Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  10:55 Боевики передали ОБСЕ тело погибшего наблюдателя 10:45 Почти 13 млн грн доначислили нарушителям законодательства аудиторы фискальной службы 10:11 ПриватБанк объявил весенний кадровый призыв 10:08 Во Львове презентовали первый в Украине проект электронного студенческого билета 10:03 Спроби ворога перекласти провину за підрив автомобіля ОБСЄ є зухвалими маніпуляціями, – Юрій Гарбуз 09:52 На Луганщині по українським захисникам б’ють із забороненої зброї 09:39 Російсько-терористичні підрозділи продовжують вести вогонь по позиціях ЗСУ 14:07 Під час здійснення патрулювання підірвався автомобіль СММ ОБСЄ 13:23 Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 23 квітня 2017 року 13:21 Слідчі прокуратури провели обшуки у «Лисичанськвугіллі»  
     
 

Реклама

 
 
 

Новости партнеров

 
 
 

Переселенцы


13.04.2017 / 19:24 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Для зміцнення правопорядку

Мабуть всі пам’ятають діалог зі старого фільму – «Місце зустрічі змінити не можна». Глєб Жиглов пояснює: «З'явиться цей англієць, веди його в адміністраторську і складіть протокол впізнання шуби.

Це перше. Друге: обов'язково візьми з нього распісочку, що шуба повернута йому в повній цілості й схоронності. Ось так. А які ще розмови? А ти йому тоді скажи, що у них в Англії не менше нашого крадуть. Так-так, а правопорядок в країні визначається не наявністю злодіїв, а вмінням влади їх знешкоджувати».

Сьогодні про вміння влади знешкоджувати злочинність. Саме для цього працюють всі правоохоронці. Але не для кого не секрет, що часто-густо обвинувачення в суді розсипаються. У цього ганебного явища безліч причин. Та все ж, суттєва складова цього – брак доказів. Виправити ситуацію має чітка, прозора та ефективна система підготовки досудового слідства та докази. Беззаперечні докази. Залізобетоні докази. Безсумнівно, для цього слід використовувати найсучасніші наукові розробки.

На перший погляд, ця тема не стосується багатьох Але це помилковий висновок. Потужна система доказової бази, чітка і злагоджена робота експертів-криміналістів то є складова частина загальної системи безпеки українських громадян. Іншими словами, це стосується кожного «пересічного українця».

Днями на Луганщині з робочою поїздкою перебував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Під час  поїздки на Луганщину міністр Арсен Аваков разом з головою Луганської обласної державної адміністрації – керівником обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом вручили 61 сертифікат на житло працівникам поліції, які несуть службу у зоні проведення антитерористичної операції.

За словами очільника МВС, нові квартири – гарний приклад того, що держава підтримує  професійного поліцейського, який орієнтований на довгу чесну службу. Дійсно, реформа поліції це не тільки нова форма.

«Держава має зробити все, щоб поліцейський відчував себе комфортно, отримував гідну зарплату, мав професійне обладнання, мав вдома затишок і тил, мав перспективи», – заявив Арсен Аваков.

МВС України виділило 18 мільйонів гривень із загального фонду державного бюджету для придбання службових квартир для поліції, вимушених переселенців, які залишились вірними присязі і сьогодні продовжують службу у зоні проведення АТО на Луганщині.

Квартири отримали родини поліцейських, які є внутрішньо переміщеними особами, мають поранення отримане під час виконання службових обов’язків та статус учасника бойових дій, мають трьох і більше дітей.

Органи виконавчої влади Луганщини підтримали ініціативу та допомогу Міністерства внутрішніх справ щодо забезпечення житлом захисників правопорядку Луганщини і затвердили на засіданнях міських рад рішення житлової комісії Головного управління поліції Луганщини.

Під час вручення поліцейським Луганщини ключів від квартир Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, їхні власники можуть вселитися у нові помешкання вже до Великодня. Також глава Нацполіції висловив сподівання, що до кінця року вакансій у поліції Луганської області буде в рази менше, ніж ті 700 вакансій, які є зараз.

Арсен Аваков додав, що це не останнє вручення житла тим, хто приїхав з окупованої території і чесно служить та бажає захищати Україну. «Ті, хто пройшов такий шлях випробувань, - це той золотий фонд, на який ми можемо розраховувати завжди», – наголосив глава МВС і пообіцяв їм подальшу підтримку.

Окрім видачі сертифікатів на квартири міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Аллеров відвідали батальйон військової частини 3035 у місті Рубіжне.

Під час перебування на території військового містечка вони оглянули матеріальну базу військової частини. Спілкуючись з командирами та особовим складом батальйону, глава МВС підкреслив, що правопорядок на території Луганщини і спокій громадян регіону значною мірою залежать від гвардійців і є їхніми головними завданнями.

Все зазначене вище дійсно важливо, але робоча поїздка міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова на Луганщину розпочалась з міста Рубіжного. Саме тут  глава МВС відкрив оновлений Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Під час буремних подій весни 2014 року,  приміщення експертно-криміналістичного центру МВС України, яке було розташоване у Луганську, по вулиці Луначарського, захопили бойовики.

Ніхто не знає достеменно що сталося с обладнанням центру. Та  і  Луганськ поки що є окупованою зоною, де хазяйнують російські військові та їх місцеві посіпаки.

У 2014 році співробітники Центру, які залишилися вірними Україні, були змушені переїхати на територію під контролем уряду. Спочатку, як то кажуть, оселилися, у непристосованому приміщенні у Сєвєродонецьку, згодом переїхали у місто Рубіжне.

Криміналістам бракувало експертного обладнання та спеціально облаштованих приміщень для проведення експертиз та досліджень, вкрай необхідних для роботи нової Національної поліції.

Завдяки зусиллям керівництва Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції та Головного управління Нацполіції у Луганській області, почали створювати експертно-криміналістичний центр буквально з нуля. А краще сказати з мінусової позначки.

Зрозуміло, що там, у Луганську, проводилися майже всі експертизи з усієї області. Відповідно належного устаткування просто не було ані в Сєвєродонецьку, ані в інших містах.

Спільними зусиллями проблему зрушили з мертвої точки. Як результат – відкриття сучасного  експертно-криміналістичного  центру МВС України у місті Рубіжному. Тут на вулиці Визволителів, 22, де колись було МРЄО, почав функціонувати належним чином обладнаний адміністративно-лабораторний комплекс  криміналістичного центру.

У Рубіжному, загальна площа приміщень складає більш ніж 2000 квадратів, у тому числі двоповерхова будівля для розміщення співробітників та лабораторій центру. В будівлі за рахунок коштів державного бюджету був здійснений ремонт,  придбані нові офісні меблі.

Триває обладнання лабораторій центру відповідним сучасним обладнанням,а саме: до балістичної лабораторії  придбана установка для дистанційного відстрілу зброї, вимірювач  швидкості пулі та повітряний мікроскоп; до хімічної лабораторії-нові лабораторні меблі, газовий хроматограф та інше обладнання. Роботи щодо обладнання лабораторій Центру сучасними устаткуванням продовжується.

С гордістю про людей, які працюють в центрі, про перспективи розвитку, про те, як відкриття центру буде сприяти підвищенню рівня безпеки мешканців Луганщини, нам  розповів директор науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Максим Семеніхін. Він підкреслив, що відновлена експертно-криміналістична служба являється головним ланцюгом у розвідуванні злочинів та виявленні злочинців.

Міністр Аваков дав високу оцінку центру. Арсен Аваков під час відкриття центру  сказав: «Незважаючи на непрості умови, в яких сьогодні знаходиться Луганщина, ми робимо все можливе, щоб поліція області професійно та якісно виконувала свої функції, надавала жителям якісні сервісні та експертні послуги. Це надзвичайно важливо, що саме тут, у регіоні де проходять військові дії, ми відбудували поліцейську інфраструктуру, яка відповідає європейським стандартам та викликам сьогодення».

У оновленому центрі, який обслуговує всю територію Луганщину   є окремі балістична та хімічна лабораторії, обладнані сучасними установками. Завдяки цьому новому обладнанню луганські експерти-криміналісти зможуть проводити судові експертизи за багатьма напрямками.

Сьогодні співробітники Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України проводять  дослідження  за 21 напрямком, а саме:

Дослідження  почерку і підписів. Дослідження  реквізитів документів. Дослідження   друкарських форм та інших засобів виготовлення  документів. Дослідження    вогнепальної зброї та слідів її складових деталей. Дослідження боєприпасів і слідів пострілу. Дослідження ситуативних обставин пострілу. Дослідження слідів людини та  слідів тварин. Дослідження знарядь, агрегатів, інструментів і залишених ними слідів, ідентифікація цілого за частинами. Кримінальне дослідження транспортних засобів.

Дослідження ідентифікаційних номерів та рельєфних знаків. Дослідження холодної зброї. Дактилоскопічні дослідження. Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху. Ідентифікація  особи за ознаками зовнішності за матеріальними зображеннями. Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. Дослідження обставин механізму дорожньо-транспортних пригод. 

Дослідження  технічного стану транспортних  засобів. Транспортно-трасологічні дослідження. Дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів. Визначення вартості машин, обладнання сировини та товарів народного споживання. Визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку завданого власнику транспортного засобу.

Ми спеціально перерахували напрямки роботи експертів, щоб ви, шановні слухачі, зрозуміли масштабність і важливість завдань, що стоять перед криміналістами.

Старший судовий експерт сектору технічних досліджень документів та почерку Катерина Макешина розповіла що співробітнику центру досліджують все – від банкнот до документів.

На 1 квітня  було вже проведено майже 50 експертиз, рівень навантаження – по 15 експертиз, що дорівнюю загальнодержавному показнику. За словами співрозмовниці, обвинувачення у суді будується саме на доказах, отриманих у секторі технічних досліджень документів та почерку, а така лабораторія єдина на Луганщині.

Завідувач сектору  дослідження вогнепальної зброї Ростислав Гвоздіков розповів про свою роботу та додав, що на території центру, звичайно під охороною, зараз облаштовується своєрідний музей вилученої зброї. А взагалі на даний час у секторі проведено 180 експертиз, на дослідженні находиться близько 20 одиниць зброї та десятки тисяч вибухонебезпечних  предметів (мається на увазі, патрони, гранати, тощо). Звідки зброя? Зброя вилучена у населення та знайдена у схронах бойовиків.

Наталія Осадча – завідувач відділу дактилоскопічних досліджень. Вона задоволена новим центром, новою апаратурою, але роботи вистачає – працюють на всю Луганщину. До речі звертаються не тільки працівники Національної поліції, але й інших силових структур.  

Знайти відбитки пальців на вилученої зброї допомагають сучасні біометричні методи ідентифікації, особливо ціанокрілатова камера. Така камера також є у центрі. Наталія Осадча особливо підкреслює, що зараз на руках у населення дуже багато зброї. Це дуже небезпечно, та означає, що рано чи пізно, ця зброя, не дай Боже, може заговорити.

До Луганського експертно-криміналістичного центру МВС України входять 5 відділів та 13 секторів. Сьогодні у центрі працює майже 80 співробітників,  23 з них – переселенці, 37 співробітників мають статус учасника бойових дій. 64  працівника мають кваліфікацію судового експерта з правом проведення певного виду судової експертизи.

Окрім проведення судових експертиз, співробітниками центру проводиться відповідна наукова робота. 2016-2017 роки підготовлено 8 наукових статей для публікації у фаховому науково- практичному виданні « Криміналістичний вісник».

Під час відвідування Луганського  експертно-криміналістичного центру міністр Аваков зосередив свою увагу на роботі вибухово-технічної служби. А тут було на що подивитися – це і міни, і гранати, і залишки снарядів. Сподобався міністру і канадський робот для знешкодження вибухово-небезпечних предметів.

Про роботу  вибухово-технічної служби Головного управління Нацполіції Луганщини нам розповів начальник Іван Сидоров. До слів співрозмовника варто дослухатися. За словами співрозмовника, сьогодні кількість небезпечних вибухові предметів зросла в рази! Саме це потребує особливої  пильності у населення та додаткової уваги з боку його відомства. Він наголошує, що у потенційній небезпеці все населення прифронтової Луганщини, особливо дітлахи, школярі. Саме про це і говорить  начальник вибухово-технічної служби Головного управління Нацполіції Луганщини.

Закінчити нашу розповідь ми би хотіли словами міністра. Глава МВС України Арсен Аваков заявив: «Питання найближчого часу: коли ми будемо звільняти землю Луганщини й Донеччини. Це буде непростий процес. Крок за кроком ми повинні будемо повернути землю, людей в Україну, довіру до неї. Ми маємо соціологію з того боку, яка показує, що майже 70 % людей хочуть повернутися в Україну». Він підкреслив, що попри страхи, що виникають від постійного зомбування російською пропагандою, ці люди відчувають, що їм краще буде в Україні.

Отже варто говорити, не «если Украина вернется в Луганск», а коли Україна повернеться до Луганська. Для цього працюють і правоохоронці, і дипломати, і військові. Для цього працюємо і ми. 

Володимир Лермонтов, «Паралель-медіа» (фото автора та Луганської ОДА).

 


 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

24.04 / 10:55

Боевики передали ОБСЕ тело погибшего наблюдателя

24.04 / 10:45

Почти 13 млн грн доначислили нарушителям законодательства аудиторы фискальной службы

24.04 / 10:11

ПриватБанк объявил весенний кадровый призыв

24.04 / 10:08

Во Львове презентовали первый в Украине проект электронного студенческого билета

24.04 / 10:03

Спроби ворога перекласти провину за підрив автомобіля ОБСЄ є зухвалими маніпуляціями, – Юрій Гарбуз

24.04 / 09:52

На Луганщині по українським захисникам б’ють із забороненої зброї

24.04 / 09:39

Російсько-терористичні підрозділи продовжують вести вогонь по позиціях ЗСУ

23.04 / 14:07

Під час здійснення патрулювання підірвався автомобіль СММ ОБСЄ

23.04 / 13:23

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 23 квітня 2017 року

23.04 / 13:21

Слідчі прокуратури провели обшуки у «Лисичанськвугіллі»

23.04 / 13:15

Поліцейські знайшли та повернули додому маленького хлопчика

23.04 / 10:55

У жовтні 2017 року відбудеться Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ)

23.04 / 10:50

Утвержден Перечень товаров для применения РРО

23.04 / 10:29

Предприятия Луганщины погасили 10 млн грн налогового долга

23.04 / 10:21

В Дружківці встановлять пам’ятник воїнам АТО

23.04 / 10:13

На Луганщині не вщухають ворожі обстріли

23.04 / 09:15

Ситуація в зоні АТО залишається напруженою

21.04 / 20:08

З початку доби російсько-терористичні підрозділи 21 раз обстріляли позиції українських військ

21.04 / 17:39

Проблеми енергозабезпечення населених пунктів вздовж лінії розмежування

21.04 / 17:15

Асоціація органів місцевого самоврядування Луганської області закликала долучатися до ініціатив Юрія Гарбуза

21.04 / 17:10

В Луганській області проводиться місячник добровільної здачі зброї

21.04 / 12:36

Луганські школярі захистили свої дослідження на всеукраїнському конкурсі

21.04 / 12:00

На Луганщину знову завітав Потяг Єднання України «Труханівська Січ»

21.04 / 11:20

Стартував Інтернет-конкурс дитячого малюнку «Стежками єднання»

21.04 / 11:00

Новини АТО: Луганщина знову опинилася під ворожим вогнем

21.04 / 10:27

На Луганщині виявлено та вилучено вісім одиниць вибухонебезпечних предметів

21.04 / 10:00

Погіршення погодних умов

20.04 / 08:59

За минулу добу зафіксовано 18 обстрілів позицій Збройних Сил України

19.04 / 18:23

Ситуація у районі проведення АТО стабілізувалась

19.04 / 18:06

ПриватБанк запустил стартап банковских мем-карт

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2016 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus