Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  08:40 Бойовики російсько-окупаційних військ здійснили 52 обстріли позицій сил АТО 21:49 Новая телеплатформа расскажет о тонкостях медреформы 16:56 У Новопсковській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг 14:25 Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина друга) 13:30 Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина перша) 12:00 НПП «Заря» в 1 квартале перевыполнило план производства 11:07 Сім років позбавлення волі за збут наркотиків 10:18 Судитимуть чоловіка, який готував теракти у Сєвєродонецьку 09:15 СБУ зафіксувала понад вісімдесят спроб вербування громадян України спецслужбами РФ 08:54 Річниця аварії на Чорнобильській АЕС  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Переселенцы


30.03.2017 / 22:44 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Сєвєродонецький хакатон зібрав друзів та однодумців

«Нащо вам той комп’ютер? Тільки електрику жрє!». Чули таке? Якщо так, тоді сьогоднішній текст  саме для вас. Як, наприклад,  літнім людям  пояснити що це таке новітні технології? Спробуємо.  

«Комп’ютер виконує дуже прості операції – бере число, додає до іншого числа, порівнює результат з третім числом – але виконує їх зі швидкістю, скажімо, 1000 000 (один мільйон) в секунду. На швидкості 1000 000 операцій в секунду результати більше нагадують магію». Це сказав засновник компанії Apple Стів Джобс.

Отже, сьогодні  про… чарівників та мрійників – про комп’ютерників, або як їх називають - айтішників які днями зібралися у Сєвєродонецьку. Що відбулося? Відбувся перший регіональний хакатон "Button" (Увімкни себе!), якій зібрав 50 айтішників  аби втілити у життя свої соціально-корисні задуми.

Як багатьом відомо, абревіатура IT означає англійське словосполучення Information Technology, що в перекладі на українську звучить як Інформаційні Технології. Технологічний прогрес повністю змінив світ, нас і наше сприйняття світу. Якщо раніше ми дивилися на світ з широко розкритими очима, то сьогодні все сприйняття йде через гаджети. Завдяки технологіям світ став ще ближче. Ми можемо відправитися на узбережжя Австралії, не встаючи з дивана (наприклад, через Google Earth). Або можемо вчити англійську мову, а нашим викладачем буде якийсь Джон з Лондону (спасибі, Skype).

Сучасним дітям не зрозуміти, як писати лист на папері, якщо є електрона пошта. І більшість новин ми читаємо в Інтернеті…Інформаційна індустрія (ІТ-індустрія) — широкомасштабне виробництво інформаційних товарів і послуг різного типу на базі найновіших ІТ-технологій впевнено розвивається в Україні. 

Дуже часто для спільної праці «айтішники» збираються на «хакатон». На такому «хакерському марафоні» - на тусовці   айтішників, вони пишуть коди, програми та роблять купу інших речей.  Участь у хакатонах стала ознакою активної громадянської позиції, професіоналізму та бажання зробити світ кращим. Тобто, така тусовка це, по-перше, допомагає професійному розвиткові, а по-друге, сприяє  добрим та позитивним змінам, становленню миру у всьому світі.

Як правило,  такий захід,  триває кілька днів і на ньому велика кількість людей збирається для спільного одночасного програмування. Іншими словами –  айтішники, «кодери», будучи в закритому просторі, ставлять перед собою конкретне завдання і за короткий час його вирішують. Поки проблема не вирішена, учасники відходять лише поїсти й поспати, а потім знову беруться до роботи. Хакатон за суттю нагадує дедлайн усіх дедлайнів – коли ти відкладаєш усі інші справи, щоб вирішити одну. У хакатонах беруть участь не тільки кодери.

Оскільки на виході учасники зазвичай представляють конкретний продукт (сайт, програму, сервіс, мобільний додаток), а не просто код, для його успішного запуску необхідні зусилля інших спеціалістів. Наприклад, програма якісної промо-кампанії чи гарна візуалізація. Саме на цьому етапі до айтішників долучаються дизайнери, піарники та медіаспеціалісти. Таким чином хакатон стає майданчиком для співпраці активістів і підприємців, які ставлять завдання, і різних галузевих фахівців на чолі з програмістами задля усунення соціальних і бізнес-проблем.

Для України, хакатон — доволі новий формат заходу. Але вже є досвід проведення хакатонів у Києві, Харкові та інших крупних містах України. Зрозуміло, коли такий захід відбувається у названих містах, але у… Сєвєродонецьку. Хто придумав та втілив у життя таку ідею? Насамперед зазначимо, що хакатон було організовано в межах партнерства ПРООН, громадських організацій та органів державної влади.

Ініціаторами проекту стали - ПРООН, громадська організація «Суспільна думка», IT-компанія «Olympic {hash}» (Олімпік хєш), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Ресурсний центр зі сталого розвитку СНУ імені Даля, громадська організація «Фундація «Простір», управління молоді та спорту облдержадміністрації, Луганський обласний молодіжний центр, Луганська регіональна організація Національної спілки журналістів України.

Окрім цього – було чимало волонтерів серед них студенти, підприємці, медійники, політики, держслужбовці. Важливо відзначити, що інформаційну підтримку хакатону надали відомі інформаційні ресурси, серед них, безумно були – телеканал «ЛОТ» та радіо «Пульс».

Голова Луганської регіональної організації НСЖУ, керівник "Луганської  дирекції" публічного акціонерного товариства   "Національна суспільна телерадіокампанія України Андрій Шаповалов розповів чому медійники підтримали хакатон, та чого від нього очікують: «НСЖУ підтримує будь які ініціативи, які спрямовані на розбудову нашого суспільства, метою яких є заклик до патріотизму, бо у цьому є нагальна потреба, особливо у Луганській області, де відбуваються страшні події.  Якщо прочитати назву цього заходу – це хакатон соціально-важливих проектів, він спрямований на соціальну складову і на прикладне використане тих ідей, які будуть розроблятися».

Організатори поставили таку мету проведення заходу -  створення умов для розвитку та просуванню інноваційних ідей молоді в сфері інформаційних технологій; розробка ІТ-рішень, спрямованих на вирішення актуальних соціальних проблем міста Сєвєродонецьк та Луганської області.

Як говорить голова громадської організації «Суспільна думка» Ольга Шаповалова, хакатон - це майданчик що об’єднує активну молодь, яка має навички та досвід роботи в сфері інформаційних технологій, та надасть їм можливість знайти однодумців, випробувати власні сили, втілити свої ідеї в реальність і врешті-решт створити спільні соціально-корисні IT-проекти для їх подальшої розробки та впровадження.

На думку радника ПРООН з питань примирення та соціальної єдності Ганна Борової, комунікації в проекті сприяють формуванню професійних спільнот та дають змогу створити на території Луганської області мережу активних молодих людей, орієнтованих на вирішення практичних завдань сучасними інноваційними методами.

Жорсткі часові рамки хакатону та атмосфера змагання сприяли орієнтації на результат, формуванню навичок ведення конкурентної боротьби та внутрішніх стимулів до ефективної праці.

За словами організаторів, спочатку хвилювалися – чи набереться необхідна кількість учасників. Але активної та талановитої молоді на Луганщині виявилося дуже багато. Саме тому, було обрано 50 учасників, відібраних за результатами розгляду поданих заяв. До речі всього було близько 80 заяв.

Руслан Галгаш – директор інституту економіки та управління СНУ ім. Володимира Даля – розповів, як народилася ідея. Все починалося на молодіжному форумі, який наприкінці 2016 року проводив ПРООН у Святогірську, де всі і познайомилися.

Потім співпраця продовжилася. Довго не могли придумати назву, та все ж таки, спонтанно народилася назва - хакатон «Button» (що, до речі співзвучно з англійською фразою  - «Увімкни себе!», або «Включись!»).

На самому початку Сергій Митрохін – декан факультету інформаційних технологій та електроніки СНУ ім. В. Даля – окреслив  завдання, які стояли перед виконавцями. Він зосередився на тому, що результат має бути корисним для суспільства, але не менш важливим створення «комьюнити», тобто – спільноти однодумців, яка б включала в себе не тільки  айтішників, а й громадських активістів.

Антон Волохов – начальник Управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації підкреслив, що для влади дуже важливо підтримувати ініціативи молоді які йдуть знизу. На його думку розвиток сфери ІТ-технологій – це не тільки майбутнє країни, а й імідж регіону. Саме тому управління з радістю підтримало ідею проведення хакатону. Крім того, для молоді це цікаво, а в перспективі і прибутково.

Після урочистого відкриття, всі учасники розділились на кластери (групи) і почали  розробляти проекти, задум яких виник в межах власної ідеї або ініціативи. Потім, на другий день, ідеї захищали  перед Експертною Радою Хакатону. До  складу Експертної Ради Форуму входили  IT-фахівці, представники органів державної влади, громадських організацій, ПРООН. А вже на третій день відбулося підведення підсумків.

Трошки забігаючи наперед, відзначимо, що в номінації «Комерційний потенціал» перемогли проекти «Робот – журналіст» та проект «Комп’ютерна гра для віртуальної реальності»; в номінації «Технологічність рішення» кращими були проекти «HelpDesk - Громада HD» та проект «медична реєстратура on-line»; в номінації «Дизайн і функціональність» - проект «Світлофор» - розумне місто»; в номінації «Соціальна корисність» - кращими стали - проект «Регіональний портал громадських організацій» та проект «Майстерня соціальних відеороликів»; в номінації «Креативність і нестандартність ідеї» - проект «online-платформа «Кіт та Пес».

Підсумки хакатону, після двох діб невтомної праці, урочисто підводили у понеділок. 

Під час підведення підсумків Ганна Борова нагадала, що хакатон став логічним продовженням виставки «Схід-Експо 2017», яка відбулася у Сєвєродонецьку напередодні - 23-24 березня 2017 року. За іі словами, це нова ініціатива з підтримки малого та середнього бізнесу в Луганській області, яка впроваджується ПРООН за фінансової підтримки Посольства Великобританії в Україні. Нагадаємо, що понад 60 компаній з Луганської області взяли участь у бізнес-виставці.

Для керівників і власників малого та середнього бізнесу ця подія стала чудовою можливістю презентувати власну справу, зацікавити потенційних партнерів та знайти нові ринки збуту для своєї продукції. Відвідувачі «Cхід-Експо 2017» дізналися про історії успіху підприємців, які отримали грант від ПРООН, що дав можливість не тільки започаткувати власний бізнес, а й успішно його розвивати.

Дякуючи всіх учасників та організаторів, Ганна Борова особливо відзначила проект, який може бути впроваджений не тільки у Сєвєродонецьку, але й поза його межами, причому не тільки на Луганщині – мова йде про  поєднання зусиль Інтернету та медичних  установ - проект  «медична реєстратура on-line».

Проект  «медична реєстратура on-line» розробили Важа Оманашвили разом зі своїми друзями. Його суть полягає у тому, щоб записуватися до лікаря через Інтернет, це автоматизує та спрощує процедуру реєстрації хворих.

Свою оцінку цьому проекту дали і інші учасники хакатону. Олена Ніжельська – голова громадської організації «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», депутат Сєвєродонецької міськради  відзначила, що с самого початку перед  айтішниками ставилося завдання створити корисний проект для міста.

Отже, як результат – було створено два проекти, які будуть підтримані ГО «Сіверський Донець», а саме – проект «електронної регістратури» (можливість брати талончики до лікарів в Інтернеті) та проект «мапа проблем міста» (кожен мешканець Сєвєродонецька в режимі он-лайн зможе позначити на мапі міста проблемну точку). Олена Ніжельська видала комп’ютерникам сертифікат на 200 та 100 євро на подальшу розробку цих соціально-значущих проектів.

Ще один з проектів, який був народжений під час проведення хакатону – створення інтелектуального бота, який буде масово надсилати новини та отримувати відгуки глядачів. І все це в реальному часі! Проект вже підтримав телеканал ЛОТ, скоро з айтішниками заключать контракт.  Андрій Шаповалов – генеральний директор ЛОТ високо оцінив цей проект, про що він підкреслив під час нагородження: «У Сєвєродонецьку створено проект першого робота-журналіста».

Серед атішників не тільки хлопці.  Анастасія Ковалева – студентка факультету інформаційних технологій та електроніки університету ім. Володимира Даля. Разом з друзями вона створила проект «Комп’ютерна гра для віртуальної реальності», який був високо оцінений відбірної комісією, як комерційно успішний.

Отже, перший регіональний хакатон "Button" відбувся. У сухому залишку – за 48 годин невтомної праці, розроблено 8 конкретних проектів, які  зі стадії ідей наблизилися до реального життя. І це тільки початок, а учасники вже готові розпочати підготовку до нових зустрічей та нових проектів.

Володимир Лермонтов, «Паралель-медіа»


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

27.04 / 08:40

Бойовики російсько-окупаційних військ здійснили 52 обстріли позицій сил АТО

26.04 / 21:49

Новая телеплатформа расскажет о тонкостях медреформы

26.04 / 16:56

У Новопсковській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

26.04 / 14:25

Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина друга)

26.04 / 13:30

Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина перша)

26.04 / 12:00

НПП «Заря» в 1 квартале перевыполнило план производства

26.04 / 11:07

Сім років позбавлення волі за збут наркотиків

26.04 / 10:18

Судитимуть чоловіка, який готував теракти у Сєвєродонецьку

26.04 / 09:15

СБУ зафіксувала понад вісімдесят спроб вербування громадян України спецслужбами РФ

26.04 / 08:54

Річниця аварії на Чорнобильській АЕС

26.04 / 08:49

Внаслідок ворожого вогню вісім українських захисників зазнали поранення

25.04 / 18:04

На Луганщині стартувала операція «Первоцвіт – 2018»

25.04 / 17:54

Результати вимірювання Індексу публічності 2017

25.04 / 17:46

Всі школярі будуть вчитися в інтерактивних класах

25.04 / 17:40

Українська армія отримає високоточну зброю – Президент Порошенко

25.04 / 17:04

На Луганщині підвели підсумки спортивного 2017 року

25.04 / 14:45

Загальнодержавна операція «Зброя та вибухівка» на Луганщині

25.04 / 14:28

Продовжує зростати напруження в районі Світлодарської дуги

25.04 / 13:58

На Луганщині без світла більше чотирьох тисяч домівок

25.04 / 13:15

Плательщики Луганщины перечислили в бюджет более 587 млн грн ЕСВ

25.04 / 12:58

Рибальство під час нересту заборонено

25.04 / 12:16

На Луганщині закінчується відбудова мосту у фронтовому селищі Троїцьке

25.04 / 12:10

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 25 квітня 2018 року

25.04 / 12:02

За добу дев’ять українських воїнів зазнали поранень

25.04 / 11:54

Декларационная кампания завершается 2 мая 2018 года

25.04 / 10:52

Обвинувальний акт стосовно слідчого відділу «Генеральної прокуратури ЛНР»

24.04 / 16:51

ДТЭК Луганская ТЭС помогает Счастью стать чище и красивее

24.04 / 08:47

Чотири місяця зими та паводок на додачу (частина друга)

24.04 / 08:34

П'ятеро поранених за добу

23.04 / 21:10

Какие дни выходные в мае 2018 года

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus