Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  08:40 Бойовики російсько-окупаційних військ здійснили 52 обстріли позицій сил АТО 21:49 Новая телеплатформа расскажет о тонкостях медреформы 16:56 У Новопсковській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг 14:25 Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина друга) 13:30 Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина перша) 12:00 НПП «Заря» в 1 квартале перевыполнило план производства 11:07 Сім років позбавлення волі за збут наркотиків 10:18 Судитимуть чоловіка, який готував теракти у Сєвєродонецьку 09:15 СБУ зафіксувала понад вісімдесят спроб вербування громадян України спецслужбами РФ 08:54 Річниця аварії на Чорнобильській АЕС  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Переселенцы


24.01.2017 / 20:57 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

На Луганщині відзначили журналістів на честь Дня Соборності

Під час святкових заходів з нагоди День Соборності на Луганщині відбулося чимало цікавих та знакових подій. Відбулася обласна акція «Разом ми – сила!»: луганчани з підконтрольної Україні території до своїх земляків по той бік лінії розмежування зі словами примирення.

22 січня у багатьох населених пунктах відбулися флеш-моби на підтримку всеукраїнської акції «Моя Україна – єдина і неподільна». У Сватовому у ланцюзі єднання підняли рушник довжиною 375 метрів. У Станиці Луганській розгорнули 43-метровий прапор України. У Лисичанську відбулося «коло єдності» та смолоскипна  хода. На День Соборності на обласному телеканалі «ЛОТ» відбувся  перший після відновлення телеміст, якій з’єднав Луганщину Львівщину, Рівненщину, Тернопільщину та Закарпаття.

Приємно відзначити, що напередодні свята, на Луганщині відбулися Урочисті збори, на яких відзначили знаних земляків. Серед них були і журналісти.

«День Соборності сьогодні набуває особливого значення і символізму, особливо тут - на Луганщині. Українська державність утверджується в умовах російської збройної агресії. Ворог хотів нас знищити, а зробив сильними, як ніколи.

У переддень величного національного свята ми повинні, як і майже 100 років тому, взятися за руки, знайти потрібні слова примирення, об'єднати рідну Луганщину, адже вона, як і Україна, у нас одна!», - зазначив під час святкування з нагоди Дня Соборності України, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

Під час урочистостей голова Луганської ОДА - керівник обласної ВЦА Юрій Гарбуз вручив державні нагороди та відзнаки.

Згідно з Указом Президента України, завідувачу редакції соціально-політичного мовлення Філії Національної телекомпанії України «Луганська регіональна дирекція» Станіславу Миколайовичу Лавренюку вручили почесне звання «Заслужений журналіст України».

Луганська регіональна організація НСЖУ звернулася з клопотанням про  нагородження кращих працівників інформаційної сфери: головного редактора  газети «Сельская новь» (Троїцький район) Марини Юріївни Животкової, ветерана журналістики, багаторічного редактора газети «Вісник Новоайдарщини» Володимира Сергійовича Мартинова, головного редактора газети «Попаснянский вестник» Ярослава Юрійовича Нестеренка. Всі вони були нагороджені Почесною грамотою обласної державної адміністрації.

Перші публікації Марина Животкова зробила ще школяркою, а в студентські роки була прийнята до лав Національної Спілки  журналістів України. Вона почала співпрацювати в газеті «Сельская новь» у якості кореспондента з 1992 року. З 2004 року працює завідувачем відділу культури та освіти, та висвітлювала ці події у газеті, а у квітні 2008 року була призначена на посаду головного редактора.

Марина Животкова – частий учасник різноманітних журналістських конкурсів. Серед її нагород Почесна грамота від Національної спілки журналістів. А у минулому році Марина Животкова отримала Подяку від Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

За час роботи керівником редакції газети «Сельская новь» збільшено тираж з 1700 до 2700 екземплярів  (при населенні району 22 тисячі – кожний 8-й є передплатником), районна газета надходить у кожен третій двір. Покращено матеріальну базу редакції, оновлено техніку. Збережено штат редакції в кількості 8 робочих місць, де працюють кваліфіковані спеціалісти – на творчих посадах 5 журналістів. Колектив газети "Сельская новь" прийняв рішення іти у роздержавлення згідно Закону України у другому етапі з 2017 року.

В газеті постійно працюють різні тематичні сторінки, які розповідають про життя Троїцького району. Сьогодні у центрі уваги – війна. Отже, повагою читачів користуються нариси про героїв-земляків, учасників АТО. В районній газеті постійно друкується корисна інформація для тимчасово переміщених осіб (ВПО) – це тематичні сторінки з консультаціями юристів, працівників фондів допомоги, радників соціальної служби, нариси успішних і проблемних історій переселенців. Колектив газети бере участь у Проекті за підтримки Інтерньюз Нетворк «Вдосконалення комунікації між внутрішньо переміщеними особами та громадами, що опинилися під впливом конфлікту».

При редакції, під керівництвом Марини Юріївни,  вже вісім років працює літературний клуб «Калинонька», який об’єднує позаштатних авторів редакції, творчі доробки яких висвітлюються на тематичній сторінці в газеті – це вірші, оповідання, фоторепортажі. Марина Юріївна з 2008 року очолює Троїцьку первинну організацію НСЖУ та входить до складу правління Луганської обласної організації НСЖУ.

Особистий літературний талант має і Володимир Сергійович Мартинов – ветеран журналістики, багаторічний співробітник  районної газети «Вестник Новоайдарщины» (стаж роботи у колективі районної газети «Вісник Новоайдарщини» - 43 роки). Сьогодні він очолює Новоайдарську селищну ради ветеранів України, член правління Луганської регіональної організації Спілки журналістів України, пише вірші та прозу.

Володимир Сергійович прийшов у журналістику в 1973 році. У «Віснику Новоайдарщини» працював на різних посадах від кореспондента до головного редактора, а саме - літпрацівник, завідуючий відділом районної газети, заступник редактора, редактор районної газети, головний редактор ТРК «Айдар».

Довгий час був позаштатним кореспондентом обласних газет «Луганська правда», «Молодогвардієць», «Прапор Перемоги», «Наша газета». Співпрацював з  журналістами обласного радіомовлення, готував радіопередачі для республіканського радіо, та для республіканських газет: «День», «Дзеркало тижня» та інших. Член Національної спілки журналістів України  з 1985 року.

Все трудове життя фактично віддав районній газеті «Вісник Новоайдарщини», за виключенням  2007 – 2010 років, коли був змушений, через розбіжності у поглядах з керівництвом району, працювати на Уралі та у Москві бетонярем. Творчим підсумком  тих років стала книга «Приказано выжить», яку він написав саме на  чужині, перебуваючи  на трудових вахтах заробітчанського періоду.

З 1985 по 2013 роки Володимир Сергійович шість разів був ініціатором та керівником природознавчих експедицій по річці Айдар. Двічі експедиції носили міжнародний характер. Двічі (1985р. та 2013р.) за результатами досліджень експедиції, обласна рада виносила Постанови на захист малих річок Луганщини і як керівника експедицій нагороджувала його Почесними Грамотами  Луганської обласної адміністрації та Луганської обласної ради.

Він був серед засновників у Новоайдарському районі спілки Українського козацтва, має   відзнаки цього патріотичного руху: медаль «Лицар  українського козацтва» з нагоди 300-річчя повстання К.Булавіна, «Хрест з мечами 2-ї ступені», орден «За службу державі».

Володимир Мартинов також є керівником Новоайдарського літературного об’єднання ім. Івана Приблудного. За останні роки видав книги «Вертикаль», «Айдарські мадонни», «Спалені листи», збірку віршів та інші.

Завжди приймав активну участь у творчих конкурсах. У 1985 році отримав звання лауреата обласного конкурсу ім. Молодої гвардії.   У 1987 та у 1989 році отримав звання «Кращого радіожурналіста області серед районних редакцій радіомовлення». З 2011 року двічі він ставав лауреатом Всеукраїнського конкурсу журналістів «Репортери надії в Україні» (м. Львів) в номінації публікацій на тему економічних  досліджень у  галузі сільського господарства.    У 2013  році В.С.Мартинов  отримав звання «Кращій журналіст місцевих ЗМІ України».

З 2011 року він став займатись журналістикою з учнями Новоайдарської школи-гімназії. А  вже у 2012 році його вихованці зайняли перше місце у міжнародному творчому конкурсі «Скрепка». Найбільший успіх до його учнів прийшов у 2013 році, коли шкільна газета «Іскорка» Новоайдарської школи-гімназії увійшла у десятку кращих шкільних газет України.

З початку військового конфлікту на Донбасі, Володимир  Мартинов, як журналіст та людина з активною громадянською позицією, не вагаючись став на захист територіальної цілісності України, активно висвітлював події АТО, що відбувались у Новоайдарському та Станично-Луганському районах. Він багато писав саме про події,  що були пов`язані з проведенням АТО у цих районах. Його публікації друкували не тільки районна газета, але й всеукраїнська газета «День», до якої надходило чимало матеріалів талановитого журналіста. Кінцевим творчим результатом стала книга «На грані болі та надії», яку він, разом з воєнним журналістом Русланом Ткачуком, написав за мотивами своїх творчих відряджень до «гарячих точок». 

У 2015 році він став  володарем Гран-прі обласного конкурсу «Журналісти АТО», який проводила обласна державна адміністрація та штаб АТО у Луганській області. Нагороду було вручено за документальну стрічку «Истерзанная тишина», що висвітлювала трагічні події, які відбулись 3 вересня 2014 року, коли російські агресори, з території Росії обстріляли селище Побєда Новоайдарського району з забороненої зброї – ракет «Ураган».

…Невеличке місто Попасна – одна із «гарячих точок» війни. Передмістя міста постійно обстрілюють з боку «ЛНР». Саме в таких умовах працює колектив, якій очолює наш наступний герой - Ярослав Юрійович Нестеренко - головний редактор районної газети «Попаснянский вестник».

Ярослав Юрійович – молодий керівник, який не має базової журналістської освіти. За фахом – він залізничник, він закінчив Харківську державну академію залізничного транспорту та по працював на залізничній станції Попасна, Донецької залізниці.

Випадково, у 1999 році він почав співпрацювати з газетою «Попаснянский вестник». Починав як оператор комп’ютерної верстки. За цей час показав себе креативним працівником, постійно розшукував та здійснював на практиці нові підходи до верстки газетних сторінок, незвичних рубрик та фото-колажів. З 2006 р. по 2013 р. очолював молодіжну раду  Попаснянського  теркому  працівників залізничного транспорту та транспортних будівельників України. В цей час починає проявляти себе як журналіст. Виконуючи обов’язки лідера молодіжної профспілкової організації залізничників, приймає активну участь у культурному та спортивному житті району. Діяльність молодіжної організації Ярослав широко висвітлював в своїх  матеріалах на сторінках не тільки міської газети, але і в регіональних виданнях «Железнодорожник Донбасса» та «Магистраль».

Праця в газеті була для Ярослава не лише роботою за сумісництвом, це було його натхненням. Весь свій вільний час він присвячував газеті. Навчався у колег, приймав активну участь у розробці редакційної політики, активно працював над розширенням кола читачів, збільшенням тиражу газети.

Під час проведення АТО, під час бойових дій, діяльність газети була тимчасово припинена. Значна більшість колективу редакції покинула місто. Ярослав Юрійович Нестеренко залишився в місті, і коли при обстрілах було пошкоджено приміщення редакції, спасав редакційне майно, виносячи його з постраждалої будівлі…

З квітня 2015 року Розпорядженням керівника Попаснянської військово-цивільної адміністрації, голови райдержадміністрації, Ярослав Нестеренко був призначений головним редактором газети «Попаснянский вестник». Роботу редакції почав фактично з нуля: пошуку нового приміщення для редакції, нового колективу замість залишивших місто робітників, нового місця для друку газети… За час роботи на посаді головного редактора газети «Попаснянский вестник» проявив себе добрим організатором та керівником.  Треба зазначити – весь час вчився у досвідчених колег, журналістів. Ярослав Нестеренко постійно бере участь у семінарах та тренінгах.

За час діяльності Ярослава Нестеренка колектив редакції був нагороджений Подякою від Міністра інформаційної політики України, Подякою від Комітету Верховної Ради Украіни з питань свободи слова та інформаційної політики (2016) та іншими нагородами.

Працюючи на посаді головного редактора газети Ярослав Нестеренко вніс вагомий особистий внесок в розвиток цього видання: зробив сайт та сторінку газети на Фейсбуці, збільшився тираж газети (з 1500 до 2600), змінився дизайн газети. Завдяки співпраці з редакціями газет Луганщини, витрати на придбання телепрограми були знижені в 5 разів. Поліпшилася матеріальна база газети, покращилися умови для роботи колективу редакції.

Війна змінила всіх нас. Але ми маємо розуміти, що прийде час, коли Україна знову стане єдиною, а Луганщина мирною. І свій внесок у цю велику справу додають українські журналісти.

Володимир Лермонтов

 


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

27.04 / 08:40

Бойовики російсько-окупаційних військ здійснили 52 обстріли позицій сил АТО

26.04 / 21:49

Новая телеплатформа расскажет о тонкостях медреформы

26.04 / 16:56

У Новопсковській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

26.04 / 14:25

Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина друга)

26.04 / 13:30

Про нововведення в українському законодавстві, які стосуються дітей (частина перша)

26.04 / 12:00

НПП «Заря» в 1 квартале перевыполнило план производства

26.04 / 11:07

Сім років позбавлення волі за збут наркотиків

26.04 / 10:18

Судитимуть чоловіка, який готував теракти у Сєвєродонецьку

26.04 / 09:15

СБУ зафіксувала понад вісімдесят спроб вербування громадян України спецслужбами РФ

26.04 / 08:54

Річниця аварії на Чорнобильській АЕС

26.04 / 08:49

Внаслідок ворожого вогню вісім українських захисників зазнали поранення

25.04 / 18:04

На Луганщині стартувала операція «Первоцвіт – 2018»

25.04 / 17:54

Результати вимірювання Індексу публічності 2017

25.04 / 17:46

Всі школярі будуть вчитися в інтерактивних класах

25.04 / 17:40

Українська армія отримає високоточну зброю – Президент Порошенко

25.04 / 17:04

На Луганщині підвели підсумки спортивного 2017 року

25.04 / 14:45

Загальнодержавна операція «Зброя та вибухівка» на Луганщині

25.04 / 14:28

Продовжує зростати напруження в районі Світлодарської дуги

25.04 / 13:58

На Луганщині без світла більше чотирьох тисяч домівок

25.04 / 13:15

Плательщики Луганщины перечислили в бюджет более 587 млн грн ЕСВ

25.04 / 12:58

Рибальство під час нересту заборонено

25.04 / 12:16

На Луганщині закінчується відбудова мосту у фронтовому селищі Троїцьке

25.04 / 12:10

Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування на 25 квітня 2018 року

25.04 / 12:02

За добу дев’ять українських воїнів зазнали поранень

25.04 / 11:54

Декларационная кампания завершается 2 мая 2018 года

25.04 / 10:52

Обвинувальний акт стосовно слідчого відділу «Генеральної прокуратури ЛНР»

24.04 / 16:51

ДТЭК Луганская ТЭС помогает Счастью стать чище и красивее

24.04 / 08:47

Чотири місяця зими та паводок на додачу (частина друга)

24.04 / 08:34

П'ятеро поранених за добу

23.04 / 21:10

Какие дни выходные в мае 2018 года

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus