Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  18:12 Луганське енергетичне об’єднання повертає світло на комунальні об'єкти 18:01 У Станично-Луганському районі у ДТП постраждали водій та троє пасажирів 17:19 Поліцейські Кремінського відділу знайшли дідуся, який заблукав у лісі 16:45 Рубіжанський дитячий табір НВП «Зоря» готується до нового сезону 2018 16:23 Покарання для організаторів так званого «референдуму» 16:00 Нове видання щодо розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи 15:30 Какая ответственность плательщика, если фискальные органы не начислили земельный налог? 15:08 Налогоплательщикам Луганщины возмещено почти 50 млн грн НДС 15:00 Змінений VIN - код під час першої реєстрації 14:20 У Новопскові поліцейські зустрілися з пенсіонерами та ветеранами  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Переселенцы


27.03.2017 / 10:15 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Наше завтрашнє майбутнє сьогодні ходить до школи

Нам всім необхідна  надія. Надія на нове українське життя, про яке ми всі мріємо. Життя без війни, у мирі та злагоді. На моє глибоке переконання, попре все – війну та зрадників,  відкритих ворогів та тих, хто швиденько «перевзувся», попри всі негаразди, у нас є надія на краще майбутнє.

Наше завтрашнє майбутнє сьогодні  ходить до школи, бере участь у різного роду конкурсах, олімпіадах. Зрозуміло, наше майбутнє – дітлахи та школярі.

Минуть роки, і на жаль, вони будуть згадувати своє дитинство з гірким присмаком цієї проклятої війни. Та і самі вони, знову таки нажаль, будуть називаються «дітьми війни».

Безсумнівно, це нещасливе дитинство їм влаштували дорослі, які у гонитві за дешевою ковбасою та у бажаннях отримувати «масковские зарплаты», позвали до себе так званий  «руський мир». Але сьогодні не про цих покидьків, а про тих дорослих, які леліють дитячі мрії, допомагають становленню юних талантів.

Довгі роки в Україні існувала, та, дякуючи Богові, існує і по сей день Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

За 70-літній період існування МАН пройшла кілька етапів свого становлення та розвитку. Передумовами її створення стала організація роботи наукових гуртків позашкільних навчальних закладів. З настанням незалежності починається новий етап розвитку МАНівського руху в Україні.

В Україні  прийнято рішення про створення єдиної Малої академії наук України з її територіальними відділеннями і обрано Президію МАН.  З МАН співпрацюють понад 60 вищих навчальних закладів України і близько 50 наукових установ Національної академії наук України. Удосконалювалася система проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. Важливим кроком стало запровадження Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри і конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності.

Запроваджено новий тип позашкільних закладів – Малі академії наук учнівської молоді. Першими такими закладами у 1993–1998 роках стали Львівська, Мелітопольська, Луганська та Тернопільська Малі академії наук учнівської молоді. Поступово формується мережа спеціалізованих позашкільних навчальних закладів – малих академій наук учнівської молоді.

Визначною подією стало рішення про наданню позашкільному навчальному закладу - державний центр  Мала академія наук України - статусу закладу подвійного підпорядкування – Міністерству освіти і науки України та Національній академії наук України.  У 2010 році закладу було надано статус Національного Українському державному центру «Мала академія наук України».

На сьогодні Національний центр «Мала академія наук України» є закладом, що виконує загальнодержавні функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів.

Щорічно проводиться близько 30 всеукраїнських заходів науково-методичного спрямування і понад 40 масових заходів для обдарованої учнівської молоді. Запроваджуються нові освітні проекти, в тому числі міжнародні. Щорічно зростає кількість дітей, залучених до науково-дослідницької діяльності. Мова йде про 250 тис. обдарованих учнів з усієї країни.

Учні МАН – надають перевагу науково-дослідницькій діяльності у галузях філології та мистецтвознавства, хімії та біології, екології й аграрних наук, історії та географії. Окрім цього,  діти навчається у секціях наукових відділень математики,  комп’ютерних наук, фізики і астрономії, технічних наук.

Учні – члени МАН - є учасниками різноманітних обласних, всеукраїнських, міжнародних інтелектуальних конкурсів, турнірів, олімпіад і виявляють високий рівень підготовки та творчі здібності.

І тут варто сказати про нашу рідну Луганщину. Луганське територіальне відділення МАН України, було засноване в 1995 році. З самого початку заснування воно стало одним з лідерів у системі роботи з обдарованою молоддю в Україні. Так перед війною  у 2013/2014 навчальному році у МАН навчалися  майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності.

Науково-дослідницька робота була організована в 60 наукових секціях, 12 наукових відділень, майже за всіма напрямами природничих, точних і гуманітарних наук. Юні науковці області традиційно демонстрували  якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів МАН. Окрім перемог у Всеукраїнському конкурсі, МАНівці щорічно організовували десятки науково-практичні конференції, конкурси, семінари, виставки творчих проектів, олімпіади, профільні школи тощо.

Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогічним і науково-педагогічним працівникам МАН. Саме тут я хочу сказати декілька слів про Олену Юріївну Бардаш. Я сподіваюсь, що колись державні чиновники найвищого рангу дадуть належну оцінку цій жінці. Педагогу і організатору, громадянці та справжньому патріоту. Відверто кажучи, сьогодні, як то кажуть, «на слуху» - політики та чиновники, які кричать про патріотизм та геть нічого не роблять окрім власного піару. Для мене куди важливіші прості та мовчазні трудяги, які роблять свою справу. Саме такі землероби, і на педагогічній ниві, у тому числі, варти більшого! 

Восени 2014 року, дякуючи сміливості та відданості своїй справі, Олені Бардаш вдалося відновити роботу Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді. Наразі Луганське відділення МАН розташовується в місті Рубіжне за адресою: вул. Мендєлєєва, 1.

Фактично відділення Луганського МАНу було створено заново. При евакуації з зони антитерористичної операції директорові Олені Бардаш вдалося врятувати  статутні й реєстраційні документи, печатку і кілька ноутбуків. Восени 2014 року це була маленька, але дуже важлива вагома перемога. То був сигнал до всіх педагогів Луганщини:  Луганському МАНу бути!

Безумовно,  створення МАНу було неможливим без підтримку з боку Луганської ОДА та  обласному Департаменту освіти і науки, які  сприяли відновленню діяльності закладу.

Починали не з нуля, а з мінусової позначки. Новою домівкою для переміщеного МАНу стало  приміщення Рубіжанської обласної загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І–ІІІ ступенів.

Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.

Навчальним процесом у Луганській МАН та її філіалах у цьому навчальному році охоплено майже 1500 учнів. Наукові осередки академії діють у  Лисичанську і Сєвєродонецьку, у Біловодському, Новоайдарському, Новопськовському, Марківському, Сватівському, Кремінському, Попаснянському, Білокуракінському районах. 

Вже 20 років при малій академії наук  працює Обласна очно-заочна школа. В секціях з юними науковцями, а їх близько 800, працюють близько 60  провідних професорів і доцентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Рубіжне) та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк), Луганського державного медичного університету, Донбаського державного технічного університету.

Луганська обласна мала академія наук постійно проводить заходи, які збирають талановиту молодь з усієї Луганщини. Протягом 2016 року Луганська МАН стала організатором та учасником близько 50 інтелектуальних масових заходів, у яких взяли участь майже 9 тисяч  учнів.

«Манівці» з Луганщини перемагають  на всеукраїнському рівні з різних дисциплін. Так у 2016 році кращі команди обласного етапу представляли Луганщину на Всеукраїнських турнірах. Наприклад,  команда з Луганщини  вдало дебютувала на XII Всеукраїнському турнірі юних журналістів, який відбувся в у  Сумах і посіла ІІІ місце.

Гордістю малої академії  став випускник секції «Науково-технічна творчість та винахідництво» Антон Катруха. Він став учасником ІV Наукової школи з фізики на базі Європейської організації ядерних досліджень  у Швейцарії та стипендіатом Президента України, як переможець Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2016 році.

Найбільш масовим та значущим заходом, спрямованим на формування в інтелектуально обдарованої учнівської молоді елементів наукового світогляду, є Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді.

У 2017 році Департамент освіти і науки надав пропозицію щодо заохочення учнів-членів МАН стипендією Луганської обласної військово-цивільної адміністрації за перемоги у конкурсах та обласних олімпіадах.

18-19 лютого 2017 року  відбувся 23 обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді. На захід  з’їхалися 75 юних науковців з міст Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного, Біловодського, Новопсковського, Кремінського, Старобільського, Станично-Луганського, Сватівського, Попаснянського районів та Обласної очно-заочної школи Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді.

Цього року  «манівці» захищали оригінальні та актуальні роботи, більшість з яких пов’язані з актуальними проблемами Луганщини: «Ландшафтно-рекреаційна структура міста Рубіжне Луганської області», «Інтродуковані види мисливських тварин на території міста Лисичанськ Луганської області», «Дослідження по використанню відходів Рубіжанського картонно-тарного комбінату для виробництва паливних брикетів», «Діти війни: осмислення уроків історії» та інші. Враховуючи результати усіх етапів, переможцями визнано 31 учасника із 21 секції, з яких буде сформована делегація нашої області на Всеукраїнський етап конкурсу.

Днями, 19 березня, Мала академія наук проводила відразу два обласні турніри -  юних істориків та майбутніх журналістів. Де, до речі ми і з ними і познайомилися. За словами організаторів, основними завданнями учнівських турнірів є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення й розвиток обдарованих учнів,підвищення інтересу до поглибленого вивчення окремих предметів.

На турнірі зібрались 50 учасників з міст Сєвєродонецька і Рубіжного, Новоайдарського, Сватівського, Міловського районів та дві команди секцій «Журналістика» Луганської МАН (Сєвєродонецька й Рубіжного).

Півфінальні та фінальні бої учасників турніру оцінювало професійне журі у складі викладачів вищих навчальних закладів області, Луганського обласного інституту післядипломної освіти, вчителів загальноосвітніх шкіл та журналістів з Рубіжного – головний редактор газети «Рубіжанські новини» - Софія Федорівна Лавренюк та журналіст-ветеран, почесний журналіст – Лариса Олександрівна Груздева.

Ведуча турніру юних істориків Галина Копилова розповіла як проходив турнір та про те, що переможці турніру поїдуть у квітні  на всеукраїнські змагання в Запоріжжя.

Світлана Миколаївна Войтенко – заступник директор з виховної роботи Міловської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів. Для того щоб приїхати у Рубіжне вони довго готувалися, а у день приїду встали близько четвертої ранку. Світлана Миколаївна Войтенко гордиться своїми вихованцями. На її думку, незважаючи, що це сільська школа, навчання організоване на високому рівні. Про це свідчать успіхи учнів. Для того, щоб учні брали участь в обласних заходах в Сєвєродонецьку чи Рубіжному (за 180 кілометрів від дому), спеціально виділяється  «шкільний автобус».

Першою у турнірі юних істориків стала команда загальноосвітніх закладів освіти м. Рубіжного «Українська центральна рада» (керівник – учитель історії Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Інеса Едуардівна Петросян).

Друге місце – у команди середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 м. Сєвєродонецька «Незламні» (керівник – учитель історії середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 м. Сєвєродонецька Андрій Геннадійович Чернишов).

Третє місце посіла команда Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» «Руйнівники міфів» (керівник – вчитель Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Леонідович Марченко).

За підсумками турніру юних журналістів другій рік поспіль перше місце виборола команда секції «Журналістика» Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді «МАН Рубіжне» (керівник – кандидат філологічних наук, доцент Олена Леонідівна Кравченко).

З незначним відривом друге місце посіла команда комунального закладу «Навчально-виховний комплекс Сватівська загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» «Всевидяче око» (керівник – вчитель української мови та літератури команда комунального закладу «Навчально-виховний комплекс Сватівська загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» Наталія Миколаївна Стешенко). На почесному третьому місці – команда загальноосвітніх закладів освіти м. Рубіжного «Supreme» («Суприм») (керівник – вчитель української мови та літератури Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Валентина Іванівна Овчаренко).

Вчитель української мови та літератури Рубіжанської спеціалізованої школи  № 2 Валентина Іванівна Овчаренко розповіла, що її вихованці вперше беруть участь у подібному турнірі, але вже до цього вони брали участь у проекті за підтримки  благодійного фонду Юрія Цибулі.  Тоді діти випускали газету та відвідали журналістські редакції у Харкові, Львові та Києві.

Члени журі турніру журналістів виділили найкращих учасників в особистій першості. Перше місце посів учень Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Іван Ландарь. Він мріє стати журналістом та розповів з чого починалося його захоплення журналістикою.

Отже, турніри завершились, але попереду нові змагання. У підсумку всі команди отримали дипломи Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації. За рекомендаціями членів журі будуть сформовані обласні команди, які вже у квітні боротимуться за перемогу на Всеукраїнському рівні: юні історики в Запоріжжі, юні журналісти у Сумах.

Володимир Лермонтов, Паралель-медіа, Фото – 19.03.2017 - обласні турніри -  юних істориків та майбутніх журналістів.


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

23.05 / 18:12

Луганське енергетичне об’єднання повертає світло на комунальні об'єкти

23.05 / 18:01

У Станично-Луганському районі у ДТП постраждали водій та троє пасажирів

23.05 / 17:19

Поліцейські Кремінського відділу знайшли дідуся, який заблукав у лісі

23.05 / 16:45

Рубіжанський дитячий табір НВП «Зоря» готується до нового сезону 2018

23.05 / 16:23

Покарання для організаторів так званого «референдуму»

23.05 / 16:00

Нове видання щодо розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи

23.05 / 15:30

Какая ответственность плательщика, если фискальные органы не начислили земельный налог?

23.05 / 15:08

Налогоплательщикам Луганщины возмещено почти 50 млн грн НДС

23.05 / 15:00

Змінений VIN - код під час першої реєстрації

23.05 / 14:20

У Новопскові поліцейські зустрілися з пенсіонерами та ветеранами

23.05 / 14:11

Суспільне потребує посилених гарантій незалежності

23.05 / 13:46

Ситуація в районі проведення операції Об'єднаних сил залишається складною

23.05 / 12:00

В Рубіжному були знеструмлені 5 гуртожитків, 2 скважини, 2 каналізаційно-насосні станції

23.05 / 11:43

Бойовики знову порушили режим тиші у Станиці Луганській

23.05 / 11:07

Прикордонники готові оформляти близько 7 тисяч пасажирів за годину

23.05 / 10:03

Прикордонники виявили загороджувальну та протитанкову міну

23.05 / 09:00

Зведення прес-центру Об'єднаних сил станом на 23 травня 2018 року

22.05 / 08:11

Бойові дії тривали вздовж всієї лінії зіткнення

21.05 / 20:04

Загинули двоє українських воїнів

21.05 / 17:30

Троїцький міст скоро відкриють

21.05 / 16:26

Звільнили чоловіка з полону вимагачів

21.05 / 16:09

Інтенсивні бойові дії тривали на «Світлодарській дузі»

21.05 / 15:24

У місті Щастя поліцейські вилучили коноплю

21.05 / 14:37

Благодійний концерт на підтримку Ігоря Новікова у Сєвєродонецьку

21.05 / 13:01

Новий проект Закону «Про повну загальну середню освіту»

21.05 / 12:46

Співробітники Кремінського відділу поліції повернули додому 6-річну дівчинку

21.05 / 12:22

Електромобілі на Луганщині починають набувати популярності

21.05 / 10:21

Рівноправність чоловіків та жінок – запорука демократичного суспільства

21.05 / 09:15

У бій ідуть лише радикали, або «Інтер» та манія переслідування

21.05 / 08:57

«Інтер» та Сергій Каплін презентували «нову Конституцію України»

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus