.01 / 17:15

Домашній арешт за порушення державного кордону України

15.01 / 16:54

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 2,7 мільярдів грн ЄСВ

15.01 / 16:00

Особливості сплати ЄСВ у 2019 році

15.01 / 15:23

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 2,9 млрд гривень

15.01 / 14:22

Реалізація лікарських засобів з 1 січня тільки через касовий апарат

15.01 / 14:00

На Луганщині викрито два нелегальних АГЗП

15.01 / 13:52

Кар’єрний радник буде допомагати безробітним

15.01 / 13:30

Луганська митниця ДФС протягом 2018 року перерахувала до бюджету 913 млн грн

15.01 / 11:48

Поновлено право держави на розпорядження земельною ділянкою

15.01 / 11:00

На Луганщині оголошено обвинувачення особі, яка брала участь у проведенні незаконного «референдуму»

15.01 / 10:04

В Лисичанске ПриватБанк устроил для больных детей «Обыкновенное чудо»

15.01 / 09:30

100 мільйонів осіб - показник прикордонного контролю в минулому році

15.01 / 09:22

Ситуація в контрольних пунктах на 15.01.2019 року

15.01 / 08:56

14 січня російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню

14.01 / 13:50

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина друга)

14.01 / 13:31

Чим живуть «районки» - на що сподіваються, про що мріють (частина перша)

14.01 / 11:45

Вперед к энергонезависимости: ДТЭК за 2018 год нарастил добычу газового угля на 5 процентов

14.01 / 11:32

Про захист ветеранів – нововведення у законах

14.01 / 11:11

Антибулінговий закон – яке покарання?

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus