Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  14:34 У Сєвєродонецьку музики допомогли затримати злочинця 12:30 Поліція спільно з рятівниками провели навчання з ліквідації надзвичайних подій 11:28 С начала года ПриватБанк заработал 5,2 млрд 10:27 Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 21.03.2019 року 08:59 20 березня окупанти 11 разів обстріляли позиції підрозділів Об'єднаних сил 16:55 Платники податків заявили до відшкодування майже 44 млн грн ПДВ 15:58 Підприємства Луганщини погасили понад 15 млн грн податкового боргу 14:02 На Луганщині засуджено співорганізатора незаконного «референдуму» 13:45 Поліція закликає зберегти первоцвіт для нащадків 12:59 Отримали дохід від оренди житла? Задекларуйте його  
     
 
 

Переселенцы


08.04.2017 / 16:00 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Оформлюємо субсидії. Субсидії для переселенців - реальність?

Нарешті закінчилася така довга зима. Перші, хто зрадів цьому виявилися комунальники, які знизили температуру подання теплоносія до центрального опалення.

На жаль, поки що ні в Сєвєродонецьку, ні в Лисичанську, ні в Рубіжному ніхто не пояснив – Як платити за тепло? Чи відбудеться перерахунок? Між тим, батареї, як то кажуть ледь теплі. В квартирах не жарко. Мешканці квартир натягають перед сном теплі кофти, светри, шерстяні шкарпетки…та покупають в аптеках ліки від нежиті.

Та ми знов про гроші. Сподіваюсь, що у чиновників з місцевої влади та у комунальників зазначених міст, хватить здорового глузду пояснити споживачам чи відбудеться перерахунок за несподіване весняне тепло та холодні батареї. Окрім того, ще неприємний факт - з 1 березня виросла вартість електрики.

Все говорить про те, що вже зараз слід подбати про оформлення субсидій. Отже, сьогоднішня розмова сама про це. Влада запевнює: змін у оформлені та отримані субсидій не буде.

Ніяких суттєвих змін у системі нарахування субсидій у наступному опалювальному сезоні не буде. Про це під час інтернет-конференції повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Уряд не буде змінювати чи то формулу нарахування субсидії, чи то критерії для її нарахування. Найголовніший критерій – співвідношення доходів родини і витрат на житлово-комунальні послуги», – сказав він, нагадавши, що в середньому витрати на оплату житлово-комунальних послуг не повинні перевищувати 10-15 % доходів родини.

За словами Павла Розенка, сьогодні субсидії отримують близько 7,5 млн родин. Віце-прем’єр-міністр зауважив, що реформована система субсидій показала свою ефективність у період підвищення ціни на газ до економічно обґрунтованого рівня.

«В ситуації, коли останні 15 років ми жили в популізмі і нібито не підвищували ціну на газ, коли в усіх країнах ціни на газ зростали, а в Україні гралися з ціною, ми опинилися в ситуації, коли подобалося це комусь чи ні, але ми змушені були одразу різко підняти ціну на газ до економічно обґрунтованого рівня. Переді мною стояло завдання як зробити так, щоб в цей непростий час захистити людей. І ми це зробили», – зазначив Пало Розенко.  Віце-прем’єр-міністр також запевнив, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн жодним чином не вплине на вже призначені субсидії.

Оформлюємо субсидії просто

Спробуємо відповісти на такі питання: Як вирахувати сукупний дохід родини для оформлення субсидії? Чи може орендар оформити субсидію? Хто має право на субсидію?

Право на призначення субсидії мають ті сім’ї, для яких вартість житлово-комунальних послуг перевищує 15 відсотків сукупного доходу, а для найменш захищених жителів нашої країни – 10 відсотків.

Що входить до сукупного доходу домогосподарства при оформленні субсидії?

При обчисленні сукупного доходу для призначення субсидії враховуються всі нараховані мешканцям приміщення доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб. Але при обчисленні сукупного доходу не враховуються:

- Щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання (у т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг)

- Частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;

- Частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;

- Державна соціальна допомога для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

- Сплачені особою аліменти;

- Доходи від розміщення депозитів;

- Допомога громадських та благодійних організацій.

Дуже важливе питання: Чи можна отримувати субсидію, орендуючи житло?

Так. Необхідно, щоб у вашій угоді оренди був прописаний пункт, згідно з яким вартість житлово-комунальних послуг оплачує орендар. Крім цього, в угоді також має бути зазначена кількість людей, яка проживає в помешканні.

Якщо у вас  змінився склад сім’ї, що робити?Припустимо, до вас переїхав родич, або донька поїхала в інше місто на навчання. У подібних випадках ви протягом місяця маєте проінформувати ваш місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу осіб, які фактично проживають у приміщенні.

До структурного підрозділу з питань соціального захисту населення також необхідно надавати інформацію в разі:

- Зміни соціального статусу осіб, які у вас проживають;

- Зміни джерел доходів осіб, які у вас проживають;

- Зміни переліку житлово-комунальних послуг, які ви отримуєте, умов їх надання та виконавців;

- Купівлі товарів/послуг на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

А якщо вартість отриманої послуги за місяць менша, ніж розмір обов’язкової частки платні?

У такому разі ви маєте сплатити фактичну вартість наданої послуги. Сума субсидії, яка була переказана, але не використана цього місяця, зараховується вам як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

За яких умов надання субсидій припиняється?

Перелік цих умов такий:

- Якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, — з місяця, у якому надійшло таке подання.

- Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, які вплинули на встановлення права на субсидію, унаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії — з місяця, в якому виявлено порушення;

- Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Чи бувають випадки, коли необхідно повернути державі вартість отриманої допомоги?

Не зважаючи на те, що субсидія є безповоротною, це можливо тоді, коли її перерахували понадміру внаслідок свідомого подання громадянином документів із недостовірними відомостями або неповідомлення про вищезазначені зміни.

Оформлення субсидій для переселенців

Незважаючи на те, що більшість внутрішньо переміщених осіб орендують житло, вони також мають право на отримання субсидій. Якщо переселенець не зареєстрований у житловому приміщенні але фактично проживає в ньому, виплата субсидій такій особі призначаються за наявності в нього договору оренди (найму) житла та якщо рахунки за сплату комунальних послуг переведені на орендаря, тобто - на переселенця.

Куди звертатись із заявою про призначення субсидій?

Внутрішньо переміщена особа повинна подати необхідний перелік документів до управління праці та соціального захисту населення.

Для оформлення субсидій достатньо подати:

- Заяву встановленого зразка.

- Декларацію про доходи кожного члена проживаючої родини.

- Договір оренди житлового приміщення (за наявності).

Субсидія призначається терміном на один рік. З початком опалювального сезону, субсидія оновлюється автоматично.

Оскільки найбільша кількість звернень про призначення субсидій припадає на осінній період (початок опалювального сезону), то краще документи подавати протягом весни-літа.

Мешканцям  Вінницької, Волинської та Донецької областей повезло – вони можуть подати документи про призначення субсидії можна також в режимі онлайн, скориставшись ресурсом Міністерства соціальної політики України. На жаль, подати документи в режимі онлайн неможливо для жителів Луганщини.

Отже, готуйте документи, та оформлюйте субсидії. І про всяк випадок подумайте про придбання ще… одного теплого светра. 

Бо купувати теплообігрівач дуже коштовно, та і електрика дорого коштує.

Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

 

 

Лента новостей

21.03 / 14:34

У Сєвєродонецьку музики допомогли затримати злочинця

21.03 / 12:30

Поліція спільно з рятівниками провели навчання з ліквідації надзвичайних подій

21.03 / 11:28

С начала года ПриватБанк заработал 5,2 млрд

21.03 / 10:27

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 21.03.2019 року

21.03 / 08:59

20 березня окупанти 11 разів обстріляли позиції підрозділів Об'єднаних сил

20.03 / 16:55

Платники податків заявили до відшкодування майже 44 млн грн ПДВ

20.03 / 15:58

Підприємства Луганщини погасили понад 15 млн грн податкового боргу

20.03 / 14:02

На Луганщині засуджено співорганізатора незаконного «референдуму»

20.03 / 13:45

Поліція закликає зберегти первоцвіт для нащадків

20.03 / 12:59

Отримали дохід від оренди житла? Задекларуйте його

20.03 / 12:30

У жителя Лисичанська виявили боєприпаси

20.03 / 11:15

За розбійний напад чоловіки проведуть по 8 років за ґратами

19.03 / 19:30

Іван Варченко провів нараду з керівниками правоохоронних органів

19.03 / 15:28

На Луганщині поліцейські затримали учасника НЗФ «ЛНР»

19.03 / 13:56

Поліцейські вилучили діточок з родини, де панувало домашнє насильство

19.03 / 13:00

ПриватБанк открыл финансирование пляжного туризма

19.03 / 12:08

Поліція перевіряє інформацію щодо дотримання виборчого законодавства

19.03 / 10:00

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 19.03.2019

18.03 / 17:31

Good Silent Party: у 20-ти бібліотеках пройде всеукраїнська тиха вечірка в навушниках

18.03 / 16:20

Місцеві громади отримали 77,3 млн грн єдиного податку

18.03 / 15:00

Водію, який допустив наїзд на жінку-пасажира затримано

18.03 / 13:15

Мешканця Лисичанська викрито на незаконному збуті наркотиків

18.03 / 12:10

Іменні стипендії студентам-хімікам СНУ ім. В. Даля

18.03 / 11:41

Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на 18.03.2019

18.03 / 10:37

ПриватБанк объявил национальный кастинг финансовых гениев

16.03 / 18:19

Як проголосувати на виборах Президента виборцям, які живуть не за місцем реєстрації?

16.03 / 17:24

У сервісних центрах МВС розпочато проект «Таємний клієнт»

16.03 / 15:31

17 березня на реконструкцію буде закрито КПВВ «Новотроїцьке»

16.03 / 14:23

Поліція встановлює обставини ДТП внаслідок якої загинула жінка

16.03 / 13:50

Юлія Тимошенко впевнено перемагає на виборах президента, – результати масштабного опитування

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus