Главная новости Луганска и Украины
 
 
                 
 
Валюта   Покупка   Продажа
   
 
 
Поиск по сайту
 
  19:24 Українські підрозділи на передових позиціях відкривали вогонь у відповідь 17:50 «Громада своими руками» - не пропустите онлайн-выбор 17:00 Со 2 июля 2018 года будут действовать новые бюджетные счета 16:14 Відбір до чемпіонату Європи з футболу серед глухих 15:30 Гуманітарна ініціатива «Допомога Схід» 14:32 Перебування в місцевості між кордоном і лінією прикордонних споруджень 14:20 Противник продовжував використовувати заборонене озброєння 13:44 До 8 років позбавлення за збут ацетильованого опію 12:41 Місцевий бюджет Сєвєродонецька поповниться на суму понад 840 тис грн 10:45 Оперативники фискальной службы Луганщины выявили нелегальную АГЗС  
     
 

Новости партнеров

 
 
 

Переселенцы


11.12.2016 / 20:06 ПАРАЛЛЕЛЬ - МЕДИА

Нові агенти впливу. Хто вони?

Інтернет-видання «Параллель-медиа» постійно пише про розвиток громадського суспільства на Луганщині, про діяльність громадських організацій (ГО), міжнародну допомогу, у тому числі і про діяльність  ПРООН у рамках програми «Відновлення управління та примирення у громадах України, постраждалих від конфлікту».  Тільки за другу половину 2016 року ми присвятили цій проблематиці 13 публікацій. Деякі приклади можна побачити тут та тут.

Сьогодні ми продовжуємо нашу розповідь про тих, хто здатен змінювати Україну, нашу Луганщину. Ми говоримо про нових агентів впливу реформування України – новітні ГО та їх співробітництво з міжнародними організаціями. 

Головний плюс  складної ситуації

Ні для кого не секрет, що до війни не всі, але багато ГО в Україні і на Луганщині «працювали» лише не папері, «освоювали бюджети». Недаремно, у суспільстві поширювалася думка, що всі вони «грантоїди», які живуть за кошти міжнародних фондів, закордонних донорів. 

Сьогодні  ситуація змінилася. Важко шукати позитивні моменти у війні, і все ж таки, один з плюсів сьогоднішньої складної ситуації – зародження громадського суспільства, зростання активності людей, народження нових лідерів та створення нових громадських організацій (ГО). Але при  цьому, у багатьох громадських активістів відсутні навики як використовувати цю активність, свій потенціал. Саме тому, необхідно вчитися, налагоджувати комунікації, співпрацювати з міжнародному проектами, писати проекти, створювати нові ідеї.

Варто також додати, що сьогодні у громадської активності  все більшу вагу та авторитет набувають нові організації до складу яких входять переселенці з Луганська.

Ще деякий час тому ці люди, які займалися іншим – бізнесом, наукою, журналістикою – гадки не мали, щоб стати громадськими активістами. Тепер ситуація змінилася. Настав час амбітних, працездатних, креативних, що дійсно хочуть змінювати і країну, і себе. 

Самі агенти змін на краще говорять: «Лише від нас залежить майбутнє нашої країни та регіону!».

Зміни у державній політиці

Сьогодні в Україні з’явилась нова державна політика – політика розвитку громадянського суспільства. Революція Гідності дала  Україні  потужний інструмент для просування реформ – громадянське суспільство, і саме громадське суспільство стало агентом змін у нашій державі.

Громадянське суспільство має бути пропагандистом цінностей європейського майбутнього України. Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко  під час V Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства (відбувся у Києві 29 листопада - 1 грудня 2016 року).

Геннадій Зубко   нагадав, що у лютому 2016 року Президент України підписав Указ, яким було затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016–2020 роки, а Уряд схвалив План заходів з виконання Стратегії на 2016 рік. Геннадій Зубко  зауважив, що гасло форуму: «Змінюємо. Впливаємо. Єднаємо» як ніколи актуальне, адже висловлює всю суть того, на що справді спроможне громадянське суспільство.

ПРООН та Луганщина

Розвиток громадянського суспільства пов’язана з діяльністю міжнародних організацій. Ключову роль тут грає ПРООН.

Як ми вже розповідали  напрямки роботи Програми розвитку ООН на Сході України, а саме на Луганщині такі:

• Громадська безпека і соціальна єдність.

• Економічне відродження і відновлення критичної інфраструктури.

• Допомога місцевій владі і реформам децентралізації.

Ганна Борова – радник ПРООН з питань примирення та соціальної єдності зазначає, що  ПРООН на Луганщині працює у тісній співпраці з керівництвом Луганської області.

Спільно з ПРООН на Луганщині реалізуються два великих проекти. Програма ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ», (фінансові ресурси: 23,8 млн. євро на період 2014-2017 рр.). Програма реалізовується Програмою розвитку ООН.  Метою програми є сприяння сталому соціально-економічному розвитку регіонів за рахунок створення умов для підвищення рівня професіоналізму працівників місцевих адміністрацій та сприяння регіональним ініціативам.

Інший проект - Інструмент ЄС зі сприяння стабільності і миру: підтримка підсиленню місцевого управління на контролюємих територіях Донецької та Луганської  областей (фінансові ресурси: до 10 млн. євро на період 2016-2017рр.). Метою проекту є загальна підтримка процесів децентралізації з обов’язковим спрямуванням фондів на вирішення специфічних проблемних питань, які виникатимуть в умовах конкретних регіонів.

Корабель майбутнього України розвиває вітрила 

Більше 1000 учасників з усієї України – представники  різних секторів – громадських організацій, бізнесу, влади, медіа, гостей з інших країн – зустрілися 29 листопада в Олімпійському на V Форум розвитку громадянського суспільства.

Форум проводився Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» у партнерстві з Адміністрацією Президента України при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Платформа розвитку громадянського суспільства» за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (UNDP Ukraine) та інших міжнародних і вітчизняних партнерів.

Гасло і тема  цьогорічного Форуму – «Змінюємо. Впливаємо. Єднаємо». Власне, навколо цих трьох важливих понять і процесів майже 9 годин розмовляли, презентували, дискутували, ділились досвідом, навчались, знайомились, найактивніші люди країни.

На символі цьогорічного форуму бачимо корабель. Отже, цей корабель майбутнього України, який розвиває вітрила. Захід, який  об’єднав професіоналів у сфері розвитку громадянського суспільства, проходив у НСК «Олімпійський».

Луганська делегація на цьому Форумі була представлена в окремій експозиції шістьма міцними організаціями: Ресурсний центр зі сталого розвитку Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, студентський Дебатний клуб, ГО "Фундація "Простір", ГО "Агентство стійкого розвитку Луганського регіону", ЛОБО "Фонд Громад Луганщини "Хорс", ГО "Східна правозахисна група", ГО "Кремінська бізнес-асоціація" та ГО "Суспільна думка".

Це стало можливим завдяки ІСАР Єднання, що дуже рекомендували показати живі луганські організації, Фонду Хорс та ПРООН, які покрили делегатам організаційні витрати, щоб гідно представити Луганську область на щорічному Форумі організаційного розвитку.

За словами  Інни Семененко  завдяки довготривалій плідній співпраці з ПРООН, представники Ресурсного центру зі сталого розвитку Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (за підтримки проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду"), Громадської організації «Фундація «Простір», студентського Дебатного клубу взяли участь у форумі.

Додамо,  що в луганській експозиції були твори Олександра Моїсеєнко – це сувеніри з зони АТО, виготовлені з частин снарядів та патронів.

«Просвітництво, Дослідження, Згуртованість, Навчання, Медіація, Примирення, Молодіжні ініціативи, Розвиток території, Енергоефективність – це ще не повний перелік ініціатив, які активно впроваджуються в СНУ ім. В. Даля в останні роки. Активна громадська позиція викладачів та студентів, науковий потенціал та досвід нашого університету дають змогу розвиватися та достойно представляти Луганську область в середовищі найбільш вдалих практик громадянського суспільства. Участь нашого університету стала можливою завдяки довготривалій співпраці з Фондом Хорс та радником з питань примирення та соціальної єдності ПРООН – Ганною Боровою», - говорить Інна Семененко.

Ганна Борова пояснює чому взяли саме ці організації: «нові, молоді, живі, перспективні».

Вразити віце-прем’єра

Експонати, ініціативи та досягнення Луганської області привернули увагу представників міністерств, міжнародних організацій та посольств.

Експозицію Луганської області відвідали: вищезгаданий Геннадій Зубко, Ростислав Павленко (заступник голови адміністрації президента України), Блерта Чела (заступник директора ПРООН в Україні), Джордж Кент (заступник голови дипломатичної місії США в Україні), Берент де Гроот (керівник Програми співробітництва Представництва ЄС в Україні), Карл Плеснер (спеціаліст із примирення, медіатор, фасилітатор діалогів, сертифікований тренер з Ненасильницького спілкування і фахівець з відновлювального правосуддя).

Завдяки діючим експонатам, вдалось привернути увагу представників міністерств та посольств до експозиції області та діяльності місцевих громадських діячів. Результат? Всі були вражені, що тут, на фронтовій Луганщині можна розвивати громадську активність.

Наприклад, Геннадій Зубко на своїй сторінці у Фейбсуці подякував луганчан: «Як на зрозумілих наочних прикладах виховувати у молоді цінності енергоефективності та бажання бути енергоощадними.

Корисний досвід для уроків з енергоефективності від Ресурсного центру зі сталого розвитку при СНУ ім. Даля. Прості пояснення. Скільки тепла втрачається через вікна. Скільки часу витрачається, коли закипає вода у каструлі з кришкою та без неї, скільки при цьому родина втрачає газу або електроенергії в рік. І як за рахунок такої простої дії як приготування їжі у посуді з кришкою зекономити кошти, і що можна за них придбати. Та інші наочні приклади».

ПРООН збирає друзів у Святогірську

6-8 грудня  2016 року у Святогірську відбулася важлива подія для НГО. Триденний форум «Разом за майбутнє» зібрав понад 150  представників молодіжних і жіночих організацій із Донецької і Луганської областей. Багато хто з учасників має власний вдалий досвід, яким вони охоче ділилися с тими, хто робить перші кроки.

Метою форуму було стимулювання економічного розвитку та мобілізація молоді та жінок довкола ґендерних питань та прав людини.  Ще одна ціль  форуму -  обмінятися поглядами та ідеями, завести нові знайомства та налагодити партнерські стосунки. До речі,   учасників гостинно вітали  готелі  «Шервуд» та «Дольче Віта», а сам форум проходив у «Шервуді».

Форум, що відбувся за фінансової підтримки Європейського Союзу, Швеції та Швейцарської Конфедерації, дав можливість юнакам, дівчатам та жінкам дізнатися більше про конкретні виклики, з якими вони щодня стикаються, оскільки жінки і молодь на Донбасі найчастіше не мають роботи, їм недоплачують або ж вони опиняються поза ринком праці.

Головна проблема, з якою стикаються і жінки, і молодь – нестача лідерських навичок, що не дозволяє  ані молодіжним, ані жіночим організаціям  ефективно мобілізувати свої громади. Брак знань також  обмежує їхній потенціал громадського впливу. 

Привітав форум радник із питань відновлення та стабілізації та керівник Проектного офісу ПРООН в Україні Кунал Дхар (до речі, кожен з учасників хотів сфотографуватися з шанованим гостем).

«Вперше жінки і молодь Донецької і Луганської областей отримали можливість говорити про проблеми, з якими вони щодня стикаються, а також запропонувати можливі рішення, які бачать саме вони. Завдяки цьому ми можемо разом знайти шляхи вирішення проблем, мобілізувати ресурси, щоб допомогти молоді та жінкам задовольнити свої потреби», – підкреслив  Кунал Дхар.

З привітальними словами від організаторів виступили також Ганна Борова, Тетяна Шапковська – радники ПРООН, Маркета Павлікова – волонтер ООН, Соломія Стахів – регіональний менеджер офісу ПРООН у Сєвєродонецьку.

Робота по секціям – наполегливо, цікаво, корисно 

Організатори відійшли від традиційних форм роботи: спікер – слухачі, часто-густо, при такому розкладі не відбувається відкритого діалогу, а багато хто не має можливості висловитися.

Отже, вибрали дещо іншу форму - учасники форуму працювали у трьох секціях за різними напрямками.

До експертної ради форуму ввійшли представники міжнародних та донорських організацій. Головне – ці поважні гості мали не тільки почути сказане та намагатися врахувати пропозиції які лунали у бюджетах на наступний рік.  

Перша секція «Молодь та жінки в економічному розвитку/бізнесі». Її роботу було присвячено визначенню напрямів зміцнення та реалізації економічного потенціалу молодих людей  та жінок шляхом втілення бізнес-ідей, стартапів, фрілансу...

З луганчан, у якості експертів, тут були присутні Руслан Галгаш, а також спеціаліст по розвитку ПРООН (працює на Луганщині) Олександр Осовець, Павло Лисянський (радник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжній політиці, спорту та туризму), Олександр Ворошков  (радник Міністра соціальної політики), Наталія Датченко  від Дитячого Фонду ООН (ЮНИСФ), Ганна Висоцька  (Фонд народонаселення ООН) Олександр Бай (програмний аналітик ООН Жінки).

Практична робота секції торкалася   аналізу проблем, зроблених ініціатив/проектів шляхів їх вирішення та майбутніх проектних ідей з обговоренням практичного досвіду учасників щодо молоді та жінок в економічному розвитку/бізнесі.

Учасники зазначали, що навички бізнес-планування та здатність до   підприємництва, можуть компенсувати нестачу досвіду. Серед інших «мінусів» - відсутність  стартового капіталу для заснування бізнесу, обмежений доступ до інформації та до фінансової освіти. Проте  простий SWOT-аналіз доводить, що шанси на успіх є. Отже, вчилися як робити перші кроки, закріплювати результат та йти далі.

Варто додати, що за словами заступника голови Донецької обласної державної адміністрації  Ігоря Стокоза, в регіоні не працює у повній мірі фінансова система. «Ні один банк в Україні не хоче давати сюди на Донбас кредитні гроші для підприємців.

Від Луганщини форум привітала заступник начальника управління  молоді і спорту Луганської ОДА Євгенія Ратихина.

Про враження учасників форуму з Луганщини розповідає репортаж журналістів Луганської дирекції НТКУ.

Розповідає учасник форуму, голова громадської організації "Суспільна думка"  Ольга Тихонюк-Шаповалова «Форум приніс незабутні зустрічі, активну роботу, креативні ідеї. Дякуючи форуму, ми розширили  співробітництво з  ГО "Фундація "Простір" та Ресурсний центр зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля.

Під час тренінгу ми вирішували не фантастичні, а реальні завдання. Наша тема була – брак знань у молоді. Отже, напрацювали бізнес-план – що треба зробити, що покращити, для того, щоб змінити цю прикру ситуацію. Від паперових напрацювань перейшли до конкретики – «від слів до конкретної справи».

Наша організація спільно  з експертом Русланом Галгашем та іншими активістами, пропонують створити новий проект з розвитку ІТ-технологій у нашому регіоні. Сам проект пропонуємо розпочати у січні 2017 року».

Друга секція «Молодь та жінки: залучення до прийняття рішень та мобілізації громад» була присвячена участі молоді та жінок у громадській та політичній діяльності задля розвитку громади, суспільства, держави.

Під час практичної роботи розбирали як  молодь та жінки можуть  бути не тільки залучені до територіальної громади, а як вони можуть грати «першу скрипку» у процесі.

Третя секція «Молодь та жінки: забезпечення прав, захист від насильства та забезпечення їх соціальних потреб» мала на меті актуальні питання правозахисної діяльності у відповідній сфері, вона була присвячена специфічним аспектам захисту від насильства в умовах озброєного конфлікту, питанням чутливості влади до специфічних потреб виділених соціальних груп.

Тут виступав луганчанин Павло Лисянський – радник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжній політиці, спорту та туризму. Під час практичної роботи, зрозуміло, що мова йшлася насамперед про забезпечення прав молоді та жінок, захист  від насильства та  забезпечення соціальних потреб.

Тема секції щодо захисту прав людини була націлена на конкретні соціальні потреби,  зокрема на проблему ґендерно зумовленого насилля. 

«Параллель-медиа» не раз розповідала про цю проблему. Варто зазначити,  проблему насильства стосовно жінок, у тому числі сексуального, загострює воєнний конфлікт, який відбувається на сході України. 

Близько 90 відсотків випадків гендерно-обумовленого насильства припадає в Україні на насильницькі дії щодо жінок. Експерти говорять, що нині насильство в Україні тісно пов’язане із конфліктом. За даними Фонду народонаселення ООН, у 2016 році в зоні конфлікту зафіксовано понад 10 тис випадків такого виду насильства.

За неофіційною статистикою, кожна п’ята жінка протягом свого життя потерпала від різних форм насильства – фізичного, сексуального, психологічного, економічного. В Україні лише кожна третя жінка, яка постраждала від насильства, звертається по допомогу.  Однією із причин того, що жінки рідко звертаються за допомогою, є стереотипи, відповідно до яких домашнє насильство – це «сміття, яке не слід виносити із хати».

До речі, як говорить Ганна Борова, є пропозиція створити у селі Михайлівка (Кремінський район) центр постраждалим від насильства. Реконструкція будівлі потребує понад 7,5 мільйонів гривень.  Але створювати його варто. Проте, це тема окремої публікації. 

Що далі? Працюємо!

Отже, на форум «Разом за майбутнє молоді та жінок Донбасу» за запрошенням ПРООН зібралося  понад 150 представників молоді і жінок із Донецької і Луганської області. А що далі? Головний висновок – співпраця продовжиться. ПРООН підготує ряд рекомендацій, щоб реалізувати ініціативи, які були розроблені і представлені на форумі  та поширить їх серед агенцій ООН та партнерських організацій у лютому 2017 р.

«Потрібно шукати шляхи розширення прав і можливостей громад, особливо молоді та жінок, щоб забезпечити їхні права, безпеку і гідність. Лише разом ми зможемо побудувати краще і безпечніше майбутнє, долучитися до позитивних змін у політиці і поведінці, які формують наші громади», – сказав на закінчення форуму Кунал Дхар.

Враження учасників форуму дивиться на відео.

Вже потім,  в студії "ЛОТ наживо"  Ганна Борова підвела підсумки форуму (дивиться відео). Вона розповіла як працював форум.

Так, на її думку, сьогодні громадським організаціям бракує досвіду менеджменту (внутрішня система роботи, наказів, легалізація діяльності, внутрішній аудит, кадрова та фінансова політика НГО). Звідси – треба вчитися: писати проекти, коректно вести документообіг, налагоджувати комунікації, шукати фінанси.

«Приємно відзначити, що на форумі були досить активні  організації: молоді, амбітні, креативні. Наприклад організація «Суспільна думка». Вони досить активні, мають багато ідей, але бракує досвіду. Отже, я вирішила один раз на тиждень проводити консультації саме для молодих організацій: будемо вчитися. До речі,  «Суспільна думка» разом с університетською молоддю (ГО "Фундація "Простір" та Ресурсний центр зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля) пропонують проект з розвитку ІТ-технологій.

Суть – створити хакатон – тобто площадку – захід під час під час якого різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення, спеціалісти з інших сфер  інтенсивно і згуртовано разом працюють над розв'язанням якоїсь проблеми, або створенням нового додатку чи сервісу», - говорить Ганна Борова.

До речі, 17 грудня 2016 року  у місті Сєвєродонецьку Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з компанією GoIT проводить  безкоштовний одноденний майстер-клас «Як знайти своє майбутнє в секторі ІТ».

Цей захід розроблений для амбітних молодих людей, націлених на вдосконалення своїх ІТ-навичок для успішної кар’єри та усіх охочих познайомитися з цією інноваційною галуззю. 

Для участі у майстер-класі реєструйтесь онлайн.

Ініціатива реалізується Програмою відновлення і налагодження миру ПРООН у партнерстві з компанією GoIT за фінансової підтримки уряду Чехії.

Замість висновків

Перший висновок - експерти  Програми  розвитку ООН (ПРООН) готові співпрацювати по конкретним проектам,  попереду багато роботи.

Другий висновок – сьогодні для створення НГО потрібно лише три особи. Але створити організацію це лише перший крок. Справа в іншому – що робити далі? Ідей багато, проте як від багатоголосся переходити  до конкретних справ? Що для цього потрібно: вчитися, вчитися, ще раз вчитися.

Третій висновок – у розвитку громадської активності спостерігаємо певні зміни: час пустопорожніх балачок, дутих лідерів громадськості поступово закінчується. На арену виходять нові амбітні та потужні НГО, які мають мету – змінювати Україну і Луганщину на краще.

Володимир Лермонтов, Параллель-медиа


Понравилась новость? ЖМИ!


 

Новости Lentainform

Загрузка...

 

 

 

Лента новостей

19.06 / 19:24

Українські підрозділи на передових позиціях відкривали вогонь у відповідь

19.06 / 17:50

«Громада своими руками» - не пропустите онлайн-выбор

19.06 / 17:00

Со 2 июля 2018 года будут действовать новые бюджетные счета

19.06 / 16:14

Відбір до чемпіонату Європи з футболу серед глухих

19.06 / 15:30

Гуманітарна ініціатива «Допомога Схід»

19.06 / 14:32

Перебування в місцевості між кордоном і лінією прикордонних споруджень

19.06 / 14:20

Противник продовжував використовувати заборонене озброєння

19.06 / 13:44

До 8 років позбавлення за збут ацетильованого опію

19.06 / 12:41

Місцевий бюджет Сєвєродонецька поповниться на суму понад 840 тис грн

19.06 / 10:45

Оперативники фискальной службы Луганщины выявили нелегальную АГЗС

19.06 / 08:05

18 червня 2018 року активні бойові дії тривали на Луганщині

18.06 / 19:16

«Громада своими руками»: не пропустите онлайн-выбор БОЛЬШОГО ПРОЕКТА в своем городе!

18.06 / 16:00

ПриватБанк стал АО КБ «ПРИВАТБАНК»

18.06 / 15:30

Піротехніками за минулий тиждень вилучено 150 одиниць вибухонебезпечних предметів

18.06 / 14:15

У Попаснянському районі відбулося свято - «Байбак-fest – 2018»

18.06 / 13:10

На Луганщині на більшість продуктів харчування ціни нижчі за середньоукраїнські

18.06 / 12:58

На Луганщині поранено двох військовослужбовців, ще двох травмовано

18.06 / 12:09

Працівники Луганського енергетичного об'єднання почали серію пікетів своїх боржників

18.06 / 10:00

Журналісти чи весільні оператори Олега Ляшка?

18.06 / 09:57

КПВВ «Майорське» працює в штатному режимі

18.06 / 08:48

Нові шаблони для теленовин

18.06 / 08:31

Відмічається активізація російсько-окупаційних військ темної пори доби

17.06 / 14:24

Можливості для фінансування та страхування молочної галузі України

17.06 / 14:14

Як Сергій Наєв інспектував роботу першого оновленого блокпоста

17.06 / 12:10

Двоє осіб з отруєнням потрапили до лікарень

17.06 / 10:08

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою

16.06 / 15:14

Молодий Народний Рух оголошує відбір учасників на таборування біля підніжжя Говерли

16.06 / 15:10

Мешканця Луганщини судитимуть за пропозицію та надання хабара прикордоннику

16.06 / 14:29

У Києві відбудеться Національний Форум розвитку МСБ 2018

16.06 / 13:24

На Луганщині відбулося свято Ураза-байрам

 
Полезные ссылки

Календарь

Праздники Украины
 
 
 
     
 

© 2009-2017 Параллель-Медиа Все права защищены.

E-mail: media @ paralel-media.com.ua

Использование материалов разрешено при условии проставления прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на paralel-media.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

 
     
  Система Orphus